Smisao života u Bosni i Hercegovini

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
far rider
Posts: 109
Joined: 24/05/2012 22:22
Location: BiH/TK

#326 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by far rider »

prog321 wrote: Civilizacija ti Austrijanci ? :lol:
LJudi koji redovno za vrijeme vecere podriguju i prde.
Da, da.. ti nekulturni austrijanci. Tolko godina smo ih pokušali civilizirat u bosno-ugarskoj kraljevini ali gamad ostaje gamad! :lol:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#327 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by prog321 »

Sta imperije i kraljevine imaju sa civilizacijom ?
Dzingis Kan je osvojio pola svijeta. Mora da je bio civilizovan. :lol:
User avatar
far rider
Posts: 109
Joined: 24/05/2012 22:22
Location: BiH/TK

#328 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by far rider »

prog321 wrote:Sta imperije i kraljevine imaju sa civilizacijom ?
Dzingis Kan je osvojio pola svijeta. Mora da je bio civilizovan. :lol:
Strpi se još malo.. za koju godinu ćeš to imat u školi iz istorije.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#329 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by Hajvan »

hajd što je ovdje toliko loše da me vie nervira što to ljudi ponavljaju ko papagaji.. ko da t ne znam..
ali, brate mili ovo plačipičko dozivanje i kovanje u zvijzde okupatora baš ide na qurac…

djelimično ako ne i najveci dio krivice snose bas ove plačipičke i okupatorski podaici kojima su draže tuđe banke, vode, hljeb nego ništa od komšije/susjeda..
i onda kontate plačipkajući o vi domorci da ce okupator od vas sviju napraviti višu srednju buržoasku klasu..
hoće qurac..
to je samo za nekolcinu odabranih koji se dobro znaju uvući i imaju potrebne vješini..
mi ostali možemo biti samo jeftina plačipička radna snaga..
ko nas jebekad smo glupi i jedva cekamo da sujed/komšija krepa od galdi…
fuj
User avatar
far rider
Posts: 109
Joined: 24/05/2012 22:22
Location: BiH/TK

#330 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by far rider »

Hajvan wrote:hajd što je ovdje toliko loše da me vie nervira što to ljudi ponavljaju ko papagaji.. ko da t ne znam..
ali, brate mili ovo plačipičko dozivanje i kovanje u zvijzde okupatora baš ide na qurac…

djelimično ako ne i najveci dio krivice snose bas ove plačipičke i okupatorski podaici kojima su draže tuđe banke, vode, hljeb nego ništa od komšije/susjeda..
i onda kontate plačipkajući o vi domorci da ce okupator od vas sviju napraviti višu srednju buržoasku klasu..
hoće qurac..
to je samo za nekolcinu odabranih koji se dobro znaju uvući i imaju potrebne vješini..
mi ostali možemo biti samo jeftina plačipička radna snaga..
ko nas jebekad smo glupi i jedva cekamo da sujed/komšija krepa od galdi…
fuj
Za stanje u ovoj državi su krivi ljudi sa ovakvim pravopisom. :thumbup:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#331 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by prog321 »

Pravopis je katastrofa ali mu je stav korektan.
Ako kmechis svaki dan i ne volis svoju sredinu onda razguli.
Vidi kako je vani. Zivot je najbolja skola. Sta bilo da bilo jedno je sigurno: Poslije te avanture, manje ces kmechat :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#332 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by Hajvan »

far rider wrote:
Hajvan wrote:hajd što je ovdje toliko loše da me vie nervira što to ljudi ponavljaju ko papagaji.. ko da t ne znam..
ali, brate mili ovo plačipičko dozivanje i kovanje u zvijzde okupatora baš ide na qurac…

djelimično ako ne i najveci dio krivice snose bas ove plačipičke i okupatorski podaici kojima su draže tuđe banke, vode, hljeb nego ništa od komšije/susjeda..
i onda kontate plačipkajući o vi domorci da ce okupator od vas sviju napraviti višu srednju buržoasku klasu..
hoće qurac..
to je samo za nekolcinu odabranih koji se dobro znaju uvući i imaju potrebne vješini..
mi ostali možemo biti samo jeftina plačipička radna snaga..
ko nas jebekad smo glupi i jedva cekamo da sujed/komšija krepa od galdi…
fuj
Za stanje u ovoj državi su krivi ljudi sa ovakvim pravopisom. :thumbup:

a Ćuj, kad želim i smatram da trebam pisti po usaglašenim meritima - to ću i Ćiniti…. forum definitvno nije mjesto tomu, a gubio bi se i bit onoga što naglašavm time što koristim "zaviĆajni" govor…
User avatar
far rider
Posts: 109
Joined: 24/05/2012 22:22
Location: BiH/TK

#333 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by far rider »

Ova država se nalazi u socijalnoj i eknomskoj katastrofi. Možda vam to nije jasno.. ali ovdje ljudi svakodnevno ginu od ovog sistema. Pa samo zdravstveni sistem u ovoj posranoj državi dnevno ubija ljude koji bi mogli još živjet! Pojedinci ovdje izgleda pišu sa neke druge zvijezde. Poređenje ove posrane Bosne sa nekom državom kao Austrija može biti samo grozan vic.

I samo da kažem.. ubacio sam se na temu čisto jer sam dugo godina živjeo u Austriji, trenutno živim u Bosni. I za nekog ko ne poznaje obje države dovoljno bi bilo sat vremena rešerširanja na internetu da skonta razlike.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#334 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by prog321 »

Niko nije poredio zivot sa Austrijom, ali jeste platu od 800 Eura u toj zemlji.
Mada nase zdrastvo nije uopste lose. Drugi parametri prave razliku.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#335 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by prog321 »

I ta prica o socijalnoj i ekonomskoj katastrofi je glupost.
User avatar
far rider
Posts: 109
Joined: 24/05/2012 22:22
Location: BiH/TK

#336 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by far rider »

:shock: pošto hvališ zdravstveni sistem.. vjerujem da su ti dali neke tablete za halucinacije?
User avatar
far rider
Posts: 109
Joined: 24/05/2012 22:22
Location: BiH/TK

#337 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by far rider »

prog321 wrote:I ta prica o socijalnoj i ekonomskoj katastrofi je glupost.
Dijete drago.. ovaj sistem je pred kolapsom. I to nije pesimizam nit strašna bajka.. već tužna realnost.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#338 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by prog321 »

Kmechavaca ima svagdje u svakoj drzavi , u svakom sistemu.
Kmechavci nisu uspjesni, niti su radisni, niti pridonose zavidnu svrhu u drustvu.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#339 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by Lajavikrelac »

prog321 wrote:I ta prica o socijalnoj i ekonomskoj katastrofi je glupost.
Znaš li ti sljedeće: svaki šesti stanovnik BIH liježe gladan, potrošačka korpa je skuplja u BIH nego u Austriji, preko 50% nezaposlenih a i oni što rade ili su na minimalcu ili neredovno primaju isti, većina porodica može priuštiti meso samo jenom sedmično, privređujući sektor skoro da i ne postoji, ne možeš pokrenuti nikakavu zanatsku ili privrednu djelatnost zbog ogromnih nameta i fiskalizacije koja je uništila mala preduzeća i ugostiteljstvo, u uslužnoj i trgovinskoj djelatnosti vlada nepotističko-talovski sistem uvezan sa vlašću koji osim nekolicini ne dozvoljava nikome ni da diše, imaš najveća izdvajanja na lični dohodak u Evropi pa kad odeš doktoru moraš kupiti zavoj i aspirin jer u bolnici nemaju, domaća poljoprivreda je zamrla jer je potpisan CEFTA sporazum grobar naše privrede pa je uvozno smeće jeftinije od domaće hrane a ne možeš da plasiraš na tržište van BIH....razvoda je sve više, djece se sve manje rađa, porodice se raspadaju. U privredi hiljade ostale bez posla dok je u administraciju na bužet primljeno preko 10000 ljudi, a država diže kredite da popunjava rupe u bužetu i samo nas baca još dublje u govna...pravo nam je dobro nema šta :-) :run:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#340 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by prog321 »

Lajavikrelac wrote:
Znaš li ti sljedeće: svaki šesti stanovnik BIH liježe gladan, potrošačka korpa je skuplja u BIH nego u Austriji, preko 50% nezaposlenih a i oni što rade ili su na minimalcu ili neredovno primaju isti, većina porodica može priuštiti meso samo jenom sedmično, privređujući sektor skoro da i ne postoji, ne možeš pokrenuti nikakavu zanatsku ili privrednu djelatnost zbog ogromnih nameta i fiskalizacije koja je uništila mala preduzeća i ugostiteljstvo, u uslužnoj i trgovinskoj djelatnosti vlada nepotističko-talovski sistem uvezan sa vlašću koji osim nekolicini ne dozvoljava nikome ni da diše, imaš najveća izdvajanja na lični dohodak u Evropi pa kad odeš doktoru moraš kupiti zavoj i aspirin jer u bolnici nemaju, domaća poljoprivreda je zamrla jer je potpisan CEFTA sporazum grobar naše privrede pa je uvozno smeće jeftinije od domaće hrane a ne možeš da plasiraš na tržište van BIH....razvoda je sve više, djece se sve manje rađa, porodice se raspadaju. U privredi hiljade ostale bez posla dok je u administraciju na bužet primljeno preko 10000 ljudi, a država diže kredite da popunjava rupe u bužetu i samo nas baca još dublje u govna...pravo nam je dobro nema šta :-) :run:
Jedino rjesenje je samoubistvo. :D
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#341 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by Lajavikrelac »

Image
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#342 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by prog321 »

Pa ja kad bih razmisljao kao ti sigurno ne bih libio potegnuti pistolj na sljepoocnicu. I rijesiti se muke.
Ne samo da su ti informacije skandalozne i dramaticne nego su i netacne.
User avatar
far rider
Posts: 109
Joined: 24/05/2012 22:22
Location: BiH/TK

#343 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by far rider »

prog321 wrote:Pa ja kad bih razmisljao kao ti sigurno ne bih libio potegnuti pistolj na sljepoocnicu. I rijesiti se muke.
Ne samo da su ti informacije skandalozne i dramaticne nego su i netacne.
Iz tvog pisanja zaključio sam dvije stvari.. prvo: nisi nikad zaradio 400 KM u bosni. U bosni za 400 KM moraš krvi dat. Veće plate se kod nas daleko lakše zarađuju. :wink:

Druga stvar, da u austriji sa 800 eura ne možeš izać na kraj, moraš biti teže nesposoban i nemat nikakvog poznavanja njemačkog jezika. Drugačije to sebi nemogu objasnit. Tu dakle pričamo o jednoj osobi koja samostalno živi.. bez familije.
Prema podacima udruženja potrošača, mjesečna primanja većine građana u BiH iznose od 200 do 600 KM, dok su mjesečna primanja velikog broja penzionera ispod 300 KM.
Izvor: http://www.dw.de/bosna-i-hercegovina-i- ... a-17341285
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#344 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by prog321 »

Deutsche Welle je sranje sa statistikama.
Samo pisu narucene podatke, Zavisno koji nVO u datom momentu hoce da prikupi sadaku.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#345 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by prog321 »

Ja sam radio za manje pare od 400KM.
U Bosni, PO svijetu. Svagdje. Ne bojim se nikakvog posla. Mada bih prije pljackao banku nego isao na posao za te pare. :lol:
User avatar
far rider
Posts: 109
Joined: 24/05/2012 22:22
Location: BiH/TK

#346 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by far rider »

prog321 wrote:Ja sam radio za manje pare od 400KM.
U Bosni, PO svijetu. Svagdje. Ne bojim se nikakvog posla. Mada bih prije pljackao banku nego isao na posao za te pare. :lol:
Džeparac od babe guzonje ne važi. :mrgreen:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#347 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by prog321 »

Pojma nemaš.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#348 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by prog321 »

Stanarina 500. Rezije 200.
Shvati to kao da si radila za 1000 :D
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#349 Re: Smisao života u Bosni i Hercegovini

Post by amiliana »

Od postenog rada niko se nije obogatio
Post Reply