Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulacije??

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#1852 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by HAVANA »

Novosti wrote:I sad nek netko kaže da Davor nije puko...

https://youtu.be/99G_vDrKq_o
Ma boga ti? Cuj puko.Puko bi da mi maltezeru ono neko uradi a ne djetetu. :-)
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#1853 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by mrgreen »

Da onako mirno stoji, bez da ga pljune ili ubije na licu mjesta... Naprotiv, pokazuje da nije "puko".
(Pošto jel kod nas one koji su pukli zbog nepravde treba samo baciti psima a ne kazniti krivce)
Neregistrirani
Posts: 1252
Joined: 27/07/2007 22:44
Contact:

#1854 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Neregistrirani »

mrgreen wrote:Da onako mirno stoji, bez da ga pljune ili ubije na licu mjesta... Naprotiv, pokazuje da nije "puko".
(Pošto jel kod nas one koji su pukli zbog nepravde treba samo baciti psima a ne kazniti krivce)
Upravo. Dijete ti nestane. Trazis ga sedam dana. Pronadju ga, sazovu press konferenciju, napakuju da je bio najgori na svijetu. Pokaze se da je sve to laz i da si samo zagrebao koliko je sistem pokvaren i korumpiran, blati te ko stigne, po komentarima, forumima, predsjednik ti poruci da ce te pomesti...ali ti trebas robovati normama, sjesti kuci i poklopiti se usima, a pri tome se ponasati normalno, da se ne bi reklo da si "puko".

Prva presica, prenijela srna:
Policija je utvrdila da se David Dragičević /21/ iz Banjaluke, čije je tijelo pronađeno u Vrbasu, kobne noći, između ostalog, potukao sa tri lica, opljačkao jednu kuću i sa mosta skočio u rijeku, rečeno je danas na konferenciji za novinare u Banjaluci.

Načelnik Uprave za organizovani i teški kriminalitet Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske Darko Ilić rekao je da je utvrđeno da je Dragičević nakon tuče ispred jednog kafića, obišao još tri ugostiteljska objekta, a potom u pekari kupio burek, nakon čega je opljačkao jednu kuću i sa mosta skočio u rijeku Crkvenu koja ga je odnijela do ušća u Vrbas.

Ilić je na vanrednoj konferenciji za novinare u Policijskoj upravi Banjaluka naglasio da je policija nakon ispitivanja više lica, te uvida u video-kamere koje se nalaze na putu kojim se kretao Dragičević došla do svih ovih podataka.

“Dragičević se u nedjelju, 18. marta oko 23.30 časova u kafe baru `Met` verbalno sukobio sa još tri lica da bi se nakon toga ispred lokala sa njima potukao. U tuči nije bilo značajnih posljedica po lica”, precizirao je Ilić.

On je naglasio da se nakon ovog kafića Dragičević uputio u kafe bar “988” nakon čega se kretao prema Ulici Velibora Janjetovića-Janje, kada je u 2.50 časova u pekari “Zmijanje” kupio burek te otišao prema preduzeću “MK”, nakon čega je opljačkao jednu kuću iz koje je ukrao lap-top, oko 200 KM, takozvanu švajcarsku čakiju i ključeve.

“Dragičević se nakon ovoga uputio ka mostu na rijeci Crkveni gdje se pretpostavlja da je sa njega skočio u rijeku koja ga je odnijela do ušća u Vrbas”, rekao je Ilić.

On je na konferenciji pokazao i mapu po kojoj se kretao nestali Dragičević.

Ilić je precizirao da su prilikom izvlačenja tijela iz vode kod Dragičevića u džepovima pronađeni ukradeni predmeti, sem lap-topa, što se materijalno može dokazati.

On je dodao da pripadnici Specijalne jedinice MUP-a Republike Srpske preteražuju rijeke Crkvenu i Vrbas da bi pronašli i lap-top.

On je rekao da se trenutno ne mogu izjasniti o tome da li je riječ o zadesnoj smrti, niti u ovom momentu postoji bilo kakav dokaz u vezi sa tim.

Ilić je rekao da je Dragičević i od ranije poznat policiji po krivičnim djelima krađa i tjelesne povrede.

Patolog u Zavodu za sudsku medicinu Republike Srpske Željko Karan rekao je da je obdukcija potvrdila da je smrt nastupila utapanjem, ali da su od nastradalog Dragičevića uzeti uzorci krvi i urina u slučaju da dođe do dodatnih istraživanja.

Karan je na konferenciji naveo da su nakon vađenja iz vode, na tijelu Dragičevića bile vidljive lake tjelesne povrede u vidu podliva, koji su mogli nastati prije utapanja u kontaktu i tuči sa jednim ili više lica.

Karan je dodao da su nakon identifikacije i obdukcije nastradalog svi predmeti predati policiji.

Načelnik Policijske uprave Banjaluka Željko Spasojević podsjetio je na konferenciji da je nestanak Dragičevića prijavljen policiji 18. marta, od kada je trajala potraga sve do pronalaska 24. marta na ušću rijeka Crkvena i Vrbasa.

Spasojević je istakao da je tokom potrage saslušano više lica koja su imala bilo kakva saznanja Dragičeviću, a praćene su i društvene mreže, da bi se došlo do bilo kakvog podatka.
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#1855 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Atego »

Novosti wrote:I sad nek netko kaže da Davor nije puko...

https://youtu.be/99G_vDrKq_o
sažvaka sliku...wtf :shock:

i šta kae "pogledaj Srbina,pravoslavca...?"

imal neko da mu došapne da mu srbovanje neće vratit sina? koji mentol u pm...
User avatar
NeDirajSirotinju
Posts: 302
Joined: 30/07/2018 05:11

#1856 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by NeDirajSirotinju »

Atego wrote: sažvaka sliku...wtf :shock:

i šta kae "pogledaj Srbina,pravoslavca...?"

imal neko da mu došapne da mu srbovanje neće vratit sina? koji mentol u pm...
To je više reakcija na to što su mu prigovarali da je izdajnik, da urušava RS, da je strani plaćenik itd.
User avatar
Janjicar
Posts: 5450
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1857 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Janjicar »

Atego wrote:
Novosti wrote:I sad nek netko kaže da Davor nije puko...

https://youtu.be/99G_vDrKq_o
sažvaka sliku...wtf :shock:

i šta kae "pogledaj Srbina,pravoslavca...?"

imal neko da mu došapne da mu srbovanje neće vratit sina? koji mentol u pm...
Imal' tebi da ko sta dosapne ?
User avatar
Maharadza
Posts: 16715
Joined: 30/01/2013 15:13

#1858 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Maharadza »

SaraFina wrote:
Atego wrote:
SaraFina wrote:Jadan čovjek... Valjda im neće dati povoda da ga ubiju i uklone, nekom nrpromišljenom gestom.
Jeza me fata na samu pomisao da neko ucini nesto nazao ovom umirovljenom cetalju. Davore ,izdrzi i pamet u glavu !

Ne zanima me potenciranje njegove prošlosti apsolutno. Čovjeka mi je žao kao roditelja.
Im li ga igdje kao ratnog zločinca, ako nema svi vojno sposobni su bili u VRS/ABiH/HVO u ratu...
Ne relativiziram ali to je činjenica.
Još samo da 2 od te 3 vojske nisu bile agresorske i rušilačke pune krvoločnih hordi ubica i silovatelja djece, staraca, golorukih i nemoćnih, možda bi ih i mogla u istoj rečenici spominjati...činjenica btw.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1859 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by O'zone »

Koliko vidim po izvještajima sa večerašnjeg okupljanja naroda pretvori se ovo u pravi politički skup. Do sad je to bilo u naznakama ali sad je čisto. Koliko će Davoru to da koristiti u pronalaženju krivaca za ubistvo sina...pa ne znam baš. Mnogi su iskorišteni i ispljunuti a Davor je trenutno inicijalna kapsla koja odlično pali narod...Teška situacija, koliko čovjek teži za istinom i nekom pravdom toliko se upušta u ples sa đavolom koji naginje vodu na svoj mlin za svoj šićar koristeći tuđu muku...

Haj budi pametan.
raskoljnikov06
Posts: 135
Joined: 29/10/2009 20:25

#1860 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by raskoljnikov06 »

Jel ima gdje video zapis sta bi nakon sto tuzilac ode. Zivo me interesuje jel pojeo tj. progutao sliku ili je ispljunuo.

Tamo gdje je krocio povratka nema.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1861 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Bluemore »

Novosti wrote:I sad nek netko kaže da Davor nije puko...

https://youtu.be/99G_vDrKq_o
Nije puko
Vec se bori na svoj nacin i Kako moze
A provocira i tekako
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1862 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Bluemore »

Atego wrote:
Novosti wrote:I sad nek netko kaže da Davor nije puko...

https://youtu.be/99G_vDrKq_o
sažvaka sliku...wtf :shock:

i šta kae "pogledaj Srbina,pravoslavca...?"

imal neko da mu došapne da mu srbovanje neće vratit sina? koji mentol u pm...
:-)
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#1863 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by amko761 »

Haha stručnjaka na skupu, ''zahtijevamo poništenje izbora sve dok ne pobijedimo mi'' :lol:
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#1864 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Novosti »

Ono "mene ne zanima politika", "svi su isti" i sl. parole...

https://youtu.be/zQqHp17Ii3A

Eto neka PZD sljedba vidi sada kako ih Davor vozi...
raskoljnikov06
Posts: 135
Joined: 29/10/2009 20:25

#1865 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by raskoljnikov06 »

Novosti wrote:Ono "mene ne zanima politika", "svi su isti" i sl. parole...

https://youtu.be/zQqHp17Ii3A

Eto neka PZD sljedba vidi sada kako ih Davor vozi...
Sto ih Davor Dragicevic postroji :lol: Jos samo da je sazvakao sliku.... :lol:

Znaci Davor Dragicevic je smrt svoga sina zvanicno stavio u sluzbu politke. Koalicija Pravda za Davida i Pravda za SDS, zajedno do pobjede :lol:
User avatar
sinuhe
Posts: 11475
Joined: 03/06/2011 11:33

#1866 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by sinuhe »

I ovoj prici se blizi kraj.
Dobro je Radojicic pratio i ispratio ovo. Da je neko drugi gradonacelnik bogapitaj sta bi tu svega bilo.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1867 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Bluemore »

raskoljnikov06 wrote:
Novosti wrote:Ono "mene ne zanima politika", "svi su isti" i sl. parole...

https://youtu.be/zQqHp17Ii3A

Eto neka PZD sljedba vidi sada kako ih Davor vozi...
Sto ih Davor Dragicevic postroji :lol: Jos samo da je sazvakao sliku.... :lol:

Znaci Davor Dragicevic je smrt svoga sina zvanicno stavio u sluzbu politke. Koalicija Pravda za Davida i Pravda za SDS, zajedno do pobjede :lol:
Pitas li se kako bi ti izasao na kraj sa situaciju

:?:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1868 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Bluemore »

raskoljnikov06 wrote:Jel ima gdje video zapis sta bi nakon sto tuzilac ode. Zivo me interesuje jel pojeo tj. progutao sliku ili je ispljunuo.

Tamo gdje je krocio povratka nema.
Cuj tebe zivo to intersuje je li progutao sliku
Pored svega cudnog oko ovih ubistva tebi to cudno :-) :bih:
Neregistrirani
Posts: 1252
Joined: 27/07/2007 22:44
Contact:

#1869 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Neregistrirani »

Zao mi je sto ce Davora u svoj njegovoj muci i jadu politicari sazvakati i ispljunuti. Jer politika je kurva.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#1870 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by klosar pravi »

Neregistrirani wrote:Zao mi je sto ce Davora u svoj njegovoj muci i jadu politicari sazvakati i ispljunuti. Jer politika je kurva.

Zvace on sam sebe jer je pustio raznorazne retarde da mu govore u uho da mu je sin bio neki genije koji je hakovao otkrio neku tajnu i 40 miliona pa je zato ubijen.

Iako je sam napisao na fejsbuk da ce biti ubijen jer se zakacio s nekim hašišarima i to u punoj kafani.
99% stvari koje ste procitali u novinama je lažno.
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#1871 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Novosti »

Ta priča o hakerima je najžešća ko fol David bio neki haker nad hakerima :lol:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#1872 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by klosar pravi »

Novosti wrote:Ta priča o hakerima je najžešća ko fol David bio neki haker nad hakerima :lol:
Al' vjeruj da ja sekunde nemam problema s likovima poput Vaskovica tacnije i dragi su mi jer pokušavaju ubaciti bunt u raju da se naprave prava sranja i promjene, al' jedini koji dobija nogom usta je Davor koji vjeruje u sve te teorije dok hoda okolo u jakni Boba Marleya.
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#1873 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by Novosti »

Sranja mi dovoljno imamo, promjene su se trebale desiti kad su bila glasanja i šta bi? Pobjedi Dodik, mogu se oni majmunsat koliko hoće al SNSD ostaje na vlasti. Vasković to radi jer mu je možda stalo da proda priču jer što više klikova skupi što se više novina prodaje- veća zarada.

Što se Davora tiče nebi me čudlo da i on ima neke skrivene (političke) namjere, sumnjam da je on ovdje tolika neznalica kolikom se pokušava prikazat. Zasad jedino što znamo je to da od ovog opozicija pokušava dobit neku korist, David je u toj cijeloj priči i manje bitan.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#1874 Re: Smrt mladića Davida Dragičevića: Jeftini pokušaji SNSD-A u prikrivanju počinilaca i političke predizborne manipulaci

Post by klosar pravi »

Novosti wrote:Sranja mi dovoljno imamo, promjene su se trebale desiti kad su bila glasanja i šta bi? Pobjedi Dodik, mogu se oni majmunsat koliko hoće al SNSD ostaje na vlasti. Vasković to radi jer mu je možda stalo da proda priču jer što više klikova skupi što se više novina prodaje- veća zarada.

Što se Davora tiče nebi me čudlo da i on ima neke skrivene (političke) namjere, sumnjam da je on ovdje tolika neznalica kolikom se pokušava prikazat. Zasad jedino što znamo je to da od ovog opozicija pokušava dobit neku korist, David je u toj cijeloj priči i manje bitan.

Davor je jedina čista osoba u ovome svemu, a to je pokazao u vrijeme kad su mu govorili da se kandiduje što je on odbio..

A pobjedio bi bez problema..
To je najgore kad baš ima nekog svjetla da se naprave promjene on nece da uzme taj korak.
Post Reply