Smijenimo Mensu, dovedimo...

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#26 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by mgogic »

hadzi_lojo wrote:
ernest wrote:[
de ti lojo pohiti po avaz. petak je, razgrabiće se. :run:

lojo je vec uzeo avaz za razliku od nekih drugih. lojo bi da bude u toku zbivanja a ne kao neki ko samo naprdjuju po forumima pametujuci a u sustini nemajuci pojma ni o cemu gospon treneru 8-)
lojo,molim te,kako to ˝naprdjuju po forumu˝?Ako ti se ne svidja sta drugi misle,odnosno sta vecina misli,brate dragi ti ih ubijedi da su u krivu argumentima,a nema potrebe da se vrijedjamo!Na kraju krajeva,ne diskutujemo o ovome zato sto mi mrzimo reprezentaciju,svi je mi jednako volimo,i ti,i ja,i ernest i ostali!
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#27 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by sesalmir »

Sabeta, anzulovica ili acu petrovica - ovo su moji prijedlozi. 8-) Jedino sto se ja nista ne pitam, al eto. :razz:
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#28 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by arze »

Prvo vam nije valjao Nenad, ne moze najbolji bosanski reprezentativac da se uci na reprezentaciji, rekose.

E sada vam ne valja ni covjek koji je redovno od reprezentacije i Bosne izvlacio maksimum.

Podmladio je tim, oslobodio se igraca koji ne zele srcem da igraju za reprezentaciju.
Ova djeca se bore i bice od njih nesto, ako ne u ovim kvalifikacijama, onda u sljedecim.
Uz dobru podrsku publike mogu svakoga dobiti.

Dobro, nema tu sigurnosti, kuveta da se preokrene utakmica u gostima, pogotovo kada sudije silje protiv nas.
Ali kako ce drugacije steci iskustvo?

Pustite ljude na miru, neka se koncentrisu i dobiju utakmicu u subotu.

Ova grupa moze lako zavrsiti da svako svakoga dobije kod kuce.[/quote]

Nenad je i uništio reprezentaciju kao selektor, odnosno popišao je sve što je napravio kao igrač u reprezentaciji. da ne pričam da je Neno kao trener KK Bosna uspio izgubiti finalnu utakmicu za prvaka BiH u Skenderiji od Širokog. i to se igralo u maloj dvorani jer je očito postojao strah. Od Mense se nije tražilo da podmlađuje tim. Došao je da izbori plasman na EP, jer to nije učinio Marković. ili sam ja nešto propustio? zašto bismo pravili tim za iduće kvalifikacije kad i sada imamo tim i po igračima bi se morali plasirati. ne mora se Bremer uklopiti ni u ovim ni u idućim kvalifikacijama. i bez tog trgovca loptama itekako se možemo plasirati, to zorno pokazuje Gordić u svakoj utakmici koju igramo u ovim kvalifikacijama. ali Menso je uzeo lovaru i sad valja Bremeru dat minutažu makar izgubio svaku loptu. oni uz podršku publike mogu dobiti i Španiju i u tome i jeste problem. jer će izgubiti od tadžikistana u gostima. naravno u trećoj četvrtini. FIBA bi ozbiljno morala porazmisliti da toj četvrtini nadjene ime Mensura Bajramovića. nešto kontam što to sudije nisu svirale Estoncima penal sinoć u Zenici. nisu jer smo igrali MI, a ne Estonci. Logično da ako si otišao na ekskurziju u Birmingham da će sudije svirat prekršaje Englezima, jer mi stojimo. turisti smo zaBoga. Ćiro je dobio tekmu protiv Estonije jer je zabranio igračima da nakon tekme sa Španijom i povratka u BiH izađu u grad i proslave. dosad su naši fudbaleri gubili bodove kući i od estonije i od izraela i od mađarske jer su u Bosnu dolazili obilazit rodbinu, pa i protrčkarati usput najčešće Bilinim poljem. Kud ćeš veće blamaže nego da repka igra uglavnom na Bilinom polju. e Menso će košarkašku repku odvest ne u cazin, nego u Trnovo.[/quote]

Menso uzeo pare od Bremera?? :-D :-D :-D :-D :-D
Pa sto mislite da Bremer igra za Bih?? Njemu je toliko stalo da igra za BIH da cak daje i pare tj podmicuje selektora... ???? Covjek koji je igrao u Bostonu podmicuje mensura bajramovica? Igra zato jer je profesionalac.. Sto Cook igra za crnu goru??? Svidjela mu se Budva ono vopra!!! Il onaj Jabber tipicni Bugar vala!
Cinjenica jest da je menso jedan zaista prosjecan trener nista posebno i u njegovu koncepciju se ne bi ni navarro uklopio!!!
Markovica odmah popljuju nakon jedne izgubljene tekme... Sta sad ta TITULA IZGUBLJENA U M. SKENDERIJI PRROTIV SIROKOG JE NEKO VELIKO IZNENADENJE!!!
IGRAJU 2 PODJEDNAKE EKIPE I OVA DRUGA DOBIJE, NASTAJE KATASTROFA..KAKO OVO KAKO ONO...."win some, loose some"
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#29 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by arze »

sesalmir wrote:Sabeta, anzulovica ili acu petrovica - ovo su moji prijedlozi. 8-) Jedino sto se ja nista ne pitam, al eto. :razz:

Neka nesto i od tebe korisno :mrgreen:
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#30 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by arze »

Ova grupa moze lako zavrsiti da svako svakoga dobije kod kuce.[/quote]

Jest jest, i stavio Teletovića na klupu....to je otprilike kao da Jackson u zlatno doba Bullsa, ostavi Jordana na klupi pa ga tek ponekad ubaci.
Od svih naših igrača dečko bi po svim pravilima trebao biti prvi igrač.
Igra u najjačoj ligi Europe
Igra Euroligu
Među tri najbolje četvorke u europi.
Ima odličnu statistiku.
Ima iskustvo igranja protiv najboljih.

Svako bi normalan pravio ekipu oko njega. Osim Mense genijalca...on ima drugu viziju...[/quote]

Cijenim mirzu al on nije ni medu 10 na cetvorci u europi realno jer cu nabrojat igrace koji su bolji od njega !!!

Smodis,Andersen,Haislip,Lorbek,Reyes,Massey....

Telet obicno ima neki problem jer samo ispucava trica a takav igrac kod nekih trenera ne bi igrao ni 5 minuta... OGroman je potencijal al ako ostane samo na tome a to je sutannje preko 2 igraca sa 8 metara nista od njega....Trebao bi vise gradit igro pod kosem il makar primjenjivat neke osnovne poteze koje imaju visoka krila.. Primit loptu pod kosem, fintu slozit i krenut direkt na kos bez da se naprave koraci!! Zar je to puno ?
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#31 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Comrad »

Mahalac wrote:Ko iole poznaje kosarku ZNA i VIDI da je MB nesposoban da vodi reprezentaciju.
Potpis.

Sabiteee vratii seeee... :D :D :D
united bosnae
Posts: 480
Joined: 23/07/2005 06:40
Location: Here&There

#32 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by united bosnae »

Ovo se moze a i ne mora aplicirati samo na sport....
ali izgleda da smo mi (bosanci i hercegovci) uvijek najbolje igrali (radili) kad nas je neki stranac vodio.
Dokazano mnogo puta....

Zato predlazem Acu Petrovica za selektora.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#33 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Admir_1984 »

Sabit je za Mensura Phil Jackson. Pa sto ovaj kloc nije nikog zivog trenirao nakon sto je dobio nogu u KK Bosni? Valjda se individualno usavrsavao ili sta vec drugo.....
User avatar
Vaso
Posts: 245
Joined: 14/04/2008 01:44

#34 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Vaso »

sjecam se dok je komentarisao euroligu kao "strucni" gost. tada se moglo vidjeti o kakavom se znalcu radi...

aco petrovic, spahija..
LongDong
Posts: 790
Joined: 22/04/2008 23:08

#35 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by LongDong »

Jel se zna koliko para zarađuje M.Bajramović na klupi reprezentacije?
User avatar
Edin H.
Posts: 47310
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#36 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Edin H. »

LongDong wrote:Jel se zna koliko para zarađuje M.Bajramović na klupi reprezentacije?
KM 300.000 sedmicno :oops:
LongDong
Posts: 790
Joined: 22/04/2008 23:08

#37 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by LongDong »

Edin H. wrote:
LongDong wrote:Jel se zna koliko para zarađuje M.Bajramović na klupi reprezentacije?
KM 300.000 sedmicno :oops:
Pa i ja sam nešto tako načuo, al mu valjda ne plaćaju doprinose :mrgreen:
hadzi_lojo
Posts: 89
Joined: 24/03/2007 10:34

#38 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by hadzi_lojo »

mgogic wrote:
hadzi_lojo wrote:
ernest wrote:[
de ti lojo pohiti po avaz. petak je, razgrabiće se. :run:

lojo je vec uzeo avaz za razliku od nekih drugih. lojo bi da bude u toku zbivanja a ne kao neki ko samo naprdjuju po forumima pametujuci a u sustini nemajuci pojma ni o cemu gospon treneru 8-)
lojo,molim te,kako to ˝naprdjuju po forumu˝?Ako ti se ne svidja sta drugi misle,odnosno sta vecina misli,brate dragi ti ih ubijedi da su u krivu argumentima,a nema potrebe da se vrijedjamo!Na kraju krajeva,ne diskutujemo o ovome zato sto mi mrzimo reprezentaciju,svi je mi jednako volimo,i ti,i ja,i ernest i ostali!
a kakve cinjenice ernest iznosi. zakljucuje da je trener los sto izgubi u finalu?!
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#39 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by arze »

Neko rece za Ciru 8-)
Ovo je smijehura al mislim da bi bili puno bolji da nas on vodi paralelno sa fudbalskom :-D

Nas je 5 njih je 5 pa j*bite im mater! :P
hadzi_lojo
Posts: 89
Joined: 24/03/2007 10:34

#40 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by hadzi_lojo »

arze wrote:Neko rece za Ciru 8-)
Ovo je smijehura al mislim da bi bili puno bolji da nas on vodi paralelno sa fudbalskom :-D

Nas je 5 njih je 5 pa j*bite im mater! :P

:thumbup: :D :bih:
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#41 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by arze »

Lijek za nasu kosarku je:

1.dovesti kandziju za selektora
2.dovesti profesionalca
3.motivatora
4.trenera koji zna opustit ekipu da nisu pod nekakvim grcevima vazda!
5.trenera koji je upoznat sa pojmom rotacija igraca!
6.trenera koji forsira modernu i dinamicnu kosarku u skladu sa igrackim kadrom
7.trenera sa kakvom takvom inozemnom karijerom
8.trenera kojem posao selektktora nece biti praksa!
9.trenera koji izvlaci maximalno iz igraca

Eh vakvog vala i nije lagano pronaci, but valjda ce skontat i u savezu da forsiranje jedno de istog sistema 10 godina jednostavno ne pali!!!!! :-?
LSD
Posts: 27429
Joined: 24/07/2007 08:26

#42 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by LSD »

arze wrote:Lijek za nasu kosarku je:

1.dovesti kandziju za selektora
2.dovesti profesionalca
3.motivatora
4.trenera koji zna opustit ekipu da nisu pod nekakvim grcevima vazda!
5.trenera koji je upoznat sa pojmom rotacija igraca!
6.trenera koji forsira modernu i dinamicnu kosarku u skladu sa igrackim kadrom
7.trenera sa kakvom takvom inozemnom karijerom
8.trenera kojem posao selektktora nece biti praksa!
9.trenera koji izvlaci maximalno iz igraca

Eh vakvog vala i nije lagano pronaci, but valjda ce skontat i u savezu da forsiranje jedno de istog sistema 10 godina jednostavno ne pali!!!!! :-?
Teško da ce ovaj trenutni savez naci takvog trenera...pa ja bih bio zadovoljan kad bi se našao selektor koji ce ispunjavati barem 5 od tih 9 nabrojanih stavki.
KSBiH je mnogo gora kriminalna organizacija od onog fudbalskog,samo što gotova sva BH javnost prati samo fudbalske lopove...što idealno odgovara ovim iz KS,jer niko o njima ne piše,niti se ko interesuje za njih,rijetko ko i zna šta se tamo radi,ko nam sjedi u savezu i sl.
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#43 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by mgogic »

Ne znam zasigurno da li su lopovi kao u fudbalskom savezu,ali je cinjenica da je drasticna razlika izmedju novca koji prodje kroz kosarkaski i fudbalski savez!Kao ne bi nas vodio Gershon ili Messina da im ponudimo kes?Ali ja vjerujem da mi tog kesa nemamo!Pa imamo 3 ekipe u drzavi za koje se moze reci da imaju para,a u fudbalu neka jebena Mionica?!?! baci 20.000 po kolu,u zadnjih 7-8 kola,sto ekipi sa kojom igra protivnik,sto ekipi protiv koje oni igraju!A to je sabanija,strah me i pomisliti kako je u Premier ligi!Misljenja sam da su mozda manje strucni,ili uopste nisu strucni,ali da bi bili lopovi,moraju imati sta da ukradu!
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2339
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#44 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by zecko_kupuz »

Ja već rekoh - Mensurko nema pobjednički mentalitet, kao trener. Frajer ne zna širiti optimizam među igračima. Pa nikad ga nisam vidio da je nešto super-happy. Uvijek nekakav zabrinut.
Možda su mu kidnapovali svastiku u Sao Paolu, traže mu puno para :D 8-) .
palermo
Posts: 22496
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#45 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by palermo »

evo da budem malo u opoziciji ( a možda i ne budem :D ).Ja zapravo mislim da je Menso dobar trener, ali nije za klupu. Ako se malo prisjetimo, Menso je praktički od Bajramovića napravio iugrača, što u Čeliku , što u Bosni, kod Mense je čak i Bavčić igrao svoju najbolje košarku i našlo bi se tu još primjera.Ali Menso je jednostavno čovjek koji je bez ikakvog talenta za vođenje tima sa klupe ( zapravo nevjerovatno je koliko taj čovjek nema nimalo smisla za to, potpuno se izgubi u tome).I ne bi to bilo nešto posebno strašno za Mensu, neki ljudi sjajno pišu a ne znaju progovoriti riječi, neki opet znaju pričati sam tako, al su potpuno nepismeni, to je jednostavno tako, problem je što je Mensi dat posao za koji on uopšte nije stvoren,biti selektor traži potpuno druge osobine i talnte od onih koje Menso ima.Dakle, Mensi jednostavno treba dati da radi sa igračima,da ih stvara, radi u juniorskim pogonima, ili nekim malim ekipama gdje nema imperativa pobjede i mislim da bi Bosna i hercegovina od njega imala dobre koristi.A mjesto selektora treba da prepusti nekom drugom, nekom sa talentom, nekom ko ima sposbnost da reaguje u trenutku, ovako patimo se i Mensoa bogami i mi sa njim.
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#46 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by mgogic »

palermo wrote:evo da budem malo u opoziciji ( a možda i ne budem :D ).Ja zapravo mislim da je Menso dobar trener, ali nije za klupu. Ako se malo prisjetimo, Menso je praktički od Bajramovića napravio iugrača, što u Čeliku , što u Bosni, kod Mense je čak i Bavčić igrao svoju najbolje košarku i našlo bi se tu još primjera.Ali Menso je jednostavno čovjek koji je bez ikakvog talenta za vođenje tima sa klupe ( zapravo nevjerovatno je koliko taj čovjek nema nimalo smisla za to, potpuno se izgubi u tome).I ne bi to bilo nešto posebno strašno za Mensu, neki ljudi sjajno pišu a ne znaju progovoriti riječi, neki opet znaju pričati sam tako, al su potpuno nepismeni, to je jednostavno tako, problem je što je Mensi dat posao za koji on uopšte nije stvoren,biti selektor traži potpuno druge osobine i talnte od onih koje Menso ima.Dakle, Mensi jednostavno treba dati da radi sa igračima,da ih stvara, radi u juniorskim pogonima, ili nekim malim ekipama gdje nema imperativa pobjede i mislim da bi Bosna i hercegovina od njega imala dobre koristi.A mjesto selektora treba da prepusti nekom drugom, nekom sa talentom, nekom ko ima sposbnost da reaguje u trenutku, ovako patimo se i Mensoa bogami i mi sa njim.
U potpunosti se slazem sa ovim gore navedenim!
dlfo
Posts: 220
Joined: 28/10/2007 21:27

#47 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by dlfo »

Smjenimo Mensu, a dovedimo bilo koga..
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#48 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by arze »

palermo wrote:evo da budem malo u opoziciji ( a možda i ne budem :D ).Ja zapravo mislim da je Menso dobar trener, ali nije za klupu. Ako se malo prisjetimo, Menso je praktički od Bajramovića napravio iugrača, što u Čeliku , što u Bosni, kod Mense je čak i Bavčić igrao svoju najbolje košarku i našlo bi se tu još primjera.Ali Menso je jednostavno čovjek koji je bez ikakvog talenta za vođenje tima sa klupe ( zapravo nevjerovatno je koliko taj čovjek nema nimalo smisla za to, potpuno se izgubi u tome).I ne bi to bilo nešto posebno strašno za Mensu, neki ljudi sjajno pišu a ne znaju progovoriti riječi, neki opet znaju pričati sam tako, al su potpuno nepismeni, to je jednostavno tako, problem je što je Mensi dat posao za koji on uopšte nije stvoren,biti selektor traži potpuno druge osobine i talnte od onih koje Menso ima.Dakle, Mensi jednostavno treba dati da radi sa igračima,da ih stvara, radi u juniorskim pogonima, ili nekim malim ekipama gdje nema imperativa pobjede i mislim da bi Bosna i hercegovina od njega imala dobre koristi.A mjesto selektora treba da prepusti nekom drugom, nekom sa talentom, nekom ko ima sposbnost da reaguje u trenutku, ovako patimo se i Mensoa bogami i mi sa njim.
Protresi se malo pa skontaj sta pises i usput razmisli o tome!
Jedna od glupljih uzrecica na ovom forumu.. Dobar trener koji nije za klupe!! A takvog nema.Ako nije za klupe nije ni dobar trener nikako

Govoris kako je Bavcic igrao kod njega dobro i onda navodis da nema nikakvog talenta za vodenje.!
User avatar
Edin H.
Posts: 47310
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#49 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Edin H. »

Suknu vam ga Menso veceras skeptici :oops: :zoka:

Kao sto rekoh neko vece, pustite ljude na miru, neka odigraju najbolje sto mogu, pa sta bude...
palermo
Posts: 22496
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#50 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by palermo »

Edin H. wrote:Suknu vam ga Menso veceras skeptici :oops: :zoka:

Kao sto rekoh neko vece, pustite ljude na miru, neka odigraju najbolje sto mogu, pa sta bude...
De, dečko ne prdi, bogami kao da je neko ovdje navijao da BiH izgubi da bi se pokazalo da je imao pravo........više mi to liči na one jarane sa fudbala i priče o ćiri i tuge što dobismo estoniju............svaka čast i igračima, a bogami i Mensi..............a naravno da ljudi će i dalje gledati utakmice i kritikovati, a mensu ne moraš ti braniti, ima način na koji on jako dobro može sam sebe odbraniti..............zove se rezultat,
Post Reply