SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#20301 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

Čime se postize efekat sjaja na licu? Koji proizvodi?
Mozda se nisam najbolje izrazila, zanima me lice kao u Katie Jane Hugues? :D
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20303 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Drage moje.

Da li ste narucivale nesto od Estee Lauder kozmetike? Interesuje me njihov puder Double wear i serum Night repair (a sta drugo :)). Gledala sam po nasim parfimerijama i cijene su i duplo vece nego na stranici brenda. Na primjer gift set koji sadrzi ovaj serum se kod nas prodaje za 250 KM a kod njih 72 $. Ako imate neka iskustva molim vas javite. Nisam vjesta ni narucivanju preko neta, ne znam kakvi su ovi propisi oko carinjenja? Da li stvarno ne carine posiljke preko 300 KM ili ima i tu nekih slucajeva kada platite neke iznose?

Hvala u svakom slucaju :)
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#20304 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Čudna sorta »

Znam da je pitanje samo za naručivanje a ne za iskustva, ali moram napisati da sam ja jednom kupila taj Double wear i nikada više. Teško se razmazuje i kao da staviš bukvalno masku na lice, meni je bio pretežak, koža ne diše, i baš mi je ružno izgledao na koži, u smislu da je baš maska. Vjerovatno da je do moje kože, da mi jednostavno ta tekstura ne odgovara...

Kad sam gledala na Youtube kao prije i poslije stavljanja tog pudera, bila sam zadivljena, kad sam ga prvi put stavila došlo mi da plačem kad sam vidjela kako izgleda na mom licu. Završio je na kraju u kanti za smeće.

Inače moja preporuka kad su malo skuplji puderi u pitanju je Diorskin Forever, najbolji puder koji sam ikada koristila.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20305 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Čudna sorta wrote:Znam da je pitanje samo za naručivanje a ne za iskustva, ali moram napisati da sam ja jednom kupila taj Double wear i nikada više. Teško se razmazuje i kao da staviš bukvalno masku na lice, meni je bio pretežak, koža ne diše, i baš mi je ružno izgledao na koži, u smislu da je baš maska. Vjerovatno da je do moje kože, da mi jednostavno ta tekstura ne odgovara...

Kad sam gledala na Youtube kao prije i poslije stavljanja tog pudera, bila sam zadivljena, kad sam ga prvi put stavila došlo mi da plačem kad sam vidjela kako izgleda na mom licu. Završio je na kraju u kanti za smeće.

Inače moja preporuka kad su malo skuplji puderi u pitanju je Diorskin Forever, najbolji puder koji sam ikada koristila.
Bas ti hvala :)

Prikupljam iskustva i prelazim na neki kvalitetniji puder. Nedavno sam kupila Max Factor radiant lift, ma lice mi posizilo. Ne zelim vise da se zezam sa ovim stvarima. Probala sam ovaj Estee Lauder kod prijateljice, kao svilenkasti premaz na kozi, savrsenstvo jedno. Probacu i ovaj Dior u nekoj od ovih nasih parfimerija. Jesi li kupovala ovdje (pretpostavljam da si u Sarajevu) ili ga narucujes preko neta?

Hvala na info svakako, ukljucujem i ovaj puder u razmatranje :)

A ovaj serum, jesi li njega imala priliku probati?
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#20306 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Čudna sorta »

Nema na čemu :)

Kupujem ga u Sa, u Plazi... i otkad ga koristim nemam problema sa kožom, u smislu akni (osim kad sam u PMS-u, a i tada odlično prekrije, samo stavim malo više na kritična mjesta), tako da mi ovaj puder prekriva baš koliko je potrebno, nemam osjećaja maske na licu, postojan je cijeli dan, vrlo malo se masti T zona. Ja ga koristim sigurno neke 2-3 godine, i zaista sam prezadovoljna, a imam preosjetljivu kožu u smislu stvaranja akni... Preko stavim vrlo malo ovoga https://www.maccosmetics.com/product/13 ... ade/Medium, i to mi je nekako već neko vrijeme dobitna kombinacija za moje lice, kad je puder u pitanju.

Naravno nije svaka koža ista, a obzirom da su malo skuplji probaj pa vidi koji ti najviše odgovara. Možda će tebi i Double wear odgovarati...

Serum nisam imala priliku probati.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20307 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Hvala jos jednom :kiss:
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#20308 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

preporuka za kvalitetnu pincetu za obrve al' da se moze kupiti u sarajevu?
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#20309 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by DaffyDuck »

dzejkej wrote:Drage moje.

Da li ste narucivale nesto od Estee Lauder kozmetike? Interesuje me njihov puder Double wear i serum Night repair (a sta drugo :)). Gledala sam po nasim parfimerijama i cijene su i duplo vece nego na stranici brenda. Na primjer gift set koji sadrzi ovaj serum se kod nas prodaje za 250 KM a kod njih 72 $. Ako imate neka iskustva molim vas javite. Nisam vjesta ni narucivanju preko neta, ne znam kakvi su ovi propisi oko carinjenja? Da li stvarno ne carine posiljke preko 300 KM ili ima i tu nekih slucajeva kada platite neke iznose?

Hvala u svakom slucaju :)
Trazi i tester double wear nude, on je onako fin, lagan.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20310 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

DaffyDuck wrote:
dzejkej wrote:Drage moje.

Da li ste narucivale nesto od Estee Lauder kozmetike? Interesuje me njihov puder Double wear i serum Night repair (a sta drugo :)). Gledala sam po nasim parfimerijama i cijene su i duplo vece nego na stranici brenda. Na primjer gift set koji sadrzi ovaj serum se kod nas prodaje za 250 KM a kod njih 72 $. Ako imate neka iskustva molim vas javite. Nisam vjesta ni narucivanju preko neta, ne znam kakvi su ovi propisi oko carinjenja? Da li stvarno ne carine posiljke preko 300 KM ili ima i tu nekih slucajeva kada platite neke iznose?

Hvala u svakom slucaju :)
Trazi i tester double wear nude, on je onako fin, lagan.
Da li to znaci da mislis/znas da se moze naruciti preko njihovo sajta nesto za BiH?

:D :D izvinjavam se :D :D ja ,,svoga posla'' :D :D
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20311 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Takodje, znate li da li se u nasim parfimerijama moze dobiti uzorak/tester za probanje?
Voljela bih probati i ovaj Dior i Estee Lauder ali lijepo staviti ujutro puder i testirati boju te da li ce bi lice posiziti od njega ako ga nosim citav dan.
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#20312 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zizi505 »

otherside wrote:
otherside wrote:Michun i Nisrin hvala :kiss:
kupila sam prolongwear juce NW 20, budemo vidjeli :D
nazalost, nisam bas najsretnija sa mac prolongwear. mozda je i do zimskih temperatura ali prilicno isusuje kozu ispod ociju.
ne mogu da vjerujem da nema korektora koji je dobro pigmentisan, fino pokriva a ipak ima neku bazu koja nece isusivati kozu.
hocu reci, sigurno ima neki koji je blizu savrsenog samo da je doci do njega :D
bacam se u istrazivanje...javim ako sta dobro pronadjem ;-)
Mineral fusion meni odlično prekriva a ne isušuje kožu oko očiju. Možeš ga naručiti sa iherb-a

https://www.iherb.com/pr/Mineral-Fusion ... -1-g/36267
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#20313 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zizi505 »

Ductus Holedocus wrote:Čime se postize efekat sjaja na licu? Koji proizvodi?
Mozda se nisam najbolje izrazila, zanima me lice kao u Katie Jane Hugues? :D
Prvo dobro očišćena i hidrirana koža.

Onda različiti proizvodi ispod pudera, npr.

https://www.cultbeauty.co.uk/charlotte- ... ilter.html
ili
https://int.clarins.com/en/sos-primer-2 ... t&start=10

Preko toga staviti tečnog pudera u količini kao zrno graška, a puder u prahu samo na sredinu čela, oko nosa i usta. Hajlajter bolje da bude tečni ili kremasti nego u prahu.
Na oči još stavi
https://www.beautybay.com/p/kevyn-aucoi ... eye-gloss/ ili ovo https://3ina.com/uk_en/the-eye-gloss
i sjajiti ćeš se kao ona :D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#20314 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by DaffyDuck »

dzejkej wrote:Takodje, znate li da li se u nasim parfimerijama moze dobiti uzorak/tester za probanje?
Voljela bih probati i ovaj Dior i Estee Lauder ali lijepo staviti ujutro puder i testirati boju te da li ce bi lice posiziti od njega ako ga nosim citav dan.
Ama :D , fino spremis se i u Inomu u SCC (neki period kad nije guzva), tamo radi jedna jako ljubazna djevojka koja i sminka. Fino je zamolis da ti pomogne, kazes da ne mozez da se odlucis izmedju ta dva pudera i zamolis za tester kako bi isprobala.

Ja ne narucujem sminku online pa ti s tim ne mogu pomoci.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20315 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Hvala DD :-D

Pitacu. Bitno mi je da ne fulim u procjeni..
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#20316 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

soraya93 wrote:
Pa gdje u Evropi?
Soraya, u Skandinaviji.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#20317 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

zizi505 wrote:
Ductus Holedocus wrote:Čime se postize efekat sjaja na licu? Koji proizvodi?
Mozda se nisam najbolje izrazila, zanima me lice kao u Katie Jane Hugues? :D
Prvo dobro očišćena i hidrirana koža.

Onda različiti proizvodi ispod pudera, npr.

https://www.cultbeauty.co.uk/charlotte- ... ilter.html
ili
https://int.clarins.com/en/sos-primer-2 ... t&start=10

Preko toga staviti tečnog pudera u količini kao zrno graška, a puder u prahu samo na sredinu čela, oko nosa i usta. Hajlajter bolje da bude tečni ili kremasti nego u prahu.
Na oči još stavi
https://www.beautybay.com/p/kevyn-aucoi ... eye-gloss/ ili ovo https://3ina.com/uk_en/the-eye-gloss
i sjajiti ćeš se kao ona :D

Ima li sta od ovih proizvoda u "našoj" varijanti :D
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#20318 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zizi505 »

Ductus Holedocus wrote:
zizi505 wrote:
Ductus Holedocus wrote:Čime se postize efekat sjaja na licu? Koji proizvodi?
Mozda se nisam najbolje izrazila, zanima me lice kao u Katie Jane Hugues? :D
Prvo dobro očišćena i hidrirana koža.

Onda različiti proizvodi ispod pudera, npr.

https://www.cultbeauty.co.uk/charlotte- ... ilter.html
ili
https://int.clarins.com/en/sos-primer-2 ... t&start=10

Preko toga staviti tečnog pudera u količini kao zrno graška, a puder u prahu samo na sredinu čela, oko nosa i usta. Hajlajter bolje da bude tečni ili kremasti nego u prahu.
Na oči još stavi
https://www.beautybay.com/p/kevyn-aucoi ... eye-gloss/ ili ovo https://3ina.com/uk_en/the-eye-gloss
i sjajiti ćeš se kao ona :D

Ima li sta od ovih proizvoda u "našoj" varijanti :D
Ne kupujem kozmetiku kod nas, pa nisam bas sigurna sta se sve ima kupiti ovdje.
Clarins ima kod nas, pa vidi maju li ovaj proizvod u ponudi. Estee Lauder je izbacila sjaj za oci, kolekcija od Violet, ali ne znam da li je dosao kod nas.
Ja sam nekada stavljala vazelin preko sjene, da dobijem onaj sjaj na ocima koji ima Katie :-D

Uglavnom sto manje pudera na licu i strateski da je rasporedjen, s dobro hidriranom kozom, i imaces onaj sjaj.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#20319 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

@zizi505
hvala :)
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20320 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

soraya93 wrote:
Zoya wrote:Hej, žene, naišla sam na ovu super stvar u Americi ali vidim da je došlo i kod nas. Topla preporuka

Image
Gdje ima kod nas ovo?
Zene mustuluk, It cosmetics dostupan i nama u BiH.. Ima sve od It cosmetics na cultbeauty.co.uk, i isporucuju nama.. Cijene su dosta nize kad se ulogujete, odbije British VAT, posto smo van EU. Cijene su u funtama.
Image
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#20321 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

BJB wrote:
soraya93 wrote:
Zoya wrote:Hej, žene, naišla sam na ovu super stvar u Americi ali vidim da je došlo i kod nas. Topla preporuka

Image
Gdje ima kod nas ovo?
Zene mustuluk, It cosmetics dostupan i nama u BiH.. Ima sve od It cosmetics na cultbeauty.co.uk, i isporucuju nama.. Cijene su dosta nize kad se ulogujete, odbije British VAT, posto smo van EU. Cijene su u funtama.
Image
Bas hocu da narucim taj CC ali kako sada da skontam nijansu..uvijek pogrijesim
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20322 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Ja sam gledala nijanse na Pinterestu, i nemam pojma koju bih light, light medium ili medium..Jer zena koja je swatchala nijanse ima boju lica slicnu mom a koristi medium, a swatch medium nijanse izgleda bas tamno..BAs su zbunjujuci swatchevi..
Sreca moja pa sam rahat sto se podloge tice i necu sigurno uzimati nista novo u dogledno vrijeme.. (Trosim Tarte Shape tape hydrating- koja mi se nimalo ne svidja ali ima da je potrosim za nekih 15dana, a poslije toga prelazim na Ordinary coverage 1.2N -koja mi savrseno odgovara i cijenom i kako djeluje) Od IT cosmetics me najvise zanima Hero mascara, i korektor, cak sam i na sjene nekako ravnodushna.. :|
hey sad se sjetih, najbolje vidi na youtube-u reviews, pa nadji neku beauty youtubericu koja ima ten slican tvom..Ja nekako tako najlakse odaberem nijansu.
http://www.katiekirkloves.com/2016/08/i ... eview.html Ova nosi i korektor i CC cream u medium nijansi..
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20323 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Image
Na cultbeauty besplatan shipping, samo na neko vrijeme..Eto ako je neka od vas mislila kupovati nesto...
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20324 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

DaffyDuck wrote:
dzejkej wrote:Takodje, znate li da li se u nasim parfimerijama moze dobiti uzorak/tester za probanje?
Voljela bih probati i ovaj Dior i Estee Lauder ali lijepo staviti ujutro puder i testirati boju te da li ce bi lice posiziti od njega ako ga nosim citav dan.
Ama :D , fino spremis se i u Inomu u SCC (neki period kad nije guzva), tamo radi jedna jako ljubazna djevojka koja i sminka. Fino je zamolis da ti pomogne, kazes da ne mozez da se odlucis izmedju ta dva pudera i zamolis za tester kako bi isprobala.

Ja ne narucujem sminku online pa ti s tim ne mogu pomoci.
Jos jednom hvala :-D
Uzela tester za double wear u Inomi i fakat mi je tezak na licu. Onda mi u Plazi jedna djevojka lijepo objasni kakav je koji puder, koji odgovara mojoj kozi i to nije double wear stay in place nego double-wear nude. Nasla mi nijansu, probala, pronosala i kupila. Jos mi nadje i rumenilo. Bas sam zadovoljna :-D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#20325 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by DaffyDuck »

dzejkej wrote:
DaffyDuck wrote:
dzejkej wrote:Takodje, znate li da li se u nasim parfimerijama moze dobiti uzorak/tester za probanje?
Voljela bih probati i ovaj Dior i Estee Lauder ali lijepo staviti ujutro puder i testirati boju te da li ce bi lice posiziti od njega ako ga nosim citav dan.
Ama :D , fino spremis se i u Inomu u SCC (neki period kad nije guzva), tamo radi jedna jako ljubazna djevojka koja i sminka. Fino je zamolis da ti pomogne, kazes da ne mozez da se odlucis izmedju ta dva pudera i zamolis za tester kako bi isprobala.

Ja ne narucujem sminku online pa ti s tim ne mogu pomoci.
Jos jednom hvala :-D
Uzela tester za double wear u Inomi i fakat mi je tezak na licu. Onda mi u Plazi jedna djevojka lijepo objasni kakav je koji puder, koji odgovara mojoj kozi i to nije double wear stay in place nego double-wear nude. Nasla mi nijansu, probala, pronosala i kupila. Jos mi nadje i rumenilo. Bas sam zadovoljna :-D
:thumbup:
Bas mi je drago. Sad kad znas sta ti odgovara, lako je ganjati povoljnije cijene online :)
Post Reply