SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
cocochanel
Posts: 223
Joined: 06/10/2008 16:17

#8051 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by cocochanel »

Vlasnik azel france je uzeo prostor, bice tekstil i to je sve sto se zna.. valjda nece ono sto inace prodaju :-)
User avatar
Dimetil_živa
Posts: 21
Joined: 23/09/2010 23:57
Location: Sarajevo

#8052 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Dimetil_živa »

sigmabh wrote::D :D :D :D
Image
Jel' ovo tvojeee ? Super izgledaju,i ova futrolica je bas prakticna :-D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#8053 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Dimetil_živa wrote:Cure,jel' neka od vas koristila Vichy tecni puder,onaj sto se u apotekama prodaje,i kakva iskustva ima s njim ? Ja nikako da nadjem puder da mi odgovara :( Ili su premasni,ili isusuju :-?
P.S. Pratim vam temu vec neko vrijeme,ocekujem da ce Michun dati neki odg. :D
hahaha, hocu.
Moja sestra ima kombinovano lice i koristi taj puder vec dugo. Ona prezadovoljna. Doduse, za ljeto je malo "jak".
E sad, zavisi sta zelis. Da se sve prekrije, sjaji, ne sjaji, matira i sl.
Zna i alica o puderima dosta...ona cak i trazi da joj naspu u njenu kutijicu malo :D
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8054 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

Michun wrote:Zna i alica o puderima dosta...ona cak i trazi da joj naspu u njenu kutijicu malo :D
nije to nis smijesno :D to su ozbiljne stvari :D
bas cu skrhnut pare za nes sto mi ne odgovara. poslije onog lancome...nikad vise. i ako mi zenska ne da, ja nadjem drugu koja ce mi dat. fazon je sto se obicno vratim u tu parfumeriju gdje mi je dala :) tak da je to sigurna musterija.
trebale bismo sve nosat kutijice za testere po torbama :) da ih naviknemo da je to u ostatku svijeta najnormalnija stvar.
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#8055 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by drekalica28 »

alica.k wrote:
Michun wrote:Zna i alica o puderima dosta...ona cak i trazi da joj naspu u njenu kutijicu malo :D
nije to nis smijesno :D to su ozbiljne stvari :D
bas cu skrhnut pare za nes sto mi ne odgovara. poslije onog lancome...nikad vise. i ako mi zenska ne da, ja nadjem drugu koja ce mi dat. fazon je sto se obicno vratim u tu parfumeriju gdje mi je dala :) tak da je to sigurna musterija.
trebale bismo sve nosat kutijice za testere po torbama :) da ih naviknemo da je to u ostatku svijeta najnormalnija stvar.

Ček, ček, ček....kutijce za testere?
Par puta sam vidjela da spomijete da od prodvačica tražite testere pudera da vam dadnu.
Jel taj sistem fercera? :D
User avatar
Dimetil_živa
Posts: 21
Joined: 23/09/2010 23:57
Location: Sarajevo

#8056 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Dimetil_živa »

Michun wrote:
Dimetil_živa wrote:Cure,jel' neka od vas koristila Vichy tecni puder,onaj sto se u apotekama prodaje,i kakva iskustva ima s njim ? Ja nikako da nadjem puder da mi odgovara :( Ili su premasni,ili isusuju :-?
P.S. Pratim vam temu vec neko vrijeme,ocekujem da ce Michun dati neki odg. :D
hahaha, hocu.
Moja sestra ima kombinovano lice i koristi taj puder vec dugo. Ona prezadovoljna. Doduse, za ljeto je malo "jak".
E sad, zavisi sta zelis. Da se sve prekrije, sjaji, ne sjaji, matira i sl.
Zna i alica o puderima dosta...ona cak i trazi da joj naspu u njenu kutijicu malo :D
Kako sam te fino ucjenila da odgovoris hahah :D Super,probacu ga onda. Bitno je da ne sjaji,pa vidjecemo. :)
Alica :thumbup:
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#8057 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ema_ »

Ja bih da pohvalim svoju toniranu Baleu, dobijem baš ono što sam htjela, a neprimjetno, tj. samo oni koje me znaju skontaju da sam odjednom tamna :lol:

Uglavnom, koja nema potrebu za puderima i malterima, nek slobodno proba ovu kremu, jer je efekat super :thumbup: :thumbup:
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8058 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

drekalica28 wrote:Ček, ček, ček....kutijce za testere?
Par puta sam vidjela da spomijete da od prodvačica tražite testere pudera da vam dadnu.
Jel taj sistem fercera? :D
ako nema tester da mi da (jer je dala svojoj mami sestri najuberkul jaranici) ja fino izvadim kutijicu i trazim iz velikog testera da mi da.
cuj brate...necu ja na slijepo kupovati nesto sto kosta 70 i vise KM.

ona u parfumeriji sense je bila prava vjestica...al pisala sam o tome vec, ne da mi se opet.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#8059 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

drekalica28 wrote:
alica.k wrote:
Michun wrote:Zna i alica o puderima dosta...ona cak i trazi da joj naspu u njenu kutijicu malo :D
nije to nis smijesno :D to su ozbiljne stvari :D
bas cu skrhnut pare za nes sto mi ne odgovara. poslije onog lancome...nikad vise. i ako mi zenska ne da, ja nadjem drugu koja ce mi dat. fazon je sto se obicno vratim u tu parfumeriju gdje mi je dala :) tak da je to sigurna musterija.
trebale bismo sve nosat kutijice za testere po torbama :) da ih naviknemo da je to u ostatku svijeta najnormalnija stvar.

Ček, ček, ček....kutijce za testere?
Par puta sam vidjela da spomijete da od prodvačica tražite testere pudera da vam dadnu.
Jel taj sistem fercera? :D
alice, jer fercera? :D
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8060 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

Michun wrote:alice, jer fercera? :D
negdje da a negdje ne :)

sigma :) sigma kistovi su genijalni. ja sam imala onaj travel set...ostao mi u hotelu lol. nikad prezaljen.
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#8061 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by drekalica28 »

ema_ wrote:Ja bih da pohvalim svoju toniranu Baleu, dobijem baš ono što sam htjela, a neprimjetno, tj. samo oni koje me znaju skontaju da sam odjednom tamna :lol:

Uglavnom, koja nema potrebu za puderima i malterima, nek slobodno proba ovu kremu, jer je efekat super :thumbup: :thumbup:
Ja sam kupila isto toniranu Baleinu kremu za lice i .....iskreno, ne usuđujem se probati. :oops:
Nikad nisam stavljala i strah me da ne namažem kako treba, da ostanu neke muzge, ono da se aščare vidi. :roll:
User avatar
Dimetil_živa
Posts: 21
Joined: 23/09/2010 23:57
Location: Sarajevo

#8062 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Dimetil_živa »

sigmabh wrote:
Dimetil_živa wrote:
sigmabh wrote::D :D :D :D
Image
Jel' ovo tvojeee ? Super izgledaju,i ova futrolica je bas prakticna :-D
Ovo sam narucila danas, i mislim da ce doci iduce sedmice..jedva cekam, jer bas dugo gledam neki set kistova, ovaj ima sve sto treba...rame uz rame s MAC-om..
Koliko kosta to zadovoljstvo ? Kako doci do njega ? I meni trebaju kistovi,ovdje u Sa. nikako da naletim na neki kvalitetniji set,da ne moram kupovati cetkicu po cetkicu,treba mi komplet svih.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#8063 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

drekalica28 wrote:
ema_ wrote:Ja bih da pohvalim svoju toniranu Baleu, dobijem baš ono što sam htjela, a neprimjetno, tj. samo oni koje me znaju skontaju da sam odjednom tamna :lol:

Uglavnom, koja nema potrebu za puderima i malterima, nek slobodno proba ovu kremu, jer je efekat super :thumbup: :thumbup:
Ja sam kupila isto toniranu Baleinu kremu za lice i .....iskreno, ne usuđujem se probati. :oops:
Nikad nisam stavljala i strah me da ne namažem kako treba, da ostanu neke muzge, ono da se aščare vidi. :roll:
strategija kako ja stavljam kremu za samotamnjenje...imam najsvjetliju al bez obzira na to, ja kremu obicnu i za tamnjenje rasporedim po licu pa sve zajedno razmeljam.
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#8064 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ema_ »

drekalica28 wrote:
ema_ wrote:Ja bih da pohvalim svoju toniranu Baleu, dobijem baš ono što sam htjela, a neprimjetno, tj. samo oni koje me znaju skontaju da sam odjednom tamna :lol:

Uglavnom, koja nema potrebu za puderima i malterima, nek slobodno proba ovu kremu, jer je efekat super :thumbup: :thumbup:
Ja sam kupila isto toniranu Baleinu kremu za lice i .....iskreno, ne usuđujem se probati. :oops:
Nikad nisam stavljala i strah me da ne namažem kako treba, da ostanu neke muzge, ono da se aščare vidi. :roll:

I ja sam se bojala, jer sam kreč bijela, a uzela bronze :D , mislim namjerno sam htjela, i super ispade :thumbup: :thumbup: Bolja mi je od Nivee koju sam prije imala, ona je bila narandžasta i baš se primjetilo kad je stavim da to nisam ja :-) :-)


Ne stavljam podlogu, a mislila sam da će mi trebati, inače stavljam samo Becutan, ali ova je dovoljno hidratantna da ne treba više ništa uz nju :)


@michun- Ovo je tonirana, ne za samotamnjenje ;-)
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#8065 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by drekalica28 »

Michun wrote:
drekalica28 wrote:
Ja sam kupila isto toniranu Baleinu kremu za lice i .....iskreno, ne usuđujem se probati. :oops:
Nikad nisam stavljala i strah me da ne namažem kako treba, da ostanu neke muzge, ono da se aščare vidi. :roll:
strategija kako ja stavljam kremu za samotamnjenje...imam najsvjetliju al bez obzira na to, ja kremu obicnu i za tamnjenje rasporedim po licu pa sve zajedno razmeljam.
I nemaš nekoh nepoželjnih tragova, rubova, prelaza koji se ružno vide? :roll:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#8066 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

ema_ wrote:
drekalica28 wrote:
ema_ wrote:Ja bih da pohvalim svoju toniranu Baleu, dobijem baš ono što sam htjela, a neprimjetno, tj. samo oni koje me znaju skontaju da sam odjednom tamna :lol:

Uglavnom, koja nema potrebu za puderima i malterima, nek slobodno proba ovu kremu, jer je efekat super :thumbup: :thumbup:
Ja sam kupila isto toniranu Baleinu kremu za lice i .....iskreno, ne usuđujem se probati. :oops:
Nikad nisam stavljala i strah me da ne namažem kako treba, da ostanu neke muzge, ono da se aščare vidi. :roll:

I ja sam se bojala, jer sam kreč bijela, a uzela bronze :D , mislim namjerno sam htjela, i super ispade :thumbup: :thumbup: Bolja mi je od Nivee koju sam prije imala, ona je bila narandžasta i baš se primjetilo kad je stavim da to nisam ja :-) :-)


Ne stavljam podlogu, a mislila sam da će mi trebati, inače stavljam samo Becutan, ali ova je dovoljno hidratantna da ne treba više ništa uz nju :)


@michun- Ovo je tonirana, ne za samotamnjenje ;-)
aha, jasno. al reko ako je strah nek proba sa manjim kolicinima i pomjesa sa hidrantnom pa da vidi sta ce ispasti.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#8067 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

drekalica28 wrote:
Michun wrote:
drekalica28 wrote:
Ja sam kupila isto toniranu Baleinu kremu za lice i .....iskreno, ne usuđujem se probati. :oops:
Nikad nisam stavljala i strah me da ne namažem kako treba, da ostanu neke muzge, ono da se aščare vidi. :roll:
strategija kako ja stavljam kremu za samotamnjenje...imam najsvjetliju al bez obzira na to, ja kremu obicnu i za tamnjenje rasporedim po licu pa sve zajedno razmeljam.
I nemaš nekoh nepoželjnih tragova, rubova, prelaza koji se ružno vide? :roll:
ne, malo samo i po vratu namazem.
ma iskreno ja bi rekla da samo ja vidim da sam tamnija (jer sam inace bijela) a ostali ni habera :lol: al barem nisam sarena.
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#8068 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ema_ »

@drekalica

A ako fuliš, samo vlažnom maramicom skineš :D
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#8069 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by yellow cat »

sigmabh wrote::D :D :D :D
Image
Image
jesi naručivala sa njihove stranice? I ja sam kontala, svi ih hvale, čitala sam na šminkerici.hr sve najbolje o njima. Inače, kažu da što god naručiš, dođe i neki poklončić extra. :-D
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#8070 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zamzija »

babyline wrote:imam pitanje za strucnjake za shopping
treba mi onaj zagrebacki melem u sticku.... imam supe rnjeznu kozu i usne pa mi on bas odgovara.... i super je :thumbup:
samo je malo poskup 6-7 Kmcica, pa reko mozda neka zna gdje se moze naci jeftinije :?:
Jok, to ti je ta cijena. Mada je u CM -u jeftinije nego u DM-u ali ne puno...
Meni jedan traje 3 - 4 mjeseca tako da se ustvari isplati, stvarno je super.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#8071 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

ne mogu naci na stranici bas ove, dajte link
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#8072 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

nero bona - kad ce meow - nestrpljiva sam :)
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#8073 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

Michun wrote:nero bona - kad ce meow - nestrpljiva sam :)
uu, ne ide meow brzo, nekad one tako sedmice ocekujemo :) ja sam skontala da sam trebala cijelo pakovanje uzet pudera, moj je pri kraju
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#8074 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

sigmabh wrote:alica.k ...kako si mogla zaboraviti to ... vjerujem da ti je zao bas...
Dimetil_živa ja sam ga narucila s njihove stranice, http://www.sigmabeauty.com/?Click=75804 a sigma kistovi zaista mogu biti dugo ako se pravilno odrzavaju, al mislim da pored ovog seta i jos par MAC-ovih koje imam da mi nece trebati vise ni jedan..( to samo mislim :D )
Our Price: $99.00?
pa kolko jos carine platis :shock:
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#8075 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

svidjas mi se vise bez tusa, nekako mi se cini da ti oko postane previse okruglo, vjerovatno zbog kreona ispod oka koji ide sve do unutrasnjeg ugla...
Post Reply