SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#20326 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by CherryLips »

Ko vam „dila“ Farmasi....može i pp , hvala
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#20327 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

otherside wrote:https://www.itcosmetics.com/award-winne ... gid=top-10

k'o biva, ovaj je medju najboljim.
i gdje ga sad nabavit? :D
ja nabavila :D
pre pre prezadovoljna.
za moju kozu dosad definitivno najbolji, ima dobru hidraciju, ne isusuje kozu, lijepo se blenda i bas fino "otvori oko". postojan cijeli dan.
u odnosu na onaj mac, za 3 klase bolji.
naravno, moje iskustvo ;-)
no_sikiriki
Posts: 17286
Joined: 11/12/2012 13:21

#20328 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

Ima li ko preporuku za kvalitetnu maskaru za kratke i ravne trepavice? (DM ili CM, ne online :)
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20329 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

U CM-u ima Collistar i Clarins. Iskreno Clarins mi je od te dvije bila puno bolja..Trebalo mi je vremena da se naviknem na cetkicu od Collistar maskare..Zene hvale Pupa maskare, ja potrosila dvije razlicite ali mi se ne svidjaju jer se truse.
Image
no_sikiriki
Posts: 17286
Joined: 11/12/2012 13:21

#20330 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

Hvala, pogledaću :)
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#20331 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

Gledam i ne vjerujem :lol:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20332 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

https://4.bp.blogspot.com/-o2N3pvKcOcw/ ... Review.JPG UD Naked Heat
Image UD Naked Reloaded
Koja vam se vise svidja? Meni prva, mada mislim da bih drugu bolje iskoristila..
Trenutno najvise koristim ovu od ITcosmetics, nije losa, jedina mana je da se malo ali sasvim malo trusi pri nanosenju, nema fallouta kasnije, postojane su sjene sa Artdeco podlogom ali nakon sto sredim oci, moram ili mahnuti cetkicom ili obrisati micelarnom ako sam blendala 2-3 boje..
Image
Uzela sam i onu njihovu CC cream, illuminating, u nijansi light i bice odlicna za ljeta..Mascaru Hero, nisam htjela otvarati, da se ne osusi rprije nego sto je pocnem trositi..
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#20334 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

BJB wrote:https://4.bp.blogspot.com/-o2N3pvKcOcw/ ... Review.JPG UD Naked Heat
Image UD Naked Reloaded
Koja vam se vise svidja? Meni prva, mada mislim da bih drugu bolje iskoristila..
Trenutno najvise koristim ovu od ITcosmetics, nije losa, jedina mana je da se malo ali sasvim malo trusi pri nanosenju, nema fallouta kasnije, postojane su sjene sa Artdeco podlogom ali nakon sto sredim oci, moram ili mahnuti cetkicom ili obrisati micelarnom ako sam blendala 2-3 boje..
Image
Uzela sam i onu njihovu CC cream, illuminating, u nijansi light i bice odlicna za ljeta..Mascaru Hero, nisam htjela otvarati, da se ne osusi rprije nego sto je pocnem trositi..
Mozes li molim te slikati swatch cc cream..dvoumim se izmedju ligh i fair light nijanse
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20335 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Image
Ne znam hoce li ti ovo pomoci imalo, lijevo je IT CC cream illuminating u nijansi Light koja je meni trenutno malo pretamna, u sredini Ordinary Coverage foundation 1.2N, desno Tarte Rainforest of the Sea foundation light neutral ( ocekivala sam da ce biti puno svjetlija nego sto jesT)
Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20336 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Hm..zar mozete na ovaj nacin da birate nijansu. :-)
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#20337 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zizi505 »

moonca wrote:Hm..zar mozete na ovaj nacin da birate nijansu. :-)
Sto da ne, kada znas koji si ton i podton nema fule. Jos pregledas recenzije drugih i sastojke i uglavnom znaš šta možeš očekivati.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20338 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

zizi505 wrote:
moonca wrote:Hm..zar mozete na ovaj nacin da birate nijansu. :-)
Sto da ne, kada znas koji si ton i podton nema fule. Jos pregledas recenzije drugih i sastojke i uglavnom znaš šta možeš očekivati.
hm. ja uzimam uzorke- i probavam -cak i na osnovu recenzija - i znam da dobijem totalno drugi izgled.
Nedavno sam kupila ruz na osnovu preporuka - cak sam ga i probala u shopu- no , na dnevnoj svetlosti mi se uopste ne svidja.
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#20339 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zizi505 »

moonca wrote:
zizi505 wrote:
moonca wrote:Hm..zar mozete na ovaj nacin da birate nijansu. :-)
Sto da ne, kada znas koji si ton i podton nema fule. Jos pregledas recenzije drugih i sastojke i uglavnom znaš šta možeš očekivati.
hm. ja uzimam uzorke- i probavam -cak i na osnovu recenzija - i znam da dobijem totalno drugi izgled.
Nedavno sam kupila ruz na osnovu preporuka - cak sam ga i probala u shopu- no , na dnevnoj svetlosti mi se uopste ne svidja.
A kako isprobavas ruzeve?
Ja ih probam na unutrasnjoj strani prsta, na vrhu, jer je taj dio najslicniji boji usana, pa prislonim na usne, da vidim kako mi se slaze s licem.
A sto se tice pudera, zavisi u kakvom je stanju koza lica, sta je na nju naneseno, da li je odredjeni puder prilagodjen godisnjem dobu, tehnika nanosenja pudera...
Meni je cilj da kada ga stavim, izgleda tako kao da ga ni nemam i uspjela sam u tome.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20340 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

zizi505 wrote: A kako isprobavas ruzeve?
Ja ih probam na unutrasnjoj strani prsta, na vrhu, jer je taj dio najslicniji boji usana, pa prislonim na usne, da vidim kako mi se slaze s licem.
A sto se tice pudera, zavisi u kakvom je stanju koza lica, sta je na nju naneseno, da li je odredjeni puder prilagodjen godisnjem dobu, tehnika nanosenja pudera...
Meni je cilj da kada ga stavim, izgleda tako kao da ga ni nemam i uspjela sam u tome.

Nanesu mi na usne -- no, kako je svjetlost u shopu, jaka- tesko je odluciti kako izgleda -vani.. Ja gledam da uklopim sa bojom zuba-
I koristim - tinted moisturizers- i to Nars -godinama , mada sam bila zadovoljna i sa -Laura Mercier-i -
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20341 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

moonca wrote:Hm..zar mozete na ovaj nacin da birate nijansu. :-)
Znas sta mi najbolje pomogne? Neki website gdje je nijansa opisana rijecima. Recimo na beutybay-u, nijansa N25 Coverfx foundation, nakon toga pregledam swatcheve, ovi moji su na donjoj strani ruke, a bijela sam k’o sir sto se vidi iz prilozenog..
https://www.coverfx.com/collections/fou ... foundation Na coverfx stranici imas ovu sliku sa licima, i ovu sa swatchevima na rukama..A to za ruzeve, isprobas nijansu i lijepo odes van na sunce i vidis odgovara li ti...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20342 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

BJB wrote:
moonca wrote:Hm..zar mozete na ovaj nacin da birate nijansu. :-)
Znas sta mi najbolje pomogne? Neki website gdje je nijansa opisana rijecima. Recimo na beutybay-u, nijansa N25 Coverfx foundation, nakon toga pregledam swatcheve, ovi moji su na donjoj strani ruke, a bijela sam k’o sir sto se vidi iz prilozenog..
https://www.coverfx.com/collections/fou ... foundation Na coverfx stranici imas ovu sliku sa licima, i ovu sa swatchevima na rukama..A to za ruzeve, isprobas nijansu i lijepo odes van na sunce i vidis odgovara li ti...
Pudere nisam nikada kupovala preko intrneta, Ali jesam sjenila za kapke. Par puta I odustala, jer nije nijansa kakvu Sam ocekivala.
Jedina proba necega sto kupim je moje mjesto u kuci gdje see sminkam I svjetlost koju imam.sreca, dozvoljavaju zamjeniti kupljeni proizvod.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20343 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Drage moje. Da li imale priliku da probate Clear Polish Scrub cetkicu za ciscenje lica i ako da, sta mislite o njoj? Da li je korisna? Da li znate da li se moze nabaviti u Sarajevu?
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20344 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

BJB wrote:https://4.bp.blogspot.com/-o2N3pvKcOcw/ ... Review.JPG UD Naked Heat
Image UD Naked Reloaded
Koja vam se vise svidja? Meni prva, mada mislim da bih drugu bolje iskoristila..
Meni je bolja druga.
Takodje, kad uporedim prvu i paletu koju vec imas (ovu it) cini mi se da se dosta boja ponavlja ili su slicne.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20345 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

dzejkej wrote:Drage moje. Da li imale priliku da probate Clear Polish Scrub cetkicu za ciscenje lica i ako da, sta mislite o njoj? Da li je korisna? Da li znate da li se moze nabaviti u Sarajevu?
Image
Mislis ovo gore iznad..
Imam Magnitone, rijetko ga koristim a mogla bih Boga mi makar izjutra..NE znam, ali kad skontam koliko sam potrosila na Magnitone,mislim da ne vrijedi love jer ga precesto zaboravim...Evo sad cu ga malo redovnije koristit, ali znajuci sebe, garant cu ga opet zzaboraviti..Image Bio je na snizenju na feelunique, davnooo i opet je bio preskup..
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20346 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

@djejkej, zaboravihti napomenuti ako se ipak odlucis da kupis ovu cetkicu, provjeri cultofbeauty.co.uk..Kod njih ti odbiju British VAT tako da je sve jeftinije nego na svim drugim UK websiteovima..Znaci pravu cijenu vidis tek kad se registrujes da si u BiH, i dodas nesto u korpu, onda ti odbije VAT.
Nekad je10 funti, a ako je nesot skuplje bude i puno vise.
Luna Foreo play je 24 GBP.https://www.cultbeauty.co.uk/foreo-luna ... nt_id=7308Image
https://www.cultbeauty.co.uk/luna-mini-2.html Luna mini 2 je 99 funti..
Luna 2 combination skin je 140 funti..Uh covjece u poredjenju s ovim Magnitone je jeftin.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20347 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

BJB wrote: Luna 2 combination skin je 140 funti..Uh covjece u poredjenju s ovim Magnitone je jeftin.
Jeste to je to ali nisam znala da je tako papreno skupo :roll:
Ovaj jeftiniji je samo za 100 koristenja i nema mijenjanja baterije ni punjenja. Preskupa igracka.
Bas ti hvala na info.
Vidjecu koje su jeftinije opcije. Imam kcerku tinejdzericu, voljela bih joj nesto kupiti za ciscenje lica pa sam nabasala na ovo cudo.
Hvala jos jednom :-D
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20348 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Moja prva prava makeup paleta je Kat Von D - Fetish.
Nisam smjela nista preko neta kupovati pa sam sacekala da se dokopam Sefore i pregledam ponudu.
Fakat je da padnes na dupe. Sjene su savrsene. Pigmentacija. Nanosenje. Sve. Takodje, u poredjenju sa nekim drugim paletama a po indikatoru Price/Gramaza ova ima 24 komada po 1,1 gram a jeftinija je (bar je bila kad sam ja kupovala) od TF Chocolade a koja ima 16 sjena po 0,8 grama.
Jedino sto sam nazive SVIH sjena morala prefarbati lakom, djeca me pitaju a sta ovo znaci :run:

Dakle - preporuka od mene - inace velikog strucnjaka za makeup :D :D :D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20349 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Hey, ako je tako Magnitone nije preskupa ali je skup, samo mu je dobra strana to sto moze kupiti zamjensku cetkicu, pa recimo oznacis ih, i koristite isti uredjaj i ti i malena..Samo promjenis i operes cetku..Ja ne zelim svoj Magnitone ostaviti u wc-u, malo sam bakteriofob..tako da ga pustim da se osusi, i ostavim ga u ladicu gdje mi je kozmetika..Ganjaj nekad kad bude 20% popusta na sve na feelunique jer Magnitone nisam vidjela na cultofbeauty. Najbliza Sephora u Beogradu, i nije Bog zna sta snabdjevena..Sve sto sam vidjela online i trazila tamo, nisam mogla naci..
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20350 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

BJB wrote:Hey, ako je tako Magnitone nije preskupa ali je skup, samo mu je dobra strana to sto moze kupiti zamjensku cetkicu, pa recimo oznacis ih, i koristite isti uredjaj i ti i malena..Samo promjenis i operes cetku..Ja ne zelim svoj Magnitone ostaviti u wc-u, malo sam bakteriofob..tako da ga pustim da se osusi, i ostavim ga u ladicu gdje mi je kozmetika..Ganjaj nekad kad bude 20% popusta na sve na feelunique jer Magnitone nisam vidjela na cultofbeauty. Najbliza Sephora u Beogradu, i nije Bog zna sta snabdjevena..Sve sto sam vidjela online i trazila tamo, nisam mogla naci..
Beograd mi je naletio :D

Magnitone na njihovoj stranici je 60 GPB (snizen sa 90) - po kursnoj listi to je 137 KM. Na feeluniqe - 130 GPB - do duse jeste jedan nastavak extra kao za tijelo. Jesu zinuli :D
Oriflame ima neki SkinProSonic - 114 KM.
Vidjecu jos ovo. U aprilu idem malo do EU, vidjecu po radnjama sta se moze naci. Ovaj Magnitone mi je reper za poredjenje. Hvala ti puno na info. :thumbup:
Post Reply