Smrad sa KJP Poljoprivrednog dobra Butmir u Doglodima!!!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#76 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by sodom »

floki: štos ti nervozna tako, a? suša?
hahaha, to je specijalni smrad koji smrdi samo hrvatima :lol:
idite u kanton, nema vam druge.-
korektor
Posts: 2
Joined: 04/09/2009 09:40

#77 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by korektor »

Stanovnik sam tog naselja već/tek 3 godine. Mogu vam reći da se neprijatan miris uvijek osjetio, ali ove godine rijec je o nepodnosljivom smradu koji se uveliko razlikuje od prvobitnog neugodnog mirisa. I proslih su godina bila vrela ljeta, ali ovakav smrad nije zabiljezen. Možemo zakljuciti da se i na farmi s koje smrad potiče nesto promijenilo. Mislim da se pravi razlog krije, jer nakon brojnih spekulacija niko od predstavnika farme javno nije demantovao nijednu. Neki kazu da je silaza sumnjivog porijekla. Sto se tice prioriteta FARMA ili STANOVNISTVO, mislim da su komentari poput "sto ste se naselili u blizini farme" nezreli, kao i davanje prednosti FARMI nad STANOVNISTVOM, pod izgovorom da je FARMA od ekonomskog interesa. Od kakvog je onda interesa stanovnistvo? Ministar nije lud, zbog toga kao krajnju opciju daje iseljavanje stanovnistva, znajući da stanovnistvo neće iseliti, jer nema alternativu. Prije 2-3 godine naselje o kojem govorimo bilo je najveci poligon izgradnje individualnih stambenih objekata. Uzimajuci u obzir da se jedna prosjecna kuca ne moze napraviti bez 100-njak hiljada maraka, mozete zamisliti koja su sredstva potrosena i koja se još uvijek trose. Eh, od tih sredstava vec dugo zive firme koje prodaju građevinski materijal, a u tom naselju ih je mnogo: Dana kommerc, Cenga, Gradiz, itd. Samim tim radi i domaca proizvodnja: Cementara Kakanj, IGM Visoko...Koliko prodavnica s prehrambenom robom zivi od tamosnjeg stanovnistva. Koliko je tamosnje stanovnistvo majstorskih dnevnica izdvojilo. Ne znam vrijedili spominjati da se tamo nalazi i dobar dio birackog tijela nacenika koji dolazi iz iste stranke kao i nesmotreni ministar. Zakljucite sami sta je prece. A mozda ministar cuva rjesenje za narednu izbornu godinu.
User avatar
Super Hik
Posts: 357
Joined: 13/01/2009 08:12
Location: Zadnja vukojebina

#78 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by Super Hik »

hadzinica wrote:otvorila balkon da mi udje malo svjeze have...20 sec...zatvorila balkon...sad mi smrdi u sobi... :( :run:
ma hajde gledaj to sa pozitivne strane. sad možeš ispuštati vjetrove koliko te volja a da se ništa ne osjeti. :D :D :D :lol: :lol: :lol:
User avatar
cute poison
Posts: 405
Joined: 04/06/2009 11:18
Location: Sarajevo - RWY

#79 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by cute poison »

Ne znam kakve veze Butmir ima u ovoj temi?! :D
User avatar
CR9
Posts: 28
Joined: 17/08/2009 01:44
Location: Grbavica-Na Jugu

#80 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by CR9 »

I ja se pitam zasto se ova farma zove Butmir kada nema nikakvih dodirnih tacaka sa Butmirom....??????? :x
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#81 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by Cholina_Lokica »

Haris.ba wrote:
uzmimerikardo wrote:I na alpashinu nas zaprashuju iz Bitumenke samo ispuste otrovne gasove fol diskretno po noci, nemozes prozora otvoriti. Potrovashe nas sistematski :x
Imas li detelja? Ja sve kontam sta ono smrdi, pretpostavljao sam, al nisam siguran bio. Jesi siguran da su OTROVNI gasovi?
a fakat kako zna na alipasinu smrditi :-? lijepo ti muka bude
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#82 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by fatality »

Splinter wrote:
samo malo wrote:Sto SDP, pa to je opcina Ilidza, a onda je u nadleznosti SDA, kako opcina tako i kanton :D
pobrko si loncice, dio gdje se nalazi farma jeste u nadleznosti SDA ali dio od poljoprivrednog zemljista(to je onaj dio sa kukuruzima ako si kada prolazio u blizini kolektora za prociscavanje vode koji i ne postoji) pa tamo do Dobrosevica je u nadleznosti opcine Novi Grad pa samim time i SDP-a..
sad si i ti malo pobrkao loncice
ni taj put ne pripada kompletan novom gradu , naime pola je novi grad pola ilidza
bas se sada moze vidjeti paradoks , put je pravo propao i sada se ponovo asfaltira , samo je problem sto se polovina asfaltira , tj. onaj dio koji pripada ilidzi , a onaj dio sto pripada novom gradu stoji kako stoji
mozda i slikam kada budem ponovo prolazio , bas zanimljiva stvar :-)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#83 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

fatality wrote: ni taj put ne pripada kompletan novom gradu , naime pola je novi grad pola ilidza
bas se sada moze vidjeti paradoks , put je pravo propao i sada se ponovo asfaltira , samo je problem sto se polovina asfaltira , tj. onaj dio koji pripada ilidzi , a onaj dio sto pripada novom gradu stoji kako stoji
mozda i slikam kada budem ponovo prolazio , bas zanimljiva stvar :-)
Feudalizam!
Uslikaj, svega ti.
Bekim
Posts: 7
Joined: 19/05/2010 16:46

#84 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by Bekim »

Obo je interesantna tema.
Ja inace zivin nedaleko od te proklete farme.
Osnovni uzrok toga smrada jeste silaza koja se tokom jesenjeg perioda skuplja i priprema za zimski period.
Za pripremu te silaze koriste veoma veliku kolicinu soli tako da je to uzrok samoga vrenja te farme i toga smrada.
Istina da otpadne vode-fekalije iz farme nisu resene kako da se sklone sa povrsine zemlje.
Ovih godina osnovni im je problem kako da sacuvaju silazu od propadanja.
Ovih godina od velikog broja padavina ta silaza ce sve vise da trune i propada.
Oni da bi spasili tu silazu pokusaju da je provetre i da prekinu vrenje.
To otkrivanje i vetrenje nas kosta i to se uvjek dogadja tokom vecernjeg perioda oko 18 sati do 23 sati
tada svi mi osecamo smrad.
Nikada nisu priznali kako im je to promaklo da se ubudja silaza.
Odgovor njihove direktorice sto se tice razmestanje ove farme jeste da je farma starija u odnosu na kuce okolo tako da naselja koja imaju oko 500-6000 stanovnika u okolini mora to da trpe.
samo to zemljiste je proglaseno i gradjevinskim zemljistem i po tim pravilima nastupaju pravila grada gde uzgajanje stoke i tako tih stvari nesmeju biti u blizini nasilja.
Fekalije cure svigdje okolo kada pocnu kisu a tu se nalaze djeca. zadnjim poplavama sav izmet i sve sto je moglo da se ocisti iz farme izbaceno je na ulice.
Satanovnistvo okolnje sem nas nekolicine koje se borimo da se farma razmesti i da se tuze i da se stave u novine i na TV prolaze neuspehom jer ljudi oko nje su kao i ona stoka u farmi.
Ne bune se jedu pod tim smradom i ne interesuje ih nista. Zasto? Neznam.
Farma ima oko 2500 junadi, telati, bikova i krava.
Bas mi je drago sto se to osetilo na daleko da vidite kao politika radi ovde.
Farma se inace trebala prebaciti na Nisicku visoravan ali ljudi misle da su vazniji zivoti krava nego zdravlje ljudi tako kaze direktorica same farme.
Oni inace ciste svake godine jednom a ne kako ona kaze dva tri puta kanal koji je uzas i propao i obrusen. U sam kanal tokom godine zaustavi se sam odvod tih fekalija tako da je to uzas. Trava korov ambrozija koja u velikim kolicinama raste okolo je samo fina sredina za zivot. Trab to sve slikati i staviti ih u novine ali i to smo uradili pa je neko to zataskao.
za razmestanje kanala se dobilo od kantona resenje da se treba razmestiti ali nista od toga. mozete samo zamisliti kada kopriva okolo raste velicine do dva ipo metra a listovi kao kod lokvanja.
Svi mi hocemo da zivimo u zdravoj sredini ali mi nismo krivi kada smo ovde kupovali zemlju da ce ovo biti gore nego sto je bilo.
Treba im stati na kraj i zatvoriti to dok ne saniraju sve i urede tu silazu koja im propada iz godine u godinu. mozete samo zamisliti bile su ove godine polpave a farma uvek uzima kompezaciju od osiguravajucih kuca za poplavljene usjeve. Ko te pare dobija nemogu da saznam ali i toga ce biti. mozda cu aj pokrenuti lavinu svega sa ovim pismom ali evo vam podatak. Ljudi su podigli bedeme ove godine da ne dodje do poplave od strane milajcke. Podigli bedem i spasili milionsku stetu a farma posla insekciju da taj bedem sklone pa naplatise covjeku kaznu od 25000 maraka sto su to uradili. Jer nema kompezacije za polavljeno zemljiste.
Toliko o istini o farmi.
Ovde inace imaju udela u farmi odredjeni ljudi iz politike kao sto imaju udjela u odrredjene firme-betonare kije su ovde izgradjene. farma je inace jednim dijelom na budjetu Kantona sarajevo.
Sve u svemu to je jedno sranje sa kojim se mi borimo vec mnogo godina.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#85 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

@Bekime, za koga ćeš glasati u oktobru?
ira.m
Posts: 4587
Joined: 28/02/2010 00:45
Location: tu negdje...

#86 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by ira.m »

.
Last edited by ira.m on 02/10/2011 23:27, edited 1 time in total.
Bekim
Posts: 7
Joined: 19/05/2010 16:46

#87 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by Bekim »

Za glasanje nezanm alim vjerujem da cu biti protiv onih kojji su sada na vlasti jer jedino tako moze se neko nauciti pameti "kada mu oduzmes parce kolaca od koga je on uzivao" a ne da vecina koja vlada i uzime najveci dio kolaca "a ostali kako vam je takovamje sta da vam radim". Moj moto je vise pluralizam i da to bude i u opcinskom vjecu i u opcinskim odborima na nivoima mjesnih zajednisca jer jedino tu mi obicni ljudi mozemo uspeti da poboljsamo nas zivot u okolini i da se moraju partije dogovarati i ciniti ustupke jedni drugima a ne "babo" rekao da tako i mora tako biti. Ali nasa svest je da mi nemamo tu svest da one koji su na vlasti i cine zlo pljackom smenimo ili im oduzmemo parce kolaca da na izborima vise ne idemo tradicijom porodice vec da smenimo ove na vlasti ili makar na ovim izborima smanjimo im velicinu tu vlasti. Volim primer Finskog parlamenta i to je to. Tako da ja svoj smrad zbog nekoga na vlasti koji ima dio ucesca u farmi i zaradjuje od nje i donosi krave od donacija na farmi mi u okolini se davimo i nemamo u 21 vjeku normalnu sredinu za zivljenje a nasa djeca boluju i obolece zbog zdrave sredine od smrada i djubreta.
Parola "zivi zdravo- gde to bese"
Bekim
Posts: 7
Joined: 19/05/2010 16:46

#88 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by Bekim »

idicaa wrote:@Bekime...moja radna kolegica stanuje u Doglodima....bila sam kod nje i sve to dozivjela....uzas....
Uzas na farmi se nastavlaj i ovih dana jer gospoda koriste kisu da sto vise saperu i operu sve sto ima na farmi
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#89 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by neki »

Bekim wrote:
idicaa wrote:@Bekime...moja radna kolegica stanuje u Doglodima....bila sam kod nje i sve to dozivjela....uzas....
Uzas na farmi se nastavlaj i ovih dana jer gospoda koriste kisu da sto vise saperu i operu sve sto ima na farmi
Bekime gdje ti je gradjevinska dozvola za kucu?? Farma je ima a ti?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#90 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

neki wrote:
Bekim wrote:
idicaa wrote:@Bekime...moja radna kolegica stanuje u Doglodima....bila sam kod nje i sve to dozivjela....uzas....
Uzas na farmi se nastavlaj i ovih dana jer gospoda koriste kisu da sto vise saperu i operu sve sto ima na farmi
Bekime gdje ti je gradjevinska dozvola za kucu?? Farma je ima a ti?
Do Pejtona dismr u ljetnjim mjesecima kada zefir sa sjeverozapada puhne. Zgrada, plaćeno sve, još 1972.g......Grad se širi, pa kada su mogli ukinuti ''Vasu Miskina Crnog'', mogu izmjestiti i ovu ''miomirisnu'' farmu krava.
Mogu misliti da krave tretiraju Posillacom, zabranjenim u cijelom svijetu osim u USA, Brazilu i Bosni. Što nije izričito zabranjeno, dozvoljeno je!
Bekim
Posts: 7
Joined: 19/05/2010 16:46

#91 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by Bekim »

To je vec privatna stvar ali samo da znas da u ovom djelu sve kuce imaju gradjevinske jer je to gradjevinsko zemljiste gde sam ja a ti imas li je ti a i kakvo veze ima gradjevinska sa smradom o bahatosti i nepostovanja procesa silaze i kanala nemam pojma ni tko si ni sta si. A usput da znas da ta zamlja gde se nalazi farma je starosedeoca ali oduzeta za vreme Tita i data vlastima i ta zemlja se mora vratiti tim ljudima pa gde sada tu farma ima gradjevinsku i kako smiju tu da budu ako nije njihova zemlja. samo da znas i pitaj farmu. A kakav si ti osoba neka se ljudi i dalje truju pa sta te briga za zdravlje drugih jer po tebi trebaju drugi umrti a ja sam car. tebas vise da brines jer pokazujes ljudskost kroz solidarnost sa ljudima a ti to nisi nego temu okreces na drugu vodenicu. mora da si sa vlasti.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#92 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

Tako je @bekime, skinimo bagru sa vlasti u oktobru/listopadu!
Bekim
Posts: 7
Joined: 19/05/2010 16:46

#93 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by Bekim »

Ja neznam sto se uopste ovaki ljudi javljaju na ovakve teme kaso sto je "neki".
Namesto da stanes na strani zakona i postovanje zakona ti ga ne postujes. Jer se smrad siri sa takvim kao ti i jos dalje i dalje. Ne mogu da poverujem da neko moze reci da se okolina prilagodi farmi kako kaze direktorica kako i ovaj "neki" sto misli. Sto ne kaze direktorica farme da je ona tu privremeno i da po kantonalnom planu za puteve preko same farme prolazi put sirine 12 metara. Kako onda neko to sme da ima farmu na putu koji je od vaznosti za kanton. Jasno to neko hoce da to se ne gradi i da on koji profitira od farme ne rusi farmu nego da zaradjuje a put kasnije. Veoma jasno to mogu samo oni na vlasti a ne obicna buranija kao mi. 10 godina ja sam cistim taj kanal i sredjujem oko njega a li sada ja licno necu vise da ga cistim pa da vidis koliko ce riba pomrti svaki dan u Dobrinjici. Vjerujte da na mestu gde se kanal uljeva u Dorbinju je pomor riba. U kantama smo ih skupljali i nosili da to prijavimo. A taj "neki" ili "niko" sto se javlja sigurno zaradjuje od farme. Razumem ga to je farma. Zamisli covjek brani gradjevinsku dozvolu farme a nema upotrebnu i nesme da ima gradjevinsku jer preko nje prolazi put. Da, da moji vi tako to ide. Zaomije samo onih radnika koji tesko zaradjuju za hljeb ali bolje bi im bilo na Nisicku visoravan nego ovamo. A i svima nama.
Postoje papiri za sve ove moje optuzbe cak i da se kanar razmesti koji je do biven od odredjenih instrituciaj Kantona ali nista kanal se obrusava ja stavljam daske da se to ne izljeva i tako.
Ali komentar direktorice farme pravo me je iznervirao kada je to rekla da se ljudi moraju prilagoditi i da je farma starija. Ma to je katastrofa. To je samo njeno upozorenje da se gard nesme siriti niti pedaklj jer farma se nalazi u doglodima nesme, to ljudi nesme da se ditra to je svetinja. ja volim sve mlecne proizvode i od njih zivim ali u takvu sredinu gde je farma cista a okolina se davi od izljevanja kanala i izmeta... e onad vala vi na vlasti nemislite na druga pokoljenja. imam bunar u basti cija voda smrdi sada na urin od krava sa farme. Zasto???
pa normalno zbog toga sto coveg gleda dali imamo gradjevinsku a ne sto unistava okolinu starim kanalom i to otvorenim bez separacije toga i ako to spada u najopasnije zagadjivace vode"AMONIJAK".
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#94 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

Odmah do moje zgrade ima zgrada koja je još prije rata ''potonula'' desetak centimetara. U poslovnom prostoru u prizemlju zidovi popucali, pod potonuo poprilično. Socijalistički graditelji nisu dobro ispitali tlo, pa na bivšoj baruštini postavili temelje zgrade od 2 sprata.
Došao i prošao rat, pa trebalo obezbjediti stanove ''zaslužnim'', omogućilo im povoljno kreditiranje. Zavod za izgradnju Kantona na ideju direktora napravio plan za nadogradnju zgrada.
I nadogradiše ovako potonulu zgradu.

@Bekime, pogodi ko je bio direktor Zavoda za izgradnju Kantona?
Bekim
Posts: 7
Joined: 19/05/2010 16:46

#95 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by Bekim »

Stvarno neznam ali sigrno nije neko ko je bio kvalificiran za ove stvari. : :?
:sax:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#96 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

Kirba Bakir (Alije) Izetbegović bijaše direktor Kantonalnog Zavoda za izgradnju.
Haettenschweiler
Posts: 635
Joined: 15/03/2010 18:29

#97 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by Haettenschweiler »

Da je pameti i volje, KJKP (ne)RAD bi mogao skupljati sve vrste biološki razgradivog otpada, kompostirati ga i tako proizvedeni humus prodavati KJKP Park ili običnim vrtlarima. Prosto je nevjerovatno šta se sve može kompostirati: kravlja balega, otpaci sa pijaca (karton, voće, povrće,...), otpaci iz parkova (pokošena trava, grane nakon obrezivanja stabala, lišće...), skoro svi kuhinjski otpaci...

Evo kako to izgleda u sređenim državama:
http://www.wien.gv.at/umwelt/ma48/entso ... lobau.html
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#98 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by Toto »

Neki japanac Odaira Keikichi patentiro da od slame pravi hranu za hajvan, tako sto na slami gaji bukovace. Slama inace nije jestiva za hajvan ali kad je bukovace "isprepadju" slama posatane jestiva i ne smrdi ko ova silaza sa Butmira, a para ko slame.
http://www.patentgenius.com/inventedby/ ... kyoJP.html
japanac ne bi bio japanac kad nije na bazi ovoga otkrica sa slamom i bukovacama zaradio milione. pa je napravi cijeli SOUR (slozen organizaciju udruzenog rada) koja se bavi tzv 4D poljoprivredom. Ova cetverodimenzionalna poljoprivreda i nije neki velak belaj: cojek povezo 4 sela ili 4 mjesne zajednoce i naredio da se nista sa farme ne smije bacit, vec mora od govana i otpada pravit patre- i pravo ih krenulo. Krediti se vrate za 3 godine i od profita iz naredne tri godine se otavraju novi "SOURI" po Japanu.

Farma ima 100(ha) ili 1000 dulu,a . na 90 ha se sije riza; na 9 ha se sadi lucerka a na 1 ha su fabrike o kojima ce biti rijeci u nastavku.Na rizinim poljima se proizvede oko 2 t/ha slame sto je oko 180 tona. Riza se namah proda a slama ide u fabriku gdje rade bukovace. Gljive i nisu glavni brend ove fabrike vec stocna hrana. Na jednoj toni slame t se proizvede oko 200 kg bukovaca i 600 kg hrane za hajvana-koja ne smrdi. Sto je oko 40 tona bukovaca i oko 100 t hajvanske hrane, nesto sei baci glistama u kompost.
Od ovih 100 t hajvanske hrane -koja ne smrdi ko ona sa butmirkse farme- se pravi farma krava koja se prihranjuje i sa lucerkom sa onih 9 ha.
Posto je naucnik naredio da se i od govana moraju pravit dolari stajsko djubrivo i mokraca sa farme se ne ispustaju u kanalizaciju vec je na bazi njih napravljena nova fabrika.
Ispod krava se stere pilotina koja upija mokracu i balegu a stoka hodajuc mjesa pilotinu destak dana. Pilotina se, zatim, kompostira. POslije kompostiranaj pilotina i djubriovo se daju kalifornijskim glistama koje prozvode same sebe i kompost. Kompost se prodaje kao visoko vrijedno djubrivo i to na litre a visak glista se melje u proteinsko brasno kojim se hrane ribe u ribnjaku koji takodje ima na farmi. U kompostu prilikom separacije ostane jako mnogo glista i larvi od glista na koje se pustaju pilici koji se tako sedmicama hrane najkvalitetnijom bioloski ispravnom hranom.
I ono sto je najvaznije cijela farma ne smrdi ni zehre, a jos zaposljava podosta radniak -osim cobana sa farme krava- na onih nekoliko fabrika sa glistama , ribnjaku, pilicima itd.

Mozda bi sarajlije umjesto sto hoce da potjeraju farmu iz Sarajeva trebali zaposlit gljive bukovace na silazi slame pa nek gljive jedu "butmirski smrad", prave pare i zaposljavaju sarajlije.
Sizzla
Posts: 253
Joined: 27/01/2010 19:40

#99 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by Sizzla »

:sax: LMAO
Last edited by Sizzla on 04/08/2010 21:26, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#100 Re: Smrad sa farme krava Butmir!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

@Toto,

Bila delegacija iz Japana da poprave obližnji stupski kolektor i prečistač otpadnih voda da Bosnu, Savu, Dunav i Crno more Sarajlije ne zagadjuju. Pošto Japanci nisu pristali na klauzulu ugovora IMT, tadašnji guverner Kantona Sarajevo ih otjerao. A baš su Japanci imali namjeru da nam poklone 20 miliona dolara + kredit sa grejs periodom nekim i sa kamatom od 1% na puno 30 godina. Otpis duga nakon 15 godina.
Guverner Kantona je bio Mujo Mujezinović-SDA-sadašnji premijer Vlade FBiH.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=150
Post Reply