SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#5851 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by debela »

ovaj moj je slobodan i jedva da je ista potroseno pa eto.. :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#5852 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

alica.k wrote:
ja znam broj napamet :(
hahahah, ima i gorih od mene ....jupiiiiiiii :D
Kanis
Posts: 16
Joined: 22/03/2011 14:22

#5853 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Kanis »

Billy Doe wrote:ja imam ovaj YSL iluminator i stvarno je odlican :-D al ja ga koristim samo za jastucice :-D
Tragom ovog posta,maloprije uđem u onu parfimeriju u Mercatoru soc.,vidim imaju Dior,Chanel itd..nisam vidjela YSL,bila je gužva pa nisam ni pitala..

Koliko je KM ovo zadovoljstvo? :)

p.s.čitam da vi negdje s neta naručujete šminku?
Može li pojašnjenje,gdje,kako??
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#5854 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

ja se trudim da nikad nemam pare na kartici sem ako sam namjerila da nesto kupim :( inace sve potrosi, sto na jagodi sto na asosu. evo npr sad, zakacila sam se za jedan karmin, ZNAM da ga necu nikad stavit, i sve kofol zaboravim uplatit pare da kupim :) ;-)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#5855 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

Kanis wrote:
Billy Doe wrote:ja imam ovaj YSL iluminator i stvarno je odlican :-D al ja ga koristim samo za jastucice :-D
Tragom ovog posta,maloprije uđem u onu parfimeriju u Mercatoru soc.,vidim imaju Dior,Chanel itd..nisam vidjela YSL,bila je gužva pa nisam ni pitala..

Koliko je KM ovo zadovoljstvo? :)

p.s.čitam da vi negdje s neta naručujete šminku?
Može li pojašnjenje,gdje,kako??
mislim da imaju oni YSL tamo sam kupovala YSL EFC maskaru :)

a sminke imas na citavom internetu :) jagoda, escentual, feelunique, cherryculture, cheapsmells, fragrancedirect eto proguglaj sve to. i naravno - ebay!
Kanis
Posts: 16
Joined: 22/03/2011 14:22

#5856 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Kanis »

alica.k wrote:
Kanis wrote:
Billy Doe wrote:ja imam ovaj YSL iluminator i stvarno je odlican :-D al ja ga koristim samo za jastucice :-D
Tragom ovog posta,maloprije uđem u onu parfimeriju u Mercatoru soc.,vidim imaju Dior,Chanel itd..nisam vidjela YSL,bila je gužva pa nisam ni pitala..

Koliko je KM ovo zadovoljstvo? :)

p.s.čitam da vi negdje s neta naručujete šminku?
Može li pojašnjenje,gdje,kako??
mislim da imaju oni YSL tamo sam kupovala YSL EFC maskaru :)

a sminke imas na citavom internetu :) jagoda, escentual, feelunique, cherryculture, cheapsmells, fragrancedirect eto proguglaj sve to. i naravno - ebay!
Hvala....trebala sam pitati...bila sam na pauzi pa brzinksi vidim one stalke....čitam,čitam....ne vidim YSL

Ima popravni... :)
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#5857 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

ne mogu vjerovati al ja vas vise ne mogu upratiti :lol:
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#5858 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Joj ni ja :D, a skontala sam da samo kupujem i guram negdje u kupatilu a dragi me samo gleda kako zatrpavam kupatilo :) i da,sto vise kupujem manje se sminkam :D
sorei
Posts: 27435
Joined: 03/11/2010 13:38

#5859 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by sorei »

A da se ova tema spoji sa ginisom :lol:
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#5860 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by because_of_you »

Image



Nije ono čudo sa malim ladicama, ali mi je stala sva šminka i preglednije je nego u nekoliko nesesera kako je do sada bilo :D I plus se sjetim i neke šminke koju prije ne bih stavila jer zaboravim na nju, sad je sve na okupu i nema gubljenja više :) :)
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#5861 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Lounge Act »

ja danas stavila roza sjene i napokon uspjela izvuci tus na obe strane isto Image
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#5862 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

JEl to hoces da kazes da je moj crveni ruz pepi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#5863 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mariella »

Beatr1x wrote: Hvala, jesu ravne... imam uvijac Revlonov al' sam si pocupala bruku trepavica njim :cry: i gledala sam ove tutorijale i sve to u teoriji lijepo zvuci, korijen-sredina-vrh... Al' meni nekako na rubu par trepavica upadne u onaj mehanizam i nemam izbora nego iscupat :( em boli, em izgubih trepavice... pa ga sad samo poooonekad koristim. Kad otvorim oci ne izgledaju tako lose.
Avon ima sad neku maskaru s cetkicom sto vibrira, ide baterija u nju... :D al' nekako mi to cudno, nisam htjela kupit. Sad cekam iz elfa narudzbu, bila sam se zabrinula da je neeeema... al' oni poslali a nisam email dobila da je poslano :? uglavnom, jos par dana :D :D
Hmm mozda da probas s nekim drugim :-? Nije mi se nikad desilo da mi trepavice "upadnu"... Ili probaj samo donji dio bez previse pritiskanja, pa vidi je li uvije ista :)
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#5864 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

HITNO mi je potrebno sredstvo za izbjeljivanje :o Imam malo pjegica(koje se daju prekriti puderom),ali ne mogu vise da se sminkam.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#5865 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

semlaca wrote:Evo i mene, išla u Oriflame po proizvode. Uzela sam sebi čarobne kuglice za nijansiranje i podlogu za make up (ne znam što će mi kad puder ne koristim) utisci će biti kad isprobam. Sad nešto kontam žao mi što ne uze sebi i ruž crveni.

jaooooo ja skroz zaboravila na oriflame, pogledacu za 10 min :D :D
jedaniks
Posts: 57
Joined: 25/02/2011 00:15

#5866 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by jedaniks »

Drage djevojke, eto nam sunca. :-D
Zanima me ima li u apotekama u Sarajevu Bioderma proizvoda? Čitala sam dosta o njihovim "kremama protiv sunca" :D i kontam da bi mi odgovarale.
Ili, kakvu zaštitu od sunca vi koristite za lice? Imate li kakvu preporuku?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#5867 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

alemaa wrote:
Michun wrote:Stigao too faced insurance shadow - javim impresije za par dana.
i..kakav je... :D
dobar fakat...mada ja nisam ni imala problema sa sjenama jer sam uvijek stavljala tecni puder pa njega u prahu i to je super drzalo sminku.
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#5868 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Lounge Act »

sad sam gledala novi katalog od cm-a, nadam se da cu sutra uspjet otic, vidjela sam artdeco crnu olovku za oci 7,75 i onu nivea toniranu kremu bih da isprobam, ona je 11,70, a essence i catrice su na extra snizenju, essence po 2,65, a catrice po 3,85 :-D
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#5869 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

a sta iz essence?
User avatar
plavooka
Posts: 129
Joined: 12/08/2008 13:00
Location: Tuzla
Contact:

#5870 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by plavooka »

ja bila maloprije, ništa posebno... dvije boje mono sjenila - bijela i plava, dva quada iz Sunclub kolekcije, tekući tuševi u boji, dva sjajila i nešto za nokte što nisam ni zapamtila
od Catrice - puder u pjeni i mineralni puder, dvije nijanse laka, dvije nijanse olovki za oči i ruževi
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#5871 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Lounge Act »

evo katalog ovdje pa pogledaj
http://www.cmbih.com/portal/vijesti_cm/?id=24
a sad sam pregledala i katalog iz dm-a, imaju neki cjenovni bombon isto i na zadnjoj strani stoji za maxfactor i loreal akcija- za kupovinu bilo kojeg maxfactor proizvoda iz kolekcije proljece/ljeto 2011. gratis je torbica sa njihovim mini proizvodima, a loreal ima neko pakovanje- triple action dnevna krema, mlijeko za lice i maskara za njegu i oblikovanje trepavica gratis 21,40 KM
http://www.dm-drogeriemarkt.ba/aktuelnaponuda.php

edit: zaboravih rec na slici te loreal akcije je maskara koja po pakovanju izgleda kao one double extension, a one su 24 KM same, eh sad ne znam jel stvarno ta unutra, mala slika, ali ako jest stvarno se isplati, nadam se da cu sutra moci otici da ih "opljackam" :lol:
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#5872 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

jedaniks wrote:Drage djevojke, eto nam sunca. :-D
Zanima me ima li u apotekama u Sarajevu Bioderma proizvoda? Čitala sam dosta o njihovim "kremama protiv sunca" :D i kontam da bi mi odgovarale.
Ili, kakvu zaštitu od sunca vi koristite za lice? Imate li kakvu preporuku?
neeeejma :)

ja koristim avene 50+.
jedaniks
Posts: 57
Joined: 25/02/2011 00:15

#5873 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by jedaniks »

Hvala Alice.
Planirala sam kupiti neku od Avene-a, ako ove ne bude. E sad, ima 50+ bijela (100% mineralna zaštita) i narandžasta linija. Koju ti koristiš i koju bi mi preporučila? Koža mi je mješovita i ne smetaju mi masnije kreme.
I koliko košta, ako se sjećaš? :-D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#5874 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

ja koristim onu iz narandjaste tube, emulziju, od nje se ne osipam. nisam bas sa mineralnom kozmetikom na ti pa nisam ni probavala bijelu. al ostavi onaj bas bijeli trag po licu :) ako dobro ne utrljas.
ova narandjasta men se mescini kosta 23KM.
jedaniks
Posts: 57
Joined: 25/02/2011 00:15

#5875 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by jedaniks »

Ok, idem do apoteke. Mislim da ću ipak uzeti ovu bijelu mineralnu, ne znam što, ali me ta više privlači :-D
Post Reply