Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#1 Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by Timotije »

Imate li kakvih preporuka? Rado bih proveo 4-5 dana sa porodicom,pocetkom augusta, na obalama Drine. Gdje se moze pristojno prespavati?
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#3 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by Liberalism »

Pocetkom avgusta svi ce moteli i pansioni i bungalovi (na Sajonima) biti puni vjerovatno. Obzirom da ima puno manje smjestajnih kapaciteta pored Drine u odnosu npr na Focu, bilo bi ti najbolje da jedan dan prije ti dodjes sam i vidis neke lokacije. Dodjes ujutro odes u turisticki ured i oni ti objasne kako da dodjes do 5-6 lokacija motela i smjestaja u vidu bungalova i tamo se na licu mjesta dogovoris. Smjestaj je relativno jeftin bilo da rezervises u motelu ili u nekom bungalovu ili u privatnom smjestaju (sto i nije nimalo losa opcija). Ako ti bude trebala neka posebna pomoc, javi.

Po meni imas nekoliko interesantnih opcija:

1. Sajoni. Sajoni su dobri ali ako hoces malo da si van guzve. Zapravo si vas skoro svake guzve jer je to malo ostrvo na drini 20-tak KM uzvodno od Gorazda. Poznato po Aliji Izetbegovicu a nije skup smjestaj.

2. Bungalovi kod Ćukija. Tu ima 2 (mozda ce biti vise) bungalova koji su 15 metara od drine i koji su 2 KM nizvodno od Gorazda. Mirno je nema nikog, ali za razliku od Sajona tu je Ljetna basta odmah pored tako da i nije toliko mirno.

3. Motel Drinski Biser. Super smjestaj samo ne znam hoces li moci naci mjesto pocetkom avgusta. To je skroz mali motel ali nalazi se odmah do Drine i u blizini je i centar grada )i prekoputa je Zanja). Mozda jos nije rezervisano.

4.Pansion Ambasador. To je panion od naseg legendardnog komadanta Pelama. Ima oko 20 soba i neznam koliko apartmana. nalazi se 500 m od centra grada i nema 100 metara do gradske plaze. U pansionu ima zatvoreni bazen koji ce raditi tokom ljeta. Mislim da bi ovde najlakse nasao smjestaj i mislim da su cijene povoljne.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#4 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by burekodsira »

tu je naravno i motel azot u vitkovicima, kraj drine + bazen, a i hotel drina koji bi trebao da se otvori (nakon 16godina) pocetkom ljeta u centru grada takodje kraj drine i 5 min od zanja. a ima i pansion "kod some" takodje u centru gdje vecinom odsjedaju stranci.
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#5 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by Timotije »

Liberalism wrote:Pocetkom avgusta svi ce moteli i pansioni i bungalovi (na Sajonima) biti puni vjerovatno. Obzirom da ima puno manje smjestajnih kapaciteta pored Drine u odnosu npr na Focu, bilo bi ti najbolje da jedan dan prije ti dodjes sam i vidis neke lokacije. Dodjes ujutro odes u turisticki ured i oni ti objasne kako da dodjes do 5-6 lokacija motela i smjestaja u vidu bungalova i tamo se na licu mjesta dogovoris. Smjestaj je relativno jeftin bilo da rezervises u motelu ili u nekom bungalovu ili u privatnom smjestaju (sto i nije nimalo losa opcija). Ako ti bude trebala neka posebna pomoc, javi.

Po meni imas nekoliko interesantnih opcija:

1. Sajoni. Sajoni su dobri ali ako hoces malo da si van guzve. Zapravo si vas skoro svake guzve jer je to malo ostrvo na drini 20-tak KM uzvodno od Gorazda. Poznato po Aliji Izetbegovicu a nije skup smjestaj.

2. Bungalovi kod Ćukija. Tu ima 2 (mozda ce biti vise) bungalova koji su 15 metara od drine i koji su 2 KM nizvodno od Gorazda. Mirno je nema nikog, ali za razliku od Sajona tu je Ljetna basta odmah pored tako da i nije toliko mirno.

3. Motel Drinski Biser. Super smjestaj samo ne znam hoces li moci naci mjesto pocetkom avgusta. To je skroz mali motel ali nalazi se odmah do Drine i u blizini je i centar grada )i prekoputa je Zanja). Mozda jos nije rezervisano.

4.Pansion Ambasador. To je panion od naseg legendardnog komadanta Pelama. Ima oko 20 soba i neznam koliko apartmana. nalazi se 500 m od centra grada i nema 100 metara do gradske plaze. U pansionu ima zatvoreni bazen koji ce raditi tokom ljeta. Mislim da bi ovde najlakse nasao smjestaj i mislim da su cijene povoljne.
Hvala ti puno na iscrpnom odgovoru. Volio bih izbjeci festival, jer ce sigurno sve biti puno, u kom je terminu?
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#6 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by Liberalism »

Festival je zakazan od 1 do 10 avgusta.

Moja ti je sugestija da je Drina najbolja od u drugoj polovini jula. Naravno jezero je toplo cijli juli i avgust, al jezero ko jezero. U svakom slucaju dobro bi ti bilo da poneses gumeni camac. Spustanje sa camcem je vjerovatno nesto najbolje sto mozes doziviti na Drini.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#7 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by BarbaDue »

Ako neko ima zainteresovan, imam gumeni camac za 4 osobe na iznajmljivanje.

Javite na PP.........................enjoy Drina!
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#8 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by burekodsira »

jos mi je palo na pamet u ustikolini "pansion basa" direktno kraj drine kod mosta
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#9 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by Timotije »

Hvala svima na odgovorima, jos bih vas zamolio, ko ima, da mi posalje brojeve telefona na PM, kako god okrenem vidim da cu biti u vrijeme festivala, pa bih se radio izmakao u Ustikolinu (sitna djeca).
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#10 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by burekodsira »

Pansion "SOMUN" Gorazde
038 - 226 068

"Drinska basta" Gorazde
038 - 227 731

"Ambasador" Gorazde
038 - 221 310

Pansion Gorazde - u sklopu doma za stara i neizmogla lica s restoranom koji je po svim prilikama veoma miran, ako se gleda zbog djece.
038 - 228 443

"Bazeni" Vitkovici
038 - 225 131
061 / 388 308

Pansion "Basa" Ustikolina
061 / 192 139

Bungalovi "Ada" Ustikolina
061 /331 051

Pansion "Amaro" Osanica
061 / 202 702

Pansion "Casablanca" Mravinjac - (ovdje i najbolja svjetska hrana, vlasnik radio cijeli zivot kao kuhar na turistickim brodovima po svijetu)
038 822-000
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#11 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by Timotije »

burekodsira wrote:Pansion "SOMUN" Gorazde
038 - 226 068

"Drinska basta" Gorazde
038 - 227 731

"Ambasador" Gorazde
038 - 221 310

Pansion Gorazde - u sklopu doma za stara i neizmogla lica s restoranom koji je po svim prilikama veoma miran, ako se gleda zbog djece.
038 - 228 443

"Bazeni" Vitkovici
038 - 225 131
061 / 388 308

Pansion "Basa" Ustikolina
061 / 192 139

Bungalovi "Ada" Ustikolina
061 /331 051

Pansion "Amaro" Osanica
061 / 202 702

Pansion "Casablanca" Mravinjac - (ovdje i najbolja svjetska hrana, vlasnik radio cijeli zivot kao kuhar na turistickim brodovima po svijetu)
038 822-000
Svaka cast, puno ti hvala, iscrpnije ne moze :-D
User avatar
party_zan
Posts: 19
Joined: 29/05/2008 19:56

#12 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by party_zan »

kod Baše ;)

dosao, vidio, svidjelo mi se pravo! i doci cu opet ;) kad budu brdske trke ;)

http://basa.ba/
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#13 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by Nebitan32 »

"Ranc Brajlovic" u Ustikolini.

Image

Image
Image
Image

Image

Image
Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#14 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by Ivo Lola »

a kakve su cijene smjestaja u ovim objektima sredinom jula
meni konkretno ce trebati 3 kreveta, najbolje jedna trokrevetna soba i nista vise osim toga

koliko bi to kostalo okvirno
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#15 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by gidora »

Timotije wrote:Imate li kakvih preporuka? Rado bih proveo 4-5 dana sa porodicom,pocetkom augusta, na obalama Drine. Gdje se moze pristojno prespavati?
Ustikolina ti je 10 puta ljepša od Goražda (Drina je tu najljepša),pansion "Baša" i riješio si sve probleme
P.S. Nedavno je ispred napravljen bazen a i objekat je na samoj obali (kod drinskog mosta)
Ovo gore kod brajle mislim da je "zatvorenog tipa"
User avatar
makkaj
Posts: 222
Joined: 27/10/2009 12:04
Location: kod mene

#16 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by makkaj »

gidora wrote:
Timotije wrote:Imate li kakvih preporuka? Rado bih proveo 4-5 dana sa porodicom,pocetkom augusta, na obalama Drine. Gdje se moze pristojno prespavati?
Ustikolina ti je 10 puta ljepša od Goražda (Drina je tu najljepša)
jooj puno mi srce kad nešto ovako čujem, doduše ja sam ekstremno subjektivan :-D kako čujem, baša je prije par dana otvorio i mali bazen, pa pošto je drina još prehladna za kupanje ima i ta opcija ako te posluži vrijeme. ja jedva čekam da ugrabim malo vremena i pobjegnem dole :thumbup:
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#17 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by gidora »

makkaj wrote:
gidora wrote:
Timotije wrote:Imate li kakvih preporuka? Rado bih proveo 4-5 dana sa porodicom,pocetkom augusta, na obalama Drine. Gdje se moze pristojno prespavati?
Ustikolina ti je 10 puta ljepša od Goražda (Drina je tu najljepša)
jooj puno mi srce kad nešto ovako čujem, doduše ja sam ekstremno subjektivan :-D kako čujem, baša je prije par dana otvorio i mali bazen, pa pošto je drina još prehladna za kupanje ima i ta opcija ako te posluži vrijeme. ja jedva čekam da ugrabim malo vremena i pobjegnem dole :thumbup:
Pa šta ću kad je tako :D Nekako od Osanice Drina se širi i nije to to a i u Ustikolini je nekako pitomije ;-)
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#18 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by Pitarrr82 »

Kakve su cijene na ovom rancu Brajlovica, sta je u ponudi?
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#19 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by gidora »

Pitarrr82 wrote:Kakve su cijene na ovom rancu Brajlovica, sta je u ponudi?
"Zatvorenog je tipa" Nažalost. :roll:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#20 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by Pitarrr82 »

gidora wrote:
Pitarrr82 wrote:Kakve su cijene na ovom rancu Brajlovica, sta je u ponudi?
"Zatvorenog je tipa" Nažalost. :roll:

To od skoro ili... vidim ima nekih reklama po netu pa kontam da i to malo provjerim o cemu se radi itd.?
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#21 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by gidora »

Pitarrr82 wrote:
gidora wrote:
Pitarrr82 wrote:Kakve su cijene na ovom rancu Brajlovica, sta je u ponudi?
"Zatvorenog je tipa" Nažalost. :roll:

To od skoro ili... vidim ima nekih reklama po netu pa kontam da i to malo provjerim o cemu se radi itd.?
Sad za sad je samo za sejovu raju,mada ne znam koji će mu qrac onoliki bingalovi ako tako bude ostalo ?
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#22 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by Pitarrr82 »

Ne znam koji ce mu klinac i ona reklama negdje na FB-u, nesto 50EUR ovo, ono... ili je to od prije...
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#23 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by gidora »

Pitarrr82 wrote:Ne znam koji ce mu klinac i ona reklama negdje na FB-u, nesto 50EUR ovo, ono... ili je to od prije...
Da se nije šta promjenilo ovog ljeta ?
U svakom slučaju prelijepo je a i Drina je tu najljepša.Preko puta njega Baša napravio bazen ... Pravi mali raj :thumbup:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#24 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by Pitarrr82 »

Image
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#25 Re: Smjestaj u Gorazdu/Ustikolini

Post by gidora »

...a i Sejo je gospodin :thumbup:
Post Reply