Smrt Amara Mistrica je poraz Sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Vitamin C
Posts: 921
Joined: 13/05/2009 09:50
Location: Na prozoru, u ogledalu, pred vratima

#1 Smrt Amara Mistrica je poraz Sarajeva

Post by Vitamin C »

User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Konobari

Post by karanana »

slucajnost tema i ovo ubistvo. gdje je ovaj kafic?
cikular
Posts: 389
Joined: 03/08/2009 13:06

#3 Re: Konobari

Post by cikular »

dzemmo wrote:...a tek ona poznata: "Š'aš pit"

"S'as pit i s'a ce ti picka pit?"

:lol:
User avatar
no_crnjak
Posts: 15306
Joined: 17/05/2009 17:42
Location: B block

#4 Re: Konobari

Post by no_crnjak »

karanana wrote:slucajnost tema i ovo ubistvo. gdje je ovaj kafic?

a fakat dje se nalazi taj lokal ?
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#5 Re: Konobari

Post by hali gali halid »

no_crnjak wrote:
karanana wrote:slucajnost tema i ovo ubistvo. gdje je ovaj kafic?

a fakat dje se nalazi taj lokal ?
Na Čengić Vili...
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#6 Re: Konobari

Post by Arc_Angel »

ovo je strasno, stvarno nemam rijeci

R.I.P za tog momka :( :( :(

nek nam je dragi bog na pomoci, svima nama
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#7 Re: Konobari

Post by Asana »

Jos jedan dokaz da je prioritet u ovoj drzavi IZGRADNJA ZATVORA !

Ako je istina da je ovog momka ubio isti tip koji je nedavno pucao pred Katedralom i ranio nekoga, pa onda nekaznjeno slobodno i dalje naoruzan hoda gradom - sta reci na to?

Ili - -nabaviti pucu, pa - istom mjerom????
(svasta mi pada na pamet ...:((( )
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#8 Re: Konobari

Post by hali gali halid »

Asana wrote: Ako je istina da je ovog momka ubio isti tip koji je nedavno pucao pred Katedralom i ranio nekoga, pa onda nekaznjeno slobodno i dalje naoruzan hoda gradom - sta reci na to?
Istina je, to su ista dva tipa...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#9 Ubistvo

Post by uvjek dobar gost »

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /090813008

U najmanju ruku ovo je strašno..... mogao sam ja biti jedan od gostiju il mogao sam biti ja taj konobar, mogao je moj dobar drug biti ovaj nesretni mladi momak koji je samo radi svoj posao. Mogao je biti to tvoj brat il rođak neki, neko od nas u svakom slučaju skončao je svoj život zahvaljujući dvojici maloumnika koji se dok ja ovo pišem kriju u nekoj rupi u Sarajevu, Vogošći... Reljevu ili bilo gdje....

Kako čitam komentare na ovom članku navodno su ta dva nadri lika iz kaubojskih filmova već poznati policiji, trebali su biti poznati i tužilaštvima i zatvorskom osoblju ali ne..... danas su oni predmet čak i obožavanja određene populacije koja još uvijek obitava na "divljem zapadu"....

Mi kao građani BiH, kao stanovnici Sarajeva zaslužujemo sigurnije okruženje, naša djeca zaslužuju nešto bolje, gdje je kraj bezočnom i bespotrebnom nasilju. Zahtjevajmo od nadležnih da učine nešto jer pitanje je samo vremena kada će se neko od nas ,koji smo se do sada provukli nekako bez čakije il metka, palije il štoca, biti na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme.

Zahtjevajmo od tužilaštava, nadležnih službi i ministarstava, od policije da počne raditi svoj posao... tražimo odgovornost, tražimo nešto bolje za sebe i svoju djecu, za sebe i svoje komšije, za sebe i svoje najbliže. Ukoliko to ne učinimo uskoro, pristajemo na gerilski način života, na kobnu rečenicu, ša je ba ša me gledaš...!!!!!
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#10 Re: Konobari

Post by mrtva kokoš »

a kako mrzim davanje saopstenja u incijalima...pa nisu malodobnici zna li tko imena ove 2-ice hajduka...ustvari 4-ice bilo je tu pomocnika..
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#11 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Asana »

hali gali halid wrote:
Asana wrote: Ako je istina da je ovog momka ubio isti tip koji je nedavno pucao pred Katedralom i ranio nekoga, pa onda nekaznjeno slobodno i dalje naoruzan hoda gradom - sta reci na to?
Istina je, to su ista dva tipa...
KO JE KRIV DA TAKVI KAUBOJI SLOBODNO SETAJU GRADOM?
KO GA JE PUSTIO NA SLOBODU?
KO JE NJEGOVA, A KO MUCISTINA SLIJEDECA ZRTVA?
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#12 Re: Konobari

Post by davorf »

hali gali halid wrote:
no_crnjak wrote:
karanana wrote:slucajnost tema i ovo ubistvo. gdje je ovaj kafic?

a fakat dje se nalazi taj lokal ?
Na Čengić Vili...
Gdje na Cengić Vili? Ja cijeli zivot provedoh na Cengic Vili (bas u Dzemala Bijedica), a veze nemam gdje je ovaj kafic :? Zna li neko preciznije gdje se nalazi?
howyesno
Posts: 291
Joined: 20/12/2006 18:55
Location: Sarajevo

#13 Re: Konobari

Post by howyesno »

zaista je tuzno u kako bolesnom drustvu zivimo. hbt kakav vakat dodje da i balavci nosaju pistolje i pucaju naokolo.

zao mi konobara sto zagide bezze :(

rahmet/spokoj mi dusi
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#14 Re: Konobari

Post by mrtva kokoš »

hali gali halid wrote:
Asana wrote: Ako je istina da je ovog momka ubio isti tip koji je nedavno pucao pred Katedralom i ranio nekoga, pa onda nekaznjeno slobodno i dalje naoruzan hoda gradom - sta reci na to?
Istina je, to su ista dva tipa...
ejjj pucati i opet to uraditi nakon par dana!! :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
Vitamin C
Posts: 921
Joined: 13/05/2009 09:50
Location: Na prozoru, u ogledalu, pred vratima

#15 Re: Konobari

Post by Vitamin C »

Splinter wrote:
hali gali halid wrote:
Asana wrote: Ako je istina da je ovog momka ubio isti tip koji je nedavno pucao pred Katedralom i ranio nekoga, pa onda nekaznjeno slobodno i dalje naoruzan hoda gradom - sta reci na to?
Istina je, to su ista dva tipa...
ejjj pucati i opet to uraditi nakon par dana!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Zašto ne bi? Iskorištavaju ono što im država nudi. Glupi prokleti sistem!
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#16 Re: Konobari

Post by hali gali halid »

Splinter wrote:
hali gali halid wrote:
Asana wrote: Ako je istina da je ovog momka ubio isti tip koji je nedavno pucao pred Katedralom i ranio nekoga, pa onda nekaznjeno slobodno i dalje naoruzan hoda gradom - sta reci na to?
Istina je, to su ista dva tipa...
ejjj pucati i opet to uraditi nakon par dana!! :shock: :shock: :shock: :shock:
27.06.2009.

STARI GRAD: PUCNJAVA NA RASKRSNICI FERHADIJA - FRA GRGE MARTIĆA

B. Dž. (1988) zadobio je frakturu zgloba desne ruke u pucnjavi koja se u kasnim večernjim satima dogodila na raskrsnici ulica Ferhadija-Fra Grge Martića.

U pucnjavi je oružje upotrijebila jedna ili više osoba.

Uviđajna ekipa je na mjestu događaja pronašla dvije čahure cal. 7,65 mm.

Službenici policije rade na rasvjetljavanju događaja i pronalasku izvršioca.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#17 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by uvjek dobar gost »

Her Flick wrote:
uvjek dobar gost wrote:http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /090813008

U najmanju ruku ovo je strašno..... mogao sam ja biti jedan od gostiju il mogao sam biti ja taj konobar, mogao je moj dobar drug biti ovaj nesretni mladi momak koji je samo radi svoj posao. Mogao je biti to tvoj brat il rođak neki, neko od nas u svakom slučaju skončao je svoj život zahvaljujući dvojici maloumnika koji se dok ja ovo pišem kriju u nekoj rupi u Sarajevu, Vogošći... Reljevu ili bilo gdje....

Kako čitam komentare na ovom članku navodno su ta dva nadri lika iz kaubojskih filmova već poznati policiji, trebali su biti poznati i tužilaštvima i zatvorskom osoblju ali ne..... danas su oni predmet čak i obožavanja određene populacije koja još uvijek obitava na "divljem zapadu"....

Mi kao građani BiH, kao stanovnici Sarajeva zaslužujemo sigurnije okruženje, naša djeca zaslužuju nešto bolje, gdje je kraj bezočnom i bespotrebnom nasilju. Zahtjevajmo od nadležnih da učine nešto jer pitanje je samo vremena kada će se neko od nas ,koji smo se do sada provukli nekako bez čakije il metka, palije il štoca, biti na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme.

Zahtjevajmo od tužilaštava, nadležnih službi i ministarstava, od policije da počne raditi svoj posao... tražimo odgovornost, tražimo nešto bolje za sebe i svoju djecu, za sebe i svoje komšije, za sebe i svoje najbliže. Ukoliko to ne učinimo uskoro, pristajemo na gerilski način života, na kobnu rečenicu, ša je ba ša me gledaš...!!!!!
ne ne ne i ne dobri goste

mi kao gradjani sarajeve na zasluzujemo bolje, treba nas jos vise karati (da izvines) i to u mozak pa ponekad i guzu
sto ce nama bezbjednije okruzenje mi to ne zasluzujemo, nista mi ne zasluzujemo
dok smo se pojedinci mrzli i bili budale i rulje pokusavali da promjenimo situaciju
pojedinci su bili na toplom ispijali kafe itd itd

ma neka divljeg zapada da Bogda nam jo 10000 puta gore bilo

Dijelom se mogu složiti i malo "ga izvaditi" da predahnemo... :) ... no slažem se u dijelu da mi možda nismo zaslužili, ali djeca to sigurno jesu, zaslužila je to mala raja koja se igra oko moje il tvoje zgrade, njihovi roditelji nisu, nisam ni ja možda ili ti.. ali ako uskratimo djeci pravo na igru, na sigurnost, na miran san..... trebamo se svi iseliti. Tražimo onda kolektivno azil i idimo odavde, ostavimo ovaj grad i ovu zemlju njima, Bakirima, Dodicima, Miri, Emini i inim koji se koriste našim stresom, koji su se okoristili svima onima koji su dali sebe, svoj život za neku drugu državu... jer ovo oko mene danas sve mi se gadi, krijem se u svoja četri zida kao da sam pacov neki il poljski miš, ne želim ... o tako je jednostavno... zaista ne želim da imam djete ovdje da ga odgajam u ovakvom nakaradnom društvu, ne želim da to djete bude talac naše gloposti i naše šutnje ne želim zaista da pristanem na to jer ako sam morao ja......
User avatar
Macan Online
Posts: 65
Joined: 07/05/2009 23:24
Location: Sarajevo

#18 Re: Konobari

Post by Macan Online »

Treba sada za vikend organizovati jake proteste i okupljanje u centru grada i traziti da kantonalna i gradska vlast odmah bez odlaganja nesto poduzmu protiv ovih ubica.
Nema vise Taje i Frizure ali opet se isto desava, ubistva, ranjavanja, premlacivanja vozaca itd. :x

Dobra prilika posto je SFF u toku da napravimo "malo" galame po gradu i da postidimo vlast pred ovom medjnarodnom javnoscu :x
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#19 Re: Konobari

Post by KemooSA »

Splinter wrote:a kako mrzim davanje saopstenja u incijalima...pa nisu malodobnici zna li tko imena ove 2-ice hajduka...ustvari 4-ice bilo je tu pomocnika..
Meni rekose da se jedan zove Anel Herak,seljacina iz Buca Potoka, a drugi sto je pucao je nekakav Vuk sa Dobrinje.
User avatar
Vitamin C
Posts: 921
Joined: 13/05/2009 09:50
Location: Na prozoru, u ogledalu, pred vratima

#20 Re: Konobari

Post by Vitamin C »

KemooSA wrote:
Splinter wrote:a kako mrzim davanje saopstenja u incijalima...pa nisu malodobnici zna li tko imena ove 2-ice hajduka...ustvari 4-ice bilo je tu pomocnika..
Meni rekose da se jedan zove Anel Herak,seljacina iz Buca Potoka, a drugi sto je pucao je nekakav Vuk sa Dobrinje.
Dakle, vjerovatno poznati likovi...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#21 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by uvjek dobar gost »

,...... Her Flick . ti jesi u pravu, većina dok ja ovo pišem mašta kako da dođe do ulaznice za SFF party neki, sanja da se ogrebe negdje za snošaj onako u prolazu, da šmrkne malo bijelog da bude viđena na crvenom tepihu.. većima je rahat od pameti i ne želi da se zadubljuje il da se unosi u problem sa kojim živi, ne želi da se zapita kuda sve ovo vodi, kako će ova nakaradna država izgledati tek za recimo deset godina kada stasaju generacije kauboja koje se danas odgajaju u stilu ša je ba ša me gledaš... koji hodaju sa pištoljima za pasom ili barem sa čakijom u čarapi. generacije koje je ovaj obrazovni sistem naučino svemu ali ne znanju i pravim vrijednostima... jeste kad tako gledamo nismo bolje ni zaslužili i ne postoji pravda, već samo krivda more !

No Her Flick i svi mi koji jesmo bili dijelom "rulje" pred kantonom... zar taj dan nije za nas značio mnogo, zar se tada nismo osjećali kao na "Olimpijadi" zar nismo tog 13. feb hodali uspravno i nekako bar na taj dan živjeli smo u gradu a da nam nije trebao SFF il neki kvazi crveni ćilim od cirka 12 metara dužine... tada meni nije trebala Emina i Miro da me kao podsjete da živim u gradu... ja sam se tada osjetio ponosnim, gordim, uspravnim... kao da sam izašao iz rupe u koju su me natjerali oni koji su sve ovo i kreirali...

Tuga je da će je grad izgubio jednog svog stanovnika a da će danas glavna misao stanovnika tog istog grada biti zasnovana na mimikriji na laži, na obmani i opsjeni koja se zove SFF, a ovo svirepo ubistvo treba u stvari da nam pokaže da ni zahvaljujući festivalu nismo sigurniji, treba da nas dozove pameti ali jeste mi ko mi skupina kloceva, kamenih spavača.... trupaca hrasta il bukve....

Da mi je nagovoriti jedno pet ljudi da idemo skupa u Kanadu da tražimo azil..... lakše bi mi bilo !

E to ti je to Her Flick a ti jesi u pravu..... i pitanje za kraj je gdje ima kupiti pancira pojeftino...?

Momku koji je sinoć ubijen nek je vječni rahmet a nama nek je fizika ili Bog na pomoći zavisi ko u šta vjeruje...!
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#22 Re: Konobari

Post by UnscarD »

Grad je kao oko pun spida i oruzja...
Dodatno, pravosudni sistem ocigledno ne funkcionise jer su ova dvojica zbog te ranije pucnjave trebali biti u zatvoru.

Ovo je u rangu sa Denisom samo mislim da trebamo traziti ovoga puta ne samo kaznu za ovu cetvoricu nego zahtijevati od vlasti da se pravosudni sistem promjeni tako da se nikada vise ne desi da neko ko je osudjen na 12 godina ceka praznu celiju sa slobode ili da dvojica koja su pucala prije 20 dana slobodno hodaju gradom. Dok se to ne promjeni, bavimo se samo posljedicama i jednostavno ne ispravljamo stvari u korijenu.

Treba dati policiji ovlasti da biju sve redom kao ranije sto je bilo i promjeniti pravosudni sistem totalno...treba identifikovati razlog zbog kojeg ova dvojica nisu bili u zatvoru i kazniti krivicno odgovorne.

Nema mi druge, moram se i ja naoruzati...zivimo na divljem zapadu i nisam siguran da imamo snage kao gradjani da bilo sta promjenimo.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#23 Re: Konobari

Post by mrtva kokoš »

Vitamin C wrote:
KemooSA wrote:
Splinter wrote:a kako mrzim davanje saopstenja u incijalima...pa nisu malodobnici zna li tko imena ove 2-ice hajduka...ustvari 4-ice bilo je tu pomocnika..
Meni rekose da se jedan zove Anel Herak,seljacina iz Buca Potoka, a drugi sto je pucao je nekakav Vuk sa Dobrinje.
Dakle, vjerovatno poznati likovi...
a cuo sam za tog Vuka...visio po utakmicama Sarajeva bio i ko neki vodja..klosharrr sa dobrinje
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#24 Re: Konobari

Post by visocicaguy »

tajo, ja se bojim.. mislim da moramo opet reagovati i izaci na demonstracije... pod hitno!
User avatar
Vitamin C
Posts: 921
Joined: 13/05/2009 09:50
Location: Na prozoru, u ogledalu, pred vratima

#25 Re: Konobari

Post by Vitamin C »

Splinter wrote:a cuo sam za tog Vuka...visio po utakmicama Sarajeva bio i ko neki vodja..klosharrr sa dobrinje
Ma da. Idiot.
Post Reply