Smještaj u Bihaću

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#1 Smještaj u Bihaću

Post by J.P.Montoya »

Pozdrav krajišnici

može li neko preporučiti kakav dobar smještaj a malo para u bihaću...
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#2 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Sasvim_Obican »

Evo ovdje imaš dosta informacija o prenoćištima :

http://www.tzusk.info/sub-smjestaj.php? ... 10&limit=5

Prva dva se čine dobrim ( u prvom sam bio i sasvim je ok). Cijene su ti normalne i prilagođene uslovima u BIH. Koliko je konkretno ne znam jer je bilo davno kad sam bio, pa sam to sve pomalo i zaboravio.


Imaš i ono u hotelu "Sedra" i "Park", pa i u nekim restoranima, al' to te vjerovatno ne zanima jer su tu cijele astronomske.
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#3 Re: Smještaj u Bihaću

Post by J.P.Montoya »

hvala na linku....medjutim ovdje nema cijena...meni bi nesto trebalo do 40 km..pošto planiram ostati dva dana...
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#4 Re: Smještaj u Bihaću

Post by zeleni xy »

Pokušaj kontaktirati ovdje, mislim da nisu velike cijene:

http://prenocistehanka.com.ba/index.html
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#5 Re: Smještaj u Bihaću

Post by graue_maus »

de da ozivimo temu ..........treba mi smjestaj u bihacu jeftino .......
User avatar
purgatorio
Posts: 1064
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#6 Re: Smještaj u Bihaću

Post by purgatorio »

graue_maus wrote:de da ozivimo temu ..........treba mi smjestaj u bihacu jeftino .......
Kada i na koliko vremena?
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#7 Re: Smještaj u Bihaću

Post by graue_maus »

august ,jedna sedmica za nas cetvoro.......
User avatar
purgatorio
Posts: 1064
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#8 Re: Smještaj u Bihaću

Post by purgatorio »

graue_maus wrote:august ,jedna sedmica za nas cetvoro.......
Javi mi se na mjesec dana prije, sredicemo nesto povoljno.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#9 Re: Smještaj u Bihaću

Post by van Basten »

Kakvo je sad stanje sa smjestajem u Bihacu ili opcenito u Krajini, da je zgodno za sedmicni obilazak iste? Nista fancy, da 4-clana porodica moze prespavati i obaviti nuzne higijenske radnje, i da nije okupirano migrantima u komsiluku
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#10 Re: Smještaj u Bihaću

Post by banjaluka078 »

van Basten wrote: 08/06/2020 19:03 Kakvo je sad stanje sa smjestajem u Bihacu ili opcenito u Krajini, da je zgodno za sedmicni obilazak iste? Nista fancy, da 4-clana porodica moze prespavati i obaviti nuzne higijenske radnje, i da nije okupirano migrantima u komsiluku
Bila sam sad za vikend. Meni je tamo prelijepo. Ponude preko bukinga su solidne. Poslaću ti slike mog smještaja, ja sam bila prezadovoljna. U gradu, a na samoj vodi.
Što se tiče migranata, ima ih zaista puno, ne u blizini smještaja, ali po gradu svakako. Ja se ne osjećam ugroženo od njih, ne diram te, ne diraj me, tako mi ne izaziva nelagodu kad ih vidim. Ionako samo sjede pored vode, hrane patke, peru sebe i odjeću ili gledaju u telefone.
Bingo i Fis su dobro opskrbljeni, kako je bio vikend bili su prepuni migranata, onih iz Hrvatske, koji dolaze u nabavku.
U gradu je lijepo, nas vrijeme uvijek posluži, pa smo mogli uživati pored vode.
Svakako obiđite Japode, Lohovo, sve preko Štrbačkog buka, Kulen Vakufa do Martin Broda je savršeno za vidjeti. Čini mi se da je sad u toku akcija NP Una da porodična karta košta nekih 14 KM i vrijedi i za Štrbački i za Martin Brod.
U Kulen Vakufu sam boravila prošle godine, mogu ti preporučiti smještaj.

http://fotkanje.blogspot.com/2019/07/un ... racic.html
http://fotkanje.blogspot.com/2020/06/un ... bihac.html
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#11 Re: Smještaj u Bihaću

Post by van Basten »

Meni iz sarajeva ne isplati na vikend gore, mi planiramo 7 dana pa probati obici sto vise. Pored ovog nabrojanog imamo zelju i Ostrozac, Krupu, Otoku... Plitvice ako se bude moglo preko granice regularno... Kad bih jos potez Kljuc - Sanski most uspio ubaciti tu bilo bi extra.
Bio sam ja 3x na regati pa imam neko predznanje (doduse zadnji put prije 17 godina), ali supruga nije nikad i velika joj je zelja da obidje i taj kraj BiH
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#12 Re: Smještaj u Bihaću

Post by banjaluka078 »

van Basten wrote: 09/06/2020 19:23 Meni iz sarajeva ne isplati na vikend gore, mi planiramo 7 dana pa probati obici sto vise. Pored ovog nabrojanog imamo zelju i Ostrozac, Krupu, Otoku... Plitvice ako se bude moglo preko granice regularno... Kad bih jos potez Kljuc - Sanski most uspio ubaciti tu bilo bi extra.
Bio sam ja 3x na regati pa imam neko predznanje (doduse zadnji put prije 17 godina), ali supruga nije nikad i velika joj je zelja da obidje i taj kraj BiH

O, fino, onda polako, stignete sve obići. Ostrožac ti je pola sata od Bihaća, ako i toliko. Onda se vratite na glavnu cestu i polako prema Krupi i Otoci. Ponesite kupaće. :)
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#13 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Rijeka_snova »

van Basten wrote: 08/06/2020 19:03 Kakvo je sad stanje sa smjestajem u Bihacu ili opcenito u Krajini, da je zgodno za sedmicni obilazak iste? Nista fancy, da 4-clana porodica moze prespavati i obaviti nuzne higijenske radnje, i da nije okupirano migrantima u komsiluku

Koliko vam nije mnogo za noć sa doručkom za dvokrevetnu sobu ili neku porodičnu sobu u hotelu?

Ako su vam djeca manja i želite dijeliti sobu, hotel Emporium ima ogromne sobe i mogu se ubaciti extra kreveti, a hotel Safir ima porodične sobe. Slobodno im se javite na mail, super su susretljivi.

Imaju još super hoteli koji su skuplji ali odmah uz Unu Kostelski buk i Opal Exclusive I Turističko naselje Natura Art (oni imaju bungalovi super za porodicu i tek je sve renovirano, no nove cijene ne znam). Odsjedala sam u januaru u Opal Exclusive I uživali smo, doručak s pogledom na Unu i na tek izlazeće sunce. Bilo je extra :bih:

Također, ima u hotel Rekić, oni isto imaju porodične sobe i prije su bili povoljni... Ne znam koliko sad košta.

O apartmanima ne bih znala, nazalost.

U potpisu, turistički radnik na čekanju :mrgreen:
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#14 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Rijeka_snova »

I da, u Bosanskoj Krupi svratite u restoran Makaba. Nama se baš dopalo :)
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#15 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Rijeka_snova »

banjaluka078 wrote: 09/06/2020 20:59
van Basten wrote: 09/06/2020 19:23 Meni iz sarajeva ne isplati na vikend gore, mi planiramo 7 dana pa probati obici sto vise. Pored ovog nabrojanog imamo zelju i Ostrozac, Krupu, Otoku... Plitvice ako se bude moglo preko granice regularno... Kad bih jos potez Kljuc - Sanski most uspio ubaciti tu bilo bi extra.
Bio sam ja 3x na regati pa imam neko predznanje (doduse zadnji put prije 17 godina), ali supruga nije nikad i velika joj je zelja da obidje i taj kraj BiH

O, fino, onda polako, stignete sve obići. Ostrožac ti je pola sata od Bihaća, ako i toliko. Onda se vratite na glavnu cestu i polako prema Krupi i Otoci. Ponesite kupaće. :)
Mi smo prema Krupi išli ovim dužim putem, već smo bili na Ostrožcu i samo smo produžili, je li preko Cazina? Lijepi su krajolici, sela, livade i brda :)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#16 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Maraschino »

Rijeka_snova wrote: 10/06/2020 00:28
van Basten wrote: 08/06/2020 19:03 Kakvo je sad stanje sa smjestajem u Bihacu ili opcenito u Krajini, da je zgodno za sedmicni obilazak iste? Nista fancy, da 4-clana porodica moze prespavati i obaviti nuzne higijenske radnje, i da nije okupirano migrantima u komsiluku

Koliko vam nije mnogo za noć sa doručkom za dvokrevetnu sobu ili neku porodičnu sobu u hotelu?

Ako su vam djeca manja i želite dijeliti sobu, hotel Emporium ima ogromne sobe i mogu se ubaciti extra kreveti, a hotel Safir ima porodične sobe. Slobodno im se javite na mail, super su susretljivi.

Imaju još super hoteli koji su skuplji ali odmah uz Unu Kostelski buk i Opal Exclusive I Turističko naselje Natura Art (oni imaju bungalovi super za porodicu i tek je sve renovirano, no nove cijene ne znam). Odsjedala sam u januaru u Opal Exclusive I uživali smo, doručak s pogledom na Unu i na tek izlazeće sunce. Bilo je extra :bih:

Također, ima u hotel Rekić, oni isto imaju porodične sobe i prije su bili povoljni... Ne znam koliko sad košta.

O apartmanima ne bih znala, nazalost.

U potpisu, turistički radnik na čekanju :mrgreen:
Ja kako znam da su hoteli u Bihacu ''skupi'' pocev od Emporiuma, Opala i Swiss...i da sam dvokrevetnu placao 120KM.

Za turiste i prolaznike treba neko prenociste jer si svakako do kasno u gradu, tusiranje i spavanje a sutra dalje.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2347
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#17 Re: Smještaj u Bihaću

Post by moon_walker_90 »

User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#18 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Rijeka_snova »

Maraschino wrote: 10/06/2020 00:42
Rijeka_snova wrote: 10/06/2020 00:28
van Basten wrote: 08/06/2020 19:03 Kakvo je sad stanje sa smjestajem u Bihacu ili opcenito u Krajini, da je zgodno za sedmicni obilazak iste? Nista fancy, da 4-clana porodica moze prespavati i obaviti nuzne higijenske radnje, i da nije okupirano migrantima u komsiluku

Koliko vam nije mnogo za noć sa doručkom za dvokrevetnu sobu ili neku porodičnu sobu u hotelu?

Ako su vam djeca manja i želite dijeliti sobu, hotel Emporium ima ogromne sobe i mogu se ubaciti extra kreveti, a hotel Safir ima porodične sobe. Slobodno im se javite na mail, super su susretljivi.

Imaju još super hoteli koji su skuplji ali odmah uz Unu Kostelski buk i Opal Exclusive I Turističko naselje Natura Art (oni imaju bungalovi super za porodicu i tek je sve renovirano, no nove cijene ne znam). Odsjedala sam u januaru u Opal Exclusive I uživali smo, doručak s pogledom na Unu i na tek izlazeće sunce. Bilo je extra :bih:

Također, ima u hotel Rekić, oni isto imaju porodične sobe i prije su bili povoljni... Ne znam koliko sad košta.

O apartmanima ne bih znala, nazalost.

U potpisu, turistički radnik na čekanju :mrgreen:
Ja kako znam da su hoteli u Bihacu ''skupi'' pocev od Emporiuma, Opala i Swiss...i da sam dvokrevetnu placao 120KM.

Za turiste i prolaznike treba neko prenociste jer si svakako do kasno u gradu, tusiranje i spavanje a sutra dalje.

Pa vidi, ovisi sta je kome skupo i kakav ko ugođaj želi. Nemamo svi isti standard,a ja sam preporučila ono što ja znam. Bujrum, preporuči neke fine apartmane (ima ih sigurno), ali ja to ne zna. :)

Emporium je imao ponudu 77KM DBL/BB za prvi vikend u junu sad. Hotel Safir je 80KM/BB, Kostelski buk 134KM DBL/BB, soba da pogledom na Unu. To nisu neke baš previsoke cijene za OK hotele sa 4*.

Cijene su inace puno, puno više ali sada nema Arapa. :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#19 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Maraschino »

Rijeka_snova wrote: 10/06/2020 00:53

Pa vidi, ovisi sta je kome skupo i kakav ko ugođaj želi. Nemamo svi isti standard,a ja sam preporučila ono što ja znam. Bujrum, preporuči neke fine apartmane (ima ih sigurno), ali ja to ne zna. :)

Emporium je imao ponudu 77KM DBL/BB za prvi vikend u junu sad. Hotel Safir je 80KM/BB, Kostelski buk 134KM DBL/BB, soba da pogledom na Unu. To nisu neke baš previsoke cijene za OK hotele sa 4*.

Cijene su inace puno, puno više ali sada nema Arapa. :D
Jasno da je to sve relativno.

Meni je najjeftinije bilo kada mi je firma placala a kada moram sam, onda je sve skupo.

Kod Hanke je najjeftinije. :mrgreen:

p.s. izgleda da si i ti vezana za ovu oblast.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#20 Re: Smještaj u Bihaću

Post by van Basten »

Mashala sto ozivi tema... Neka vala, svako iskustvo je dobro doslo.
Nama je smjestaj bitan toliko da navecer kad dodjemo imamo se gdje okupati i odspavati i ujutro toaletu obaviti. Cak mi ni dorucak nije bitan, nek ima kuhinja stucemo jaja ili sl i hajmo hodati. Protabirim sve prijedloge sto vidim, taman dok budem tacno znao koju sedmicu smo gore pa da zovem
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#21 Re: Smještaj u Bihaću

Post by banjaluka078 »

Rijeka_snova wrote: 10/06/2020 00:36
Mi smo prema Krupi išli ovim dužim putem, već smo bili na Ostrožcu i samo smo produžili, je li preko Cazina? Lijepi su krajolici, sela, livade i brda :)
Može se krenuti prema Cazinu, pa pred Cazinom ići desno, ali to je nepotrebno duži put ako nema namjeru ići u sam Cazin. Ja sam iz Ostrošca išla preko Majetića i Glogovca. Lijepi pejzaži. :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#22 Re: Smještaj u Bihaću

Post by banjaluka078 »

Rijeka_snova wrote: 10/06/2020 00:53
Pa vidi, ovisi sta je kome skupo i kakav ko ugođaj želi. Nemamo svi isti standard,a ja sam preporučila ono što ja znam. Bujrum, preporuči neke fine apartmane (ima ih sigurno), ali ja to ne zna. :)

Emporium je imao ponudu 77KM DBL/BB za prvi vikend u junu sad. Hotel Safir je 80KM/BB, Kostelski buk 134KM DBL/BB, soba da pogledom na Unu. To nisu neke baš previsoke cijene za OK hotele sa 4*.

Cijene su inace puno, puno više ali sada nema Arapa. :D

Ja sam se iznenadila kad sam vidjela ponudu apartmana, modernih i potpuno opremljenih, od 50 do nekih 70-80 KM za dvoje. Meni su draži apartmani od hotela, više slobode, doručak kad hoću i šta hoću, valjda navika.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#23 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Maraschino »

banjaluka078 wrote: 10/06/2020 08:30
Rijeka_snova wrote: 10/06/2020 00:36
Mi smo prema Krupi išli ovim dužim putem, već smo bili na Ostrožcu i samo smo produžili, je li preko Cazina? Lijepi su krajolici, sela, livade i brda :)
Može se krenuti prema Cazinu, pa pred Cazinom ići desno, ali to je nepotrebno duži put ako nema namjeru ići u sam Cazin. Ja sam iz Ostrošca išla preko Majetića i Glogovca. Lijepi pejzaži. :)
Preko Stijene pa u Ljusinu, kod Seje na jagnjetinu. :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#24 Re: Smještaj u Bihaću

Post by banjaluka078 »

Maraschino wrote: 10/06/2020 09:53
Preko Stijene pa u Ljusinu, kod Seje na jagnjetinu. :D
Opa, izgleda da sam neku jagnjetinu nekad i preskočila! Vrijedi li maksuz puta, nije mi teško? :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#25 Re: Smještaj u Bihaću

Post by Maraschino »

banjaluka078 wrote: 10/06/2020 10:48
Maraschino wrote: 10/06/2020 09:53
Preko Stijene pa u Ljusinu, kod Seje na jagnjetinu. :D
Opa, izgleda da sam neku jagnjetinu nekad i preskočila! Vrijedi li maksuz puta, nije mi teško? :D
Vjeruj mi, ondje na onoj raskrsnici ima onaj restoran i ispred peku jagnjetinu. Na daleko je nema bolje.
Ovo sto fale oko Jablanice, nidje veze sa Sejinom jagnjetinim. :thumbup: :D
Post Reply