SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#126

Post by anais_nin »

bila je vec tema o stetnim materijama u kozmetickim preparatima... :oops:
vjerujem da se u puno stvari koje koristimo stavljaju stetne stvari....ne vjerujem u postojanje IZAZIVACA RAKA :roll:

pitanje licnog izbora.... :oops: ja volem, pa koristim :D ko nece, ne mora :D
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#127

Post by FFK as Lucy01 »

Sminkam se veoma malo.
Kupujem ISKLJUCIVO kozmetiku koja nije testirana na zivotinjama... a brand name mi znace koliko i lanjski snijeg 8-) .
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#128

Post by basta sljezove boje »

nedavno je bio test u jednim novinama koliko dugo se smije koristiti ruz za usne, mascara ... recimo parfem moze neograniceno, ali jedna mascara najvise 6 mjeseci. U tom testu su ispitivani i ruzevi za usne i sve sto se koristi duze od godinu dana je prepuno bakterija. Jedan ruz koji se koristi 3 godine je ocjenjen kao vrlo opasan. Pretpostavljam da neki ljudi istovremeno koriste nekoliko ruzeva i onda im se desi da imaju karmin ili mascaru i po nekoliko godina. Trebalo bi ih nakon odredjenog roka bacati, bez obzira sto ih jos ima i sto su skupo kostali. Ukoliko nadjem tekst o make-up testu postat cu ga
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#129

Post by maccarona »

ne znam se nasminkat, tu kao da imam dvije lijeve ruke :roll: :roll: i odlucila sma da pare bacam samo na cipele :D jer nemam dvije desne noge :-) :-) :-)
imam 8 vrsta labela :roll: maskaru, sivu olovku :roll: i rumenilo koje slabo koristim :roll:
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#130

Post by Bea_Trix »

znam se sminkati, ali mi se cini peglativno sad svaki dan se sminkati, pa to cinim samo u posebnim prilikama :D

eto :D nemam zaliha kozmetike, sto imam - potrosim i svjeze kupim, tako da se ne bojim isteka roka trajanja :D sva moja sminka stane u mali neseser, koji moze i u sicusnu torbicu stati :D

preparativna kozmetika za lice je zakon - ona mi je bitna jer odrzava kozu zdravom - ostalo, kad i ako se ima vremena i raspolozenja :D
Last edited by Bea_Trix on 15/11/2007 21:34, edited 1 time in total.
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#131

Post by lady midnight »

Lucy01 wrote:Sminkam se veoma malo.
Kupujem ISKLJUCIVO kozmetiku koja nije testirana na zivotinjama... a brand name mi znace koliko i lanjski snijeg 8-) .
bravo lucy :thumbup:

ovo je meni zakon, lijepo mirishu :oops: super kvalitet, a i ne muche zhivotinje da bi mi mogli podilaziti vlastitoj sujeti; mislim da se bar kod kozmetike mozhe pripaziti na to, kad je vec nemoguce kod lijekova i sl.:

Image
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#132

Post by mamica papucarka »

ljudi, kako ublazit crnu farbu na glavi. :roll: Ispala sam isto pjevaljka :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#133

Post by danas »

mamica papucarka wrote:ljudi, kako ublazit crnu farbu na glavi. :roll: Ispala sam isto pjevaljka :D
nikako... cekat da se malo sapere ili kod frizera pa da vidi sta se moze... :roll:
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#134

Post by Salko sto je u vodu skako »

mamica papucarka wrote:ljudi, kako ublazit crnu farbu na glavi. :roll: Ispala sam isto pjevaljka :D
stavi malo ulja za podmazivanje motora i nek stoji jedno sat vremena i onda saperi hladnom vodom a nafta je jos bolja :kravata:
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#135

Post by SaraLe »

danas wrote:
mamica papucarka wrote:ljudi, kako ublazit crnu farbu na glavi. :roll: Ispala sam isto pjevaljka :D
nikako... cekat da se malo sapere ili kod frizera pa da vidi sta se moze... :roll:
A pjevaljke su sad u modi :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#136

Post by anais_nin »

mamica papucarka wrote:ljudi, kako ublazit crnu farbu na glavi. :roll: Ispala sam isto pjevaljka :D
nakon pranja kose isperi koju cajem od kamilice par puta.....samo ce malo ubiti intenzitet.....na zalost crna farba se drama tesko skida.....otidji kod nekog dobrog frizera, postoji poseban tretman za skidanje crne farbe...ili ako vec zelis da budes tamna....cekaj da ti izblijedi ova farba pa probaj neku tamno smedju.....
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#137

Post by mamica papucarka »

anais_nin wrote:
mamica papucarka wrote:ljudi, kako ublazit crnu farbu na glavi. :roll: Ispala sam isto pjevaljka :D
nakon pranja kose isperi koju cajem od kamilice par puta.....samo ce malo ubiti intenzitet.....na zalost crna farba se drama tesko skida.....otidji kod nekog dobrog frizera, postoji poseban tretman za skidanje crne farbe...ili ako vec zelis da budes tamna....cekaj da ti izblijedi ova farba pa probaj neku tamno smedju.....
ma ja htjela da prefarbam crvenu, pa metnem tamno smedju :roll: ispala crna :roll: drugi kazu da nije lose, a meni je koma :roll:
prava cajka :D
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#138

Post by black »

nemoj vishe 'mechati' :oops: :D
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#139

Post by semmy »

mamica papucarka wrote:ljudi, kako ublazit crnu farbu na glavi. :roll: Ispala sam isto pjevaljka :D

najbolje kod frizera, imaju posebni dekolori za skidanje nijansi, ako sama budes experimentirala mozes biti i zelena ( zbog crvene boje koju si prekrila ) a i sve zavisi od tvog prirodnog pigmenta
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#140

Post by anais_nin »

mamica papucarka wrote:
anais_nin wrote:
mamica papucarka wrote:ljudi, kako ublazit crnu farbu na glavi. :roll: Ispala sam isto pjevaljka :D
nakon pranja kose isperi koju cajem od kamilice par puta.....samo ce malo ubiti intenzitet.....na zalost crna farba se drama tesko skida.....otidji kod nekog dobrog frizera, postoji poseban tretman za skidanje crne farbe...ili ako vec zelis da budes tamna....cekaj da ti izblijedi ova farba pa probaj neku tamno smedju.....
ma ja htjela da prefarbam crvenu, pa metnem tamno smedju :roll: ispala crna :roll: drugi kazu da nije lose, a meni je koma :roll:
prava cajka :D
eh to nije strasno.....isperi ovim cajem par puta, isprace ti se taj tamni dio...."primila" ti se boja malo previse, ali isrecom gubi na intenzitetu ispiranjem :D a malo je sok kad drasticno kosu potamnimo :D valja se na sebe u ogledalu naviknuti :oops:
User avatar
mema mo
Posts: 379
Joined: 31/08/2007 15:32
Location: spavaca soba

#141

Post by mema mo »

ja se slabo sminkam, ustvari ne sminkam se nikako. malo samo karmina natrackam i to CLINIQUE a eto cujem da je kancerogen :roll: imam prirodno duge trepavice pa se ne moram sminkati :) a i koza mi je cista i glatka pa ne moram puder nanositi. jedino sto trosim to je vichijeva dnevna krema oligo25 :-D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#142

Post by mamica papucarka »

black wrote:nemoj vishe 'mechati' :oops: :D
mrsh :oops: :D :P
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#143

Post by boracha »

danas wrote:
Image
hocuuuuu ovooooo
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#144

Post by danas »

neJma vise :roll: i ja sam jedva nasla, bila neka spesl edisn za bozic tako nesto... :-)

sad se svaka prilika vaga, dal' je spongeworthy :lol: :lol: :lol:
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#145

Post by boracha »

a joooj :( a bila je to ljubav na prvi pogled
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#146

Post by danas »

sve te razumEm :D :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#147

Post by Bumbar »

mema mo wrote:ja se slabo sminkam, ustvari ne sminkam se nikako. malo samo karmina natrackam i to CLINIQUE a eto cujem da je kancerogen :roll: imam prirodno duge trepavice pa se ne moram sminkati :) a i koza mi je cista i glatka pa ne moram puder nanositi. jedino sto trosim to je vichijeva dnevna krema oligo25 :-D
a ja te takoooo mrzim sada :( :(...ja imam mjesovitu osjetljivu sa porama vidljivim :shock: :x :x..nikako naci kremu koja mi odgovara :S:S:S:
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#148

Post by ja_cura_ »

prije sam kupovala kao mahnita sminku...doduse, u to vrijeme (vrijeme faksa, zezancije i provoda :D ) sam cesto mijenjala i boju kose - od plave, preko crvene pa do crne (naravno i tonovi izmedju) tako da sam morala odmah i kozmetiku da tome prilagodim... sad sam vec duze vremena svijetlo smedja sa nekim pramencicima, tako da stagniram sa sminkom... ono sto mi vise nije odgovaralo sam podijelila... sad otprilike imam 3-4 karmina, cisto dnevne - svijetlije i vecernje - malo jace boje, sjena za oci dosta vise :D, a puder mi je svejedno koji je, jer mi je koza glatka i nije problematicna (nema flekica, bubuljica...bogu hvala na tome) tako da mi je isto ja puder od 20 km ili onaj od 50 km, tako da kupim onaj na koji naletim... ist astvar je i sa maskarom, duze su mi trepavice, crne i guste, tako da ne mora biti bas neka super voluminizirajuca ili za produzivanje... ali obavezno se sminkam kad god krenem na posao ili vani (ne mislim na bacanje smeca ili u obliznju trgovinu po hljeb i mlijeko :D ), sta cu takva sam, lincujte me zbog toga ako zelite :D !
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#149

Post by anais_nin »

danas wrote:neJma vise :roll: i ja sam jedva nasla, bila neka spesl edisn za bozic tako nesto... :-)

sad se svaka prilika vaga, dal' je spongeworthy :lol: :lol: :lol:
aj ador ju :D


p.s. ja se postidih od ovih sto zive s 3-4 karmina :oops: ja svojim zalihama mogu opremiti jednu manju kozmeticku radnju :lol: :lol: :lol: istina na kraju i dodjem kao vizazist ne samo sebi nego mnogobrojnim iz blize i dalje okoline :lol: samo kad se sjetim silnih "posebnih" prilika kad bih sebe u zadnje 3 i po minute sminkala jer sam citav dan potrosila na tudjim licima :D Al mi nije zao, interesantno je sta se moze "izvuci" iz jednog lica, iz jedne osobe, sa par poteza cetkicom :D

I ne, ne koristim sminku svaki dan, znaci nije pitanje potrebe nego velikog zadovoljstva :D ne samo pri koristenju, nego i pri kupovini :lol: mislim da me "danas" tu razumije :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#150

Post by danas »

da, ni ja se ne sminkam stalno... imam cist ten, cak ni za puderom nema potrebe, i kad ga stavim vise je to zbog SPF zastite nego bilo cega drugog... cesto se samo stavi malo neutralne sjene i maskara, gloss... al' dzaba, vazda mogu jos kupovat i prevrtat po radnjama -- addiction je u pitanju :lol:

PS koristis li bogati one moje zuto-ljubicaste NARS sjene :D :D :D
Post Reply