SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#20476 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

BJB wrote:Alice.K, sto bona napisa ovu stranicu..bankrotirat cu totalno a moram stediti.. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
a jest im skup shipping UK Royal Mail International Premium Express Insured, Tracked & Signed (3-5 Days after processing) - £8.50
ne isplati se apsolutno hahahah
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20477 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

BJB wrote:Alice.K, sto bona napisa ovu stranicu..bankrotirat cu totalno a moram stediti.. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
a jest im skup shipping UK Royal Mail International Premium Express Insured, Tracked & Signed (3-5 Days after processing) - £8.50
IMa li MAC u Sarajevu?
ima u BBI - u prizemlju..
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20478 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Mozete li mi zene provjeriti imaju li ovu paletu
Image
MAC Palette Eyeshadow x15 Warm Neutral
Nisam se pocastila ove godine za rodjendan, pa mozda ako ne bude bezobrazno skupa..Matere mi ista Zoeva warm spectrum :run:
Izgleda da ih kopiraju..
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20479 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

dzejkej wrote:
da li ste nekad na temi napravile spisak osnovnih stvari tip preparativna i dekorativna kozmetika za pocetnike?

Jok, ali to je individualno....po meni osnovno je- dobra podloga/krema/fluid zavisi sta kome odgovara ( primer NIJE osnova, mada ga dosta cura koristi, ali meni zapusava pore...)lagani puder, tipa YSM Inglot mi sad pada napamet, rumenilo i maskara...

Ja uvijek kada se spremam na posao stavim olovku essence /na izvlacenje/ kao ajlajner, maskaru Extatic Loreal, bronzer Bahama Mamu kao sjenu na pregib kapka (kontura), jer su mi uvucene oci, utapkam Bahamu Mamu od vrha usiju "u pravcu" usana, ali do jagodica haha Nekad stavim malo rumenila NYX ili Artdeco...ali ne uvijek, ponekad ubacim hajlajter, (na jagodice prema sljepocnicama i unutrasnje uglove oka) - sad imam Sleek paletu i Gabrini (kopija Mary Lou Manizera), ali cu da kupim MACov soft&gentle ovih dana...
Obavezno stavljam korektor - MAC Prolongwear ali na podocnjake, jer budu tamni ujutro, i jedino mi taj korektor drzi cio dan bez setovanja i bez uvlacenja u borice...i stavim karmin tecni- vecinom golden rose neka nude nijansa...

Ako hocu dramaticniji look, onda dodam umjetne trepavice i Inglot sjene...pojacam bronzer...ovako svega stavim ali to nije "previse"...
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20480 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

[quote="Nisrin"][/quote]

Mozemo li izdvojiti osnovne stvari koje su spomenute. Ja sam boldirala glavne dijelove sminkanja koje ne preskacem.

LICE:
Primer (kod mene je Loreal - veeeoma rijetko ga koristim, los izbor ili totalno nepotrebno - jos uvijek nisam sigurna)
Korektor (MAC Prolongwear, ja ga nisam do sada koristila ali kupila sam Maybelline Instant anti-age - Tati ga bas hvali)
Puder (YSM Inglot, Double wear, Loreal true match - Tati je pohvalila njihov Inflallible pa cu vidjeti izmedju ova dva)
Vidjela sam na CM beauty prici - BB krema + primer - Pupa (poslije njega je stavljen kameni puder - kontam ovo probati)
Kameni puder (kupila Inglot - jos uvijek ga nisam probala - cekam cetkice :D )

OBRAZI:
Rumenilo (rumenila NYX ili Artdeco, kod mene je Pure Color-Estee Lauder - predivan je ali ga koristim u 1 od 10 sminkanja)
Konturisanje()
Bronzer (Bahama Mama)
Hajlajter(Sleek paleta i Gabrini (kopija Mary Lou Manizera), MACov soft&gentle :thumbup: - citala sam revjue - kazu da je extra)

OCI:
Sjene (Inglot sjene, narucila sam jedne sto ih Tati hvali a nisu opste skupe - javicu kakve su, Fetish-Kat Von D ali iskreno receno prejake su za svaki dan ali vidjecu kada mi dodju cetkice mozda cu skontati kako da ih malo ljepse nanosim)
Maskara (Extatic Loreal, Unlimited je takodje odlicna, imam jos nekih ali nisu bas za pohvalu)
Olovka (Essence)
Tus (ja koristim Lorealov Superliner - extra je i imam i Lorealov njihov Gel intenza - extra ali je cetkica katastrofa sada nakon pranja i cekam cetkice da ga mogu koristiti)
Obrve (nedavno sam kupila Paradise pomade - Loreal i extra je ali ja to u 2 od 10 sminkanja koristim, nemam zivaca :D )
Umjerne trepavice ()

USNE:
Olovka (Essence)
Ruz za usne (golden rose neka nude nijansa, ja imam nekoliko no-name i dva Max Factor -samo su mi prejaki za svaki dan - jos uvijek nisam nasla neki za svaki dan - vidjecu u Inglotu - meni se cini da imaju bas super izbor i neki prelijep sjaj koji se vidi tek kada izadjes na sunce 8-) )
Sjaj za usne (neki Loreal i stoji i kupi prasinu, nervira me :roll: )
Last edited by dzejkej on 07/10/2019 10:45, edited 1 time in total.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20481 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Uzmi cetkicu Inglotovu za taj Loreal gel liner, imam ga i ja, i samo redovno cisti cetkicu...:D
Loreal je Infallible puder, koristila sam i njega, nekako mi je puno laksi na licu true match, slabije pokrivne moci, a preko dana me bas briga i kao se vidi tu i tamo koja flekica, da ne zapusujem dodatno kozu...Meni je i kameni puder suvisan, to mi je vec previse svega..
Meni za obrve super paletica sjena za obrve wet n wild, samo ih malo popunim pri kraju inglot cetkicom..
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20482 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Nisrin wrote:Uzmi cetkicu Inglotovu za taj Loreal gel liner, imam ga i ja, i samo redovno cisti cetkicu...:D
Loreal je Infallible puder, koristila sam i njega, nekako mi je puno laksi na licu true match, slabije pokrivne moci, a preko dana me bas briga i kao se vidi tu i tamo koja flekica, da ne zapusujem dodatno kozu...Meni je i kameni puder suvisan, to mi je vec previse svega..
Meni za obrve super paletica sjena za obrve wet n wild, samo ih malo popunim pri kraju inglot cetkicom..
:lol: :lol:
popravljeno :thumbup:
hvala na info - ja sam mislila da napravimo listu osnovnih stvari kao neku basic listu proizvoda za sminkanje sa listom proizvoda koje preporucujemo ili ne - mozda je to preambiciozno :roll: :roll:
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#20483 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

dzejkej wrote: Hajlajter Sleek paleta i Gabrini (kopija Mary Lou Manizera)
Imas li sliku tog Gabrinija i gdje ga kupis?
:?:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#20484 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by vjeshalica »

Na pijaci
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20485 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

zubi wrote:
dzejkej wrote: Hajlajter Sleek paleta i Gabrini (kopija Mary Lou Manizera)
Imas li sliku tog Gabrinija i gdje ga kupis?
:?:

Kupila u Elle Cosmeticsu u Merkuru na spratu- drze Gabrini, Golden Rose, Flormar, Revlon, Pastel...
Makeup ne kupujem na pijaci, jer ne znam kako je skladisteno, da li je ispravan rok itd, a od turskih brendova koristim lakove Golden Rose i GR mat tecne karmine i ponekad ovaj hajlajter...

Image
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20486 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

zubi wrote:
dzejkej wrote: Hajlajter Sleek paleta i Gabrini (kopija Mary Lou Manizera)
Imas li sliku tog Gabrinija i gdje ga kupis?
:?:
ovo je Nisrin navela u svojoj listi - vidim da ti je vec napisala :thumbup:
Last edited by dzejkej on 07/10/2019 12:08, edited 1 time in total.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20487 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

http://drlorchosplace.blogspot.com/2018 ... brini.html

Ovdje imas gabrini vs mary lou, mada su ga poredili sa gabrinijem- smedjkastim, a ja imam ovaj zuti kao mary lou, mislim da je broj 4, ima ih 4-5 vrsta...razlicitih tonova!
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#20488 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

Zene, hvala!

Haj mi samo recite, kolika mu je cijena? :-D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20489 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

zubi wrote:Zene, hvala!

Haj mi samo recite, kolika mu je cijena? :-D

Mislim oko 7KM da je...
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#20490 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

Nisrin wrote:
zubi wrote:Zene, hvala!

Haj mi samo recite, kolika mu je cijena? :-D

Mislim oko 7KM da je...
:thumbup:
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20491 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Drage moje.
Neki dan mi na Moda i tako to izleti prilog o hydrofacial tretmanu lica.
Nisam nikad isla na neki tretman lica, iskreno receno nemam neko povjerenje u neke nase salone i priuceno osoblje, ali ovaj mi se tretman bas svidio. Kontam da bi mi lijepo osvjezio i nahranio lice.
Gledam po salonima u Sarajevu ga nude. Idete li vi u neki salon koji bi preporucili a ako ste radili bas ovaj tretman sta mislite, je li ok?
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#20492 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zizi505 »

dzejkej wrote:Drage moje.
Neki dan mi na Moda i tako to izleti prilog o hydrofacial tretmanu lica.
Nisam nikad isla na neki tretman lica, iskreno receno nemam neko povjerenje u neke nase salone i priuceno osoblje, ali ovaj mi se tretman bas svidio. Kontam da bi mi lijepo osvjezio i nahranio lice.
Gledam po salonima u Sarajevu ga nude. Idete li vi u neki salon koji bi preporucili a ako ste radili bas ovaj tretman sta mislite, je li ok?
Nisam radila ovaj tretman.
Idem povremeno u salon Contour D, kod Dalile. Ona mi spram stanja kože odredi koji mi je tretman potreban.
Koristi vrhunske proizvode.
User avatar
frosty
Posts: 1290
Joined: 26/11/2017 16:53

#20493 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by frosty »

nisam ni ja išla nikad po tim tretmanima :mrgreen: jedini "tretman" koji koristim je umivanje i nivea soft ili baby krema, samo ne znam je li to dobro ili loše :hm:
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20494 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

zizi505 wrote: Idem povremeno u salon Contour D, kod Dalile. Ona mi spram stanja kože odredi koji mi je tretman potreban.
Koristi vrhunske proizvode.
hvala na odgovoru. gledala sam njihov site. izgleda neki sminkeraj salon :stidljiv: .
mozes li mi reci kao primjer koji tretman su tebi radili i da li si vidjela poboljsanja na kozi?
takodje, da li tretmane ponavljas i koliko cesto i koliko jedan koji kozmeticarka predlozi kosta jer sam vidjela npr. neki dermafrac je 230 jedan i kazu treba uraditi 6 :run:
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20495 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

frosty wrote:nisam ni ja išla nikad po tim tretmanima :mrgreen: jedini "tretman" koji koristim je umivanje i nivea soft ili baby krema, samo ne znam je li to dobro ili loše :hm:
ja tako kupim neke kremice pa ih na kraju koristim za ruke ili onako preslazem po kuci :roll:
mislim da je doslo vrijeme za malo ozbiljniji pristup jer imam bas suhu kozu i trebala bi mi pomoc da malo osvjezim kozu lica..
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#20496 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zizi505 »

dzejkej wrote:
zizi505 wrote: Idem povremeno u salon Contour D, kod Dalile. Ona mi spram stanja kože odredi koji mi je tretman potreban.
Koristi vrhunske proizvode.
hvala na odgovoru. gledala sam njihov site. izgleda neki sminkeraj salon :stidljiv: .
mozes li mi reci kao primjer koji tretman su tebi radili i da li si vidjela poboljsanja na kozi?
takodje, da li tretmane ponavljas i koliko cesto i koliko jedan koji kozmeticarka predlozi kosta jer sam vidjela npr. neki dermafrac je 230 jedan i kazu treba uraditi 6 :run:
Radim samo klasične tretmane lica, s tim da kozmetičarka prilagođava proizvode u skladu s godišnjim dobom i stanjem kože. Radim ih dva puta godišnje, sredinom zime i početkom jeseni.
U međuvremenu trudim se da koristim kozmetiku koja odgovara mom tipu i stanju kože, tako da mi ni ne treba više tretmana.
A što se tiče salona, fantastično izgleda. Urađen je po standardima kozmetičke kuće iz Francuske čije preparate samo koriste.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20497 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

zizi505 wrote: Radim samo klasične tretmane lica, s tim da kozmetičarka prilagođava proizvode u skladu s godišnjim dobom i stanjem kože. Radim ih dva puta godišnje, sredinom zime i početkom jeseni.
U međuvremenu trudim se da koristim kozmetiku koja odgovara mom tipu i stanju kože, tako da mi ni ne treba više tretmana.
A što se tiče salona, fantastično izgleda. Urađen je po standardima kozmetičke kuće iz Francuske čije preparate samo koriste.
hvala :thumbup:
vidjecu koje su mi opcije :thumbup:

btw. stigle su mi cetkice Zoeva :D :D
2 sedmice su putovale, nije lose uopste :D
super izgledaju, bas sam zadovoljna. sad ce i prva proba ''pasti'' :D
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#20498 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Amy82 »

Pozdrav zenice
Koliko dugo cekate feeluniqe standard shipping?
Unaprijed hvala
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#20499 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zizi505 »

Amy82 wrote:Pozdrav zenice
Koliko dugo cekate feeluniqe standard shipping?
Unaprijed hvala
Otprilike tri sedmice. A narudžbe krajem novembra i u decembru, oko mjesec dana.
no_sikiriki
Posts: 17286
Joined: 11/12/2012 13:21

#20500 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

Nekad davno sam već pitala, ali ne bih rekla da sam dobila odgovor, pa ću probati još jednom: da li iko od vas nosi sočiva i ima osjetljive oči, ako da, možete li preporučiti olovku za oči u nekoj smeđoj, ili ljubičastoj varijanti? (meni oči tolerišu samo crnu olovku i godinama pokušavam naći još neku u drugoj boji ali ništa)
Post Reply