SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#20276 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

eksperti za makeup, moze savjet?
korektor ili kamuflaza za podocnjake?
vecinu sa probala ukljucujuci razvikane mac i bobbi brown.
nije da sam totalno nezadovoljna al ako bih mogla naruciti trazila bih nesto kremastije, da nije totalno mat (ali da se i ne sija :D ) da ima finu teksturu koja se ne uvlaci u bore ispod ociju i da njeguje kozu ispod ociju :D i naravno da dooobroo pokriva i traje cijeli dan.
skromno kao i uvijek :D
no_sikiriki
Posts: 17068
Joined: 11/12/2012 13:21

#20277 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

Kad smo kod toga, ima li ko preporuku za kvalitetan dugotrajan korektor za lice? (Imam Rimmel-ov, ali ako se slucajno pocesem ili nesto dotakne lako spadne)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#20278 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

otherside wrote:eksperti za makeup, moze savjet?
korektor ili kamuflaza za podocnjake?
vecinu sa probala ukljucujuci razvikane mac i bobbi brown.
nije da sam totalno nezadovoljna al ako bih mogla naruciti trazila bih nesto kremastije, da nije totalno mat (ali da se i ne sija :D ) da ima finu teksturu koja se ne uvlaci u bore ispod ociju i da njeguje kozu ispod ociju :D i naravno da dooobroo pokriva i traje cijeli dan.
skromno kao i uvijek :D
ovo ti ne postoji...sto si ovako nabrojala.
da je kremasto a da se ne uvlaci u podocnjake i jos da ne isusuje...neJma.
ja kao dugogodisnji korisnik korektora razniiiih, mogu reci da je MAC odlican, pro long wear.
Svi isusuju pa onda moras imati dobre kreme.
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20279 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Joj zene drage, prije godinu ili dvije ja i "neka" forumasica smo se corale za neke proizvode koje smo dobile u beautyboxovima, i uglavnom ona je meni poslala paketic po rodici, i rekla da ce doci do moje rodice koja zivi u Sarajevu po svoj paketic, puno nekih testera Benefit olovka za obrve, revlon lipstylo, i slicno..I nikaad nije dosla po to..Ja sam joj poslala rodicinu adresu preko Vibera i rekla je da ce svratiti nekad poslije posla i nije nikad.
Forumasica Duboka misao, evo sad nadjoh u sent messages poruku koju sam joj poslala davnoooo.Izgubila sam i ime i br.telefona.
Hajde bona otidji do nje i pokupi to, ili ce ona baciti. Ili reci neku radnju/ kiosk ili negdje gdje ti moze ostaviti ovo..Nista nije otvaarano ili koristeno, tako da se nije moglo pokvariti.
Image
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20280 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Michun wrote:
otherside wrote:eksperti za makeup, moze savjet?
korektor ili kamuflaza za podocnjake?
vecinu sa probala ukljucujuci razvikane mac i bobbi brown.
nije da sam totalno nezadovoljna al ako bih mogla naruciti trazila bih nesto kremastije, da nije totalno mat (ali da se i ne sija :D ) da ima finu teksturu koja se ne uvlaci u bore ispod ociju i da njeguje kozu ispod ociju :D i naravno da dooobroo pokriva i traje cijeli dan.
skromno kao i uvijek :D
ovo ti ne postoji...sto si ovako nabrojala.
da je kremasto a da se ne uvlaci u podocnjake i jos da ne isusuje...neJma.
ja kao dugogodisnji korisnik korektora razniiiih, mogu reci da je MAC odlican, pro long wear.
Svi isusuju pa onda moras imati dobre kreme.

Jednom sam pisala da mi MAC prolongwear ne radi cuda, eh, promijenila sam misljenje...imam NW20 i NC20 i definitivno mi je NC20 savrsen, odlicno prekrije podocnjake i CIJELI DAN STOJI, ne uvlaci se u borice oko ociju, ma savrsen savrsen :D Vrijedi svake marke, koristim vec godinu dana i svi drugi su zavrsili kao poklon ili u smecu!
Nikakve posebne kreme ne koristim, osim VICHY boostera i ponekad AVEEN stavim, a dosta rijetko ulje jojobe, ljesnjaka itd...tako da cista 10ka
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#20281 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

Michun i Nisrin hvala :kiss:
kupila sam prolongwear juce NW 20, budemo vidjeli :D
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#20282 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

Trenutno za podocnjake koristim kombinaciju becca undereye brightening corrector i preko njega maybelline fit me korektor. To sve utapkam beauty blenderom i super prekrije ..imam mac prolongwear i ne svidja mi se.. dosta isušuje, linije mi se pojave kao da sam stara a i izbor nijansi je los..cula sam da je dobar laura mercier korektor pa cu to slijedece da kupim. Navodno ga koristi Mario Dedivanovic, hidrira i full coverage pa cemo vidjeti..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20283 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Bitnija je kvalitetna krema oko ociju kao podloga da bi se corrector odrzao kako treba.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20284 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

soraya93 wrote:Trenutno za podocnjake koristim kombinaciju becca undereye brightening corrector i preko njega maybelline fit me korektor. To sve utapkam beauty blenderom i super prekrije ..imam mac prolongwear i ne svidja mi se.. dosta isušuje, linije mi se pojave kao da sam stara a i izbor nijansi je los..cula sam da je dobar laura mercier korektor pa cu to slijedece da kupim. Navodno ga koristi Mario Dedivanovic, hidrira i full coverage pa cemo vidjeti..

Lauru možemo sanjati, kao i BECCU, osim vani da kupimo...Meni je koža dehidrirana zimi, ali nekim čudom MAC savršeno sjedne, nimalooo ne isušuje, a prekrije dosta dobro, s obzirom da mi je željezo loše pa su plavičasti :D I nemam borica ima tu i do genetike sigurno :D
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#20285 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

Ja sam beccu narucila sa cultbeauty..evo bas juce opet probala mac korektor i opet mi se pojave linije koje inace nemam. Nisu to one bore sa strana nego na sredini ispod oka i nikako da se tu ublenda. Inace je pretesko naci korektor za suhu kozu + da dobro prekriva.
Da li je neko probao Laura mercier setting powder? Da li isušuje?
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#20286 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Strpljiva »

soraya93 wrote:Ja sam beccu narucila sa cultbeauty..evo bas juce opet probala mac korektor i opet mi se pojave linije koje inace nemam. Nisu to one bore sa strana nego na sredini ispod oka i nikako da se tu ublenda. Inace je pretesko naci korektor za suhu kozu + da dobro prekriva.
Da li je neko probao Laura mercier setting powder? Da li isušuje?
Ne isusuje.
no_sikiriki
Posts: 17068
Joined: 11/12/2012 13:21

#20287 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

Znam da je tema šminka, ali da ne otvaram novu temu, kontam da je dosta "blisko", da li je iko koristio prirodne farbe za kosu (ne kna) i ako da kakva su iskustva, pogotovo u prekrivanju sijedih i da li je vidno manje štetno za kosu? Meni kosa jako loše podnosi farbu, ali sad imam sijedih, a ne bih baš da izgledam kao starica u tridesetim :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20288 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Ja znam samo za knu + indigo.
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20289 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

no_sikiriki wrote:Znam da je tema šminka, ali da ne otvaram novu temu, kontam da je dosta "blisko", da li je iko koristio prirodne farbe za kosu (ne kna) i ako da kakva su iskustva, pogotovo u prekrivanju sijedih i da li je vidno manje štetno za kosu? Meni kosa jako loše podnosi farbu, ali sad imam sijedih, a ne bih baš da izgledam kao starica u tridesetim :D
Dok sam se farbala u smedje probala sam onu je li Lush Caca brun, i super je, traje bas dugo, makar meni je trajala..i osim toga ona talijanska farba bez stetnih stvari Biokap-mozes je naci u apotekama..
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20290 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Nisrin wrote:
soraya93 wrote:Trenutno za podocnjake koristim kombinaciju becca undereye brightening corrector i preko njega maybelline fit me korektor. To sve utapkam beauty blenderom i super prekrije ..imam mac prolongwear i ne svidja mi se.. dosta isušuje, linije mi se pojave kao da sam stara a i izbor nijansi je los..cula sam da je dobar laura mercier korektor pa cu to slijedece da kupim. Navodno ga koristi Mario Dedivanovic, hidrira i full coverage pa cemo vidjeti..

Lauru možemo sanjati, kao i BECCU, osim vani da kupimo...Meni je koža dehidrirana zimi, ali nekim čudom MAC savršeno sjedne, nimalooo ne isušuje, a prekrije dosta dobro, s obzirom da mi je željezo loše pa su plavičasti :D I nemam borica ima tu i do genetike sigurno :D
Sve Becca mozes kupiti sa cultbeaty.co.uk jos ti odbije njihov VAT, pa te dodje jeftinije nego da kupis vani..Pravu cijenu vidis tek kad se registrujes, odaberes zemlju B&H i ubacis u korpu, jer ti tek tad odbije British VAT.
Ispravka Becca kozmetiku ne isporucuju u BiH, Lauru Mercier jesu.
no_sikiriki
Posts: 17068
Joined: 11/12/2012 13:21

#20291 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

BJB wrote:
no_sikiriki wrote:Znam da je tema šminka, ali da ne otvaram novu temu, kontam da je dosta "blisko", da li je iko koristio prirodne farbe za kosu (ne kna) i ako da kakva su iskustva, pogotovo u prekrivanju sijedih i da li je vidno manje štetno za kosu? Meni kosa jako loše podnosi farbu, ali sad imam sijedih, a ne bih baš da izgledam kao starica u tridesetim :D
Dok sam se farbala u smedje probala sam onu je li Lush Caca brun, i super je, traje bas dugo, makar meni je trajala..i osim toga ona talijanska farba bez stetnih stvari Biokap-mozes je naci u apotekama..
Hvala ti puno, bas mi i treba tamno smedja boja, nisam imala pojma da takvo nesto ima u Lush-u...samo mi reci da li je imala onaj crvenkasti sjaj? To uvijek pokusavam izbjeci ali me nekako potrefi :D I koja ti je bila bolja, ta Lush-eva kna ili Biokap farba?
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#20292 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

otherside wrote:Michun i Nisrin hvala :kiss:
kupila sam prolongwear juce NW 20, budemo vidjeli :D
nazalost, nisam bas najsretnija sa mac prolongwear. mozda je i do zimskih temperatura ali prilicno isusuje kozu ispod ociju.
ne mogu da vjerujem da nema korektora koji je dobro pigmentisan, fino pokriva a ipak ima neku bazu koja nece isusivati kozu.
hocu reci, sigurno ima neki koji je blizu savrsenog samo da je doci do njega :D
bacam se u istrazivanje...javim ako sta dobro pronadjem ;-)
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#20293 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

Hej, žene, naišla sam na ovu super stvar u Americi ali vidim da je došlo i kod nas. Topla preporuka

Image
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#20294 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

Zoya wrote:Hej, žene, naišla sam na ovu super stvar u Americi ali vidim da je došlo i kod nas. Topla preporuka

Image
Gdje ima kod nas ovo?
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#20295 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

https://www.itcosmetics.com/award-winne ... gid=top-10

k'o biva, ovaj je medju najboljim.
i gdje ga sad nabavit? :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#20296 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mis mekinjas »

To vam je dio L’Oreala probajte na britanskim stranicama.

https://www.itcosmetics.co.uk/
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20297 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Image

Ovaj sam probala - light- jako ga malo treba staviti i dobro pokrije - gusto je, ljepljivo - tokom dana isusena koza i kao da ima plavkasti undertone-mozda zbog izbora -light.
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#20298 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

soraya93 wrote:
Zoya wrote:Hej, žene, naišla sam na ovu super stvar u Americi ali vidim da je došlo i kod nas. Topla preporuka

Image
Gdje ima kod nas ovo?
Kad rekoh kod 'nas', mislila sam na Evropu.
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#20299 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

Zoya wrote:
soraya93 wrote:
Zoya wrote:Hej, žene, naišla sam na ovu super stvar u Americi ali vidim da je došlo i kod nas. Topla preporuka

Image
Gdje ima kod nas ovo?
Kad rekoh kod 'nas', mislila sam na Evropu.
Pa gdje u Evropi?
Post Reply