SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#20176 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ericha100 »

A probala sam svašta i nikad nisam zadovoljna. Ali čitala sam po forumima i netu da se hvali ova Paula's choice, a moram imati nešto s visokim faktorom jer mi je koža tanka, providna, sklona pjegama, gorenju... svemu najgorem. :lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20177 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

i ja koristim taj faktor-trenutno koristim ovu, ali nisam sigurna da li mozes nabaviti--

Image
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#20178 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ericha100 »

moonca wrote:i ja koristim taj faktor-trenutno koristim ovu, ali nisam sigurna da li mozes nabaviti--

Image
Ima je na ebayu.

Zvuči dobro. Je li ti pravi nered ikakav na licu? Meni je koža na masnijoj strani, pa bi li mi bila "teška" na licu i davala dodatnu masnoću?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20179 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Ericha100 wrote: Ima je na ebayu.

Zvuči dobro. Je li ti pravi nered ikakav na licu? Meni je koža na masnijoj strani, pa bi li mi bila "teška" na licu i davala dodatnu masnoću?
Ovu imam
Image

I moja t-zona je masnija, no ja inace koristim nakon ove kreme pore primer-tako da mi bude dobro.

I ovu imam-masnija je --ali nisu 'bijele' i koza ih ipak upije.

Image
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#20180 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ericha100 »

Naručila sam 10 testera za ovu verziju spf 46, pa vidjet ćemo. :D
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#20181 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

dobila sam konjuktivitis ali alergijski i upalu roznjace desnog oka od Nivea miceralne vode za skidanje sminke. eto zene oprez i kod tih stvari :cry: :nija:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20182 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Zato se isplati uzeti Biodermu..Evoluderm je francuska micelarna iz CM-a, ali nije ni blizu Bioderme, peckaju oci..Bioderma je zakon, ali ona roza.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20183 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Ta je vjerovatno u nekom 'srodstvu' sa ovom - cisti dobro waterproof masc. ali jako pecka- prestala sam koristiti-
Image

sada sam sa Sephorinom i ok je ali za osjetljive oci i inace njegu trepavica mi je ova naj..

Image
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#20184 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

Garnier me isto peckala ali nisam imala drigih problema.

Sad sam opet kupila lorealovu. Nju sam koristila dugo cim, zapravo otkad su se pojavile ove vode i nikad nisam imala problema. Ne znam koji djavo me nagovori da mijennam ali eto :roll:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#20185 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zijancer »

5:00
And doing so, set the stage for something called transepidermal water loss, which is the evaporation of water out of the skin that leads to drying, okay?
Dry skin. Dry skin period. There is no such thing as dehydrated skin okay. There is dry skin, and that is it.
And that generally occurs as a result of impaired skin barrier. Impaired by the virtue of the crap that you’re putting on your face, not the fact that you’re not drinking like 10 gallons of water. Yeah, that has nothing to do with it.
:-D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20186 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Effaclar je za izuzetno masnu kozu i kome odgovara salicilna kiselina...:D Meni i gel i duo isusuju kozu...

Ja sam trenutno presla na Uriage 3R, sto se tice problema na kozi...odgovara mi, ima cak 17% AHA I BHA kiselina, sto je super omjer i ne bas preporucljivo za koristiti ako cete se izlagati na suncu, osim da stavite kremu sa SPF50...ja koristim AVENE spf20, LEGERE, sto nije dovoljno, p sam dobila malo flekica na godisnjem, ali nista strasno, Uriage je smirio PMS uzas...uglavnom, vise ne eksperimentisem vec se drzim LRPa- Anthelios 50ke, Avena, Vichy seruma i Uriage krema...:D

I NE SLUSAM TUDJE PREPORUKE, jer ssto je nekome dobro, ne mora znaciti da je i drugima...posebno mi sa uzasno osjetljivom kozom
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#20187 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Strpljiva »

Trebam preporuku kreme/spreja s SPF min 30 za ove ljetne dane?

Edit: za lice.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20188 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Strpljiva wrote:Trebam preporuku kreme/spreja s SPF min 30 za ove ljetne dane?

Edit: za lice.

La Roche Posay Anthelios i Avene Cleanance, ako ti mjesovita, masna koza..:D

Jeste upratili Neziru Mehmedovic? Ima je i na YT, bas cura ima dobru tehniku sminkanja, mada je malo too much, ali arapski stil koji njoj savrseno odgovara!
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#20189 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by vješalica »

Izvjestacena pogotovo obrve
Bezveze prosjecno nakebana sa tonom sminke na gubici
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#20190 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Strpljiva »

Nisrin wrote:
Strpljiva wrote:Trebam preporuku kreme/spreja s SPF min 30 za ove ljetne dane?

Edit: za lice.

La Roche Posay Anthelios i Avene Cleanance, ako ti mjesovita, masna koza..:D

Jeste upratili Neziru Mehmedovic? Ima je i na YT, bas cura ima dobru tehniku sminkanja, mada je malo too much, ali arapski stil koji njoj savrseno odgovara!
Da, kombinovana je. Ako si koristila obje, koja je laganija? Trenutno koristim Balein fluid, ali je tezak u ovim ljetnim danima. Zacepi pore. Za zimu je odlican i kao primer.

Nezira je prelijepa. Nije moj stil sminkanja, ali kao sto kazes njoj odlicno leži.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#20191 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

mislim stvarno izvinite ali sta je vise sa napuhanim usnama?!
pretjeruju i nase hamse.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#20192 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

Michun wrote:mislim stvarno izvinite ali sta je vise sa napuhanim usnama?!
pretjeruju i nase hamse.
a ne znam sad je moda da sve izgledaju isto. ista kosa ispeglana, iste obrve, iste patike/stikle/cizme, iste hlace do clanaka i da oni vire i bijele carape. ne znam sta se desilo sa individualnoscu ali sve su cure pod isti kalup. nekako bezveze. i to pucenje usana na svakoj slici, povecanje i sl, je vala vise :-)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#20193 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

male_okice wrote:
Michun wrote:mislim stvarno izvinite ali sta je vise sa napuhanim usnama?!
pretjeruju i nase hamse.
a ne znam sad je moda da sve izgledaju isto. ista kosa ispeglana, iste obrve, iste patike/stikle/cizme, iste hlace do clanaka i da oni vire i bijele carape. ne znam sta se desilo sa individualnoscu ali sve su cure pod isti kalup. nekako bezveze. i to pucenje usana na svakoj slici, povecanje i sl, je vala vise :-)
slazem se...ubise sve lijepo
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20194 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Strpljiva wrote: Da, kombinovana je. Ako si koristila obje, koja je laganija? Trenutno koristim Balein fluid, ali je tezak u ovim ljetnim danima. Zacepi pore. Za zimu je odlican i kao primer.

Nezira je prelijepa. Nije moj stil sminkanja, ali kao sto kazes njoj odlicno leži.

Ja imam izuzetnooooo osjetljivo lice i meni SPF u kremama odgovara samo na moru, inace mi jako isusuje lice, ali zbog Uriage-a moram koristiti visoki SPF dok je ljeta :D Laganija je AVENE Hydrance Legere, a onda Avene Cleanance, pa onda LRP ali to ovisi od osobe do osobe:D Od Balee sam imala potkozne bubuljice, uzasno sam se izasipala, mada mi fluid radi isto sve kao VICHY booster mineral 89, ali od Vichya nemam nikakve reakcije...
Last edited by Nisrin on 27/08/2018 10:45, edited 1 time in total.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20195 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Michun wrote:mislim stvarno izvinite ali sta je vise sa napuhanim usnama?!
pretjeruju i nase hamse.

Pa mislim da estetsksi hirurzi sada imaju najvise posla...a i cure pretjeruju sa ISCRTAVANJEM! Precrtaju usne po 2cm, sto je onako bas vidljivo i ruzno, meni je ljepse vidjeti sa punijim usnama, nego tankim, ali ne volim previse izvjestaceno nista...Nezira punije usne ima i bez iscrtavanja, e sad, da li je uradila ili su prirodne - ne znam, kaze da nije radila..
Meni su isto punije, ali jednu uvijek malo vise "precrtam" (gornju) jer su asimetricne zbog polozaja zuba, ali to uradim skroz diskretno, da se ne primijeti :D
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#20196 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

Nisrin wrote:
Michun wrote:mislim stvarno izvinite ali sta je vise sa napuhanim usnama?!
pretjeruju i nase hamse.

Pa mislim da estetsksi hirurzi sada imaju najvise posla...a i cure pretjeruju sa ISCRTAVANJEM! Precrtaju usne po 2cm, sto je onako bas vidljivo i ruzno, meni je ljepse vidjeti sa punijim usnama, nego tankim, ali ne volim previse izvjestaceno nista...Nezira punije usne ima i bez iscrtavanja, e sad, da li je uradila ili su prirodne - ne znam, kaze da nije radila..
Meni su isto punije, ali jednu uvijek malo vise "precrtam" (gornju) jer su asimetricne zbog polozaja zuba, ali to uradim skroz diskretno, da se ne primijeti :D
pa sve zavisi od lica, ja imam tanke usne, ali mi odgovaraju licu, rijetko ruz koristim, bas ponekad, i ne crtam nista, tako je kako je, ja sam sebi fina :-D , ali npr kad pogledas slike necije svi imaju taj duck face niko ziv nema ono osmjeh na licu i normalnu facu, nego umjetne obrve, umjetne usne, umjetne trepavice. a sve su to cure koje su u svojim 20tim, covjece na sta ce liciti kad budu imale 40-50? one sad imaju nesto neprocjenjivo a to je mladost, to je lice bez bora bez podocnjaka i umjesto da uzivaju u toj prirodnoj ljepoti one stave 13kg pudera na sebe i konturisu i sto treba i sto ne treba i izgledaju sa 20 kao 35+.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#20197 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Nisrin wrote:
Michun wrote:mislim stvarno izvinite ali sta je vise sa napuhanim usnama?!
pretjeruju i nase hamse.

Pa mislim da estetsksi hirurzi sada imaju najvise posla...a i cure pretjeruju sa ISCRTAVANJEM! Precrtaju usne po 2cm, sto je onako bas vidljivo i ruzno, meni je ljepse vidjeti sa punijim usnama, nego tankim, ali ne volim previse izvjestaceno nista...Nezira punije usne ima i bez iscrtavanja, e sad, da li je uradila ili su prirodne - ne znam, kaze da nije radila..
Meni su isto punije, ali jednu uvijek malo vise "precrtam" (gornju) jer su asimetricne zbog polozaja zuba, ali to uradim skroz diskretno, da se ne primijeti :D
nije pitanje prirode...i ja imam punije usne. stvar je da sve zene izgledaju isto, ko iz kalupa.
znamo svi sta je ideal ljepote ali brate sve ko kim i kajli zele da budu.
ja od kad imam kratku kosu (4 god) 100 mi je zena reklo joj blago tebi i ja bi ali me strah. chega te strah...narasce. budi drugacija ako zelis.
nije upitan ni popravak ako je asimetricno...to podrzavam.
nezira malo lagi ja mislim, jer stari video i novi...ja vidim razliku.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20198 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Nazalost, jeste sve ukalupljeno, od frizura, makeupa ala Kylie do odjece...Meni je najtragicnije kad curice od 15-16godina imaju tokom dana full makeup i sve idu da rade obrve iste, a uopste isti oblik ne odgiovara svakom licu :D
Pretjeruje se u svakom smislu...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20199 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Michun wrote:
nije pitanje prirode...i ja imam punije usne. stvar je da sve zene izgledaju isto, ko iz kalupa.
znamo svi sta je ideal ljepote ali brate sve ko kim i kajli zele da budu.
ja od kad imam kratku kosu (4 god) 100 mi je zena reklo joj blago tebi i ja bi ali me strah. chega te strah...narasce. budi drugacija ako zelis.
nije upitan ni popravak ako je asimetricno...to podrzavam.
nezira malo lagi ja mislim, jer stari video i novi...ja vidim razliku.

ne znam Neziru licno, ali pogldah kratko spot Mirze SOljanina iz 2014. i stvarno je imala "tanje" usne...ali OK, sta ko voli neka nosi ali je postalo malo dosadno...ili kad neke "influenserice" pocnu pricati da zene trebaju OSTATI PRIRODNE, a sve i jedna japanski iscrtane obrve ima, iskvarcana, usne uradjene, trepavice nadogradjene, nokti uradjeni, zubi uradjeni itd :D
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#20200 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

Nisrin wrote:
Michun wrote:
nije pitanje prirode...i ja imam punije usne. stvar je da sve zene izgledaju isto, ko iz kalupa.
znamo svi sta je ideal ljepote ali brate sve ko kim i kajli zele da budu.
ja od kad imam kratku kosu (4 god) 100 mi je zena reklo joj blago tebi i ja bi ali me strah. chega te strah...narasce. budi drugacija ako zelis.
nije upitan ni popravak ako je asimetricno...to podrzavam.
nezira malo lagi ja mislim, jer stari video i novi...ja vidim razliku.

ne znam Neziru licno, ali pogldah kratko spot Mirze SOljanina iz 2014. i stvarno je imala "tanje" usne...ali OK, sta ko voli neka nosi ali je postalo malo dosadno...ili kad neke "influenserice" pocnu pricati da zene trebaju OSTATI PRIRODNE, a sve i jedna japanski iscrtane obrve ima, iskvarcana, usne uradjene, trepavice nadogradjene, nokti uradjeni, zubi uradjeni itd :D
ma meni kad spomenu samo taj pojam "influenser" odmah dobijem ospice i mijenjam kanal, dislakujem stranicu i sve moguce. :lol:
Post Reply