Smještaj u Ulcinju

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
benkan
Posts: 16
Joined: 05/04/2010 17:15

#1 Smještaj u Ulcinju

Post by benkan »

Pozdrav......

U potrazi sam za informacijama vezanim za smještaj u Ulcinju, odnosno ako neko ima kontakt sa nekim kod koga je ljetovao i ako se nudi smještaj u skladu sa mojim "potrebama", te po kojim cijenama se može naći.....

Naime čitao sam nedavno prošlogodišnje "prepiske" gdje ljudi pišu da su u Ulcinju nalazili smještaj za 3-5 eura po osobi i to u nekakvim solidnim uslovima.....

Ono šta ja tražim je smještaj sa što nižom cijenom, da bih mogao ostati što je moguće duže, jer bih dole išao iz zdravstvenih razloga (reuma)..... Naravno ne bih baš ni da boravim u nekoj prljavoj rupčagi..... Sve što me zanima to je da soba ima 3 kreveta sa čistom posteljinom i zaseban WC sa tušem i dovoljno vode..... Znači da zadovoljava elementarne higijenske uslove..... Nikakve "gluposti" tipa internet, sat TV-a i sl. me ne zanimaju, jer to imam kući, a u Ulcinj bih išao radi mora, plaže i odmora, a ne da buljim u PC ili TV..... Takodje bih volio smještaj bliže velikoj plaži, ali nije uslov..... Eto narode to bi bilo ono "ugrubo" što mene zanima, pa ako neko ima neki kontakt ili info koji bi mi mogao pomoći, bio bih veoma zahvalan...... Lijep pozdrav iz Zenice.... 8)
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#2 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by zijancer »

aha!! hoćeš da se zakopavaš u onaj pakao :-? ..neTko te pogrešno naložio
čovječe :mrgreen: reZZervacija :mrgreen: čim se približiš velikoj plaži, navalit će na tebe k'o šakali sa ponudama za smještaj
_22222_d
Posts: 90
Joined: 12/04/2010 23:09

#3 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by _22222_d »

mozes rezervisati ali i ne moras... nije tesko naci smjestaj.. ja nisam nista rezervisala.. nasla dolje smjestaj..
hrana je super bdw...
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#4 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by CherryLips »

Mene zanima ljetovanje u CG,nikad nisam bila,a vala i HR vise preko glave. Koja su mjesta najbolja,je li neko bio,iskustva,preporuke...??
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#5 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by Zoya »

Samo izbjegavaj Ulcinj :D Mene da neko puskom ganja ne bi tamo vise otisla, prljave plaze, nekulturni turisti, prljava voda, guzva uzasna, muzika da svisnes... Totalno sam se razocarala u taj grad. Preporuka; Bechici ili Herceg Novi, Budva je isto lijepa barem sto se nocnog zivota tice, tu imas najvise desavanja, Kotor je divan kako nocu tako i danju, plaze malo slabije tu, ali OK.
konfljutor
Posts: 4
Joined: 05/03/2008 10:27
Location: Sarajevo

#6 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by konfljutor »

Ja Ulcinj preporucujem od srca sa motom "koliko para, toliko muzike". Dakle, ako ste naumili traziti smjestaj pored velike plaze necete imati problema cak ni ako ne rezervisete nessto unaprijed. Sto se tice blizine plaze, u Ulcinju je koncept ljetovanja drugaciji iz razloga sto je velika plaza duga nekih 15 kilometara i siroka po kilometar tako da bas i nema kuca pored plaze jer se objekti obicno nalaze sa druge strance ceste. Malu plazu ne preporucujem jer je u gradu i u sezoni je stvarno uzasssno prljava..ali zato veliku plazu preporucujem od srca. Smjestaj koliko ja znam necete naci bas za 3 eura ali hocete za 5 - 7 ovisno o urdjenju, klimatiziranosti....

Istina bude tu prljavstine ali nista strasno, ako nista ljudi srdacni i ne gledaju vas sa visine jer ste narucili kafu i kiselu i trazili hljeb u prodavnici. Preporucujem vam da idete na uredjene dijelove plaze gdje morate platiti 3 eura za suncobran ili 2 eura ako nosite svoj suncobran. Cijene klope su kao kod nas, znaci da ne morate nista nositi. Klopa u restoranima je super i vrlo povoljna.

Komaraca bude pred vece i treba koristiti autan nakon plaze. Ako se namjeravati zatrpavati u pijesak to radite poslije podne.

Naravno nemam ja nista ni protiv Makarske rivijere samo mi je dosadilo placati 20 eura po krevetu i nostiti paradajz i argetu iz Sarajeva :D
SUNNY17
Posts: 13
Joined: 17/05/2010 12:46

#7 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by SUNNY17 »

Preporučujem hotel Albatros http://www.albatros-hotels.com. Prosle godine sam bila tamo u punoj sezoni u julu. Ne mogu se sjetit tacne cijene, ali bukvalno je bilo 3 puta jeftinije nego hotel iste kategorije u Hr. Ranije nisam bila u Ulcinju i mislila sam da je Ulcinj=velika plaza (pijesak+ bez prirodne hladovne). Medjutim, podrucje gdje je smjestan ovaj hotel nesto je sasvim drugo: velika borova suma (dakle, mozete se smjestiti i u prirodni hlad), betonirana plaza, a ulaz u more stepenicama (ukoliko ne skacete). Hotelsko osoblje odrzava cistocu plaze i cijelog kompleksa oko hotela. Hotel je izdvojen izvan centra, pa je vrlo mirno.
User avatar
dzidzana
Posts: 17
Joined: 03/10/2009 14:09

#8 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by dzidzana »

Ja sam u Ulcinju provela prelijepo ljeto 2009. Cijena je bila 200 KM prevoz i 7 nocenja. Isla sam agencijom iz Zenice http://agencija.co.ba/ Smjestaj je bio relativno loš, dvije sobe dijele kupatilo, al meni to nije smetalo jer sam dijelila samo s jednom osobom, sestrom. Inace ta agencija je nudila i za 20-ak maraka skuplje smjestaje koji su puno bolji, kako kazu iskustva ljudi koji su se vracali autobusom s nama. Atmosfera topla i ljudi divni. Kupala sam se na plazi s boricima. Cisto je i ima hlada tako da nismo placali lezaljke. Hrana jeftina. Ako ides s drustvom, albanci kao da ne postoje.
hitman05
Posts: 206
Joined: 12/12/2004 23:58
Location: Sarajevo
Contact:

#9 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by hitman05 »

Pozdrav raja,

sigurno je neko od vas bio u Bečićima (pored Budve), gledao sam slike i izgleda mi bas lijepo i odlucio sam ici tamo na godisnji odmor, e sad ne volim ici na slijepo, pa molim one koji su isli tamo da mi daju par savjeta i informacija oko smjestaja.

Hvala unaprijed
User avatar
kukurikuu
Posts: 971
Joined: 20/07/2010 00:27
Location: Na Koševu u oblacima dima..

#10 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by kukurikuu »

Jaguar84 wrote:Da li se u Cg moze sa licnom kartom?
Hvala!
ne moze, moze samo sa zdravstvenom :oops:
Minjo
Posts: 109
Joined: 06/03/2010 15:16

#11 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by Minjo »

U CG možeš sa ličnom tokom cijele godine, ali ako ostaješ duže od 48h moraš da se prijaviš u MUP.

Budvanska rivijera - dobar provod
Boka kotorska - odmor, istorija, dosta blaži provod nego u BD, mada je fino
Ulcinj, Bar - najjeftinije, najljepša plaža na Jadranu (Velika), najjeftinije, dosta Kosovara i dijaspore sa sjevera CG i iz BiH.

Cijene u supermarketima su kao i u SA, što se tiče lokala za BD sam napisao na temi o BD u UL i BR je nešto jeftinije.

Ukratko!
User avatar
kukurikuu
Posts: 971
Joined: 20/07/2010 00:27
Location: Na Koševu u oblacima dima..

#12 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by kukurikuu »

mozda moze i sa rodnim listom... :oops:
Minjo
Posts: 109
Joined: 06/03/2010 15:16

#13 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by Minjo »

kukurikuu wrote:mozda moze i sa rodnim listom... :oops:
Može beba, ili dijete do 1-2 godine.
User avatar
amiria
Posts: 624
Joined: 21/06/2010 12:23

#14 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by amiria »

Pitanje: Je li ko putovao autobusom do Ulcinja? Kako se karte krecu?
Minjo
Posts: 109
Joined: 06/03/2010 15:16

#15 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by Minjo »

Centrotrans svaki dan u 19:00
Karta u jednom smjeru 30 eura, povratna 46 eura.
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#16 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by black »

Minjo wrote:Centrotrans svaki dan u 19:00
Karta u jednom smjeru 30 eura, povratna 46 eura.
ili sa busom iz lukavice, preko scepan polja, povratna 75km
ljudozder
Posts: 257
Joined: 05/06/2010 01:12

#17 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by ljudozder »

Ja se eto prije nekih 6-7-8 sati vratio iz Ulcinja. Evo utisci :D
Idemo redom:

Čim sam stigo tamo, svratio sam na Veliku plažu (mala me ne zanima, jer je gužva nenormalna, tako da moraš dobro poranit ako hoćeš mjesto), onako da vidim gdje je i odma krenuo u potragu za smještajem. Sa svih strana okružuju, presreću razni "menadžeri" :D nudeći jeftine smještaje oko 5-6 eura. Sve sam pregledao, i nijedan od tih smještaja ne bi prihvatio da oni meni plaćaju, katastrofa, u sobu 2x2 naguraju što više kreveta (išao sam s porodicom), ono otvoriš vrata i na krevet i traže ti 5 eura, a naravno na plažu svaki dan moraš autom, jer je udaljena nekoliko km od tog "smještaja", tako da to nije dolazilo u obzir. Nakon nekoliko sati potrage, uvjerio sam se da nema normalnog smještaja ispod 10 eura, 3 minuta hodanja do Velike plaže (dio plaže Otrant), koji sam i prihvatio, i ne kajem se nimalo, sve mi tu na dohvat ruke, nema potrebe sjedati u auto zbog kupovine bilo čega :D Možda nekom ne smeta ni putovanje na plažu autom svaki dan, ali ja ne bi to nikom preporučio, zbog nenormalne gužve, kilometarskih kolona i sl., a vozači su da bog sačuva, uključuje se i isključuje kad ko hoće, staje kad i gdje ko hoće, okereću se polukružno na sred puta, nema veze što je kolona i iz suprotnog smjera i iz tog njegovog... ma sranje :D

Kad smo raščistili ovo oko smještaja, onda ide ostalo... Ulcinj ko Ulcinj grad je tipičan mediteranski... ali ovaj dio gdje sam ja bio (pored Velike plaže) nema ništa zajedničko s morem, i uopšte nemaš osjećaj da si na moru, ravnica, park, sa svih strana ćevapi, burek, dim, tek kad prođeš kroz park ugledaš more i pijesak i onda shvatiš gdje si :D Dok nisam na plaži, konstantno sam imao osjećaj da sam negdje u Turskoj ili u Albaniji, jer je mentalitet otprilike tu negdje, ispred radnji čuješ samo "Bujrum, bujrum", ispred svakog restorana lik po cijeli dan poziva goste i nabraja sve što se nudi, prosjaka i cigana ko u priči, plažom po cijeli dan lutaju putujući trgovci prodajući sve i svašta itd.

Što se tiče turista, ima nekoliko "pravih" stranaca, ostalo Kosovari (dijaspora većinom) i Bosanci (dosta sam ih primijetio).

Što se tiče općeg dojma, meni je bilo extra, pored svih nedostataka. Ti nedostaci se u prvom redu očituju u nedovoljno razvijenoj ekološkoj svijesti i opštoj kulturi: lično sam vidio kako starija žena s mosta baci vrećicu u rijeku, a i većinski kosovski turisti na plaži za sobom ostave tone smeća, iako su kante za smeće udaljene svega nekoliko koraka :S Plažom lutaju konji (poni), magarci, majmuni (koji su možda i zanimljivi nekim turistima, ali meni ne), tačnije likovi koji ih vode po cijeli dan pozivajući djecu da se fotografišu s njima za 5 eura :D Čak imaju i dva lika koji nose žive pitone i naplaćuju fotografisanje (umjesto da to smaknu hahaha :D ) Dobra je stvar što se plaže čiste redovno pred veče.

Plaža je, kao što je već rečeno, pjeskovita, nenormalno sitan pijesak, a po dani se ugrije i nemoguće je stojati na jendom mjestu na pijesku duže od 5 sekundi, stopala se prže :D More je extra, velik plićak, veliki valovi stalno, što je za djecu raj :D

Cijene su otprilike kao kod nas, ali treba pazit, može doć do iznenađenja, jer većinom nisu navedene, bez obzira da li je to market ili ulica.

Što se tiče one boravišne takse i priča da ti traže dokaz o plaćanju na granici, u mom slučaju ne važi, jer mi niko nije ništa tražio :D Inače, na granici se samo prođe, čak ne pita ni imal šta za prijavit, samo sretan put i vozi :D
Smekica
Posts: 1
Joined: 02/05/2014 20:45

#18 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by Smekica »

Pozdrav. Da li neko zna nacin prevoza do Ulcinja i cijene? Autom ne mogu jer niko od raje nema vozacki... Unaprijed hvala :zoka:
Denox
Posts: 93
Joined: 13/03/2012 17:05
Location: Goražde

#19 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by Denox »

I mene bi interesovalo,hvala unaprijed :)
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#20 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by mefistofilis »

a niko ne spominje Borice u Ulcinju... ovdje izgleda sve stariji sa djecom contributali na temu.
ugl.
ako budete isli u Ulcinj obavezno nekoga pitajte gdje je "plaza" Borici (navodnici jer to nije plaza) iz borove rijetke sume se silazi na stijene a sa stijena direktno u dubinu, nema plicaka. fantazija samo takva, jos da nema onog kafica u stijeni sa onom muzikom...
sa ovim mjestom se, bar prema onome sto sam ja vidio, na jadranu moze porediti samo jos plaza divna u blizini trpnja
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#21 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by febo_acm »

Ma to je odma do male plaže, samo malo u stranu :D Fino je tu, skoro sve omladina 20-30 godina bez dječurlije i starijih ljudi :D
User avatar
ElRe
Posts: 10800
Joined: 12/12/2011 11:28

#22 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by ElRe »

Da li je neko ljetovao u Ulcinju a bio smjesten na početku Velike Plaže, Rt Đerane, google maps

Image

Da li je ovo mjesto čisto, tipa uliva li se kanalizacija i sl (svasta sam cuo o Ulcinju)? Kakvo je more na ovom dijelu? Ne idemo sa autom na ljetovanje pa mi je bitno da plaža bude blizu smještaja.
gratis
Posts: 55
Joined: 07/12/2012 13:08

#23 Re: Smještaj u Ulcinju

Post by gratis »

i ja sam gledo smjestaj u ovom dijelu , ima nesto povoljno ali ne znam prvi put idem u ulcinj , kakav je ovaj kanal ?
Post Reply