Smještaj u Bihaću

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#26 Re: Smještaj u Bihaću

Post by banjaluka078 »

Maraschino wrote: 10/06/2020 11:18
Vjeruj mi, ondje na onoj raskrsnici ima onaj restoran i ispred peku jagnjetinu. Na daleko je nema bolje.
Ovo sto fale oko Jablanice, nidje veze sa Sejinom jagnjetinim. :thumbup: :D
Hvala za preporuku. :thumbup:
Ja se nijednom na Jablanici nisam nešto oduševila, kao što mi bude slatko na Miliništima kad idem za Livno.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#27 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Maraschino »

banjaluka078 wrote: 10/06/2020 11:34
Maraschino wrote: 10/06/2020 11:18
Vjeruj mi, ondje na onoj raskrsnici ima onaj restoran i ispred peku jagnjetinu. Na daleko je nema bolje.
Ovo sto fale oko Jablanice, nidje veze sa Sejinom jagnjetinim. :thumbup: :D
Hvala za preporuku. :thumbup:
Ja se nijednom na Jablanici nisam nešto oduševila, kao što mi bude slatko na Miliništima kad idem za Livno.
Nisi ti nama odavno tamo postavila svoje specijalitete. :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#28 Re: Smještaj u Bihaću

Post by banjaluka078 »

A kad smo kod klope, pojedoh ćevape kod Muje (kako će Banjalučanka drugačije :D ) na desnoj strani Une, preko puta gradskog parka, bili su odlični.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#29 Re: Smještaj u Bihaću

Post by CPT »

van Basten wrote: 09/06/2020 19:23 Meni iz sarajeva ne isplati na vikend gore, mi planiramo 7 dana pa probati obici sto vise. Pored ovog nabrojanog imamo zelju i Ostrozac, Krupu, Otoku... Plitvice ako se bude moglo preko granice regularno... Kad bih jos potez Kljuc - Sanski most uspio ubaciti tu bilo bi extra.
Bio sam ja 3x na regati pa imam neko predznanje (doduse zadnji put prije 17 godina), ali supruga nije nikad i velika joj je zelja da obidje i taj kraj BiH
Put jeste naporan...

Mogao bi Kljuc ubaciti, SM je vec daleko*. Ako se odlucis za SM potrazi hotel Oaza. U Kljucu imas Crvenu jabuku (preporuka), Bungalovi 8), Kraljevac ( :roll: ), ... Izmedju je banja Ilidza
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#30 Re: Smještaj u Bihaću

Post by CPT »

Maraschino wrote: 10/06/2020 00:42
Rijeka_snova wrote: 10/06/2020 00:28
van Basten wrote: 08/06/2020 19:03 Kakvo je sad stanje sa smjestajem u Bihacu ili opcenito u Krajini, da je zgodno za sedmicni obilazak iste? Nista fancy, da 4-clana porodica moze prespavati i obaviti nuzne higijenske radnje, i da nije okupirano migrantima u komsiluku

Koliko vam nije mnogo za noć sa doručkom za dvokrevetnu sobu ili neku porodičnu sobu u hotelu?

Ako su vam djeca manja i želite dijeliti sobu, hotel Emporium ima ogromne sobe i mogu se ubaciti extra kreveti, a hotel Safir ima porodične sobe. Slobodno im se javite na mail, super su susretljivi.

Imaju još super hoteli koji su skuplji ali odmah uz Unu Kostelski buk i Opal Exclusive I Turističko naselje Natura Art (oni imaju bungalovi super za porodicu i tek je sve renovirano, no nove cijene ne znam). Odsjedala sam u januaru u Opal Exclusive I uživali smo, doručak s pogledom na Unu i na tek izlazeće sunce. Bilo je extra :bih:

Također, ima u hotel Rekić, oni isto imaju porodične sobe i prije su bili povoljni... Ne znam koliko sad košta.

O apartmanima ne bih znala, nazalost.

U potpisu, turistički radnik na čekanju :mrgreen:
Ja kako znam da su hoteli u Bihacu ''skupi'' pocev od Emporiuma, Opala i Swiss...i da sam dvokrevetnu placao 120KM.

Za turiste i prolaznike treba neko prenociste jer si svakako do kasno u gradu, tusiranje i spavanje a sutra dalje.
pretjeruju sa cijenama definitivno, vjerovatno zbog blizine HR granice
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#31 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Maraschino »

CPT wrote: 18/06/2020 00:43

pretjeruju sa cijenama definitivno, vjerovatno zbog blizine HR granice
Bilo Arapa koje smo svi pljuvali.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#32 Re: Smještaj u Bihaću

Post by banjaluka078 »

Maraschino wrote: 18/06/2020 00:49
Bilo Arapa koje smo svi pljuvali.
I ne pljuvali ih, ja prva. Najneprijatnije scene kao turista sam imala u svojoj zemlji upravo od tih Arapa. Od da mi napustimo lokaciju, kad su oni stigli i zatekli nas, jer oni žele da se rašire po izletištu i da im se žene mogu opustiti, do otvorenog buljenja u nas dok se kupamo i sunčamo, pri tom okrećući svojim ženama glave da ne gledaju haram. Da ne pričam o namjernom odvaljivanju ramenom u mimoilasku, mumljanjem i stenjanjem za koje su dobili dobar govor, zabrani da ja uđem u ženski wc jer je njihova hanuma unutra, o hrpama smeća koje ostavljaju za sobom mogla bih eseje pisati...baš u tom istom Bihaću i oko njega. I kad nas domaće goste njihovi vodiči, gazde smještaja i ugostitelji šikaniraju, jer od ovih izvlače hrpu love, od nas ne, jer znamo koliko šta košta.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#33 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Maraschino »

banjaluka078 wrote: 18/06/2020 11:36
Maraschino wrote: 18/06/2020 00:49
Bilo Arapa koje smo svi pljuvali.
I ne pljuvali ih, ja prva. Najneprijatnije scene kao turista sam imala u svojoj zemlji upravo od tih Arapa. Od da mi napustimo lokaciju, kad su oni stigli i zatekli nas, jer oni žele da se rašire po izletištu i da im se žene mogu opustiti, do otvorenog buljenja u nas dok se kupamo i sunčamo, pri tom okrećući svojim ženama glave da ne gledaju haram. Da ne pričam o namjernom odvaljivanju ramenom u mimoilasku, mumljanjem i stenjanjem za koje su dobili dobar govor, zabrani da ja uđem u ženski wc jer je njihova hanuma unutra, o hrpama smeća koje ostavljaju za sobom mogla bih eseje pisati...baš u tom istom Bihaću i oko njega. I kad nas domaće goste njihovi vodiči, gazde smještaja i ugostitelji šikaniraju, jer od ovih izvlače hrpu love, od nas ne, jer znamo koliko šta košta.
Dobro sad, nemam namjeru braniti Arape. Znam da su nekulturni da su bahata stoka i sve drugo ali sa dosta para. Mi smo krivi sto im to dozvoljavamo bez obzira na njegove pare. Moramo ili smo morali uspostaviti pravila ponasanja i svuda im kacili da se toga prdrzavaju a ako ne gostoprimstvo se otkazuje.
Oni bahati zato sto ce dobro platiti a nasi to sve tolerisu.
Ne moze se taj Arap tako ponasati u Njemackoj i Svicarskoj jer su tamo striktna pravila za svakoga.

Na drugoj strani, i ja bi volio da imamo drugu sortu turista(Nijemci, Austrijanci, Svicarci...) ali takvih je malo.

Hoteli u Bihacu su bili krcati u neko vrijeme sto nece vise nikada ponoviti.

p.s. to sto vas je neko tjerao ili nije, ako je njegov posjed ima pravo a ako nije ''mrs i dovidjenja, jebli vas Arapi"'.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#34 Re: Smještaj u Bihaću

Post by banjaluka078 »

Maraschino wrote: 18/06/2020 11:44
Dobro sad, nemam namjeru braniti Arape. Znam da su nekulturni da su bahata stoka i sve drugo ali sa dosta para. Mi smo krivi sto im to dozvoljavamo bez obzira na njegove pare. Moramo ili smo morali uspostaviti pravila ponasanja i svuda im kacili da se toga prdrzavaju a ako ne gostoprimstvo se otkazuje.
Oni bahati zato sto ce dobro platiti a nasi to sve tolerisu.
Ne moze se taj Arap tako ponasati u Njemackoj i Svicarskoj jer su tamo striktna pravila za svakoga.

Na drugoj strani, i ja bi volio da imamo drugu sortu turista(Nijemci, Austrijanci, Svicarci...) ali takvih je malo.

Hoteli u Bihacu su bili krcati u neko vrijeme sto nece vise nikada ponoviti.

p.s. to sto vas je neko tjerao ili nije, ako je njegov posjed ima pravo a ako nije ''mrs i dovidjenja, jebli vas Arapi"'.

Tuširanje mimo kade, poplavljeno kupatilo, da neko reže nokte za stolom i zgura smeće ispod kreveta se baš i ne može braniti.
Tjerao nas je Arapin vođa čopora sa javnog izletišta, vrlo ljutito, granajući rukama. Preko prevodioca/hamala/vozača. Nećeš majci. Za moj odgovor mu nije trebao prevodilac. Ja ne ćutim, pa na mene vrište domaći koji imaju koristi od arapskih para, ali mene u mojoj zemlji neće ćuškati.
Btw. ova stoka što dolazi kod nas na odmore ne može Njemačkoj i Švici prismrditi. Tanak budžet. A oni koji pohode Ojropu su samo bogatija varijanta ovih, imali bi i tamo turistički radnici koješta reći, nego draga je gold i platinum kreditna kartica...
Jednog dana će se takav mentalitet "daj pare i radi šta hoćeš" obiti od glavu.
black_noke
Posts: 594
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#35 Re: Smještaj u Bihaću

Post by black_noke »

Zna li neko kontakte za jznajmljivanje cijelih vikendica ili kuca uz neku lijepu prirodu na podrucju Bihaca?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#36 Re: Smještaj u Bihaću

Post by pustopoljina »

banjaluka078 wrote: 10/06/2020 11:46 A kad smo kod klope, pojedoh ćevape kod Muje (kako će Banjalučanka drugačije :D ) na desnoj strani Une, preko puta gradskog parka, bili su odlični.
Kod muje bejzinog :lol:
U gradu, koji fakat nije poznat po cevapima, tu su kao super.
Bio je jos i dm prema bolAnci, al' nemam pojma da li jos uvijek postoji...al' to je ionako bio objekat uz cestu, nidje veze...kod muje je i lijepo.
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#37 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Seyfo »

I ja imam pitanje, slično ovom iznad: želim iznajmiti vikendicu ili vilu u okolici Bihaća, uz Unu; ne mora biti konkretno Bihać, može i čitavo područje do Krupe. Da li takve kontakte da tražim na bookingu, AirBnB-u ili nekoj drugoj internet stranici? Možda neka lokalna, opštinska kantonalna?
Post Reply