SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
lmo
Posts: 7811
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#20051 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lmo »

koristite li vi suha ulja?
Image

kako to, zašto to, kaži, kaži...?
User avatar
frosty
Posts: 1290
Joined: 26/11/2017 16:53

#20052 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by frosty »

lmo wrote:koristite li vi suha ulja?
Image

kako to, zašto to, kaži, kaži...?
Ja već par godina koristim nuxe suho ulje, i to uglavnom ljeti. Ne koristim ga za lice, već samo za kosu i tijelo. Miriše predobro, a koža bude baš lijepa i mekana. Probaj, odlično je :thumbup:
User avatar
lmo
Posts: 7811
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#20053 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lmo »

e, hvala ti frosti, a može li na lice, kombinovana koža? gledala sam nešto po netu, popularno je, ali bih voljela čuti ako neka od vas ima iskustva...da podijeli.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#20054 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Suho ulje za suncanje La Roche, 50 spf je idealno.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20055 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

frosty wrote: Ništa, onda palim za Deutschland da vidim je li kvalitetniji nego kod nas :D
Ne znam šta je u pitanju ali čini mi se da su promijenili formulu, ne odgovara mi nikako, a koristila sam ga godinama. Sad mi je pretežak na licu, može proći eventualno za večer. Probat ću ovaj MAC-ov, vidim da ima pozitivne recenzije. U svakom slučaju hvala ti :-D

Bas sam citala da je reformulisan, ne bih ga ni ja vise kupila...probaj YSM INglot, ako ti je ptorebno samo ujednaciti ten...skroz je lagan- kazu na bazi vode, i ne prekriva previse, a dobijes neki mat efekat :D
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#20056 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

lmo wrote:koristite li vi suha ulja?
Image
Gdje kupis ovo olival ulje?
User avatar
lmo
Posts: 7811
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#20057 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lmo »

olival ima u CM-u, a vjerovatno i još ponegdje..
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#20058 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

lmo wrote:olival ima u CM-u, a vjerovatno i još ponegdje..
Hvala... potrazicu :thumbup:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#20059 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20060 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Zene, MAKE UP REVOLUTION palete sjena su ljuuubav...od totalno mat palete do onih sa 5-6 mat sjenila, a ostale su shimmeraste...postojanost odlicna, odlicno se blendaju...govorim o paletama od 32 sjene..cijena sitnica- 28KM!

Inace, MUR je kompanija koja pravi dupe proizvode HE brendova, i iz Londona su :D

I dalje ne razumijem zasto djevojke/zene kupuju KINESKE KOPIJE, sumnjivog porijekla i kvaliteta, pored toliko druge i pristupacne kozmetike i jos mi nije jasno kako se u SCCu prodaje kineska kozmetika...cini mi se 1.sprat i prizemlje, neki Kylie ruzevi, HUDA palete sjena po 5x nizoj cijeni od originala! Plus u Flormaru RT kistovi koji su KINESKI, prodaju se po realnoj cijeni originalnih!
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#20061 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

lmo wrote:koristite li vi suha ulja?
Image

kako to, zašto to, kaži, kaži...?
gdje ovo ima za kupiti ovo sa slike? ja sam par puta koristila od alverde ulje, i kupovala sam neko od one iste firme sto ima onaj konjiski balzam ali za masazu i bilo mi je fino :-D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20062 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

OVo Olival bih ja trazila u DM-u, CM-u ili apotekama...Znam da sam negjde vidjela njihvoe kremice, pa ako ima kremica, ima vjerovatno i suho ulje od smilja..Voliiim miris smilja, mogla bih ovo i sama potraziti..
Imageovim sam se mackala po tijelu i po kosi. Dobila sam nekad odnekud manju flasicu tester, kupila 2 vec bez nameta..Super stvar..
Image Ovo od sipka sam samo na licu koristila
Image
Samo po licu Emma Hardie Brilliance facial oil
Sad koristim ovoo, niej ulje vec serum
Image
ili MatrixylImage
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#20063 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

BJB wrote:OVo Olival bih ja trazila u DM-u, CM-u ili apotekama...Znam da sam negjde vidjela njihvoe kremice, pa ako ima kremica, ima vjerovatno i suho ulje od smilja..Voliiim miris smilja, mogla bih ovo i sama potraziti..
Trazila ja u cm-u na titovoj... nema, mislim ima Olival ulja al nema ovo od smilja :sad:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20064 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Nisam ni ja nikad u BiH nasla od smilja, samo u Hrvatskoj :D Inace, odlicne su im OLIVAL kreme, za ispod makeupa...

BJB, kad uspijes sve istestirati?? :D probatti? Podsjecas me na onu farmaceutkinju DEAR SKIN beauty blog, popularna je na FBu i ima svoj blog :D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20065 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Nemam blog, samo mi jos to fali. :D
Nuxe kupila prije x godina i bas mi se svidjelo, onda u Hrvatskoj u apoteci ope't kupim, i jos jedanput il dvaput sa feelunique bez zafrkancija..Mackala sam Nuxe svuda osim po licu..Cak sam dobila i ono Nuxe sljokicasto pa proslijedila kolegici jer ona voli ljeti potamniti pa joj bas fino isao onaj sjaj i ono ulje za njegu koze..
Trilogy sam trosila cijelu jednu zimu, mala bocica, bilo na snizhenju, bloggerice hvalile i ja isprobala, nisam se pokajala..Mislim da sam bocicu platilanesto jeftino 12funti.
Nakon togaovo EmmaHardie isto prosla bez nameta, bilo neko snizenje i njega nisam potrosila do kraja na lice, cak je bilo malo uzeglo, mozda 1/5 teglice,noge sam mazala njime..Imam suhu kozu ubi boze od tushiranja..
OVaj Buffet jos trosim ali njega ne smijem u isto vrijeme kad i Matrixyl protiv bora, a i to su serumi sa peptidima..Evo trenutno ne trosim nikkakvo ulje,osim Baleinog kokosovog tecnog i neke mjesavine za masiranje po nogama..Kako ne volim strample i helanke zimi nosim dokoljenice grilonke, pa kad ih skinem zgulila bih noge,tako da ih moram mackati uljima..
U ricinusovo sam dugo umakala staru opranu cetkicu od maskare i stavljala na trepaviceda ojacaju...
Kupila davnoooo Balm Balm base oil jojoba i evo istekao mu rok a nisam ga ni pola potrosila..Gledala video Wayne Gossa i to kako uciniti bilo koju podlogu ljepsom dodavanjem koje kapi ulja za lice..Sta mislite, smijem li ovim uljem jojobe mackati noge ako mu je istekao rok u augustu 2017?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20066 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Sta mislite, smijem li ovim uljem jojobe mackati noge ako mu je istekao rok u augustu 2017?
:roll:
Vidi je sta pita.O, da , ni slucajno da nisi nogice mljackala uljem kojem je istekao rok. :-D

Ja uz svoju Nars tinted moistr. dodajem ovo-
Image
ili ovo-Image
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#20067 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by All Apologies »

Lice mi je isuseno i pocelo je da stari, nije vise tako zategnuto kao prije :cry: imam 35g. Nijedna krema mi ne odgovara. Dobra se pokazala avene hydrance optimale riche, ali se koza brzo zasitila. Sad gledam sve prednosti arganovog ulja i namjeravala sam to uzeti, ali ugledam i vichy 89.
Sta je po vasem misljenju bolje?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20068 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

All Apologies wrote:Lice mi je isuseno i pocelo je da stari, nije vise tako zategnuto kao prije :cry: imam 35g. Nijedna krema mi ne odgovara. Dobra se pokazala avene hydrance optimale riche, ali se koza brzo zasitila. Sad gledam sve prednosti arganovog ulja i namjeravala sam to uzeti, ali ugledam i vichy 89.
Sta je po vasem misljenju bolje?


Vichy 89 serum 38KM u Monisu! Termalna voda 89%, ostatak hijaluronska kiselina i glicerin!
Last edited by Nisrin on 03/04/2018 10:32, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20069 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

All Apologies wrote:Lice mi je isuseno i pocelo je da stari, nije vise tako zategnuto kao prije :cry: imam 35g. Nijedna krema mi ne odgovara. Dobra se pokazala avene hydrance optimale riche, ali se koza brzo zasitila. Sad gledam sve prednosti arganovog ulja i namjeravala sam to uzeti, ali ugledam i vichy 89.
Sta je po vasem misljenju bolje?
Pokusaj sa maskama, radije vichy 89,vidim na bazi je hydraulic acid-a
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#20070 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by vješalica »

moonca wrote:
All Apologies wrote:Lice mi je isuseno i pocelo je da stari, nije vise tako zategnuto kao prije :cry: imam 35g. Nijedna krema mi ne odgovara. Dobra se pokazala avene hydrance optimale riche, ali se koza brzo zasitila. Sad gledam sve prednosti arganovog ulja i namjeravala sam to uzeti, ali ugledam i vichy 89.
Sta je po vasem misljenju bolje?
Pokusaj sa maskama, radije vichy 89,vidim na bazi je hydraulic acid-a
Cuj hydraulic hhahaha nije tekucina za industriju a lafo 'amerikanka' hhaha
Nije dovoljno lijepiti kreme treba hidrirati organizam unosenjem i tekucine i ispirati od toksina
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20071 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

vješalica wrote:
moonca wrote:
All Apologies wrote:Lice mi je isuseno i pocelo je da stari, nije vise tako zategnuto kao prije :cry: imam 35g. Nijedna krema mi ne odgovara. Dobra se pokazala avene hydrance optimale riche, ali se koza brzo zasitila. Sad gledam sve prednosti arganovog ulja i namjeravala sam to uzeti, ali ugledam i vichy 89.
Sta je po vasem misljenju bolje?
Pokusaj sa maskama, radije vichy 89,vidim na bazi je hydraulic acid-a
Cuj hydraulic hhahaha nije tekucina za industriju a lafo 'amerikanka' hhaha
Nije dovoljno lijepiti kreme treba hidrirati organizam unosenjem i tekucine i ispirati od toksina
Ma ti se salis. :-D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#20072 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by vješalica »

Ne salim...nije hidraulika
Znam ispala si smijesna
Nisi sposobna uviditi razliku i jos se kao cudis
Pocni sama sebi...jer ispadas smijesnija i smijesnija
Pozz
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20073 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Hyaluronic mozda?
Meni je ovo super a "jeftino" cak u poredjenju sa Aven i Vichy kremicama..Biodermma sensibio krema mi je hidratantija od Avene Optimale Hydrance riche..ne znam jesam li ime ove Avene napisala kako treba, nek me vjesalica odmmah razapne na kriz zaboli me pedu :D
Image


@vjesalica, tipfelller, ni ja ne znam jesam li je spelovala kako treba...

ja imam dojam da ti dodjes na ovu temu samo da se svadjas s bilo kime? Jesi dobro?


Ima li iko riješenje protiv sitnih whiteheads? Naime iznad lijeve obrve imam dvije tri sitne bijele bubuljuice i stalno mi ruka ide?
Sto vise pipkam cini mi se upaljenije su? Iscijediti ili ne?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20074 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

vješalica wrote:Ne salim...nije hidraulika
Znam ispala si smijesna
Nisi sposobna uviditi razliku i jos se kao cudis
Pocni sama sebi...jer ispadas smijesnija i smijesnija
Pozz
E, bas nemas srca. :-D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20075 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

De ba moonca ign9risi je. Zenska ima problema ili j musko.. Samo mi nije jasno sto zaviruje u temu gdje joj svi idu na nerve. :roll: :?
Post Reply