SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#19876 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by didzej1602 »

perfect_stranger wrote:Da li je neko vidio wet n wild stalak, treba doci cm. Zanima me koliko su proizvoda uvezli :-D
Postavili su na FB stranici da su stigli već u cm u Titovoj, narednih dana će i u ostale. Nisam još stigla skoknuti, ali piše da su stigli photo focus puderi i oni tekući ruževi. :D
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#19877 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Strpljiva »

didzej1602 wrote:
perfect_stranger wrote:Da li je neko vidio wet n wild stalak, treba doci cm. Zanima me koliko su proizvoda uvezli :-D
Postavili su na FB stranici da su stigli već u cm u Titovoj, narednih dana će i u ostale. Nisam još stigla skoknuti, ali piše da su stigli photo focus puderi i oni tekući ruževi. :D
Veceras usla bas zbog WnW i nisam nasla stalak, bar ne tamo gdje je sva kozmetika.
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#19878 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lmo »

a, imate li šta preporučiti od tog brenda? :)
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#19879 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Strpljiva »

Konkretno trebam puder Photo Focus, a probala jos tecne ruzeve Liquid Catsuit i olovke za usne Creme.

Imate li preporuku mat ruza bez isusivanja i pucanja usana?
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#19880 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

zna li neko gdje mocu naci shiseido sheer and perfect foundation (B20)?
trazila po sarajevu, neemaaaa :roll:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#19881 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 16/03/2018 10:23, edited 1 time in total.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#19882 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by DaffyDuck »

otherside wrote:zna li neko gdje mocu naci shiseido sheer and perfect foundation (B20)?
trazila po sarajevu, neemaaaa :roll:
Jesi li gledala u Inomi?
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#19883 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

DaffyDuck wrote:
otherside wrote:zna li neko gdje mocu naci shiseido sheer and perfect foundation (B20)?
trazila po sarajevu, neemaaaa :roll:
Jesi li gledala u Inomi?
sve sam po Sarajevu pogledala i nema. navodno je povucen iz prodaje i zamjenjen puderom koji mu ni po cemu nije slican :roll:
sve se nadam da negdje ipak ima zaliha ili mozda neko po fejzbuku dila.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19884 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

@Otherside, evo ga ima na ebayu, free shipping iz the USAhttps://www.ebay.com/itm/Shiseido-Sheer ... 2#shpCntId
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#19885 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by didzej1602 »

Je li naručivao ko šta od The Ordinary? Non stop mi po Ig iskaču slike a baš su jeftine stvari
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19886 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Jesam ja, i vec mjesecima koristim njihovu podlogu..Caffeine, Matrixyl, TheBuffet, HA, vrati se nekoliko strana unazad..Pisala sam svasta a sad nemam vremena..Uglavnom od 25Eura je besplatna postarina, a ujedno te ovi nasi nece cariniti..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19887 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

A ne znam da li vam je potrebno da stavljate -podloge i ostale slojeve- ja sam vise za kvalitetnu kozmetiku i manje nanosenja. :)
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19888 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Ne stavljam puder, samo kremu i podlogu, uvijek neku sheer, samo da ujednacim boju lica, i nekad, vrlo cesto rumenila..Puder ne koristim, osim nekad na nosu, sredini cela i bradi, ali vrlo rijetko. A sasvim iskreno mogla bih proci i bez podloge, vec volim make up i volim se nasminkati..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19889 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

I ja se sminkam-bez ne izlazim.
Vise sam za hranjnje koze- tonik, serum, spf krema obavezno i na kraju po meni best -Nars -tinted moistr. malo rumenila...

Je"l podloga u stvari -primer?
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#19890 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by didzej1602 »

@BJB tenks, nasla sam. Narucila sam sa beautybay-a, tu nemaju nekog izbora ali nasla sam sta sam trazila a i postarine nema. Slj put cu sa njihove stranice.
Ja u danima kad mi je lice ok primer, korektor i bb krema, posto mi u pms-u lice poludi tad stavim puder. Jos uz to malo rumenila i to je to, radnim danima nemam više od 15 min vremena za šminku. Konture, hajlajtere i to jedino u baš posebnim prilikama i ako imam 30min ili više vremena na raspolaganju.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#19891 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 16/03/2018 10:24, edited 1 time in total.
User avatar
frosty
Posts: 1290
Joined: 26/11/2017 16:53

#19892 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by frosty »

Je li neko narucivao sa feelunique.com?
Zanima me kolika je postarina, isplatili se?
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#19893 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

BJB wrote:@Otherside, evo ga ima na ebayu, free shipping iz the USAhttps://www.ebay.com/itm/Shiseido-Sheer ... 2#shpCntId
nadjoh u sarajevu. hvalaaaa :kiss:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19894 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Nisrin wrote:
moonca wrote:A ne znam da li vam je potrebno da stavljate -podloge i ostale slojeve- ja sam vise za kvalitetnu kozmetiku i manje nanosenja. :)

ja uziiiivam u make-upu :D I kad vise stavim to se nekako ne primjeti, opet vise bude natural, valjda jer imam babyface :D
Ujutro prije posla brzo nanesem puder, malo korektora na podocnjake, rumenilo ili bronzer, maskaru, izvucem tus ili stavim olovku umjesto tusa...poooonekad malo sjene...karmin neki tamniji, malo obrve popunim...ne bih mogla drukcije...to mi nije oduzimanje vremena, to mi je isto kao i oprati zube i istusirati se :D Plus, imam dobre cetkice za sve to, tako da mi je to 15-20 minuta, rijetko pola sata ako mi je neki ceif da maskaru bolje izvucem :D
Ne pretjerujem sa naslagama i sve manje koristim neke teske podloge, jer u principu lice je dosta cisto jer drzim pod kontrolom sa raznim kremama- La roche posay i avene...

i da kazem da sve to fino izdrzi i do 19-22h, zavisi kako kad, jer idem i na kurs u vecernjim satima pa nemam vremena da sve skidam i opet nanosim...
Helem, ako ne bih stavila puder, lice nije bas toliko lijepo, ujednaceno, ima tu i tamo flekica, crvenila, te to nije to...zato i imam ove svoje rituale!
Manje vise i ja imam slicnu rutinu. Bez sminke ne izlazim. Dosta vremena ujutru mi uzme nanosenje krema- no sve skupa oko 40 minuta mi treba :-) Sa pauzama od par minuta da se pojedine kreme utope u kozu.
Trenutno i ja imam roshe - c kremu.Ja ih cesto mjenjam. Koristim maske svaku drugu noc.

Ah - cijeli dan si vani, onda moras imati kvalitetniju sminku koja zbilja djeluje duze,
Interesantno nikada nisam imala creveni niti tamniji ruz. Drzim se boje usana - ili malo svjetlije---
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#19895 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lmo »

Nisrin wrote:
ja uziiiivam u make-upu :D I kad vise stavim to se nekako ne primjeti, opet vise bude natural, valjda jer imam babyface :D
Ujutro prije posla brzo nanesem puder, malo korektora na podocnjake, rumenilo ili bronzer, maskaru, izvucem tus ili stavim olovku umjesto tusa...poooonekad malo sjene...karmin neki tamniji, malo obrve popunim...ne bih mogla drukcije...to mi nije oduzimanje vremena, to mi je isto kao i oprati zube i istusirati se :D Plus, imam dobre cetkice za sve to, tako da mi je to 15-20 minuta, rijetko pola sata ako mi je neki ceif da maskaru bolje izvucem :D
Ne pretjerujem sa naslagama i sve manje koristim neke teske podloge, jer u principu lice je dosta cisto jer drzim pod kontrolom sa raznim kremama- La roche posay i avene...

i da kazem da sve to fino izdrzi i do 19-22h, zavisi kako kad, jer idem i na kurs u vecernjim satima pa nemam vremena da sve skidam i opet nanosim...
Helem, ako ne bih stavila puder, lice nije bas toliko lijepo, ujednaceno, ima tu i tamo flekica, crvenila, te to nije to...zato i imam ove svoje rituale!
i ja volim makeup..ali svakodnevna šminka mi je minimalna...
ujutro imam na raspolaganju 15-ak minuta....često na lice nanosim pantenol kremu, po preporuci dermatologa jer imam osjetljivu kožu..
preko toga BB krema, dvije nijanse sjene, tuš u olovci- tanka linija, maskara, malo rumenila...i to je to...
karmin ne nanosim...samo labelo..plavi :)
kada imam vremena...volim eksperimentisati...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#19896 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

lmo wrote:
i ja volim makeup..ali svakodnevna šminka mi je minimalna...
ujutro imam na raspolaganju 15-ak minuta....često na lice nanosim pantenol kremu, po preporuci dermatologa jer imam osjetljivu kožu..
preko toga BB krema, dvije nijanse sjene, tuš u olovci- tanka linija, maskara, malo rumenila...i to je to...
karmin ne nanosim...samo labelo..plavi :)
kada imam vremena...volim eksperimentisati...
Ja stavim Avene UV legere kremu koja se suuuper brzo upija...bolja je ona bez SPF zastite...ova se prebrzo upija i previs eje mat, ali su odliiiicne za osjetljivu kozu :D

Ja volim karmin staviti, jer su onda simetricnije usne i ljepse :D Nasla sam odlican ruz koji stoji po 4-5h netaknut...neka je tamnija boja ljubicaste, ali ne previse taman jer radim, i zubi su bjelji :D
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#19897 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by didzej1602 »

frosty wrote:Je li neko narucivao sa feelunique.com?
Zanima me kolika je postarina, isplatili se?
Mislim da su sa ove teme gotovo svi naručivali sa feelunique. :D Poštarina 4,95e. Besplatna je preko čini me 40eura ali onda će te carina oderati. Ja nikad nisam imala problema ali zadnja 3 ili 4 paketa sam baš, baaaš dugo čekala i naši mi uredno svaki paket otvore :!:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#19898 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

Nisrin wrote:
lmo wrote:
i ja volim makeup..ali svakodnevna šminka mi je minimalna...
ujutro imam na raspolaganju 15-ak minuta....često na lice nanosim pantenol kremu, po preporuci dermatologa jer imam osjetljivu kožu..
preko toga BB krema, dvije nijanse sjene, tuš u olovci- tanka linija, maskara, malo rumenila...i to je to...
karmin ne nanosim...samo labelo..plavi :)
kada imam vremena...volim eksperimentisati...
Ja stavim Avene UV legere kremu koja se suuuper brzo upija...bolja je ona bez SPF zastite...ova se prebrzo upija i previs eje mat, ali su odliiiicne za osjetljivu kozu :D

Ja volim karmin staviti, jer su onda simetricnije usne i ljepse :D Nasla sam odlican ruz koji stoji po 4-5h netaknut...neka je tamnija boja ljubicaste, ali ne previse taman jer radim, i zubi su bjelji :D
koliko kosta ova avene krema?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#19899 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

male_okice wrote:
Nisrin wrote:
lmo wrote:
i ja volim makeup..ali svakodnevna šminka mi je minimalna...
ujutro imam na raspolaganju 15-ak minuta....često na lice nanosim pantenol kremu, po preporuci dermatologa jer imam osjetljivu kožu..
preko toga BB krema, dvije nijanse sjene, tuš u olovci- tanka linija, maskara, malo rumenila...i to je to...
karmin ne nanosim...samo labelo..plavi :)
kada imam vremena...volim eksperimentisati...
Ja stavim Avene UV legere kremu koja se suuuper brzo upija...bolja je ona bez SPF zastite...ova se prebrzo upija i previs eje mat, ali su odliiiicne za osjetljivu kozu :D

Ja volim karmin staviti, jer su onda simetricnije usne i ljepse :D Nasla sam odlican ruz koji stoji po 4-5h netaknut...neka je tamnija boja ljubicaste, ali ne previse taman jer radim, i zubi su bjelji :D
koliko kosta ova avene krema?

U Sarajevu je Hydrance Optimale UV legere i obicna bez SPFa oko 34KM..budu snizene cesto na 28KM..u drugim kantonima je redovna cijena 28KM, u pojedinim apotekama!
User avatar
frosty
Posts: 1290
Joined: 26/11/2017 16:53

#19900 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by frosty »

didzej1602 wrote:
frosty wrote:Je li neko narucivao sa feelunique.com?
Zanima me kolika je postarina, isplatili se?
Mislim da su sa ove teme gotovo svi naručivali sa feelunique. :D Poštarina 4,95e. Besplatna je preko čini me 40eura ali onda će te carina oderati. Ja nikad nisam imala problema ali zadnja 3 ili 4 paketa sam baš, baaaš dugo čekala i naši mi uredno svaki paket otvore :!:
Hvala ti na info. :-D
Post Reply