smjestaj na Prokoskom

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ghibli
Posts: 83
Joined: 28/02/2009 00:21
Location: by the rivers of Babylon....

#1 smjestaj na Prokoskom

Post by Ghibli »

Kakav je smjestaj na i u blizini Prokoskog jezera, osim Jezernice? Ima li kakav planinarski dom, motel ili nesto slicno, i kakva su iskustva?
Unaprijed hvala!
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#2 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by Admir_1984 »

Ghibli wrote:Kakav je smjestaj na i u blizini Prokoskog jezera, osim Jezernice? Ima li kakav planinarski dom, motel ili nesto slicno, i kakva su iskustva?
Unaprijed hvala!
U ovo doba nikakav
User avatar
justahiker
Posts: 135
Joined: 22/11/2006 10:34
Location: Sarajevo
Contact:

#3 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by justahiker »

Admir_1984 wrote:
Ghibli wrote:Kakav je smjestaj na i u blizini Prokoskog jezera, osim Jezernice? Ima li kakav planinarski dom, motel ili nesto slicno, i kakva su iskustva?
Unaprijed hvala!
U ovo doba nikakav
U principu niko od lokalaca ne izlazi na Prokosko tokom zime, iako ima par ljudi od kojih se moze iznajmiti kljuc i vikendica, te prespavati gore, pa onda sljedeci dana napraviti neka lijepa tura na Lociku ili Krstac.
Racunaj samo da do jezera od Jezernice (dokle je cesta ociscena) ti treba neka 3 sata pjeske... :dance:
User avatar
Ghibli
Posts: 83
Joined: 28/02/2009 00:21
Location: by the rivers of Babylon....

#4 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by Ghibli »

Nisam mislio u ovo doba, nego u sezoni. Gdje bi mogla prenociti grupa od 10 ljudi, recimo? Izdaje li iko ista na samom jezeru? I ne bih puno dalje od jezera isao, po mogucnosti. Znaci put do jezera, ili malo dalje, ali opet da je pristupacno, da nije kozja staza.... Ima li ista slicno? Kakva je situacija s planinarskom domovima?
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#5 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by Wind »

Planinarski dom je u izgradnji, tako da od njega nista. Ako mislis nociti bas pored jezera imas u selu mjestana koji izdaju vikendice, ili cijele, ili samo krevete. Cijena je 10 KM po osobi. Ako te jos nesto interesuje, pitaj.
Ublehas
Posts: 311
Joined: 03/07/2008 14:08

#7 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by Ublehas »

Zna li ko kakav je put do Prokoskog jezera sada, nemislim na snijeg i prociscenost nego na stanje put opcenito, moze li se malim autom doci bez da se uhelaci ili mora dzip?
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#8 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by Wind »

zavisi kakav si vozac... :D

Ako imas jeep nije problem....ako ides sa ferarijem...sacekaj dok stave asfalt...
User avatar
justahiker
Posts: 135
Joined: 22/11/2006 10:34
Location: Sarajevo
Contact:

#9 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by justahiker »

Ublehas wrote:Zna li ko kakav je put do Prokoskog jezera sada, nemislim na snijeg i prociscenost nego na stanje put opcenito, moze li se malim autom doci bez da se uhelaci ili mora dzip?
Sada se ne moze skroz do Prokoskog. Put je ociscen do doma Jezernica, odakle jedino mozes pjeske do jezera (cca neka 3h).
Po meni je jezero sad najljepse, nema ljudi, potpuno zaledilo i ne vidi se masa onih ruznih kuca sto su nacickali oko samog jezera.
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#10 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by chengaba »

Prokoško je prepuno bespravno izgrađenih objekata (250 njih)i katuna koji se snabdijevaju vodom iz potoka i koji ispuštaju otpadnu vodu u jezero.
"Vlasnici" ih rentaju otprilike 10 maraka po osobi za noćenje. Neke imaju agregat, neke nemaju.
Ako ne uspiješ nabaviti neki broj telefona, javi se na PM, pa ćemo nešto skontati.
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#11 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by kurty »

Ja kad sam zadnji put bio, u prolazu sam cuo da je jedna kucica pored samog jezera kao neki dom...
Eh sad, nit me zanimalo nit sam sta pokusao saznati...

Mi smo na Prokosko isli sa biciklima i smjestaj smo nasli u nekoj brvnari... Nas 5 bilo, i krevet smo placali po 11,5KM...
Mislim da smo pogrijesili jer smo isli preko turisticke zajednice... Nazvali njih i oni nam dali broj od covjeka koji gore ima smjestaj i taj nam rekao da svratimo po kljuc u turisticki biro u Fojnici...Mi svratili i oni trazili da odmah platimo, i ja dajem 100KM, kad onaj ciko meni govori "jos 15KM" za boravisne takse...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#12 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by VjecitiStudent »

chengaba wrote:Prokoško je prepuno bespravno izgrađenih objekata (250 njih)i katuna koji se snabdijevaju vodom iz potoka i koji ispuštaju otpadnu vodu u jezero.
"Vlasnici" ih rentaju otprilike 10 maraka po osobi za noćenje. Neke imaju agregat, neke nemaju.
Ako ne uspiješ nabaviti neki broj telefona, javi se na PM, pa ćemo nešto skontati.
Paket aranzman na Prokoskom znaci obavezno ukljucuje i ucesce u zagadjivanju jezera????
Turisti, gdje ce vam dusha?
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#13 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by chengaba »

VjecitiStudent wrote:
chengaba wrote:Prokoško je prepuno bespravno izgrađenih objekata (250 njih)i katuna koji se snabdijevaju vodom iz potoka i koji ispuštaju otpadnu vodu u jezero.
"Vlasnici" ih rentaju otprilike 10 maraka po osobi za noćenje. Neke imaju agregat, neke nemaju.
Ako ne uspiješ nabaviti neki broj telefona, javi se na PM, pa ćemo nešto skontati.
Paket aranzman na Prokoskom znaci obavezno ukljucuje i ucesce u zagadjivanju jezera????
Turisti, gdje ce vam dusha?
Basically, yes. Barem ove kućice što sam ja upratio sve imaju takav sistem drenaže, ali evo gradi se na mjestu starog planinarskog doma novi koji bi trebao imati odvojen sanitarni sistem i ostalo od voda jezera.
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#14 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by daduli_sa »

Je li neko isao u skorije vrijeme? Kakvo je stanje puta od Fojnice prema gore, da li vrijedi ici sa kolima pa neki dio pjeske ili odmah odustati od kola?

Hvala unaprijed! :bih:
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#15 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by Van Halen »

daduli_sa wrote:Je li neko isao u skorije vrijeme? Kakvo je stanje puta od Fojnice prema gore, da li vrijedi ici sa kolima pa neki dio pjeske ili odmah odustati od kola?

Hvala unaprijed! :bih:
odmah odustani, loš put skroz. samo džipom do gore ili autom do kojeg ti nije puno stalo
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#16 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by perfect_guy »

pošto smo išli pješke, put kojim prolaze vozila smo jednim dijelom zaobišli. Uglavnom, džipovi, kombiji i mala auta prolaze do samog jezera. Od doma je nama trebalo oko 2h do jezera, uz nekoliko pauza
NoriDeNoir
Posts: 209
Joined: 19/05/2009 22:50

#17 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by NoriDeNoir »

Kakvo je sad stanje sa tim putem prema Prokoskom? Jel sta bolje ili je i dalje katastrofa? Nema terenac imam obicno auto al ne bi ga volio razjebat jer ipak auticu je 15 godinica :bih:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#18 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by valjuga »

NoriDeNoir wrote:Kakvo je sad stanje sa tim putem prema Prokoskom? Jel sta bolje ili je i dalje katastrofa? Nema terenac imam obicno auto al ne bi ga volio razjebat jer ipak auticu je 15 godinica :bih:
Ma imaš brate makadama kolko hoćeš...Nije neka cesta.
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#19 Re: smjestaj na Prokoskom

Post by lmo »

neki dan bila...
makadam je loš, ali ne baš toliko koliko se priča :D ... 16-ak km laganog truckanja. problem mogu predstavljati autobusi iz suprotnog pravca...to je onda avantura :D
Post Reply