SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20351 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Magnitone je extra, baterija se sporo prazni..Nista na otvaras-ima neki hepek koji samo "priljepis"za donji kraj Magnitonea gdje mu je baterija i ipuni se..Mozes koristiti pod tusem..Sad si me nalozila da ja pocnem redovno koristiti svoj.. :D :kiss:
User avatar
zgiba
Posts: 568
Joined: 05/09/2003 00:00

#20352 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zgiba »

Ovakve korejske cetke za ciscenje lica su mnogo povoljnije, a po meni jednako kvalitetne.

Ja recimo imam ovu Image redovno je koristim vec par godina i pokazala se odlicnom.

Postoji i ovakva Image ali nju nemam pa ne mogu komentarisati.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20353 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Ja koristim cetkicu za Bebe.....meni ok.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#20354 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zijancer »

gledam ove stare serije :-D nasmija me ovaj dio o šminkanju
https://v637g.app.goo.gl/oV1iypzins8uVPNc6
no_sikiriki
Posts: 17054
Joined: 11/12/2012 13:21

#20355 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

Da li je ko probao lash lift i kakva su iskustva? pogotovo ako imate osjetljive oci?
nisam nikad radila nista sa trepavicama, nosim sociva, voljela bih ovo probati, ali me strah s obzirom da se ipak radi o ocima...
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#20356 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

no_sikiriki wrote:Da li je ko probao lash lift i kakva su iskustva? pogotovo ako imate osjetljive oci?
nisam nikad radila nista sa trepavicama, nosim sociva, voljela bih ovo probati, ali me strah s obzirom da se ipak radi o ocima...
Radila sam kod Ljudmile prvi put i bila sam overall zadovoljna(iako je rezultat mogao biti bolji tj trepavice jos podignutije), a slijedeci put u Noctarici i uzasno iskustvo - oci su me pekle da sam plakala, cura nije nosila rukavice i ruke su joj se znojile na mom licu itd efekat mi inace traje 2 mjeseca i nemam uopste potrebu da stavljam maskaru kako lijepo trepavice izgledaju. Samo treba naci dobar salon.
no_sikiriki
Posts: 17054
Joined: 11/12/2012 13:21

#20357 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

soraya93 wrote:
no_sikiriki wrote:Da li je ko probao lash lift i kakva su iskustva? pogotovo ako imate osjetljive oci?
nisam nikad radila nista sa trepavicama, nosim sociva, voljela bih ovo probati, ali me strah s obzirom da se ipak radi o ocima...
Radila sam kod Ljudmile prvi put i bila sam overall zadovoljna(iako je rezultat mogao biti bolji tj trepavice jos podignutije), a slijedeci put u Noctarici i uzasno iskustvo - oci su me pekle da sam plakala, cura nije nosila rukavice i ruke su joj se znojile na mom licu itd efekat mi inace traje 2 mjeseca i nemam uopste potrebu da stavljam maskaru kako lijepo trepavice izgledaju. Samo treba naci dobar salon.
hvala puno na odgovoru, bas sam poslala upit Noctarici, sad mi naravno ne pada napamet ici tamo, sreca da ovo vidjeh. Moracu skontati neki salon ali to treba bas biti provjereno.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20358 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Frida Lash & Brow Artist


Mada ja ne bih nigdje...mm nepaznje i ostaju posljedice! Prica mi kolegica da je neka djevojka tuzila Ljudmilu, kad joj je radila trepavic....e sad, znam da slovi za najbolju, ali zaista vjerujem da se ljudima desavaju greske
no_sikiriki
Posts: 17054
Joined: 11/12/2012 13:21

#20359 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

ma po svemu sudeci onda necu nigdje, suvise je riskantno :D
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#20360 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

no_sikiriki wrote:
soraya93 wrote:
no_sikiriki wrote:Da li je ko probao lash lift i kakva su iskustva? pogotovo ako imate osjetljive oci?
nisam nikad radila nista sa trepavicama, nosim sociva, voljela bih ovo probati, ali me strah s obzirom da se ipak radi o ocima...
Radila sam kod Ljudmile prvi put i bila sam overall zadovoljna(iako je rezultat mogao biti bolji tj trepavice jos podignutije), a slijedeci put u Noctarici i uzasno iskustvo - oci su me pekle da sam plakala, cura nije nosila rukavice i ruke su joj se znojile na mom licu itd efekat mi inace traje 2 mjeseca i nemam uopste potrebu da stavljam maskaru kako lijepo trepavice izgledaju. Samo treba naci dobar salon.
hvala puno na odgovoru, bas sam poslala upit Noctarici, sad mi naravno ne pada napamet ici tamo, sreca da ovo vidjeh. Moracu skontati neki salon ali to treba bas biti provjereno.
Ne bih nikome preporucila da ide u Noctaricu! ja sam ih pratila na fb i stekla sam utisak da su bas neki dobar salon, a ono sto sam dozivjela je malo reci trauma za citav zivot. Radila sam depilaciju -noge i bikini i taj lash lift. Gazdarica i kozmeticarka su me smarale 10 puta da me slikaju kao da sam dosla na photoshooting (cak i dok sam bila u tangama za depilaciju bikinija htjele da mi slikaju intimno podrucje kao nece niko skontati da si to ti aaaaaaaa). Konstantno sam govorila NE, necu da me slikate i na kraju toliki bezobrazluk da je opet na FB story bila obavljena slika mojih trepavica dok su mi bile zatvorene oci. Znaci potajno me slikale bez mog dopustenja. Higijena na najgorem nivou. Na krevetu je bila prljava deka umjesto jednokratni papir, kozmeticarka ne koristi rukavice, nadogradjene ogromne kandze na rukama, osjetim njen znoj na svom licu, cujem njeno tipkanje po telefonu, na kraju mi sprži oči !jos joj je faca bila kao da se htjela smijati dok sam ja plakala. U takvom šoku opet dolazi vlasnica salona po 100ti put da me nagovori da me slika.
Dio salona kad se tek udje je sve lijepo i to se prikazuje na fb na slikama, a sobice gdje mi je radila navedene tretmane je izgledao kao da sam u ćumezu.
Najgore iskustvo ikada. Trebala sam ih tuziti za dusevnu bol i narusavanje privatnosti, neovlasteno slikanje u privatnim prostorijama ali ko ce se smarati...
no_sikiriki
Posts: 17054
Joined: 11/12/2012 13:21

#20361 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

nevjerovatno kako se mozes prevariti kad su dojmovi na FB u pitanju. Ja sam naletila na njih na FB i bas su mi djelovali profesionalno, sreca da ne odoh tamo. to za slikanje je bas fuj pogotovo.
User avatar
dzejkej
Posts: 750
Joined: 16/03/2011 16:17

#20362 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Nedavno je na kupi.ba ili nekom od onih portala za kupovinu kupona bio oglas za kozmeticarske usluge, neki extra tretman za lice, salon na Stupu. Hajde kontam blizu mi je, malo da vidim kako to izgleda. Odem im na fejs da pogledam o kakvom salonu se radi, sto kaze soraya nokti ko kandze, po fejsu se svadjaju sa musterijama, komedija ziva.

Za nokte, do sada mi je najljepse uradila trajni lak cura u Grandu, odmah do OVS radnje.
Tako uredno, tanki slojevi, mogu lijepo pokupiti kusur kad mi vracaju u radnji - znate na sta mislim :D :D
Bas sam zadovoljna. Ne znam da li radi jos djevojaka ali ja sam dolazila prijepodne i ova koja me radila je super.

Mali update za cetkicu za ciscenje lica je da sam kupila cetkicu sa 4 nastavka, za osjetljivu kozu, normalnu i jos dva za jaci piling i dubinsko ciscenje. Gledala sam i na netu i u Oriflame katalogu, sve je to super ali ovdje je presudilo sto imam 3 godine garancije, nije na baterije nego ima punjac a proizvodjac je Brauer pa kontam da je sigurno kvalitetna. Vidjecemo kakvi ce biti rezultati (ako ih bude :D ).

Takodje, moja kolegica radi sa Oriflame proizvodima i isla sam kod njih da mi odrede tip koze, odnosno ono hidratacija/bore/pigmentacija/.. Obzirom da mi je hidratacija koze veoma niska i veoma osjetljiva koza sada tacno znam koje proizvode da kupujem. To mi je bas super :thumbup:
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#20363 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

@soraya :shock: pa što ih ne tužiš? Barem im napiši svoje iskustvo na fb stranici pa neka i ostale vide.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20364 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Ne mora na FB ...Forum je jači. :)

@ Soraya je izgleda jako lijepa i zgodna djevojka ..
Možda je trebala dozvoliti da joj detalje fotografisu...
Zbog ostalog navedenog sam i sama prestala posjećivati frizerske salone.....nije ni bitan nivo salona, do osoblja je....
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#20365 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bluemore »

dzejkej wrote:Nedavno je na kupi.ba ili nekom od onih portala za kupovinu kupona bio oglas za kozmeticarske usluge, neki extra tretman za lice, salon na Stupu. Hajde kontam blizu mi je, malo da vidim kako to izgleda. Odem im na fejs da pogledam o kakvom salonu se radi, sto kaze soraya nokti ko kandze, po fejsu se svadjaju sa musterijama, komedija ziva.

Za nokte, do sada mi je najljepse uradila trajni lak cura u Grandu, odmah do OVS radnje.
Tako uredno, tanki slojevi, mogu lijepo pokupiti kusur kad mi vracaju u radnji - znate na sta mislim :D :D
Bas sam zadovoljna. Ne znam da li radi jos djevojaka ali ja sam dolazila prijepodne i ova koja me radila je super.

Mali update za cetkicu za ciscenje lica je da sam kupila cetkicu sa 4 nastavka, za osjetljivu kozu, normalnu i jos dva za jaci piling i dubinsko ciscenje. Gledala sam i na netu i u Oriflame katalogu, sve je to super ali ovdje je presudilo sto imam 3 godine garancije, nije na baterije nego ima punjac a proizvodjac je Brauer pa kontam da je sigurno kvalitetna. Vidjecemo kakvi ce biti rezultati (ako ih bude :D ).

Takodje, moja kolegica radi sa Oriflame proizvodima i isla sam kod njih da mi odrede tip koze, odnosno ono hidratacija/bore/pigmentacija/.. Obzirom da mi je hidratacija koze veoma niska i veoma osjetljiva koza sada tacno znam koje proizvode da kupujem. To mi je bas super :thumbup:
Koje proizvode koristis za hidrataciju?
User avatar
dzejkej
Posts: 750
Joined: 16/03/2011 16:17

#20366 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Bluemore wrote: Koje proizvode koristis za hidrataciju?
Trenutno koristim kremu od smilja iz apoteka Sarajevo a za podrucje oko ociju Vichi Slow Age i to je to.
Prosle sedmice sam isla na taj tretman odredjivanja tipa koze i onda sam narucila neki njihov (Oriflame-ov) set- ciljano za hidrataciju i osjetljivu kozu. Izabrala sam Optimals Hidra Care i narucila dnevnu i nocnu kremu, tonik i mislim gel za umivanje ili tako nesto a seruma nije bilo iz ove linije pa sam narucila Optimals serum koji je za sve tipove koze. To mi je bila jeftinija varijanta jer je sve oko 70tak maraka, sto je povoljna cijena za kompletan set.
Tek ce mi sljedece sedmice stici pa cu vidjeti da li ce biti rezultata jer sam dogovorila sa njima kad zavrsim koristenje ovog seta da opet uradimo taj pregled koze da mozemo uporediti stanje prije i poslije.
Ima tu jos opcija, bila je opcija da uzmem NovaAge ili da prodjem Plazu i Inomu da se konsultujem sa prodavacicama sta mi preporucuju ali ovo mi je najlakse a nije ni tako skupo. Realno, ako ne bude nekih rezultata onda idem na neke malo skuplje opcije.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#20367 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bluemore »

Hvala, Javi impresije
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20368 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Za one od vas kojima joj trebaju proizvodi za obrve
Image
16.67 GBP..vrijedi set svake marke..Olovku nemojte izvlaciti do kraja da vidite koliko je ima da se ne slomi (istina vratila sam srce unutra i radi)
Cetkicu-spoollie brush najvise volim, predobra je, i nije narandzasta vec nekakve pepeljaste boje, ukocena je ali ne previse..
Sto se tice krema sa smiljem..Ja uzela prvo nocnu kremu sa smiljem od Olivala-cini mi se da ima miris smilja, ali da je vrlo malo smilja zapravo u sadrzaju kreme..Nocna mi odgovara a dnevnu cu ostaviti za hladnije dane..
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#20369 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Euphoria »

Ja koristim NovAge vec 2 godine i prezadovoljna sam. Prvo sam koristila True Perfection za hidrataciju i blistavn ten. Onda sam presla na bright sublime jer sam prirodno pjegava i uz hormonsku terapiju su mi se fleke pojavile. Zimi malo Ecollagen uzmem radi bora, ipak mi je 34 :D

Sto se tice ciscnjea lica koristim Pro Skin i ekstra mi je. Kanim se i da probam pro skin professional, kupila ga al jos ni otpakovala.

Mislim da treba gledati sto prirodnije proizvode i klinički testirane, ipak je rijec o kozi, posebno kad je u pitanju koza lica.
25% je bolji efekat kad se koristi citav ste...tj ista kolekcija cistac, tonik, anti rid, dnevna krema, nocna, serum itd.
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20370 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

To iz Oriflame, evo skinula sam katalog i gledam cijene..Zanima me koliko gela za ciscenje dodje u toj bocici?
Umivam se Himalaya gelom sa neemom u zadnje vrijeme, jefin, dobar....Inace koristim Biodermu protiv crvenila, cesto zaboravim nocnu kremu (cesto spavam 2,5 do 3,5 sata), koristim Ordinary serume (onaj sa salicilnom kiselinom kad mi lice podivlja, Niacinamide+Zinc), Ordinary podlogu..
Sto se tice micelarne-Bioderma i Evoluderm (zelena), a kako sam kupila Olivalove kreme (dnevnu i nocnu) sa smiljem, uzela sam i micelarnu sa smiljem-nije losa -potrosice se, ali je necu ponovo uzeti-skinula sam make-up s njom i primjetila crvenilo na vratu..Ne vjerujem ni da cu dnevnu Olivalovu kupiti opet-premasna mi je, ali cu potrositi ovu..
Umivalice Baleine, Evoluderm-ona sto moze biti pilling a moze biti i umivalica..
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20371 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Ja makeup sa ociju skidam micelarnom iz Lidla :D S lica makeuo skidam trenutno sa AVENE Cleanance gelom. odlicno skine i imam neki BEBE i neki iz Mullera njemacki..ali najvise sa AVENE...kao tonik imam ruzin Alverde, a kreme koje koristim- Vichy 89 booster, pa preko Avene Optimale Legere, Weleda Skin Food i Avene Cicalfate pa rotiram..imam i Olival sa smiljem kad je presuha koza...

Imate li preporuku za neki tonik za osjetljivu kozu? Da nije skup?
User avatar
dzejkej
Posts: 750
Joined: 16/03/2011 16:17

#20372 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

BJB wrote:To iz Oriflame, evo skinula sam katalog i gledam cijene..Zanima me koliko gela za ciscenje dodje u toj bocici?
Umivam se Himalaya gelom sa neemom u zadnje vrijeme, jefin, dobar....Inace koristim Biodermu protiv crvenila, cesto zaboravim nocnu kremu (cesto spavam 2,5 do 3,5 sata), koristim Ordinary serume (onaj sa salicilnom kiselinom kad mi lice podivlja, Niacinamide+Zinc), Ordinary podlogu..
Sto se tice micelarne-Bioderma i Evoluderm (zelena), a kako sam kupila Olivalove kreme (dnevnu i nocnu) sa smiljem, uzela sam i micelarnu sa smiljem-nije losa -potrosice se, ali je necu ponovo uzeti-skinula sam make-up s njom i primjetila crvenilo na vratu..Ne vjerujem ni da cu dnevnu Olivalovu kupiti opet-premasna mi je, ali cu potrositi ovu..
Umivalice Baleine, Evoluderm-ona sto moze biti pilling a moze biti i umivalica..
Evo sad cu ti ja fotkati ovaj moj set radi vizualizacije stanja :D
Napisacu i militrazu. E koliko ce mi ovaj set trajati - vidjecu to. Prvi put koristim ovako full set.

Image
Image

Nesto ovo sve mini izgleda. Kao djeciji set - ono za male curice kad se igraju princeza sa onim malim setom soljica za caj :D :D
Militraza:
Cleansing cream i Hydracare toner 150 ml
Kreme: 50 ml
Serum 30 ml.
Last edited by dzejkej on 15/04/2019 12:51, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20373 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Nisrin wrote:Ja makeup sa ociju skidam micelarnom
Taj sam i ja probala-preporuka- ( dobro cisti i waterpr. )i dosla do pola boce -pocele iritacije -peckanje i vratila se na @clarins remover..
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20374 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

moonca wrote:
Nisrin wrote:Ja makeup sa ociju skidam micelarnom
Taj sam i ja probala-preporuka- ( dobro cisti i waterpr. )i dosla do pola boce -pocele iritacije -peckanje i vratila se na @clarins remover..

I meni su oci osjetljive, ali ova CIEN je OK i OK mi je bila byphasse...spanjolska,,a od ostalih me peckaju oci :D i to samo sa ociju, jer stavljam maskaru, olovku i sjene :D
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#20375 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bluemore »

Ova Bioderma protiv crvenila
Ima li zastitni faktor za sunce? :)
Post Reply