Smoluca 1992

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#226 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

spreca wrote:
Smrt wrote:пошто је ово сарајево-х морате одмах у првом коментару напоменути да мрзите све српско и да су срби зликовци иначе нисте у праву и бићете прозивани као четник и агресор :) није битно шта је истина срби су за све криви тако и за ову смолућу ... срби су били у окружењу пар мјесеци али њима није било тешко пошто су они зликовци него је било тешко овима што су држали обруч :) и да напоменем фалила им је артирељија да изрока читаву смолућу у којој напомињем НИЈЕ БИЛО ТЕШКО ... када се пробио обруч до смолуће одмах су све домаће животиње поубијане и побацане у бунаре пошто је то јако важно за војне циљеве и њихово напредовање Оо ...

нисам био у смолућој али овакву сам слику створио у својој глави читајући ове ваше кометаре ... колико требаш бити ћакнут да повјерујеш у овако нешто ...
Tebi to bar nije problem.....moras malo vise znati da bi mogao komentirati i donositi neke svoje zakljucke....nisi u kafani ...ako imas iznijeti neke cinjenice slobodno,nisi na beogradcafe
Ma kakve činjenice moj spreča......jedva su dočekali da iz Smoluće odu,...haman im je rat bio jedini način da se maknu sa kamena tucanika.....kad im je tako draga što se ne vrate :roll:
Eno im iz kuća i vrbe počele nicati.... :skoljka:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#227 Re: Smoluca 1992

Post by spreca »

zelenashica wrote:
spreca wrote:
Smrt wrote:пошто је ово сарајево-х морате одмах у првом коментару напоменути да мрзите све српско и да су срби зликовци иначе нисте у праву и бићете прозивани као четник и агресор :) није битно шта је истина срби су за све криви тако и за ову смолућу ... срби су били у окружењу пар мјесеци али њима није било тешко пошто су они зликовци него је било тешко овима што су држали обруч :) и да напоменем фалила им је артирељија да изрока читаву смолућу у којој напомињем НИЈЕ БИЛО ТЕШКО ... када се пробио обруч до смолуће одмах су све домаће животиње поубијане и побацане у бунаре пошто је то јако важно за војне циљеве и њихово напредовање Оо ...

нисам био у смолућој али овакву сам слику створио у својој глави читајући ове ваше кометаре ... колико требаш бити ћакнут да повјерујеш у овако нешто ...
Tebi to bar nije problem.....moras malo vise znati da bi mogao komentirati i donositi neke svoje zakljucke....nisi u kafani ...ako imas iznijeti neke cinjenice slobodno,nisi na beogradcafe
Ma kakve činjenice moj spreča......jedva su dočekali da iz Smoluće odu,...haman im je rat bio jedini način da se maknu sa kamena tucanika.....kad im je tako draga što se ne vrate :roll:
Eno im iz kuća i vrbe počele nicati.... :skoljka:
Staces...preca im je "majcica" od rodjenog praga....sami su tako htjeli.
xsudox
Posts: 10
Joined: 18/06/2009 22:20

#228 Re: Smoluca 1992

Post by xsudox »

Bio sam prije dva dana u Smolucoj...i mogu vam reci...katastrofa. Zarasta bas pravo. Jedino je put jos ok... i ljudi zive jedino u zaseoku Agići...
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#229 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

xsudox wrote:Bio sam prije dva dana u Smolucoj...i mogu vam reci...katastrofa. Zarasta bas pravo. Jedino je put jos ok... i ljudi zive jedino u zaseoku Agići...
Zaseok Agići,kao ni okolni zaseoci u kojima ljudi normalno žive(Hotići,Čauševići,Seferi) ne pripada Smolućoj nego Srednjoj Dobošnici.
User avatar
argyle
Posts: 1838
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#230 Re: Smoluca 1992

Post by argyle »

User avatar
argyle
Posts: 1838
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#231 Re: Smoluca 1992

Post by argyle »





User avatar
argyle
Posts: 1838
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#232 Re: Smoluca 1992

Post by argyle »





super girl
Posts: 12
Joined: 11/01/2012 01:26

#233 Re: Smoluca 1992

Post by super girl »

Da pitam zelenasicu: Zasto rastu vrbe iz kuca Smolucana?"
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#234 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

super girl wrote:Da pitam zelenasicu: Zasto rastu vrbe iz kuca Smolucana?"
Zato što smulaćani NE ŽELE da se vrate.
super girl
Posts: 12
Joined: 11/01/2012 01:26

#235 Re: Smoluca 1992

Post by super girl »

zelenashica wrote:
super girl wrote:Da pitam zelenasicu: Zasto rastu vrbe iz kuca Smolucana?"
Zato što smulaćani NE ŽELE da se vrate.
A ti kao pricala sa nekim od njih pa znas?
DarkSoul
Posts: 328
Joined: 11/04/2006 09:05
Location: CH

#236 Re: Smoluca 1992

Post by DarkSoul »

Ovdje se nacitah svega samo ne onog kako je stvarno sve i bilo.... Moja majka je rodjena Potpecanka udata u Bistarac, znaci sva familija moje mame je u Potpecu bila do 1992, i da pisem sada ovdje pricu i dozivljaj koji su dozivjeli moja tetka, tetak i baka... ne vrijedi.. jer ce odmah od vecine biti napisano da su to samo "pricice" i lazi!
Hvala Bogu zivi i ne bas tako zdravi su se izvukli iz Smoluce, ali eto hvala Bogu i zdravlje se kod vecine popravilo... ali psihicko stanje nece nikada nazalost dok su zivi...
Bilo, proslo, ne ponovilo se nikad vise, zao nam je samo sto se sve tako brzo desilo taj dan kad su Potpecani napustili svoje mjesto da mi iz Bistarca nista ucinit nismo vise mogli jer je vec bilo prekasno kad smo saznali...

1994 se sjecam dobro kad smo roditelji i ja otisli u Potpec da obidjemo i vidimo sta je od imanja ostalo...Nazalost bolje da nismo otisli i bolje bi bilo da nikad onaj prizor nisam vidjela... Tamo gdje sam se nekad na onim proplancima i brdescima Potpeca ja igrala kod bake je ostala samo pustos... Kuca od ujaka je jedina ostala cijela, ali iz nje kad su poceli nekakvi ljudi da izlaze i da nas napadaju psovkama sta mi kao ima tu da trazimo... srce bi puklo nacisto...

Kazem vec.. bilo proslo, nedo Bog nikad vise one strave i uzasi, ne samo moje mame familiji nego svim ljudima u Bosni i Hercegovini koji su morali da napuste svoje ognjiste, nebitno dali pravoslavci, katolici ili muslimani, svi smo ljudi od krvi i mesa...
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#237 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

super girl wrote:
zelenashica wrote:
super girl wrote:Da pitam zelenasicu: Zasto rastu vrbe iz kuca Smolucana?"
Zato što smulaćani NE ŽELE da se vrate.
A ti kao pricala sa nekim od njih pa znas?
Sa velikom većinom njih sam i danas u kontaktu( pogotovo školskim drugovima/drugaricama)....tako da je suvisno postavljati takvo pitanje.
Svoj cinizam ostavi nekome drugom, kod mene odavno ne pali.
super girl
Posts: 12
Joined: 11/01/2012 01:26

#238 Re: Smoluca 1992

Post by super girl »

Ti sa njima u kontaktu a ja podijelila njihovu sudbinu sa njima i sad ti znas bolje razloge od nekoga ko je to dozivio :shock: ....Vidim zauzela si ulogu najveceg bukadzije na ovoj temi k'o da si ti bila u toj Smoluci pa znas cak i ko sta misli. I ajd' molim te objasni mi tvoju tvrdnju da Agici pripadaju Dubosnici kad ja znam da su Agici jedno brdo u Smoluci i da su tu ostali muslimani koji su tu zivjeli prije rata i prezivjeli sa nama dane okruzenja i niko ih nije dirao za to vrijeme....
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#239 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

super girl wrote:Ti sa njima u kontaktu a ja podijelila njihovu sudbinu sa njima i sad ti znas bolje razloge od nekoga ko je to dozivio :shock: ....Vidim zauzela si ulogu najveceg bukadzije na ovoj temi k'o da si ti bila u toj Smoluci pa znas cak i ko sta misli. I ajd' molim te objasni mi tvoju tvrdnju da Agici pripadaju Dubosnici kad ja znam da su Agici jedno brdo u Smoluci i da su tu ostali muslimani koji su tu zivjeli prije rata i prezivjeli sa nama dane okruzenja i niko ih nije dirao za to vrijeme....
Draga moja ja sam učiteljica toj djeci iz Agića o kojima pričaš.
Ne zaboravi da Agići pripadaju podrušnoj školi "Srednja Dobošnica", navedena područna škola centralnoj školi "Dobošnica".
Sumnjam da možeš trenutno imati tačniju informaciju od mene koja svaki dan radi sa djecom iz Agića.
Agići jesu brdo ali nisu nikad pripadali Smolućoj kao ni okolni zaseoci: Čašuševići,Seferi,...

O dijeljenju sudbine ćemo draga moja drugi put,....a ako trebamo i o Potpeći i Tinji na ovoj temi, neka se pokretač teme izjasni da li će je prošiti pa ćemo nadugo i naširoko o cijelom području.
super girl
Posts: 12
Joined: 11/01/2012 01:26

#240 Re: Smoluca 1992

Post by super girl »

zelenashica wrote:
super girl wrote:Ti sa njima u kontaktu a ja podijelila njihovu sudbinu sa njima i sad ti znas bolje razloge od nekoga ko je to dozivio :shock: ....Vidim zauzela si ulogu najveceg bukadzije na ovoj temi k'o da si ti bila u toj Smoluci pa znas cak i ko sta misli. I ajd' molim te objasni mi tvoju tvrdnju da Agici pripadaju Dubosnici kad ja znam da su Agici jedno brdo u Smoluci i da su tu ostali muslimani koji su tu zivjeli prije rata i prezivjeli sa nama dane okruzenja i niko ih nije dirao za to vrijeme....
Draga moja ja sam učiteljica toj djeci iz Agića o kojima pričaš.
Ne zaboravi da Agići pripadaju podrušnoj školi "Srednja Dobošnica", navedena područna škola centralnoj školi "Dobošnica".
Sumnjam da možeš trenutno imati tačniju informaciju od mene koja svaki dan radi sa djecom iz Agića.
Agići jesu brdo ali nisu nikad pripadali Smolućoj kao ni okolni zaseoci: Čašuševići,Seferi,...

O dijeljenju sudbine ćemo draga moja drugi put,....a ako trebamo i o Potpeći i Tinji na ovoj temi, neka se pokretač teme izjasni da li će je prošiti pa ćemo nadugo i naširoko o cijelom području.
Pa razumljivo je da SADA pripada Dubosnici jer u Smoluci nema ni djece ni skole..... ja sam pricala o vremenu prije i za vrijeme okruzenja Smoluce.
A kad vec kazes da si uciteljica trebala bi znati da se ne kaze o Potpeci nego Potpecu i ne iz Potpeci nego iz Potpeca!Vidim pricala bi i o Tinji i Potpecu,vjerovatno bi znala i sta su ti ljudi rucali taj dan kada su napadnuta ta sela :?:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#241 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

super girl wrote: Pa razumljivo je da SADA pripada Dubosnici jer u Smoluci nema ni djece ni skole..... ja sam pricala o vremenu prije i za vrijeme okruzenja Smoluce.
A kad vec kazes da si uciteljica trebala bi znati da se ne kaze o Potpeci nego Potpecu i ne iz Potpeci nego iz Potpeca!Vidim pricala bi i o Tinji i Potpecu,vjerovatno bi znala i sta su ti ljudi rucali taj dan kada su napadnuta ta sela :?:
Nemam namjeru se opravdavati nekome za greške u kucanju, niti dokazivati šta je istina a šta laž.Ostavljam to na volju vama koji ste glumili i još uvijek glumite žrtve.Kada ste već tako oštećeni zašto ne tužite komšije, kao što su oni tužili vas?
DarkSoul
Posts: 328
Joined: 11/04/2006 09:05
Location: CH

#242 Re: Smoluca 1992

Post by DarkSoul »

zelenashica wrote: Nemam namjeru se opravdavati nekome za greške u kucanju, niti dokazivati šta je istina a šta laž.Ostavljam to na volju vama koji ste glumili i još uvijek glumite žrtve.Kada ste već tako oštećeni zašto ne tužite komšije, kao što su oni tužili vas?
Izvini, ja sam ovdje na temu samo jedan post ostavila ovo je drugi... Za ovo boldirano me samo zanima... Jel hoces da kazes da su moja baka onako stara, tetka, tetak i rodjak sve ono glumili, pa cak i ono stanje u kojem su bili kad smo mi otisli da ih vidimo tek nakon odlaska iz Potpeca, Smoluce, Ozrena, pa na kraju u Janji su zavrsili... I kad smo mi dosli u Janju da ih vidimo nakon tog vremena i svega sto je bilo, hoces da kazes da su GLUMILI ZRTVE???? Necu napamet da lupam, sada u Februaru idem za BiH i idem kod njih tamo, prvo cu da ih pitam jesu li zbilja bili tako bezobrazni pa nama sve to odglumili :thumbup: Ako priznaju i kazu da jesu, kada se vratim nazad kuci, javim se ovdje i javno ti se izvinem sto sam te citirala i boldirala :)
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#243 Re: Smoluca 1992

Post by kmirsad »

Samo za one vrbe da prokomentarišem... stvarno pretjerujete u svojim očekivanjima...a šta bi vi... možda slavonsku hrastovinu... ne more, ona hoče bolju podlogu od betonske ploče... zato se vrbovina lako čupa... vratitite se i krčite svoja zgarašata... ko i svi u ovoj jebenoj Bosni, majka mu stara... pa kad se umorite, pecaljke u ruke pa u ribolov na onue ljepote od jezera...
super girl
Posts: 12
Joined: 11/01/2012 01:26

#244 Re: Smoluca 1992

Post by super girl »

zelenashica wrote:
super girl wrote: Pa razumljivo je da SADA pripada Dubosnici jer u Smoluci nema ni djece ni skole..... ja sam pricala o vremenu prije i za vrijeme okruzenja Smoluce.
A kad vec kazes da si uciteljica trebala bi znati da se ne kaze o Potpeci nego Potpecu i ne iz Potpeci nego iz Potpeca!Vidim pricala bi i o Tinji i Potpecu,vjerovatno bi znala i sta su ti ljudi rucali taj dan kada su napadnuta ta sela :?:
Nemam namjeru se opravdavati nekome za greške u kucanju, niti dokazivati šta je istina a šta laž.Ostavljam to na volju vama koji ste glumili i još uvijek glumite žrtve.Kada ste već tako oštećeni zašto ne tužite komšije, kao što su oni tužili vas?
Greska u kucanju ili ne......ajd' sad to na stranu ali da znas da su Potpecani pokrenuli tuzbu za porusene kuce(koje su godinama nakon toga rusene i cupano sto se moglo pocupati,na kraju se cak i zeljezo vadilo iz ostataka, znaci nisu nastala ostecenja u ratnim sukobima)isti slucaj je i sa Smolucom......Tuzba je pokrenuta na medjunarodnom sudu pravde u Strazburu ali malo je koristi od toga,jer izgleda Srbima nije dozvoljeno da budu ugrozeni cak ni kada to jesu! A sad mi objasni kako je moguce da su smo glumili zrtve kad smo bili napadnuti i protjerani....kad se sa vasom stranom pregovaralo o izlasku civila iz Smoluce,sto ste odbili.Pa onda o izvozenju ranjenika,sto je isto odbijeno! Posle proboja i izvlacenja Srpskog stanovnista se digla dreka,onda ste vi ugrozeni.Ja ne zelim okrivljavati nikoga,bilo ne ponovilo se! Ali treba biti covjek pa priznati da je naje*ao svako ko je gdje bio u manjini....sranja je bilo na svim stranama,jebiga ne moze samo jedna strana biti zrtva cak i tamo gdje je bila u vecini....
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#245 Re: Smoluca 1992

Post by zelenashica »

super girl wrote: Greska u kucanju ili ne......ajd' sad to na stranu ali da znas da su Potpecani pokrenuli tuzbu za porusene kuce(koje su godinama nakon toga rusene i cupano sto se moglo pocupati,na kraju se cak i zeljezo vadilo iz ostataka, znaci nisu nastala ostecenja u ratnim sukobima)isti slucaj je i sa Smolucom......Tuzba je pokrenuta na medjunarodnom sudu pravde u Strazburu ali malo je koristi od toga,jer izgleda Srbima nije dozvoljeno da budu ugrozeni cak ni kada to jesu! A sad mi objasni kako je moguce da su smo glumili zrtve kad smo bili napadnuti i protjerani....kad se sa vasom stranom pregovaralo o izlasku civila iz Smoluce,sto ste odbili.Pa onda o izvozenju ranjenika,sto je isto odbijeno! Posle proboja i izvlacenja Srpskog stanovnista se digla dreka,onda ste vi ugrozeni.Ja ne zelim okrivljavati nikoga,bilo ne ponovilo se! Ali treba biti covjek pa priznati da je naje*ao svako ko je gdje bio u manjini....sranja je bilo na svim stranama,jebiga ne moze samo jedna strana biti zrtva cak i tamo gdje je bila u vecini....
Sve je meni jasno, ali i Doboščani su pokrenuli tu istu tužbu, samo sa više tačaka.Prva i osnovna je preko 50 ubijenih, zapaljenih i zaklanih civila (od 16 do 80 godina starosti).O kućama Doboščana se isto tako vodi sudski postupak, koliko ono bi zapaljenih,....preko 500 stambenih obejakata.
Ni krave bona po štalama nisu ostavljali u životu, garant su mislili da i one znaju nišaniti, pa ih bacali u bunare sa pitkom vodom, da i vodu zatruju.

I samo da znaš u toj istoj Dobošnici su rat provele desetina srba, i danas žive normalno, neki od njih su mi radne kolege, neke od njih su već i u penziji.Ni dlaka s' glave im nije falila.Znaš li da radi naših komšija pravoslavaca je Dobošnica prvo selo koje ima praslavno groblje?!
Neće bona naše komšije ni da ih pokopaju negdje drugo osim u Dobošnicu.
Zašto?
Pa čuvale ih njihove komšije Doboščani od njihovih!!!!!


Zašto je odbijeno izlačenje?
Radi odbijanja zahtjeva da se bez teškog naoružanja "povuku".To misliš neko pio tintu, pa bi pustio protivnićku stranu da sa teškim naoružanjem maršira kroz njihovo selo.

Nego bona, šta bi sa onim silnim kolačima i tortama po Sižjanskim kućama, nakon proboja Dobošnice, kad je ARBIH ušla u Sižije.Haman su se spremali za feštu, ali ne krenu im od ruke nešto.
Sve se nema jel', sve se gladovalo :-)

De bona nemoj meni mazati oči, nađi neku budalu pa njemu pričaj o Smolućoj.Meni koja je tu cijeli svoj život, koja je prošla sve što se moglo proći( ono najgore) nemoj Allaha ti!
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#246 Re: Smoluca 1992

Post by kmirsad »

Nemoj... Vasilija ti... Kačavende... :D
DarkSoul
Posts: 328
Joined: 11/04/2006 09:05
Location: CH

#247 Re: Smoluca 1992

Post by DarkSoul »

E zelenashice bas si zelena... zalosno!
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#248 Re: Smoluca 1992

Post by Hemel »

DarkSoul wrote:E zelenashice bas si zelena... zalosno!
ma da, @zelenasica laze. treba ona cuti srpsku istinu(s'koljena na koljeno). :oops:
DarkSoul
Posts: 328
Joined: 11/04/2006 09:05
Location: CH

#249 Re: Smoluca 1992

Post by DarkSoul »

Hemel wrote:
DarkSoul wrote:E zelenashice bas si zelena... zalosno!
ma da, @zelenasica laze. treba ona cuti srpsku istinu(s'koljena na koljeno). :oops:
pa onda nista drugo nego me familija laze! Rekla sam sad cu dole kod njih pa cu ih otvoreno pitati jel su nas lagali i "glumili" zrtve..kad se vratim javim vam sta kazu!
super girl
Posts: 12
Joined: 11/01/2012 01:26

#250 Re: Smoluca 1992

Post by super girl »

Da ne citiram.....i u Smoluci su bili muslimani sa nama,nastanjeni u Agicima,niko ih nije pipnuo,sto se tice Dubosnice,jeste popaljena u toku sukoba i proboja kroz Dubosnicu,to ne sporim,ali vi ste Smolucu i Potec rusili polako iz dana u dan,valjda da pokazete da se nemaju gdje vratiti i da su ne pozeljni....I kad se vec predstavljas kao uciteljica i neko ko je odrastao tu,mogla si bar da naucis kako se pravilno pisu nazivi mjesta u okruzenju....od dosljaka bi to mogla razumjeti ali od nekog ko kaze da je tu odrastao,nikako! Naime nije u Smolucoj,nego Smoluci!!! I vec negdje procita da te demantovao neko sa te strane,dakle nije Srbin,zbog iznosenja laznih podataka,tako da tvoja naklapanja gube svaki smisao :lol: Ostaj mi zbogom i uci pravopis uciteljice!
Post Reply