SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20601 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Nisrin....jesi li ikada probala ~~Hourglass ~~~~proizvode.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#20602 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Euphoria »

Za tamne podočnjake se preporučuje svjetliji korektor i nanosi se i preko linije podočnjaka.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#20603 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

To oni koji nemaju tamne podocnjake preporucuju. Ja imam genetski tamne podocnjake (tamno ljubicaste) i mogu ih pokriti jedino ako stavim tanak sloj narandzastog korektora, pa onda kad se taj setira drugi korektor preko koji je sto blize ostatku moga lica nijansom. I onda sve to zajedno izgleda ko da sam nana od 100 godina sa tim slojevima, al se bar ne vide podocnjaci.

Kad stavim svijetli korektor to se iz aviona vidi sivilo ispod, izgleda gore nego bez icega, skroz bolesno.

Vecinu vremena i ne pokusavam da ih pokrijem, life is too short.
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#20604 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Nisrin wrote: 26/02/2020 22:20
Meni dadose 2N1 i 1N2 i ovaj 2N1 neka prirodnija ljepsa nijansa, a 1N2 mi neutralno/roskast... cini se da sam ubila, po vratu sam gledala ali vidjet cemo sutra... i ima li sta ljepse nego naci Estee Lauder Double Wear za 36EUR :)
A gledala sam i NARS, isprobala jedan vrh prekriva, 46EUR pa sam se jedva odlucila... sad EL, slj put NARS :)
A sad NARS vidjeti kakav je korektor, mada sam jupila ponovo MAC Prolongwear, ali nisam zadovoljna bas prekrivnom moci... i dalje se jednako vide podocnjaci :(
ohhh, jašta radi :thumbup: :thumbup:
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20605 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

E da, evo drugi dan EL koristim... ne shvatam hype za njim... teeba vise od 2 pumpe, tesko je razmaziv...Mada meni je lice uzasnoooo dehidrirano, suho, a sklono nepravilnostima, koristim Vichy serum, Weledu ali ocito ne pomaze ... uzela sam i neki hidrirajuci Clinique gel pa cemo vidjeti... Koza ko krep papir :)
jucer sam kupila pumpicu za EL -6 eur je...
Drzao je od ujutro do navecer savrseno, pomakao se nije, kupila sam i cleanser slican foreu, odlicno cisti... puder nije tezak na licu ali prekrivna moc je dobra...
Sljedeci put cu definitivno NARSu ili Bare Mineralsu dati priliku :)
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#20606 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dzejkej »

Nisrin wrote: 28/02/2020 07:22 E da, evo drugi dan EL koristim... ne shvatam hype za njim... teeba vise od 2 pumpe, tesko je razmaziv...Mada meni je lice uzasnoooo dehidrirano, suho, a sklono nepravilnostima, koristim Vichy serum, Weledu ali ocito ne pomaze ... uzela sam i neki hidrirajuci Clinique gel pa cemo vidjeti... Koza ko krep papir :)
jucer sam kupila pumpicu za EL -6 eur je...
Drzao je od ujutro do navecer savrseno, pomakao se nije, kupila sam i cleanser slican foreu, odlicno cisti... puder nije tezak na licu ali prekrivna moc je dobra...
Sljedeci put cu definitivno NARSu ili Bare Mineralsu dati priliku :)
joj, zato zavidim onim beauty guruima koji imaju sve moguce pudere na raspolaganju i znaju odmah, te pokrivnost, te sastav, ton i podton, te kako se slazu sa ovim i onim prajmerom. ja sam muku namucila i videa nagledala i foruma procitala dok sam se odlucila na EL i opet kontas da li ima sta jos bolje :D.
meni je odlican jer mi od njega nista ne iskace po kozi, sto je cudo samo po sebi. lijepo mi stoji i stapa se sa kozom. on i Lorealov True Match. ja sad za sad ta dva trosim i super su mi. mozda i podsvjesno za svaki dan idem na Loreal a kad imam neku prezentaciju, sastanak ili neki event onda no,no Loreal idem na EL - ko fol eto to je neka klasa :D Snob :D :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20607 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Koristim i ja true match, mada je drugi naziv u Njemackoj, ali je nas bolji, neces vjerovati... tu sam 1.5 nijansa :) p
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20608 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Ne shvatam sta mi je sa kozom lica...Promijenila sam sistem njege i opet je pod rukom "papir" i uopste nije mekana i hidrirana...ne znam vise sta da pokusam! Posljednjih mjeseci koristim Fluid Aloe Water od Loreala- ujutro prije pudera, Weleda Skinfood light- navecer, CLinique antipollution hidratantni gel i lice opet ne izgleda lijepo...
Lice operem sa BEBE gelom za pranje lica, prije sam koristila LRP i AVENE, ali su agresivni, a moja koza je osjetljiva...u zadnjih 15ak dana ga ocistim ultrasonicnim cleanserom, osim osipa nikakve druge promjene ne vidim!
Kada tek nanesem puder bude koliko-toliko OK, nakon nekoliko sati perutavo, suho k'o barut :/ Cak je doslo dotle da mi se primijete borice oko ociju, koristim TheOrdinary Caffeine solution- smanje podbuhlost jutarnju i ona stavim Weledu preko, pa MAC Prolongwear ali opet isuseno djeluje! Nemam nikakvu KONKRETNO okoloocnu kremicu...vidjela sam da hvale Kiehls, ali nisam probala...

Ima li neko neku preporuku za mjesovitu, dehidriranu, osjetljivu kozu? Nebitno koliko kosta, samo da mi je "nahraniti" kozu...unosim dovoljno tecnosti tj vode...ne razumijem i dalje kako barem malo ne djeluje mekano i nahranjeno...Dermatolog nije od pomoci, opet preporucuje proizvode firme sa kojom ima dogovor itd...u ranim 30im sam i cini mi se lice je najbolje bilo dok nisam koristila nista! :skoljka:
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20609 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Image
Trosim Regenerativnu i ovu Extra bogatu kremu...Imam super osjetljivo , nekad bilo mjesovito, a sa vise suho lice i sve mi zivo smeta..
Od ovih krema nemam nikakvih problema, cini mi se da fino nahrane kozu, i ovu extra bogatu cak koristim ispod podloge..
U odnosu na LRP i Avene, cijena prihvatljiva..oko 15KM
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#20610 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

Nisrin wrote: 10/03/2020 09:54 Ne shvatam sta mi je sa kozom lica...Promijenila sam sistem njege i opet je pod rukom "papir" i uopste nije mekana i hidrirana...ne znam vise sta da pokusam! Posljednjih mjeseci koristim Fluid Aloe Water od Loreala- ujutro prije pudera, Weleda Skinfood light- navecer, CLinique antipollution hidratantni gel i lice opet ne izgleda lijepo...
Lice operem sa BEBE gelom za pranje lica, prije sam koristila LRP i AVENE, ali su agresivni, a moja koza je osjetljiva...u zadnjih 15ak dana ga ocistim ultrasonicnim cleanserom, osim osipa nikakve druge promjene ne vidim!
Kada tek nanesem puder bude koliko-toliko OK, nakon nekoliko sati perutavo, suho k'o barut :/ Cak je doslo dotle da mi se primijete borice oko ociju, koristim TheOrdinary Caffeine solution- smanje podbuhlost jutarnju i ona stavim Weledu preko, pa MAC Prolongwear ali opet isuseno djeluje! Nemam nikakvu KONKRETNO okoloocnu kremicu...vidjela sam da hvale Kiehls, ali nisam probala...

Ima li neko neku preporuku za mjesovitu, dehidriranu, osjetljivu kozu? Nebitno koliko kosta, samo da mi je "nahraniti" kozu...unosim dovoljno tecnosti tj vode...ne razumijem i dalje kako barem malo ne djeluje mekano i nahranjeno...Dermatolog nije od pomoci, opet preporucuje proizvode firme sa kojom ima dogovor itd...u ranim 30im sam i cini mi se lice je najbolje bilo dok nisam koristila nista! :skoljka:
Bez zezancije, probaj korejske tonere i kremice. Meni je to preporodilo kozu.

Ja imam Sidmool Madagascar za kremu, okoloocna mi je purebess galactomyces 80, toner je Muji Light toning water i missha artemisia. Aktive koristim aha i bha naizmjenicno navecer (obje cosrx), a niacinamid ujutro, za pranje lica samo Sidmool tea tree.

Ne moras ti koristit isto ko sto i ja, ali ako si u Sarajevu dekantiracu ti svega ovoga da probas ako hoces.
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#20611 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zizi505 »

Nisrin wrote: 10/03/2020 09:54 Ne shvatam sta mi je sa kozom lica...Promijenila sam sistem njege i opet je pod rukom "papir" i uopste nije mekana i hidrirana...ne znam vise sta da pokusam! Posljednjih mjeseci koristim Fluid Aloe Water od Loreala- ujutro prije pudera, Weleda Skinfood light- navecer, CLinique antipollution hidratantni gel i lice opet ne izgleda lijepo...
Lice operem sa BEBE gelom za pranje lica, prije sam koristila LRP i AVENE, ali su agresivni, a moja koza je osjetljiva...u zadnjih 15ak dana ga ocistim ultrasonicnim cleanserom, osim osipa nikakve druge promjene ne vidim!
Kada tek nanesem puder bude koliko-toliko OK, nakon nekoliko sati perutavo, suho k'o barut :/ Cak je doslo dotle da mi se primijete borice oko ociju, koristim TheOrdinary Caffeine solution- smanje podbuhlost jutarnju i ona stavim Weledu preko, pa MAC Prolongwear ali opet isuseno djeluje! Nemam nikakvu KONKRETNO okoloocnu kremicu...vidjela sam da hvale Kiehls, ali nisam probala...

Ima li neko neku preporuku za mjesovitu, dehidriranu, osjetljivu kozu? Nebitno koliko kosta, samo da mi je "nahraniti" kozu...unosim dovoljno tecnosti tj vode...ne razumijem i dalje kako barem malo ne djeluje mekano i nahranjeno...Dermatolog nije od pomoci, opet preporucuje proizvode firme sa kojom ima dogovor itd...u ranim 30im sam i cini mi se lice je najbolje bilo dok nisam koristila nista! :skoljka:
Izbaci proizvode koji u sebi imaju parfem te alkohol na visokm mjestu liste sastojaka.
Lice čisti kremastim gelom ili mlijekom, a čišćenje osjetljive kože "ultrasonicnim cleanserom" zaboravi...užasan je za tvoj tip kože.
Kada posušuješ lice peškirom nakon umivanja, radi to dosta nježno s mekanim peškirom.
Dobre ti je savjete dala i forumašica alica k.
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#20612 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

Ako zelim prekriti podocnjake, a ne nosim inace puder, da li ima neki korektor za podocnjake koji se moze sam nositi ili se to uvijek stavlja u kombinaciji sa puderom da se ne bi previse ofirno vidjelo? Ne zelim nositi puder...
User avatar
beautyfool
Posts: 2101
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#20613 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by beautyfool »

no_sikiriki wrote: 23/03/2020 22:06 Ako zelim prekriti podocnjake, a ne nosim inace puder, da li ima neki korektor za podocnjake koji se moze sam nositi ili se to uvijek stavlja u kombinaciji sa puderom da se ne bi previse ofirno vidjelo? Ne zelim nositi puder...
Ja sam to nekad ranije radila, samo korektor nosila, nadji samo da ti odgovara tonu lica i dobro ga utapkaj da se nevide prelazi, i to je to.
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#20614 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

ok, znaci moze bez pudera, probacu, mada sad kontam svakako da cu morati izdrzati sa svojim podocnjacima haha, zbog corone nemaju testere i svakako ne bih dirala tako da cu sacekati do iduce godine kako je krenulo :D
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#20615 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Coconut »

Vec sam ovo pitanje postavila negdje ali nema veze, cini mi se da je ovaj topic citaniji :D

Gdje u Sarajevu kupiti Redken preparate, ili u BiH? Ili gdje ih poruciti a da saljuu BiH (jer lookfantastic ne salje :-) )
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#20616 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

da nije neka od vas pred corona embargo ili tokom istog narucivala sta sa cultbeauty?
ja imam dva paketa narucena u martu koja jos nisu stigla.
ubih se razmjenjujuci mejlove sa njima ali oni tvrde da paketi nisu stigli jer je transport prekinut i da ce stici cim pocnu dolaziti avionski paketi (zar to nije krenulo?)
s druge strane, iherb narudzba iz marta mi je stigla prije 15ak dana.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#20617 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

otherside wrote: 29/05/2020 21:27 da nije neka od vas pred corona embargo ili tokom istog narucivala sta sa cultbeauty?
ja imam dva paketa narucena u martu koja jos nisu stigla.
ubih se razmjenjujuci mejlove sa njima ali oni tvrde da paketi nisu stigli jer je transport prekinut i da ce stici cim pocnu dolaziti avionski paketi (zar to nije krenulo?)
s druge strane, iherb narudzba iz marta mi je stigla prije 15ak dana.
U pravu su.
Sve je stalo haman. Meni takodjer iz UK ne stize nista sto nije DHL i sl, a i iz spanije i holandije imam po jedan koji nisu stigli od marta.

Od Januara sam ukupno dobila jedan paket koji je isao normalnom postom, i to iz Singapura, prepakovan negdje u putu.
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#20618 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Coconut »

Meni je stiglo sve preko DHL-a a jedne papuce sa Simmi-a iz UK nisu stigle, idu preko njihove standardne poste Royal Mail, i tek jucer mi prikaza na trackingu da su ih poslali s aerodroma. Dva mjeseca mi je bio paket na aerodromu kao i to vase sigurno. Sad ce to polako da dolazi :mrgreen:
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#20619 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

BJB wrote: 06/12/2019 19:05 Guerlain, ona zlatna..
Kupila nedavno ovu, ali crnu. Ja inače imam duge trepavice a ova ih još dodatno izduži. Fantastična maskara. :thumbup:
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20620 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

i uvija, ludilo..i moze mi cijeli dan biti na trepavicama, nece me zasvrbiti oči..
Imam jeftinu maskaru-budzašto-a pravo dobru..nije sad čudo jer me nakon 5-6 sati počnu svrbiti oči od nje, zasuze, razmažem je i obrišem :D
Ali je dobra jer je jeftina, uvije trepavice, izduzi ih ali samo ako nemate osjetljive oči..Image
Eveline Cosmetics volume celebrities, 3,25 KM..ovu cu baciti čisto jer joj je vec gotovo tri mjeseca a nisam je potrosila (zaboravljala sam se sminkati u jeku korone)..imam rezervnu..Kad su mi je preporucili i kad sam vidjela koliko je jeftina kupim 2..Nisam se pokajala.. :D
Inače od 10 marta čekam paket sa cultofbeauty(na carini je, valjda cu docekati jednog dana i da ga otvorim) i u njemu Charlotte Tilbury Legendary lashes 2, jedinicu nisam ni probala jer sam procitala puno stvarno losih review-a..Image, ovo ce mi biti treca ili cetvrta..Nije previse skupa, nije ni jeftina ali mi da odličan volumen i drzi trepavice uvijenim i sto je najvaznije, ne svrbe me oči od nje..
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20621 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

alica.k wrote: 31/05/2020 22:07
otherside wrote: 29/05/2020 21:27 da nije neka od vas pred corona embargo ili tokom istog narucivala sta sa cultbeauty?
ja imam dva paketa narucena u martu koja jos nisu stigla.
ubih se razmjenjujuci mejlove sa njima ali oni tvrde da paketi nisu stigli jer je transport prekinut i da ce stici cim pocnu dolaziti avionski paketi (zar to nije krenulo?)
s druge strane, iherb narudzba iz marta mi je stigla prije 15ak dana.
U pravu su.
Sve je stalo haman. Meni takodjer iz UK ne stize nista sto nije DHL i sl, a i iz spanije i holandije imam po jedan koji nisu stigli od marta.

Od Januara sam ukupno dobila jedan paket koji je isao normalnom postom, i to iz Singapura, prepakovan negdje u putu.
Jeam..10tog marta i jos cekam. :D Vidjela sam danas da je usao paket u BiH, pise da je u Customs..
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20622 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

otherside wrote: 29/05/2020 21:27 da nije neka od vas pred corona embargo ili tokom istog narucivala sta sa cultbeauty?
ja imam dva paketa narucena u martu koja jos nisu stigla.
ubih se razmjenjujuci mejlove sa njima ali oni tvrde da paketi nisu stigli jer je transport prekinut i da ce stici cim pocnu dolaziti avionski paketi (zar to nije krenulo?)
s druge strane, iherb narudzba iz marta mi je stigla prije 15ak dana.
isti dan, naručila 3 knjige sa bookdepository, 2 mi stigle treća niej..nema logike nikako, isto iz Engleske..
A mislim da cultofbeauty salje stvari iz nekog skladista iz Holandije, ali mi nemoj vjerovati..
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#20623 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

Dajte mi linkove odakle da narucim dior air nude i virtuelabs sampon
I probala.sam tilbury maskaru, odlicna je
Dobila kao sample, pa de i nju odakle naruciti?
I imate li sta jos za preporuku, ono must have
Ne mogu iscitavat sve 🙈
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#20624 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

Ma.Le.Na wrote: 12/07/2020 17:48 Dajte mi linkove odakle da narucim dior air nude i virtuelabs sampon
I probala.sam tilbury maskaru, odlicna je
Dobila kao sample, pa de i nju odakle naruciti?
I imate li sta jos za preporuku, ono must have
Ne mogu iscitavat sve 🙈
A ne bojis se da ti paket ne zaglavi negdje?
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#20625 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

BJB wrote: 05/06/2020 00:19
otherside wrote: 29/05/2020 21:27 da nije neka od vas pred corona embargo ili tokom istog narucivala sta sa cultbeauty?
ja imam dva paketa narucena u martu koja jos nisu stigla.
ubih se razmjenjujuci mejlove sa njima ali oni tvrde da paketi nisu stigli jer je transport prekinut i da ce stici cim pocnu dolaziti avionski paketi (zar to nije krenulo?)
s druge strane, iherb narudzba iz marta mi je stigla prije 15ak dana.
isti dan, naručila 3 knjige sa bookdepository, 2 mi stigle treća niej..nema logike nikako, isto iz Engleske..
A mislim da cultofbeauty salje stvari iz nekog skladista iz Holandije, ali mi nemoj vjerovati..
Koliko dugo su ti putovale knjige?
Post Reply