SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
papak_eliminator
Posts: 941
Joined: 06/01/2005 20:39
Location: Sarajevo-x
Contact:

#51

Post by papak_eliminator »

danas wrote:sta vi muski navalili :D :D :D

recite sad, sta kupujete hanumama od ovih dzidza :D
al' posteno :D
Sta vi uzimate zeni za osmi mart:
Francuz: Ja svojoj Zaklin uzmem paerfem, bocu od 5 litara, da se kupa u njemu do mile volje.
Amerikanac: Ja svojoj Dzejn uzmem novoga Porsea da se voza dok mene nema kuci.
Bosanac: Ja svojoj Fati uzmem sto maraka.....

:D
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#52

Post by FFK as Lucy01 »

Ja ne kupujem toliko sminku (izrod :D), al' zato kupim 2-3 tole hefteno :lol: i to u mojoj omiljenoj prodavnici "Express"....

A sto mogu jest' :D cojku se vise isplati da me oblaci, neg' da me hrani :lol: :lol: :lol: :lol:
papak_eliminator
Posts: 941
Joined: 06/01/2005 20:39
Location: Sarajevo-x
Contact:

#53

Post by papak_eliminator »

e sad malo ozbilje...
neko je pitao STA MUSKI KUPUJU ZENAMA...
pa ako znaju njen omiljeni parfem, kupe joj to...
ali najbolje je ili zenu odvesti u prodavnicu sminke i reci BIRAJ DRAGA ili joj jednostavno dati kesh da sama kupi...
mačak u čizmama
Posts: 1189
Joined: 17/03/2004 09:18

#54

Post by mačak u čizmama »

Image
br.34 rose d'or
Image
br.03 Rose complice

Image

br.24 Cameo (ponekad)

i ponekad malo smedje maskarei...parfem je bio nina riči...


:)
Last edited by mačak u čizmama on 10/02/2006 21:16, edited 1 time in total.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#55

Post by Soul_Sista »

papak_eliminator wrote:
danas wrote:sta vi muski navalili :D :D :D

recite sad, sta kupujete hanumama od ovih dzidza :D
al' posteno :D
Sta vi uzimate zeni za osmi mart:
Francuz: Ja svojoj Zaklin uzmem paerfem, bocu od 5 litara, da se kupa u njemu do mile volje.
Amerikanac: Ja svojoj Dzejn uzmem novoga Porsea da se voza dok mene nema kuci.
Bosanac: Ja svojoj Fati uzmem sto maraka.....

:D

:lol: :lol:
denga
Posts: 34
Joined: 11/12/2005 21:47

#56 SMINKA oliti MAKE-UP

Post by denga »

Ma ne znam, ja vecinom Max Factor koristim, od sjena do pudera, maskare i ostale opreme. Ali nekad, kad prosetam gradom i vidim brdo djevojaka kojima spahtla treba da skinu navecer puder sa face zlo mi dodje pa se ne bih ni sminkala pola godine. Najgore su mi one kojima je lice narandzasto sa vrlo uocljivom linijom pudera na vratu...da se upucas,,,vala nekad ne znam, nije ni muskima lako sa nama...
Nikako da zene shvate da sminka sluzi za isticanje prirodom danih vrlina,a ne za stvaranje novih crta lica...Boze sacuvaj...
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#57

Post by tigris »

to nije nista naspram crnog kreona oko usana pa onda karmin :D :D :lol:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#58

Post by Prenj »

Rijetko gdje ima ljepsih zena ko u Sarajevu i ruznije nasminkanih zena ko u Sarajevu.
Cure drage, sto vam sve to treba?
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#59

Post by Prenj »

A wrote:
Prenj wrote:Rijetko gdje ima ljepsih zena ko u Sarajevu i ruznije nasminkanih zena ko u Sarajevu.
Cure drage, sto vam sve to treba?
Kao nasamarane - crveni obrazi, a smrtno bijelo lice + crno ofarbana kosa :-? i debele crne linije oko ociju :roll:
Ali u takvom okruzenju one natural style jos vise padaju u oci, pa je milina gledati :)
Mozda i ovaj fenomen treba pripisati viznoj izolaciji?
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#60

Post by Prenj »

A wrote:
Prenj wrote:Mozda i ovaj fenomen treba pripisati viznoj izolaciji?
Jok, to ne mozes Terzicu pripisat :oops: :D

To je utjecaj turbo pjevaljki, a one su opet pod zestokim utjecajem turskih pjevaljki Z kategorije (da mi sta Today ne zamjeri, nista protiv Turkinja, ljepote mi!)
Koji god da je uzrok u pitanju, posljedice su grozne :(
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#61

Post by anais_nin »

danas wrote:jel' to ja jedni ovisnik :D i shopaholic :D ispadoh :D :-)
nisi :D :lol: ja imam mini make up studio u oba doma :lol: :D istina ono od sminke sto ne koristim vrlo rado podijelim :D

sto se pudera, podloga itd itd tice tu sam vjerna M.A.C.u vec dugi niz godina...nimalo jeftino ali vrijedno svakog dolara :D naravno studio fix je neizbjezan :D i naravno M.A.Cove cetke i aplikatori :D

Image

ostalo eksperimentisem, ali vrh liste su mi Lancome, Shiseido i naravno opet M.A.C :D uvijek moram imati jednu Lancome-ovu maskaru, a obicno zaluta i jos koja uglavnom od L'Oreala :D

odnedavno sam ovisna o ovoj novoj vrsti sjena za oci, sa onim siljastim malim spuzvastim aplikatorom....

a za sve ozbiljnije ovisnike o make up-u toplo preporucujem profesionalnu liniju:

http://www.makeupforever.com/xcart/cust ... .php?sl=US
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#62

Post by anais_nin »

A wrote: 4 - Plave oci se ne isticu plavom sjenom! Niposto! Nego toplom sivom, ili tamnijom bež, smedjom.
5 - Rub usana se crta samo ako treba malo vizuelno povecati usne, inace je nepotreban. I bira se samo nijansu tamniji od boje karmina.
ove dvije stvari tako cessssssssssssto vidjam u zadnje vrijeme kod nasih cura i ubijaju me :roll: pogotovo ova prva....jedna cura koja ima pravo medeno lice ima obicaj staviti plavu sijenu, i to ne samo na kapak nego skoro preko cijelog oka, a posto ima plave oci, efekat je zastrasujuci :roll: kad je vidim tako nasminkanu imam neodoljivu potrebu da zgrabim prvu krpu i sve to ocistim :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#63

Post by anais_nin »

nove pupine sjene :D

Image
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#64

Post by tigris »

how much?? :D :D
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#65

Post by vesela »

tigris wrote:to nije nista naspram crnog kreona oko usana pa onda karmin :D :D :lol:

:lol: :lol: :lol:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#66

Post by anais_nin »

tigris wrote:how much?? :D :D
24 kerma :D izbor boja fenomenalan :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#67

Post by anais_nin »

nova Lancome kolekcija, proljece 2006, the enchantress :D

Image

Image

Image[/img]
User avatar
luksica
Posts: 373
Joined: 28/07/2004 14:50

#68

Post by luksica »

...eh dok sam gledala sta ste sve preporučivale zapazila sam par stvari...

1) ..preporucivali su se jako skupi proizvodi koje malo ko moze sebi danas u Bosni da priusti;
2) ...i proizvodi ili marke koje nisu dostupne nasem trzistu ili se rijetko nađu kao npr. M.A.C.

....ja se obozavam sminkati ..ali prvo i osnovno je njega lica prije sminke...
- mogu slobodno reci da ne koristim jako skupu sminku , ali zato izdvajam dosta novca za....mlijeko za ciscenje sminke (vichy), dnevna krema za lice (Shiseido)..također i nocna krema....zatim cesto koristim niveine maske za lice koje su jako dobre ...najmanje jednom sedmicno...itd.....i puder (najcesce Max Factor)

Sto se sminke tice:

- Sjene : Rimmelove su jako dobre jer se lijepo nanose... ako moze izdvojiti vise para Pupine su jako kvalitetne i imaju jako lijepe nijasne(osobito preporucujem ljetne kolekcije)
Napomena: Isadora ima kvartet sjena koje su fenomenalne...samo je caka da mi nemamo zastupnistvo za njene proizvode pa se rijetko mogu naci u parfimerijama....
Rumenilo: Avonov komplet kuglica...fenomenalan!!!
Maskara: sve zavisi od kvaliteta trepavica..ja licno koristim maskaru 2000 kalorija Max Factora
Ruz: samo ponekad kada hocu da istaknem usne i koristim samo Lorealove i to one sa srebrenim pakovanjem...nijansi ima raznih ...a ukus im je fantastican
Sjailo: Max Factor- sva sjaila su im fina...
...eto toliko ....i kao sto je navedno...u prijasnjim postovima ...uvijek pravim razliku između nocne i dnevene sminke...!!!!:)
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#69

Post by anais_nin »

ostatak proizvoda im je onako pravo tinejdzerski pakovan, ali ove sjene su pravo kvalitetne a i pakovanje je ekstra elegenatno :D steta sto ih nigdje blizu nas nema kupiti :roll:

Image

i pravo dobar izbor boja....

http://www.hardcandy.com/detail.cfm?pid=149
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#70

Post by anais_nin »

pa M.A.C se moze nabaviti u Hrvatskoj vec neko vrijeme :roll: i iskreno kad je sminka u pitanju, ja imam isti odnos kao i prema vinu...ako nemam love da kupim bas ono sto mi pase, sto je kvalitetno uglavnom necu nista ni uzeti :roll: nismo svi isti....ja ovde samo isticem proizvode koji su mi nezamjenljivi....povremeno cu uzeti i rimmel sjajilo ili inscene lak, ako je nesto cisto sezonski....ali stvari koje cesce i duze koristim kao npr puder, maskara itd itd onda cu skuckat love za nesto bolje...

npr....L'Orealov Glam Shine mi je jedan od najboljih sjajila za usne....ne lijepi se, ima super izbor boja, i nije tako skup...

Image

takodje L'Orealovo rumenilo Blush Delice je fenomenalan...posebno ove dvije nijanse koje su izbacili u zimskoj kolekciji....

Image
User avatar
lejlasa
Posts: 1316
Joined: 24/06/2005 11:53
Location: sarajevo

#71

Post by lejlasa »

Maskara maybelline volumenska, puder manhattan, ruz rimmel, astor, sjene takodjer, vitaskinovo rumenilo...
Sve gore navedeno uopste nije skupo, a stvarno je kvalitetno
Ja zadovoljna :)
Davno sam se razocarala u max factor - i puder i maskaru
Probala sam i s pupinom maskarom, nikako mi nije odgovarala
:)
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#72

Post by tigris »

stanislava wrote:...eh dok sam gledala sta ste sve preporučivale zapazila sam par stvari...

1) ..preporucivali su se jako skupi proizvodi koje malo ko moze sebi danas u Bosni da priusti;
2) ...i proizvodi ili marke koje nisu dostupne nasem trzistu ili se rijetko nađu kao npr. M.A.C.

....ja se obozavam sminkati ..ali prvo i osnovno je njega lica prije sminke...
- mogu slobodno reci da ne koristim jako skupu sminku , ali zato izdvajam dosta novca za....mlijeko za ciscenje sminke (vichy), dnevna krema za lice (Shiseido)..također i nocna krema....zatim cesto koristim niveine maske za lice koje su jako dobre ...najmanje jednom sedmicno...itd.....i puder (najcesce Max Factor)

Sto se sminke tice:

- Sjene : Rimmelove su jako dobre jer se lijepo nanose... ako moze izdvojiti vise para Pupine su jako kvalitetne i imaju jako lijepe nijasne(osobito preporucujem ljetne kolekcije)
Napomena: Isadora ima kvartet sjena koje su fenomenalne...samo je caka da mi nemamo zastupnistvo za njene proizvode pa se rijetko mogu naci u parfimerijama....
Rumenilo: Avonov komplet kuglica...fenomenalan!!!
Maskara: sve zavisi od kvaliteta trepavica..ja licno koristim maskaru 2000 kalorija Max Factora
Ruz: samo ponekad kada hocu da istaknem usne i koristim samo Lorealove i to one sa srebrenim pakovanjem...nijansi ima raznih ...a ukus im je fantastican
Sjailo: Max Factor- sva sjaila su im fina...
...eto toliko ....i kao sto je navedno...u prijasnjim postovima ...uvijek pravim razliku između nocne i dnevene sminke...!!!!:)
pa i ovo sto si navela ne spada u jeftiniju vaijantu 8-) :D
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#73

Post by tigris »

stanislava wrote:...eh dok sam gledala sta ste sve preporučivale zapazila sam par stvari...

1) ..preporucivali su se jako skupi proizvodi koje malo ko moze sebi danas u Bosni da priusti;
2) ...i proizvodi ili marke koje nisu dostupne nasem trzistu ili se rijetko nađu kao npr. M.A.C.

....ja se obozavam sminkati ..ali prvo i osnovno je njega lica prije sminke...
- mogu slobodno reci da ne koristim jako skupu sminku , ali zato izdvajam dosta novca za....mlijeko za ciscenje sminke (vichy), dnevna krema za lice (Shiseido)..također i nocna krema....zatim cesto koristim niveine maske za lice koje su jako dobre ...najmanje jednom sedmicno...itd.....i puder (najcesce Max Factor)

Sto se sminke tice:

- Sjene : Rimmelove su jako dobre jer se lijepo nanose... ako moze izdvojiti vise para Pupine su jako kvalitetne i imaju jako lijepe nijasne(osobito preporucujem ljetne kolekcije)
Napomena: Isadora ima kvartet sjena koje su fenomenalne...samo je caka da mi nemamo zastupnistvo za njene proizvode pa se rijetko mogu naci u parfimerijama....
Rumenilo: Avonov komplet kuglica...fenomenalan!!!
Maskara: sve zavisi od kvaliteta trepavica..ja licno koristim maskaru 2000 kalorija Max Factora
Ruz: samo ponekad kada hocu da istaknem usne i koristim samo Lorealove i to one sa srebrenim pakovanjem...nijansi ima raznih ...a ukus im je fantastican
Sjailo: Max Factor- sva sjaila su im fina...
...eto toliko ....i kao sto je navedno...u prijasnjim postovima ...uvijek pravim razliku između nocne i dnevene sminke...!!!!:)
pa i ovo sto si navela ne spada u jeftiniju vaijantu 8-) :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#74

Post by danas »

A wrote:
Prenj wrote:Rijetko gdje ima ljepsih zena ko u Sarajevu i ruznije nasminkanih zena ko u Sarajevu.
Cure drage, sto vam sve to treba?
Kao nasamarane - crveni obrazi, a smrtno bijelo lice + crno ofarbana kosa :-? i debele crne linije oko ociju :roll:
Ali u takvom okruzenju one natural style jos vise padaju u oci, pa je milina gledati :)
nije bona crna, nego tamno crvena kosa koja primice na bordo :D
sve se farbaju u to, ko da nam je bordo neka nacionalna boja :D
Post Reply