SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2538
Joined: 16/06/2014 20:33

#19401 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Dosadno mii »

galamdzinica wrote:
Michun wrote:
galamdzinica wrote:Guglala sam ja vec, ali nisam nazalost nasla nista sto mi se svidjelo, da je ljetno, leprsasto, a opet neobicno. Mislila sam da mozda neka od vas ima vec neku ideju od prije :)

@Michun, hvala ti na trudu, ali ne bih nikako smoky eyes, imam male oci, bile bi mi onda jos manje.
nista onda, imas izbor da nadjes dobrog sminkera pa da odradis probu da objasnis preferencije.
nadam se da ces ubosti ;)
javi desavanja.
Michun, rodica ce me najvjerovatnije sminkati, pa zato i pitam za prijedloge :) ako znas nekog profi sminkera da decentno sminka, svaki prijedlog je dobro dosao :)
Ja ove sminkere nase sto sam gledala po fb, svi malterisu. Meni je ono uzas.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#19402 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

Dosadno mii wrote: Ja ove sminkere nase sto sam gledala po fb, svi malterisu. Meni je ono uzas.

to sam i ja kontala kad sam browsala sminkerice za jednu svadbu i apsolutno mi se ni jedna nije dopala a onda poslije slucajno ugledah neke njihove nove radove i shvatih da ustvari zene od njih traze da ih tako nasminkaju
sto ti kazes, malterisanje, plus konturisanje ofirno do zla boga, taaaaamni smokey eye sa taaaaamnim ruzem (jer su tamni ruzevi in :roll: doduse, sad su nude u fazonu al to bjese tad kad sam ja trazila) pa djeluje goticarski


mene je naida sminkala za moju svadbu i prezadovoljna sam
samo cekam priliku da me opet ona sminka :D
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#19403 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

VenomousV wrote:
Dosadno mii wrote: Ja ove sminkere nase sto sam gledala po fb, svi malterisu. Meni je ono uzas.

to sam i ja kontala kad sam browsala sminkerice za jednu svadbu i apsolutno mi se ni jedna nije dopala a onda poslije slucajno ugledah neke njihove nove radove i shvatih da ustvari zene od njih traze da ih tako nasminkaju
sto ti kazes, malterisanje, plus konturisanje ofirno do zla boga, taaaaamni smokey eye sa taaaaamnim ruzem (jer su tamni ruzevi in :roll: doduse, sad su nude u fazonu al to bjese tad kad sam ja trazila) pa djeluje goticarski


mene je naida sminkala za moju svadbu i prezadovoljna sam
samo cekam priliku da me opet ona sminka :D
Ja mislim da vecina zena zeli tako, ali ih ima isto koje ti tako urade. Ne bih sad da navodim ime, ali moja prijateljica radila kod jedne jako poznate sminkerice, 10 puta joj je morala govoriti da zeli decentnu sminku, a ova navalila uz "ali bit ce ti poslije zao". Jos se kao i naljutila sto joj moja prijateljica ne dade :roll:

Veno, moze li Naidin fb i mozda slicica tvog make-upa na pp? :)
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#19404 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

galamdzinica wrote:
VenomousV wrote:
Dosadno mii wrote: Ja ove sminkere nase sto sam gledala po fb, svi malterisu. Meni je ono uzas.

to sam i ja kontala kad sam browsala sminkerice za jednu svadbu i apsolutno mi se ni jedna nije dopala a onda poslije slucajno ugledah neke njihove nove radove i shvatih da ustvari zene od njih traze da ih tako nasminkaju
sto ti kazes, malterisanje, plus konturisanje ofirno do zla boga, taaaaamni smokey eye sa taaaaamnim ruzem (jer su tamni ruzevi in :roll: doduse, sad su nude u fazonu al to bjese tad kad sam ja trazila) pa djeluje goticarski


mene je naida sminkala za moju svadbu i prezadovoljna sam
samo cekam priliku da me opet ona sminka :D
Ja mislim da vecina zena zeli tako, ali ih ima isto koje ti tako urade. Ne bih sad da navodim ime, ali moja prijateljica radila kod jedne jako poznate sminkerice, 10 puta joj je morala govoriti da zeli decentnu sminku, a ova navalila uz "ali bit ce ti poslije zao". Jos se kao i naljutila sto joj moja prijateljica ne dade :roll:

Veno, moze li Naidin fb i mozda slicica tvog make-upa na pp? :)
https://www.facebook.com/naidadj?fref=ts

nije moj svadbeni make up za tebe, sve je bio samo ne decentan :lol:


P.S. slobodno navedi ime sminkerice, da malo mahalamo :lol:
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#19405 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

VenomousV wrote:
nije moj svadbeni make up za tebe, sve je bio samo ne decentan :lol:


P.S. slobodno navedi ime sminkerice, da malo mahalamo :lol:
:D eto reci cu samo da je stvarno jedna od najpoznatijih beha, koga god sam pitala kome da idem, prvo nju spomenu :lol: ja mislim da cu se ja ipak drzati rodice ili cak sebe same :)

ne znam samo sta cu s tenom, imam jos malo by terry sheer expert-a, ali ima godina da sam prestala koristiti pudere, stoji mi kuci, vjerovatno je star da se koristi?
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2538
Joined: 16/06/2014 20:33

#19406 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Dosadno mii »

jelda Emina? :D
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#19407 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Angel_of... »

Imate li prijedlog za dobar puder za vjencanje?? Da dobro pokriva, da se dobro "slika" ?? Radi se o mjesovitoj do suhoj kozi lica...
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19408 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Giorgio Armani Luminous Silk
-zlatokosa-
Posts: 11
Joined: 14/04/2016 13:28

#19409 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by -zlatokosa- »

E posto se vec zapocela tema sminkanja za vjencanje, zelim da nesto pitam dame koje su vec prosle sve to :) Naime, udajem se za nekih mjesec i po dana i sama cu se sminkati definitivno :-D medjutim ono sto me zanima je kako ste vi uspjevale da vam sminka izgleda savrseno od jutra do kasno uvece? :)
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#19410 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

BJB wrote:Giorgio Armani Luminous Silk
BJB, ti si mi ekspert, sta mislis mogu li koristiti By Terry Sheer Expert kupljen u maju prosle godine za vjencanje? Prestala sam koristiti puder ima godina, ostade mi vise od pola tube.
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#19411 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

-zlatokosa- wrote:E posto se vec zapocela tema sminkanja za vjencanje, zelim da nesto pitam dame koje su vec prosle sve to :) Naime, udajem se za nekih mjesec i po dana i sama cu se sminkati definitivno :-D medjutim ono sto me zanima je kako ste vi uspjevale da vam sminka izgleda savrseno od jutra do kasno uvece? :)
Druge zene se kunu u UD fixator sprej, ja ga narucih pa se nadam da je stvarno tako. Mogu ti javiti utiske :)
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#19412 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by numizmatic »

galamdzinica wrote:
-zlatokosa- wrote:E posto se vec zapocela tema sminkanja za vjencanje, zelim da nesto pitam dame koje su vec prosle sve to :) Naime, udajem se za nekih mjesec i po dana i sama cu se sminkati definitivno :-D medjutim ono sto me zanima je kako ste vi uspjevale da vam sminka izgleda savrseno od jutra do kasno uvece? :)
Druge zene se kunu u UD fixator sprej, ja ga narucih pa se nadam da je stvarno tako. Mogu ti javiti utiske :)
Čuj, šta je to?

I ja sam tražila nešto da mi drži šminku, kontala sam da možda uzmem ovo iz Farmasija:

Image

Je li neko probao, je li čemu? :?
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#19413 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

Image

Mislim da je to od Farmasija na isti fazon, tj. da mu je ista namjena.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2538
Joined: 16/06/2014 20:33

#19414 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Dosadno mii »

ja sam cula da se moze poprskat i lakom za kosu
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2538
Joined: 16/06/2014 20:33

#19415 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Dosadno mii »

BJB wrote: Zene, kojim redom se sminkate? Ja sam u proslosti pocinjala uvijek kremom za lice pa podloga, sad prvo sjenu, pa tek onda podlogu, pa obrve, maskaru, rumenilo, karmin ili sta vec..Korektor samo ako mi je lice reagovalo na ennsto pa se osulo.
koju podlogu koristis?
i ako si koristala naked palete, a bilo bi cudno da nisi :D , isplati li se uzet i sa koje stranice?
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19416 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

galamdzinica wrote:
BJB wrote:Giorgio Armani Luminous Silk
BJB, ti si mi ekspert, sta mislis mogu li koristiti By Terry Sheer Expert kupljen u maju prosle godine za vjencanje? Prestala sam koristiti puder ima godina, ostade mi vise od pola tube.
Nisam uopste expert, ali sve proklete beautybloggerice se zaklinju u GA za vjencanja..
Sto ne bi mogla koristiti By Terry? Nije ti bio negdje gdje je toplo, ima na tubi slika koliko traje od datuma kad se otvori. Image ova posudica na dnu i pise na njoj 6m, 24m..Ja bih ga probala nekoliko dana prije vjencanja, pa ako ti se koza ne pobuni, isloristi ga.. Ja sam svoju tubicu toliko voljela da sam je potrosila za tri mjeseca i na kraju je prerezala i cetkicom sve pokupila.
MissD
Posts: 72
Joined: 27/09/2014 15:08

#19417 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MissD »

I od mene preporuke za Armani Luminous silk, bas sam se prije par mjeseci divila kako mi je lice ispalo flawless na slikama sa blicem, a imala sam njega na licu. :)

Poslano sa mog SM-A500F koristeći Tapatalk
-zlatokosa-
Posts: 11
Joined: 14/04/2016 13:28

#19418 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by -zlatokosa- »

numizmatic wrote:
galamdzinica wrote:
-zlatokosa- wrote:E posto se vec zapocela tema sminkanja za vjencanje, zelim da nesto pitam dame koje su vec prosle sve to :) Naime, udajem se za nekih mjesec i po dana i sama cu se sminkati definitivno :-D medjutim ono sto me zanima je kako ste vi uspjevale da vam sminka izgleda savrseno od jutra do kasno uvece? :)
Druge zene se kunu u UD fixator sprej, ja ga narucih pa se nadam da je stvarno tako. Mogu ti javiti utiske :)
Čuj, šta je to?

I ja sam tražila nešto da mi drži šminku, kontala sam da možda uzmem ovo iz Farmasija:

Image

Je li neko probao, je li čemu? :?
Nisam probala al izgleda da cu morati nabavit nesto na taj fazon :-D uglavnom cula sam od djevojaka koje su probale ovaj sprej od farmasija i avonov sprej takodje da su sasvim solidni i da rade posao za koji su namjenjeni :)
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19419 Re: SMINKA oliti MAKE

Post by BJB »

Dosadno mii wrote:
BJB wrote: Zene, kojim redom se sminkate? Ja sam u proslosti pocinjala uvijek kremom za lice pa podloga, sad prvo sjenu, pa tek onda podlogu, pa obrve, maskaru, rumenilo, karmin ili sta vec..Korektor samo ako mi je lice reagovalo na ennsto pa se osulo.
koju podlogu koristis?
i ako si koristala naked palete, a bilo bi cudno da nisi :D , isplati li se uzet i sa koje stranice?
Tesko meni, svako ziv zna da sam beauty addict, nema ih vise na beautybayu, ja sam svoje jedinicu i dvicu sa beautybay uzela..Na feelunique bude snizenje UD kozmetike. Razmisljala sam o tome da uzmem ovu UD Rose gold paletu i odustala zato sto sam shvatila da previse sjena necu iskoristiti na kraju. UD jest kvalitetan, sljokicaste se malo truse ali sa dobrim primerom mogu biti satima. procitaj malo blogove i komentare, UD Naked 1 se preporucuje toplim tipovima, dvica hladnijim, itd.
Iskreno jedina Nakedica koju cu mozda kupiti je UDNaked basics 2, sve sjene na jednom mjestu za posla.
Iskreno otkad sam kupila Zoeva Cocoa blend nisam gotovo ni takla Nakedice.. Jeftinije su, ima super boja, blendaju se super..
Sad sam nabavila Zoeva Nude Spectrum ali sam imala zdravstvenih problema pa je nisam ni isprobala da valja..Image
Pogledaj ove ljepote Image
Prvu Zoeva paletu sam kupila prosle godine, poslala jednoj dragoj forumasici :kiss: , necu otkriti ko je, ona je donijela u BIH i proslijedila meni..Jos joj se nisam oduzila za to :oops: :oops: :oops: :oops: .. Ovu drugu proslijedila rodjaku u Austriju, zapravo kupila sam dvije, jednu sebi, jednu na poklon, i on mi je donio..Sto sam proslijedjivala: posto ove Zoeva spectrum palete kostaju 29.50 eura a postarina za BiH je 17E, nasi sa carine bi me odrali kk'o budalu. S druge strane za Austriju postarina 6.5 eura, i ne placaju VAT za iznose ispod 150eura. Nisam lopovima s carine ostavila ni marke.
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#19420 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

MissD wrote:I od mene preporuke za Armani Luminous silk, bas sam se prije par mjeseci divila kako mi je lice ispalo flawless na slikama sa blicem, a imala sam njega na licu. :)

Poslano sa mog SM-A500F koristeći Tapatalk
Ma ne koristim puder ovako, prestala sam i bas mi zao dati tolike pare za jednu priliku samo. Jedino da ga kupim i prodam, nemam druge ideje :( za te pare mogu i otici profi sminkeru, mada mi se nijedan nas ne svidja :(
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#19421 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

BJB wrote:
galamdzinica wrote:
BJB wrote:Giorgio Armani Luminous Silk
BJB, ti si mi ekspert, sta mislis mogu li koristiti By Terry Sheer Expert kupljen u maju prosle godine za vjencanje? Prestala sam koristiti puder ima godina, ostade mi vise od pola tube.
Nisam uopste expert, ali sve proklete beautybloggerice se zaklinju u GA za vjencanja..
Sto ne bi mogla koristiti By Terry? Nije ti bio negdje gdje je toplo, ima na tubi slika koliko traje od datuma kad se otvori. Image ova posudica na dnu i pise na njoj 6m, 24m..Ja bih ga probala nekoliko dana prije vjencanja, pa ako ti se koza ne pobuni, isloristi ga.. Ja sam svoju tubicu toliko voljela da sam je potrosila za tri mjeseca i na kraju je prerezala i cetkicom sve pokupila.
Tako cu i uraditi, hvala BJB :) i ja sam svoju prvu bocicu do kraja potrosila i kupim novu, koristila mjesec, pocrnila poslije na ljeto i poslije toga ga prosto vise nisam koristila.
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#19422 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

Dosadno mii wrote:
BJB wrote: Zene, kojim redom se sminkate? Ja sam u proslosti pocinjala uvijek kremom za lice pa podloga, sad prvo sjenu, pa tek onda podlogu, pa obrve, maskaru, rumenilo, karmin ili sta vec..Korektor samo ako mi je lice reagovalo na ennsto pa se osulo.
koju podlogu koristis?
i ako si koristala naked palete, a bilo bi cudno da nisi :D , isplati li se uzet i sa koje stranice?
Ja imam UD1 i UD3, sto se tice kvalitete puno mi je bolja UD1, i nekako su raznovrsnije boje. Jako su dobre kvalitete. One roskaste na ocima sve u 5 deka na kraju ispadnu. Jedino mi je zao sto ne uzeh ipak dvicu umjesto jedinice jer vise volim hladne tonove, imam osjecaj da bih je vise iskoristila ova mi sad stoji kuci od svadbe do svadbe se nasminkam. A sto BJB rece, Zoeva Cocoa Blend mi je odlicna, jos kad se pocrni :thumbup:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19423 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

@zlatokosa, samo da znas UD Fix spray ili kako se vec zoves imas u travel size verziji koja kosta 30ml 9funti, http://www.feelunique.com/brands/urban-decay/ud-to-go
[img] Let the beauty games begin

Forget your feet, it’s time to put your best look forward and enjoy up to 22% off your order.

The rules are simple; click on the ‘shop now’ button below, select your perfect picks from our range of must have beauty buys and enter code: PLAY1 at basket to reveal your savings.

Read on to discover the Gold Medal winners at the top of our beauty wish list this week.

*Exclusions apply.
SHOP NOW
[/img] ovo je na lookfantastic
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#19424 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Dosadno mii wrote:ja sam cula da se moze poprskat i lakom za kosu
moze, ali to samo one time.
ne za svakodnevnu upotrebu.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2538
Joined: 16/06/2014 20:33

#19425 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Dosadno mii »

hvala na odgovorima :D
UD2 cu :D
Post Reply