SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20226 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Zene je li neka zainteresovana za Huda Beauty liquid matte u nijansi bombshell? Nijansa je opisana kao brown nude,izgleda kao svijetlo narandzasto smedja nijansa.
Samo jedanput isprobano, nikako mi ne pristaje..Kostao me 15 GBP, znaci zaokruzicemo na 30KM..
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#20227 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ericha100 »

Imali ovdje masnokožaca? :( Treba mi savjet za neki proizvod koji može, na dnevnoj bazi, da mi reguliše pretjerano lučenje masnoće na licu. Ne bih puder u boji jer to ne koristim na dnevnoj bazi. Neke maramice, primer ili bezbojni matirajući puder bi bio ok.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#20228 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

BJB wrote:Zene je li neka zainteresovana za Huda Beauty liquid matte u nijansi bombshell? Nijansa je opisana kao brown nude,izgleda kao svijetlo narandzasto smedja nijansa.
Samo jedanput isprobano, nikako mi ne pristaje..Kostao me 15 GBP, znaci zaokruzicemo na 30KM..
odakle si narucivala? ili si kupila negdje vani :D
_Mila_
Posts: 78
Joined: 10/05/2014 10:41
Location: Sarajevo

#20229 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by _Mila_ »

Nisrin hvala!
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20230 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

VenomousV wrote:
BJB wrote:Zene je li neka zainteresovana za Huda Beauty liquid matte u nijansi bombshell? Nijansa je opisana kao brown nude,izgleda kao svijetlo narandzasto smedja nijansa.
Samo jedanput isprobano, nikako mi ne pristaje..Kostao me 15 GBP, znaci zaokruzicemo na 30KM..
odakle si narucivala? ili si kupila negdje vani :D
Sa cult of beauty, doslo mi u utorak, probala, skontala da mi nikako ne stoji..Pravo je postojano,jedan sloj je dovoljan. Ako ga ne prodam, samo ce stajati dok mu ne prodje rok i na kraJU cu ga pokloniti ili baciti..Stoga 30KM, samo jedanput otvoren i proban.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#20231 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

BJB wrote:
VenomousV wrote:
BJB wrote:Zene je li neka zainteresovana za Huda Beauty liquid matte u nijansi bombshell? Nijansa je opisana kao brown nude,izgleda kao svijetlo narandzasto smedja nijansa.
Samo jedanput isprobano, nikako mi ne pristaje..Kostao me 15 GBP, znaci zaokruzicemo na 30KM..
odakle si narucivala? ili si kupila negdje vani :D
Sa cult of beauty, doslo mi u utorak, probala, skontala da mi nikako ne stoji..Pravo je postojano,jedan sloj je dovoljan. Ako ga ne prodam, samo ce stajati dok mu ne prodje rok i na kraJU cu ga pokloniti ili baciti..Stoga 30KM, samo jedanput otvoren i proban.

meni se cini da su hudini ruzevi nepouzdani kad je u pitanju boja
uzela u barceloni medusa - jedna boja na swatchevima, druga boja na tudjim usnama, treca na mojoj ruci a cetvrta na usnama
i sto je najgore, imam nesto vrlo slicno - golden rose
upitah gdje si nabavila ako se opet odlucim na avanturu zvanu kupovina huda ruza :D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20232 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Postojaniji su od NYX soft matte lip creams, ali to sa bojama je problem. Imam jedan Lime crime lip plushie,i puno mi se vise svidjaju nijanse.
Image
Ima li u internacionalnim Sephorama Cat von D tecnih ruzeva? Voljela bih ovo isprobati Image
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#20233 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

@BJB: Ja sam sad u Barceloni vidjela da imaju Kat Von D ruzeve, al nisu imali bas sve nijanse
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20234 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Ericha100 wrote:Imali ovdje masnokožaca? :( Treba mi savjet za neki proizvod koji može, na dnevnoj bazi, da mi reguliše pretjerano lučenje masnoće na licu. Ne bih puder u boji jer to ne koristim na dnevnoj bazi. Neke maramice, primer ili bezbojni matirajući puder bi bio ok.

Ok, napisala si da ne zelis puder, ali svejedno probaj YSM INglot, preeeelagan je puder, bas prirorno izgleda. tj ne primijeri se na licu, nemas efekat maske, a matira i vise nego bi trebao po mom misljednju :d Nije ni skup bez akcije 25KM!
Imas i njihov primer, ako neces puder, isto YSM!

A imas ESSENCE "maramice" kojima pokupis visak sebuma u toku dana, sad su u novoj kolekciji dobili preslatko pakovanje vidjeh u CMu...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20235 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Vrlo efikasno


Image

Kao i-- translucent powder
Image
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#20236 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ericha100 »

Neki dan u gradu tražila essence maramice i nigdje ih nije bilo. Čak mi u bbi u dm-u cura rekla da im odavno ne dolaze, pa sam neki dan naručila Shiseido maramice preko neta, a do tada kupila Farmasijeve, da vidim valjaju li išta.
Taj Inglot primer bi mogao doći u obzir. Problem s puderima je što se meni prosija lice baš brzo. Čak i s najboljim se prosijam nakon tri sata i onda ako sam vani, stalno moram ponavljati, što rezultira slojevima. A pore mi se lako začepe i dobijem akne. :roll:
Ma zlo mi je od mog lica, dok ne riješim uzrok (hormone), ne mogu mu ništa, samo maskiram stanje. Ali živjeti se mora. :lol:
Hvala vam na preporukama, nešto ću uzeti da držim masnoću pod kontrolom ako niša.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20237 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Essence maramice vidjeh u CMu na ALipasinu...prosle sedmice!

Uzmi YSM puder tester. zamoli dat ce ti...:) meni previse matira, mozda tebi bude OK, ali ga koristim jer je jedini koji mi ne izaziva akne, uzasno mi je lice osjetljivo!
no_sikiriki
Posts: 17286
Joined: 11/12/2012 13:21

#20238 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

Preporuke za dobar (crveni) karmin (suhi ili tecni), u smislu da ostaje na usnama sto duze a da se ne melja, ne znam postoji li takvo nesto a da se ne razmaze kad se jede? (Nemam bas iskustva sa karminima)

Na preporuku Nisrin probala sam Golden Rose tekuci karmin, dobra je boja, i dugo ostaje ako se samo pije itd. ali ako se nesto pojede odmah se mora popravljati jer izgleda kao masakr :D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20239 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Kakav god da uzmes ako hoces da bude postojan, balzam/labelo stavec stavljas na usne da omeknu,nahranis ih, pa olovku iste boje kao ruž, pa ruz, pa blotash, pa opet ruz i malo prstom utapkas ruz. Ne znam jesam li dobro upamtila..Evo ti trikovi Lise Eldridge.

Meni najdrazi je Bond Girl od Charlotte Tilbury, ali pise da je berry shade, a Boga mi je crven i to ga nanesem i cmoknem usnama da bude vise kao blood stain nego lipstick..Traje li traje..Tek sam ga pola potrosila..Kupila 2016, najvise ga koristim.
Evo slike sa pinterestaImage
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20240 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Kupila sam ruz Charlotte Tilbury- amazing grace- nisam zadovoljna kvalitetom ni bojom . Imala sam- Kevyn Aucoin- soft pink- slican je Amazing grace- no, nije to to sto sam htjela. :sad
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20241 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Je li roskasto smedja nijansa? Ili je drecavija nijansa?Image Meni ovakve jagodasto roskaste nijanse nikako ne pristaju ili mi se ne svidja..
Ja sam pravo zadovoljna sa nijansama Pillow talk i Bond Girl, Very Victoria-nikako, eto stavim ga ponekad, ali bas rijetko..JEdnostavno nije lijepa boja..
no_sikiriki
Posts: 17286
Joined: 11/12/2012 13:21

#20242 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

BJB, hvala ti. Nisam ni pomislila da je to citava tehnika...nisam nikad koristila olovke, uvijek me nesto asociraju na onaj uzas od prije kad su zene crtale one tamne linije a roza karmin :D ali pogledacu, to bas ima smisla s crvenom. Inace sam uvijek stavljala labelo preko karmina, znaci treba obrnuto.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20243 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

no_sikiriki wrote:Preporuke za dobar (crveni) karmin (suhi ili tecni), u smislu da ostaje na usnama sto duze a da se ne melja, ne znam postoji li takvo nesto a da se ne razmaze kad se jede? (Nemam bas iskustva sa karminima)

Na preporuku Nisrin probala sam Golden Rose tekuci karmin, dobra je boja, i dugo ostaje ako se samo pije itd. ali ako se nesto pojede odmah se mora popravljati jer izgleda kao masakr :D

Ja koristim GR 16ku, neka nude nijansa, evo i jela i pila na poslu i dalje stoji :D A crveni takodjer...mozda je i do usana...:)
Sa olovkom jeste postojaniji ali mi se mrsko peglati...:D Inace, kod crvenog ruza mi postojanost nije problem- nego ona razlika "unutras usana" bas se vidi dokle je boja :D
Imam dobar i NYXov tecni mat, ali je dobar samo nekih sat-dva...onda se pocne ruzno skidati...a imala sam i Estee Lauder, onaj iz plave linije, ali se linija "napravi" u roku sat vremena...
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#20244 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by superiska »

Nisrin wrote:
no_sikiriki wrote:Preporuke za dobar (crveni) karmin (suhi ili tecni), u smislu da ostaje na usnama sto duze a da se ne melja, ne znam postoji li takvo nesto a da se ne razmaze kad se jede? (Nemam bas iskustva sa karminima)

Na preporuku Nisrin probala sam Golden Rose tekuci karmin, dobra je boja, i dugo ostaje ako se samo pije itd. ali ako se nesto pojede odmah se mora popravljati jer izgleda kao masakr :D

Ja koristim GR 16ku, neka nude nijansa, evo i jela i pila na poslu i dalje stoji :D A crveni takodjer...mozda je i do usana...:)
Sa olovkom jeste postojaniji ali mi se mrsko peglati...:D Inace, kod crvenog ruza mi postojanost nije problem- nego ona razlika "unutras usana" bas se vidi dokle je boja :D
Imam dobar i NYXov tecni mat, ali je dobar samo nekih sat-dva...onda se pocne ruzno skidati...a imala sam i Estee Lauder, onaj iz plave linije, ali se linija "napravi" u roku sat vremena...
Ja sam nedavno kupila Flormar, crveni ruž. Nije loš. Supermatte 206, pe eto možda da pogledaš.
no_sikiriki
Posts: 17286
Joined: 11/12/2012 13:21

#20245 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

Meni ne stoje te nude nijanse...ne znam fakat u cemu je, jos bas jedem oprezno haha ali dovoljno je malo da se zamelja i bas ofirno izgleda. A upravo to sto kazes za boju crvenog karmina, unutrasnja strana usana bas se mora precizno nakarminati :D inace sam vrlo jednostavna sto se tice sminkanja, olovka maskara i malo boje na usne, tek nedavno sam pocela karmine koristiti.

superiska hvala ti, pogledacu :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20246 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

BJB wrote:Je li roskasto smedja nijansa? Ili je drecavija nijansa?Image Meni ovakve jagodasto roskaste nijanse nikako ne pristaju ili mi se ne svidja..
Ja sam pravo zadovoljna sa nijansama Pillow talk i Bond Girl, Very Victoria-nikako, eto stavim ga ponekad, ali bas rijetko..JEdnostavno nije lijepa boja..
:-)

Uradila sam par selfie- nesto je izmedju. Da sam znala da ovako izgleda na slici, ne bih ga kupila. :lol:

Al' evo eksperimentisem - namazem pa obrisem papirom- i onda nanesem -lip stick od Dr. Hauschka. :-)
Htjela sam nesto kao ovaj, kod Belle- no tu je negdje zbilja, kada ga obrisem ...

Image
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20247 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Ovo meni lici na kombinaciju lipstick pa lipgloss, ili samo neki bolji lipgloss.
Joj imala sam nekad Image, uglavnom proslijedila jer je imao grozan ukus i miris a osobi kojoj sam proslijedila se svidjao, moglo bi se s necim bas masnim ovo postici, naneses lipstick i onda preko neki jaki sjaj ili nesto poput lanolips.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20248 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

BJB wrote:Ovo meni lici na kombinaciju lipstick pa lipgloss, ili samo neki bolji lipgloss.
.
Na osnovu slika ne treba kupovati.
Nisam ni znala da je iz mat kolekcije. Prodavacica mi izabrala. :-)
No, jeste, postojan, ne brise se ali sam primjetila da mi se koza guli. To nisam imala sa Kevyn- ruzevima.

Ne volim lipgloss- svi su mi ljepljivi.
Probala sam par puta ovo uljeImage

-jeste skupo, ali daje lijep sjaj.

pillow talk--mi lijepo izgleda na slikama-- pogledat cu...mislim da sam slicne probala i ..falilo mi boje ....
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20249 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Je li iko koristi ili je koristio Tarte sjene? Vrijede li para koliko kosta jedna paleta? (77KM) Osipaju li se? Na youtube-u kad gledam kako ih nanose reklo bi se da se super blendaju i da su bas postojane..
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#20250 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LolaLola »

BJB wrote:Je li iko koristi ili je koristio Tarte sjene? Vrijede li para koliko kosta jedna paleta? (77KM) Osipaju li se? Na youtube-u kad gledam kako ih nanose reklo bi se da se super blendaju i da su bas postojane..

Meni najbolje. Osipaju se malo.
:thumbup:
Post Reply