SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Beatr1x
Posts: 23
Joined: 19/03/2011 08:43

#5826 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Beatr1x »

Mariella wrote:
Beatr1x wrote:Ja trenutno koristim L'oreal True Match N2. Otkako pisete o ovim podtonovima i godisnjim dobima pokusavam utvrdit koji je moj taj veseli podton i bukvalno ne znam. :-? Na ruci mi se cini da imam jednu zelenu, jednu plavu i u sredini ljubicastu venu :D pa sam tom logikom isla na to da sam neutralna... L'orealov website ima neki "guide" za odredjivanje, al' nije mi nesto pomoglo... prije sam koristila Cover Girl clean make up, classic ivory, i nekako mi je bolje odgovarala nijansa, mada ovako gledajuci su haman iste... Evo cu i sliku staviti (za posla rijetko sjene stavljam, uglavnom eyeliner samo), moze li neka dobra dusa na osnovu toga sugerisat taj podton? Meni se nekako cini da ga nema, bijela sam k'o duh :D
Super su ti trepavice - guste, al probaj iduci put sa uvijacem ih uviti, mislim da bi napravio veliku razliku, jer su poprilicno "ravne" :)
Hvala, jesu ravne... imam uvijac Revlonov al' sam si pocupala bruku trepavica njim :cry: i gledala sam ove tutorijale i sve to u teoriji lijepo zvuci, korijen-sredina-vrh... Al' meni nekako na rubu par trepavica upadne u onaj mehanizam i nemam izbora nego iscupat :( em boli, em izgubih trepavice... pa ga sad samo poooonekad koristim. Kad otvorim oci ne izgledaju tako lose.
Avon ima sad neku maskaru s cetkicom sto vibrira, ide baterija u nju... :D al' nekako mi to cudno, nisam htjela kupit. Sad cekam iz elfa narudzbu, bila sam se zabrinula da je neeeema... al' oni poslali a nisam email dobila da je poslano :? uglavnom, jos par dana :D :D
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#5827 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Lounge Act »

AkashaSa wrote:
because_of_you wrote:Da i ja nešto priupitam :D

Upratila sam onu finu emisiju What not to wear na D. Travel, i na kraju kad ona ženska šminka nekoga, stavlja joj highlighter. I umjesto sjene, i umjesto rumenila, nešto ga baš hvali.

Šta je to na našem jeziku? I jel baš toliko dobro koliko ga ona hvali :D? Ja inače ne koristim ništa za lice osim Becutana, ali ako to čudo ne radi po principu maltera, već daje taj neki naspavan fresh izgled, ja bih da probam 8-)
i ja sam to upratila, a koliko sam upratila, highlighter more biti i bijela svjetlucava sjena
znači stavlja se ispod obrva, između oka i nosa, i dužinom kosti obraza (tj ispod oka) o moj bože jesam dobro objasnila... za taj neimenovani dio lica se korisi onaj fan brush, ja sam to probala uraditi, skroz je suptilno i skoro se ne primjeti, samo malo definiše lice i hvata svjetlo. baš je simpatično, al ko bi se s time peglao svaki dan
ja sam neki dan vidjela takav predivan highlighter od collistara, malo sam ga isprobala :D i predivan je, jedina mana mu je cijena- 88KM :shock: osim ako nisam sta pogresno cula :lol: (mada ima ga stvarno dosta, bas je vece pakovanje)
Image
Evo sta pise na njihovoj stranici:
Highlighting All Over White Pearl
A beauty secret called white pearl.
How to interpret the light in a way that makes it stunning and irresistible? By borrowing the shimmering, star-like luminosity of extravagant white pearl. This, in fact, is the secret of Collistar’s new All Over Illuminator, a sophisticated product which gives the skin a particularly intense and refined brightness without adding colour. How to use it? This versatile powder can be used in a thousand different ways - on the cheeks and décolleté, applied with a brush or a puff, to the eyelids with a blender or the fingertips, either alone or over other eyeshadows to enhance their colour, or brushed lightly over the surface of the skin to create seductive points of light on the face and body.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#5828 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

jesi enisa pogesno si cula
collistarov sigurno kosta 8.8km :P


dobro jutro moje dame
kako smo jutros nasminkane
ili koliko smo zakasnile na posao???
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#5829 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

jutro dame kako smo danas :-D
koja je danasnja dobitna kombinacija?

kod mene je baby roze sa daskom breskvice :-D posto je lijep suncan dan a nisam se bas sta plaho naspavala, pa malo da izgledam svjezije.

e sad, sto se tice one moje sinocnje turneje tj potrage za savrsenim puderom,to i nije zavrsilo bas slavno :( prvo sam obisla sve cm-ove od carsije do bbi-ja, u jednom cak nisu imali nikako bourjous kozmetike, u drugom ono malo i sto je bilo nije bio ama bas nijedan tester onih nijansi koje bi meni mogle odgovarati, sve je bilo pretamno (valjda se manje kupuju te tamne jer je ipak bila zima). od boja koje su mi mogle pasati bio je manhattan poeder matt ali mi se ucio prraavvoooo gust i tezak tako da mi nije palo napamer ni da ga pogledam, jedva sam i ono malo skinula sa ruke. onaj healthy mix mi se pravo svidjio ali kako su bile tamne boje nisam htjela napamet da uzima tako da ne kupih puder :sad: vratih se jutros ovom svom maxfactor miracle touch liquid illusion foundation-u koji kad malo bolje pogledam i nije tako strasan jer ruku za srce nemam ja sad neke ni potrebe za tim, nikad u zivotu nisam stavila puder na cijelo lice jer ali prokleto zensko, kad nesto mora imati, mora to imati :lol:
a cekam sa nestrpljenjem iz oriflame-a korektor onaj sa zelenim dijelom (bio na snizenju), da prikrije tu i tamo pokuju crvenu tacku pa se vec veselim :-D (ne upratih jel neko vec pisao iskustva s tim)

e da, a nije bas da sam izasla praznih ruku iz cm-a, kupila sam onu podlogu za sjene, ova pri kraju... :-D
Kanis
Posts: 16
Joined: 22/03/2011 14:22

#5830 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Kanis »

Dobro jutro...

Može li mi neko pomoći(pokušala preko pretražnika pa ne ide)ima li negdje tema o kozmetičkim salonima,konkretno me zanima neki dobar za klasični čišćenje lica...

Hvala :)

p.s.michun hvala za jučerašnji odg.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#5831 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

Kanis wrote:Dobro jutro...

Može li mi neko pomoći(pokušala preko pretražnika pa ne ide)ima li negdje tema o kozmetičkim salonima,konkretno me zanima neki dobar za klasični čišćenje lica...

Hvala :)

p.s.michun hvala za jučerašnji odg.
meni licno Dobrnja, Salon ljepote... jako detaljno mi ocisti lice, nij neki ritual kao kod Vedrane recimo da mi slaze 5 vrsta trava na lice, da me zamotava u deku termo... al kazem, zavisi sta ti je bitno :)
ja vec godinama, jednom mjesecno posjecujem ovu gospodju, obisla sam prije toga mnoge salone i jako sam zadovoljna:)
Kanis
Posts: 16
Joined: 22/03/2011 14:22

#5832 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Kanis »

Hvala,ma nije mi lice problematično,ali nisam dugo išla,imam nekih malih potkožnih.

Malo sam iščitavala vaše postove od prije...imate baš super savjeta.

Meni neiskusnoj recite ono što me zanima (a neznam kako se zove :lol: )kad gledam ove face na tv-u super našminkane šta je ono što stavljaju ispod očiju a izgleda kao bijela sjena(neznam kako drugačije da objasnim)ima li to stručni naziv i kako da se kupi?
Ja imam malo podočnjaka,koristim korektor a sviđa mi se kako izgleda to "bijelo" na licu?
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#5833 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

ako sam dobro skontala sta ti hoces
evo ti spomenut par postova vislje ... highlighter/iluminator ...:)
Kanis
Posts: 16
Joined: 22/03/2011 14:22

#5834 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Kanis »

Partizzanka wrote:ako sam dobro skontala sta ti hoces
evo ti spomenut par postova vislje ... highlighter/iluminator ...:)
Hvala...to sa isčitavala pa kontam je li to to...bolje da pitam... :thumbup:
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#5835 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Ma meni ti novi produkti komplikuju zivot. Cuj sad i ta cuda da stavljam. :zoka:

Pa kad se navucem na sve sto mi preporucuju, necu vise moci izaci iz kuce bez bar po sata sminkanja, a cini se necu smjeti ni ukucane presretati na sabahu onako nenasminkana. Pocece da vriste kad se naviknu na moju novootkrivenu ljepotu :wink: :D
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#5836 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by debela »

treba izignorisati forumsko ludilo i sakriti novcanik :) tako sam jednom u napadu kupila podlogu za puder, tzv. primer, maksuz sa strawberry.net narucila da bih skontala da meni to uopste ne treba i eno ga cami cekajuci :-)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#5837 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

debela koji si uzela?
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#5838 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by debela »

alica.k wrote:debela koji si uzela?
givenchy acti' mine make up base u nijansi peach.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#5839 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

drage moje :D
treba mi hitno savjet..koji nude sjaj/karmin da kupim u DMu...sad na pauzi :D
nosi mi se nude a nemam ga uz sebe :)

hvala
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#5840 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

debela wrote:treba izignorisati forumsko ludilo i sakriti novcanik :) tako sam jednom u napadu kupila podlogu za puder, tzv. primer, maksuz sa strawberry.net narucila da bih skontala da meni to uopste ne treba i eno ga cami cekajuci :-)
tacno tako :lol: ja sam juce nakon sat vremena obilazaka cmova i slicnih prodavnica i probavanja 1001 varijante pudera (od kojih su svi bili pretamni) skontala da meni to stvarno ni ne treba :lol: svakako ce sunce uskoro, pocrnicu i onda ce mi stajati i cekati zimu (a i to je upitno koliko bih ga i na zimu upotrebljavala).
sjene vise ne kupujem, i ovako imam paletu koju sam iz holadije donijela od koje trosim 4-5 sjena s vremena na vrijeme. a nekako mi prakticnije uzeti one male, lakse mi je srpati u neseser.

e jedino moram naci neku dobru nude, te nijanse nekako najvise tamanim, ali mi treba neka mat, da mogu kombinovati sa ovim svjetlucavim pa ako ko ima kakav savjet.

sad investiram u cetke :-D btw jos nije stigla ona iz amerikU :sad: valjda ce uskoro
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#5841 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

Ma.Le.Na wrote:drage moje :D
treba mi hitno savjet..koji nude sjaj/karmin da kupim u DMu...sad na pauzi :D
nosi mi se nude a nemam ga uz sebe :)

hvala
ja imam neki deborah nude sjaj bio prije pola godine na snizenju u dm-u nije los, pa ako sta pomaze
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#5842 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

joj taj givenchy je meni genijalan bio! nazalost ja sam uzimala onaj roskasti, inace bi kupila od tebe taj :) al prezut mi je :(
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#5843 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by debela »

alica.k wrote:joj taj givenchy je meni genijalan bio! nazalost ja sam uzimala onaj roskasti, inace bi kupila od tebe taj :) al prezut mi je :(
pa meni je ovaj roskast, a na mom licu jos i vise inace bih ga samostalno nosila. fakat odlican proizvod ali ne koristim vec dugo tecni puder tako da mi primer i ne treba. kazem ti, to je bio napad ludila jer sam nekad negdje citala hvalospjeve o njemu i nesto bi mi bilo da ga nisam narucila :-)
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#5844 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

LieToMe wrote:
Ma.Le.Na wrote:drage moje :D
treba mi hitno savjet..koji nude sjaj/karmin da kupim u DMu...sad na pauzi :D
nosi mi se nude a nemam ga uz sebe :)

hvala
ja imam neki deborah nude sjaj bio prije pola godine na snizenju u dm-u nije los, pa ako sta pomaze
pogledacu sad :)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#5845 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

debela wrote:
alica.k wrote:joj taj givenchy je meni genijalan bio! nazalost ja sam uzimala onaj roskasti, inace bi kupila od tebe taj :) al prezut mi je :(
pa meni je ovaj roskast, a na mom licu jos i vise inace bih ga samostalno nosila. fakat odlican proizvod ali ne koristim vec dugo tecni puder tako da mi primer i ne treba. kazem ti, to je bio napad ludila jer sam nekad negdje citala hvalospjeve o njemu i nesto bi mi bilo da ga nisam narucila :-)
ma meni su i mango i peach zuti, dobra mi je ona strwaberry. a bijela mi je savrsena. pa sam mijesala strawberry i rozu za jos svjetliju rozu. :)
onu plavo-ljubicastu i zelenu nisam ni probavala :S
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#5846 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

debela wrote:
alica.k wrote:joj taj givenchy je meni genijalan bio! nazalost ja sam uzimala onaj roskasti, inace bi kupila od tebe taj :) al prezut mi je :(
pa meni je ovaj roskast, a na mom licu jos i vise inace bih ga samostalno nosila. fakat odlican proizvod ali ne koristim vec dugo tecni puder tako da mi primer i ne treba. kazem ti, to je bio napad ludila jer sam nekad negdje citala hvalospjeve o njemu i nesto bi mi bilo da ga nisam narucila :-)
koja je namjena primera u boji breskve (citala sam nekad ali zaboravila), znam da je neki za modre podocnjake...ali koji.
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#5847 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

debela wrote:treba izignorisati forumsko ludilo i sakriti novcanik :) tako sam jednom u napadu kupila podlogu za puder, tzv. primer, maksuz sa strawberry.net narucila da bih skontala da meni to uopste ne treba i eno ga cami cekajuci :-)
Ja sam skontala da 90% kupovina sminke, obavim impulsivno na netu i to s posla citajuci forum naravno. Dok mi pristigne ja vec zaboravila i sta sam porucila. Najbolje bi bilo da ne nosim kartice na posao ;)
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#5848 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by debela »

carapa, ovaj peach je za ujednacavanje tena i fakat se moze nositi i samostalno ukoliko nekome odgovara ta nijansa.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#5849 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

Zelena Carapa wrote:
debela wrote:treba izignorisati forumsko ludilo i sakriti novcanik :) tako sam jednom u napadu kupila podlogu za puder, tzv. primer, maksuz sa strawberry.net narucila da bih skontala da meni to uopste ne treba i eno ga cami cekajuci :-)
Ja sam skontala da 90% kupovina sminke, obavim impulsivno na netu i to s posla citajuci forum naravno. Dok mi pristigne ja vec zaboravila i sta sam porucila. Najbolje bi bilo da ne nosim kartice na posao ;)
ja znam broj napamet :(
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#5850 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

debela wrote:carapa, ovaj peach je za ujednacavanje tena i fakat se moze nositi i samostalno ukoliko nekome odgovara ta nijansa.
hvala! Opet sam pocela....ne, ne treba mi :-)
Post Reply