SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19776 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Zoya wrote:Hvala sis :kiss:
Gledala maloprije i naručila ovu la mer. Stići će za par dana pa budemo vidjeli. Da sam znala da se krema protiv bora treba koristiti u dvadesetim, davno bih počela.
I ja sam je dobila kao uzorak.
Mislim da kremice mogu pomoci ali ne mogu zaustaviti starenje tj , nastanak bora oko ociju.
Tu samo pomaze -tehnologija -blefaroplastika kao i botox. Vec u ranim 40 -im je vrijeme za intervencije.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19777 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Bluemore, ne znam za revolution, ali otkako sam ove Zoeva nude edition nabavila ne koristim ni UD, ni Kiko, ni Sephora paletu..Koristim je bez prekida od trenutka kad sam je dobila..Ne isplati se kupiti i slati postom, jedino kupiti, poslati nekome na adresu u De pa da vam ponesu...32Eura je cijena.
I :srce: ZoevaImage
User avatar
lemniskata
Posts: 303
Joined: 25/07/2012 18:48
Location: Sarajevo

#19778 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lemniskata »

Bluemore wrote:zeneee kakve su sjene revolution, vidjela zaljubila se
valjaju li :?
Ja imam dvije palete. Nisu loše. Ranga su drogerijskih. Trusenje zavisi od nijanse do nijanse. Trajnost uz Avonovu bazu je solidna, bez baze nisam probala. Nijanse su divne stvarno. Pakovanje je kvalitetno, palete se ne otvaraju teško, a one palete od 32 sjene unutra imaju i ogledalo. Ja imam palete Romantic smoked 12 nijansi i Affirmation 32 nijanse.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#19779 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by semmy »

BJB wrote:Imas pravo nemoj pritiskati, mogla bi se rasuti ili puknuti..ma malo sekundnog, truncicu samo..
Je li koja od vas zagledala ove Pupine podloge? Hajd'mo zene aktivirajte se malo, moram se pripremiti za shopping u subotu.
je li neka mozda koristila neku od Pupinih podloga?
Image
Image
Image
Image
Like a doll je laganiji i kombinujem ga sa Made to Last koji koristim kad mi treba dugotrajnije i bolje pokrivanje.
Ja sam prezadovoljna s pupa puderima, a tek sjene postojane i divne boje. Maskara vamp extreme je top i nema bolje.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19780 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Semmy, hvala na infos, zanima me cijena odokativno, ono cisto da me hercika ne strefi..Je li oko 20KM ili blize 40-50KM?
Na njihovoj stranici stoji da su im podloge 21 Euro a korektori 16, je li cijena ista kod nas?
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#19781 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by semmy »

BJB wrote:Semmy, hvala na infos, zanima me cijena odokativno, ono cisto da me hercika ne strefi..Je li oko 20KM ili blize 40-50KM?
Na njihovoj stranici stoji da su im podloge 21 Euro a korektori 16, je li cijena ista kod nas?
Slicna je cjena, puderi oko 40 nisam sigurna bacih racun. Ja sam danas obnovila pudere i uzela nove nijanse sjena( cini mi se da su 32km sjene ). Vrijede svakog feninga

Image
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19782 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

~Hajd super, nek nisu skuplji..Cekam Imagezato sto sam procitala da je lagano ali mi ipak treba nesto pouzdanije sto mogu kupiti ovdje..Prema tracking broju, ova podloga je 13.juna bila u Francuskoj, kad ce doci u BiH samo Bog dragi zna..
Svidja mi se kako ove Pupa podloge izgledaju prirodno na slikama/youtubeu. Kakav je puder, onom Rimmel finishing puderu se poklopac raspao pa sam mislila uzeti i puder i jedan od onih luminys pudera..
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#19783 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MrsJ »

Ne spada baš u šminku ali vam ovo moram pohvaliti, fantastična stvar kada trebate malo boje na nogama, a bijeli ste:
http://www.artdeco.de/spray-on-leg-foun ... -3803.html
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#19784 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Angel_of... »

Gdje kupiti Burt`s Bees proizvode, ono Mama ulje? Vidjela sam da imaju na Feelunique, ali trenutno nema na stanju :-)
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19785 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

mislim da Burt's bees ima i na hqhair i lookfantastic, ali nisam sigurna :D jesam, ima
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#19786 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

Nismo odavno o SPF - u muhabetile :D
Sta mislite , moze li se cinkova pasta koristiti kao zastita ? Sama pasta
S obzirom da je cink kao takav sastojak mineralnih krema :-D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19787 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Je li zincova pasta ono sto se birvaktile stavljalo na bubuljice da se isushe?
Ako jest, onda bi ti se cijelo lice isusilo i postarala bi se 100 godina...
Kakva si sto se tice znojenja po licu? REcimo, kad je vruce kao sto je trenutno, kod nas nekih 40u hladu, meni se glava znoji, lice mi se znoji i sve mi kaplje znoj s lica u dekolte :D Usisavala, drzim peskiric na ramenu i povremeno brisem lice i glavu, kosa mi je non-stop mokra..
Ako izlazim van kad je normalnija temperatura ili Vichy-koja mi ostavlja onaj kao bjelicasti sjaj po licu, ili ULTRAsun face 50SPFImageima na FU ili ovoImagesa jolse.com, doslo mi za 10tak dana, nikad brze. OVaj Missha sun gel je super jer je neprimjetan, samo se bojim da kod mene nema puno efekta jer mi se lice znoji i stalno se brickam, tako da ga vjerovatno obrishem.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#19788 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

Jeste BJB to je to :D
Sve kontam da su ove sve kreme bezefektne i uzalud bacena para :?

Planiram na tretman vocnim kiselinama , ali se ne smijem usuditi po ovom kijametu. Gdje cu se mackat kremama svaka 2h :oops:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19789 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Sacekaj povoljnije vrijeme za to..
Zene, sminkate li se vi uopste kad ste na odmoru?
Ja samo maskaru i obrve i kremu s spfom ako cu u javnost, drugacije samo kremu..Mrsko mi i maskaru skidati..Sva sminka u ladici na mracnom mjestu, jedini problem je sto je u komodi ispod prozora a prosjecna dnevna temperatura je 35 ..sad sam skontala prebacit cu sve u ladicu do poda-hladnije je..
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#19790 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

BJB wrote:Sacekaj povoljnije vrijeme za to..
Zene, sminkate li se vi uopste kad ste na odmoru?
Ja samo maskaru i obrve i kremu s spfom ako cu u javnost, drugacije samo kremu..Mrsko mi i maskaru skidati..Sva sminka u ladici na mracnom mjestu, jedini problem je sto je u komodi ispod prozora a prosjecna dnevna temperatura je 35 ..sad sam skontala prebacit cu sve u ladicu do poda-hladnije je..
ako sam na moru, ne sminkam se uglavnom.
prilika za lice i za mene da se odmorimo.

ako sam na odmoru gdje se hoda, onda se sminkam.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#19791 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

ja se ne sminkam ni ovim danima vise od maskare+sjenila i labelo. ponekad dodam tus i to je to.

a na moru ili generalno na godisnjem ni to. gubitak vremena ja sam sebi fina :-D
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#19792 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bluemore »

BJB wrote:Sacekaj povoljnije vrijeme za to..
Zene, sminkate li se vi uopste kad ste na odmoru?
Ja samo maskaru i obrve i kremu s spfom ako cu u javnost, drugacije samo kremu..Mrsko mi i maskaru skidati..Sva sminka u ladici na mracnom mjestu, jedini problem je sto je u komodi ispod prozora a prosjecna dnevna temperatura je 35 ..sad sam skontala prebacit cu sve u ladicu do poda-hladnije je..
ili u frizider :)
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2540
Joined: 16/06/2014 20:33

#19793 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Dosadno mii »

BJB wrote:Sacekaj povoljnije vrijeme za to..
Zene, sminkate li se vi uopste kad ste na odmoru?
Ja samo maskaru i obrve i kremu s spfom ako cu u javnost, drugacije samo kremu..Mrsko mi i maskaru skidati..Sva sminka u ladici na mracnom mjestu, jedini problem je sto je u komodi ispod prozora a prosjecna dnevna temperatura je 35 ..sad sam skontala prebacit cu sve u ladicu do poda-hladnije je..
Malo puder samo
Masakru ne stavljam bas mi mrsko
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19794 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Bluemore wrote:
BJB wrote:Sacekaj povoljnije vrijeme za to..
Zene, sminkate li se vi uopste kad ste na odmoru?
Ja samo maskaru i obrve i kremu s spfom ako cu u javnost, drugacije samo kremu..Mrsko mi i maskaru skidati..Sva sminka u ladici na mracnom mjestu, jedini problem je sto je u komodi ispod prozora a prosjecna dnevna temperatura je 35 ..sad sam skontala prebacit cu sve u ladicu do poda-hladnije je..
ili u frizider :)
Neemam gdje u frizider staviti sve podloge.
MakeupEmina
Posts: 1
Joined: 16/08/2017 00:48

#19795 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MakeupEmina »

Pozdrav dame. Vidjela sam da negdje trazite sminkera koji dolazi na adresu. Ja nudim usluge sminkanja za sve prilike i mogucnost dolaska na adresu. Nisam profesionalac naravno kao veliki sminkeri u nasem gradu, zavrsila sam kurs i ovim se bavim 2 godine uporedo sa skolom. Moje radove mozete pogledati na instagram profilu @makeup.emina ili me kontaktirati na broj 062-724/072.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19796 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

BJB wrote:
Bluemore wrote:
BJB wrote:Sacekaj povoljnije vrijeme za to..
Zene, sminkate li se vi uopste kad ste na odmoru?
Ja samo maskaru i obrve i kremu s spfom ako cu u javnost, drugacije samo kremu..Mrsko mi i maskaru skidati..Sva sminka u ladici na mracnom mjestu, jedini problem je sto je u komodi ispod prozora a prosjecna dnevna temperatura je 35 ..sad sam skontala prebacit cu sve u ladicu do poda-hladnije je..
ili u frizider :)
Neemam gdje u frizider staviti sve podloge.
dosle Ordinary podloge konacno, predobre su..Serum foundation je neobicno mat, i dobro se drzi na licu, barem mom..
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#19797 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by supercali »

Djevojke pomagajte
Gdje mogu naci lancome highliner ili je highligther ruza neka
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#19798 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by supercali »

Jbt prelistah 700 i kusur stranica izgleda nema nigdje ova lancome radnja u sarajevu
A i vi zene kad treba izaci cekam vas po 2 sata da se nasminkate kad vas pitam o sminci nigdje vas :mrgreen:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#19799 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

Šta će tebi to, respo? Žene, kupila sam Anastasia sjenila za oči. Aj em in lov.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19800 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

supercali wrote:Jbt prelistah 700 i kusur stranica izgleda nema nigdje ova lancome radnja u sarajevu
A i vi zene kad treba izaci cekam vas po 2 sata da se nasminkate kad vas pitam o sminci nigdje vas :mrgreen:
Zar ti nisi musko? Ima u onom BBI centru u parfimeriji ne znam na kojem spratu, prizemljeili prvi,imaju Lancome,Chanel,Dior, itd.
Post Reply