Smijenimo Mensu, dovedimo...

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

ernest
Posts: 106
Joined: 27/01/2003 00:00

#1 Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by ernest »

Bošu Tanjevića! Menso je pokazao svoje. Pokazao je koliko je nestručan, ali i drzak. Nakon poraza od Velike Britanije fakinski je izjavio "Ne predajemo se"!!! Ne trebaš se ni predavat Mensure, dovoljno je što gubiš. Što ga prije smijene, to bolje za nas!
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#2 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by nikad_izvini »

Čuj Tanjevića :roll: Ja predlažem Fila Jacksona :-D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#3 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Bosanski_kralj »

nikad_izvini wrote:Čuj Tanjevića :roll: Ja predlažem Fila Jacksona :-D
Šta bi falilo Tanjeviću da pristane. Nek malo i svojoj Zemlji pomogne. Neka se ugleda na Ćiru... :D
User avatar
zlatarsa
Posts: 63
Joined: 03/06/2008 22:16

#4 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by zlatarsa »

Ja predlazem Ciru.
čičamiča
Posts: 84
Joined: 19/08/2008 22:45

#5 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by čičamiča »

zlatarsa wrote:Ja predlazem Ciru.
Ćiru za predsjednika , tj. člana predsjedništva....
Ali sva tri člana u jednom...
hadzi_lojo
Posts: 89
Joined: 24/03/2007 10:34

#6 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by hadzi_lojo »

Za Mensura
TM1987
Posts: 153
Joined: 06/05/2007 13:15

#7 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by TM1987 »

Ljudi Tanjevic je vise puta ponovio da NIKAD nece biti trener BiH
Last edited by TM1987 on 11/09/2008 23:22, edited 1 time in total.
ernest
Posts: 106
Joined: 27/01/2003 00:00

#8 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by ernest »

nikad_izvini wrote:Čuj Tanjevića :roll: Ja predlažem Fila Jacksona :-D
nešto kontam da je Boša ipak realnije rješenje. šta ti misliš?
User avatar
Edin H.
Posts: 47183
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#9 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Edin H. »

Stvarno mi nije jasno sta ste se naklatili na Mensu.

Prvo vam nije valjao Nenad, ne moze najbolji bosanski reprezentativac da se uci na reprezentaciji, rekose.

E sada vam ne valja ni covjek koji je redovno od reprezentacije i Bosne izvlacio maksimum.

Podmladio je tim, oslobodio se igraca koji ne zele srcem da igraju za reprezentaciju.
Ova djeca se bore i bice od njih nesto, ako ne u ovim kvalifikacijama, onda u sljedecim.
Uz dobru podrsku publike mogu svakoga dobiti.

Dobro, nema tu sigurnosti, kuveta da se preokrene utakmica u gostima, pogotovo kada sudije silje protiv nas.
Ali kako ce drugacije steci iskustvo?

Pustite ljude na miru, neka se koncentrisu i dobiju utakmicu u subotu.

Ova grupa moze lako zavrsiti da svako svakoga dobije kod kuce.
ernest
Posts: 106
Joined: 27/01/2003 00:00

#10 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by ernest »

Edin H. wrote:Stvarno mi nije jasno sta ste se naklatili na Mensu.

Prvo vam nije valjao Nenad, ne moze najbolji bosanski reprezentativac da se uci na reprezentaciji, rekose.

E sada vam ne valja ni covjek koji je redovno od reprezentacije i Bosne izvlacio maksimum.

Podmladio je tim, oslobodio se igraca koji ne zele srcem da igraju za reprezentaciju.
Ova djeca se bore i bice od njih nesto, ako ne u ovim kvalifikacijama, onda u sljedecim.
Uz dobru podrsku publike mogu svakoga dobiti.

Dobro, nema tu sigurnosti, kuveta da se preokrene utakmica u gostima, pogotovo kada sudije silje protiv nas.
Ali kako ce drugacije steci iskustvo?

Pustite ljude na miru, neka se koncentrisu i dobiju utakmicu u subotu.

Ova grupa moze lako zavrsiti da svako svakoga dobije kod kuce.
Nenad je i uništio reprezentaciju kao selektor, odnosno popišao je sve što je napravio kao igrač u reprezentaciji. da ne pričam da je Neno kao trener KK Bosna uspio izgubiti finalnu utakmicu za prvaka BiH u Skenderiji od Širokog. i to se igralo u maloj dvorani jer je očito postojao strah. Od Mense se nije tražilo da podmlađuje tim. Došao je da izbori plasman na EP, jer to nije učinio Marković. ili sam ja nešto propustio? zašto bismo pravili tim za iduće kvalifikacije kad i sada imamo tim i po igračima bi se morali plasirati. ne mora se Bremer uklopiti ni u ovim ni u idućim kvalifikacijama. i bez tog trgovca loptama itekako se možemo plasirati, to zorno pokazuje Gordić u svakoj utakmici koju igramo u ovim kvalifikacijama. ali Menso je uzeo lovaru i sad valja Bremeru dat minutažu makar izgubio svaku loptu. oni uz podršku publike mogu dobiti i Španiju i u tome i jeste problem. jer će izgubiti od tadžikistana u gostima. naravno u trećoj četvrtini. FIBA bi ozbiljno morala porazmisliti da toj četvrtini nadjene ime Mensura Bajramovića. nešto kontam što to sudije nisu svirale Estoncima penal sinoć u Zenici. nisu jer smo igrali MI, a ne Estonci. Logično da ako si otišao na ekskurziju u Birmingham da će sudije svirat prekršaje Englezima, jer mi stojimo. turisti smo zaBoga. Ćiro je dobio tekmu protiv Estonije jer je zabranio igračima da nakon tekme sa Španijom i povratka u BiH izađu u grad i proslave. dosad su naši fudbaleri gubili bodove kući i od estonije i od izraela i od mađarske jer su u Bosnu dolazili obilazit rodbinu, pa i protrčkarati usput najčešće Bilinim poljem. Kud ćeš veće blamaže nego da repka igra uglavnom na Bilinom polju. e Menso će košarkašku repku odvest ne u cazin, nego u Trnovo.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#11 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Admir_1984 »

Ja mislim da na svijetu nema trenera koji uvijek izgubi 3/4, al bash uvijek. Da ima imalo obraza sam bi otishao nakon ovog debakla koji cemo dozivit u ovim kvalifikacijama.

Menso ce biti prvi trener koji ce nas odvesti u borbu za opstanak u A diviziji
hadzi_lojo
Posts: 89
Joined: 24/03/2007 10:34

#12 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by hadzi_lojo »

ernest wrote:
Edin H. wrote:Stvarno mi nije jasno sta ste se naklatili na Mensu.

Prvo vam nije valjao Nenad, ne moze najbolji bosanski reprezentativac da se uci na reprezentaciji, rekose.

E sada vam ne valja ni covjek koji je redovno od reprezentacije i Bosne izvlacio maksimum.

Podmladio je tim, oslobodio se igraca koji ne zele srcem da igraju za reprezentaciju.
Ova djeca se bore i bice od njih nesto, ako ne u ovim kvalifikacijama, onda u sljedecim.
Uz dobru podrsku publike mogu svakoga dobiti.

Dobro, nema tu sigurnosti, kuveta da se preokrene utakmica u gostima, pogotovo kada sudije silje protiv nas.
Ali kako ce drugacije steci iskustvo?

Pustite ljude na miru, neka se koncentrisu i dobiju utakmicu u subotu.

Ova grupa moze lako zavrsiti da svako svakoga dobije kod kuce.
Nenad je i uništio reprezentaciju kao selektor, odnosno popišao je sve što je napravio kao igrač u reprezentaciji. da ne pričam da je Neno kao trener KK Bosna uspio izgubiti finalnu utakmicu za prvaka BiH u Skenderiji od Širokog. i to se igralo u maloj dvorani jer je očito postojao strah. Od Mense se nije tražilo da podmlađuje tim. Došao je da izbori plasman na EP, jer to nije učinio Marković. ili sam ja nešto propustio? zašto bismo pravili tim za iduće kvalifikacije kad i sada imamo tim i po igračima bi se morali plasirati. ne mora se Bremer uklopiti ni u ovim ni u idućim kvalifikacijama. i bez tog trgovca loptama itekako se možemo plasirati, to zorno pokazuje Gordić u svakoj utakmici koju igramo u ovim kvalifikacijama. ali Menso je uzeo lovaru i sad valja Bremeru dat minutažu makar izgubio svaku loptu. oni uz podršku publike mogu dobiti i Španiju i u tome i jeste problem. jer će izgubiti od tadžikistana u gostima. naravno u trećoj četvrtini. FIBA bi ozbiljno morala porazmisliti da toj četvrtini nadjene ime Mensura Bajramovića. nešto kontam što to sudije nisu svirale Estoncima penal sinoć u Zenici. nisu jer smo igrali MI, a ne Estonci. Logično da ako si otišao na ekskurziju u Birmingham da će sudije svirat prekršaje Englezima, jer mi stojimo. turisti smo zaBoga. Ćiro je dobio tekmu protiv Estonije jer je zabranio igračima da nakon tekme sa Španijom i povratka u BiH izađu u grad i proslave. dosad su naši fudbaleri gubili bodove kući i od estonije i od izraela i od mađarske jer su u Bosnu dolazili obilazit rodbinu, pa i protrčkarati usput najčešće Bilinim poljem. Kud ćeš veće blamaže nego da repka igra uglavnom na Bilinom polju. e Menso će košarkašku repku odvest ne u cazin, nego u Trnovo.
aman sto se neko razumije u kosarku. pa haj kad si tako ti pametan budi ti trener.
sta fali billinom polju?! to je nedavno bila neosvojiva tvrdjava.
ovo me i najvise nervira zaista. neko nestrucan, neko ko po citav dan sjedi i pametuje po forumima odjednom pokupi svu pamet svijeta i nama je prosipa.
pa haj pametnjakovichu budi ti trener. nama ne trebaju filozofi i naki kriticari, imamo ih dosta, u svakom niku forumasa se krije takav. haj izadji ti i treniraj nasu reprezentaciju posto si ocito skontao sve strategije svih sportova.
bujrum pa da te vidimo...
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#13 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Zux »

Menso je odron od trenera. Iz ove tri utakmice se vidi da nista nije naucio u zadnje 2 godine, dok je gluvario, komentarisao utakmice, setkao se po gradu. Identican scenario u sve tri tekme u trecoj cetvrtini (serije: 0-11, 0-12, 0-15, ali smo Izrael dobili zbog +8 na poluvremenu). Dok je ekipa prezivljavala tu golgotu, on ni time-out nije u stanju da trazi. Apsolutno i potpuno identicno kao sto je vodio Bosnu. Jedna ekipa koja ima igrace iz: Lytvosa, Tau CEramice, Zvezde, Buducnosti itd., a uz to nisu sporedni likovi u tim ekipama koje igraju u Euroligi i ULEB Cup, nije u stanju da odigra makar ravnopravno utakmicu u gostima, za to moze biti samo kriv nesposoban i nestrucan trener. Neko spomenu Nenu, on se nazalost nije najbolje snasao u toj ulozi odmah na pocetku svoje karijere, ali kasnije je u Panionisu potvrdio da ipak nije los trener.
xy2000
Posts: 21
Joined: 25/08/2008 21:21

#14 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by xy2000 »

Kakva smo mi nafurana nacija, jedino je problem što je to sve bez pokrića. Naši igrači su jednostavno solidni, a nisu vanserijski kakvi bi mi htjeli da budu i kakvi mi mislimo da oni jesu. Iako nema sumnje u talenat naše ekipe, ali Kikanović, Gordić, Opačak ili recimo Ikonić su treća liga evropske košarke, Teletović, Bremer i Bajramović su druga liga, (jer je puno lakše biti dobar i koristan kada uz sebe u timu imaš npr.Prigionija, Planinića ili Skolu, nego kada ti sam moraš biti lider tima i preuzeti odgovornost),dakle nije samo do Mense već je do kvaliteta prvo . Jedan ekstra igrač, kakav je Deng, donese prevagu u odnosu na sve druge ekipe V.Britaniji koja je oduvijek svima bila kanta za nabijanje koš razlike i to je klasa za sebe. Mi takvo nešto nemamo i naši talenti nisu najveći na svijetu, ima puno većih i boljih. Za ovu Bh. ekipu je uspjeh biti u igri za odlazak na prvenstvo (možda se i plasiramo), druga je stvar što smo mi umišljeni pa čitav svijet smatramo levatima, ali daleko je to od realnog razmišljanja. Menso nije D. Ivković, ali je pitanje koliko bismo mogli i sa boljim selektorima. Možda da zamolimo Jasmina Repešu-on je iz Čapljine! :mrgreen:
El_comadante
Posts: 8007
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#15 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by El_comadante »

po mom mišljenju za rezultate je najviše kriv trener što če reći u ovom slučaju kriv je Menso. ma da se može uvijek reći da i igraći uvijek snose dio krivice ali opet njih bira trener/selektor.
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#16 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by papacja »

Bosanski_kralj wrote:
nikad_izvini wrote:Čuj Tanjevića :roll: Ja predlažem Fila Jacksona :-D
Šta bi falilo Tanjeviću da pristane. Nek malo i svojoj Zemlji pomogne. Neka se ugleda na Ćiru... :D
On ja Crnogorac.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#17 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by BHG »

ernest wrote: Nenad je i uništio reprezentaciju kao selektor, odnosno popišao je sve što je napravio kao igrač u reprezentaciji. da ne pričam da je Neno kao trener KK Bosna uspio izgubiti finalnu utakmicu za prvaka BiH u Skenderiji od Širokog. i to se igralo u maloj dvorani jer je očito postojao strah. Od Mense se nije tražilo da podmlađuje tim. Došao je da izbori plasman na EP, jer to nije učinio Marković. ili sam ja nešto propustio? zašto bismo pravili tim za iduće kvalifikacije kad i sada imamo tim i po igračima bi se morali plasirati. ne mora se Bremer uklopiti ni u ovim ni u idućim kvalifikacijama. i bez tog trgovca loptama itekako se možemo plasirati, to zorno pokazuje Gordić u svakoj utakmici koju igramo u ovim kvalifikacijama. ali Menso je uzeo lovaru i sad valja Bremeru dat minutažu makar izgubio svaku loptu. oni uz podršku publike mogu dobiti i Španiju i u tome i jeste problem. jer će izgubiti od tadžikistana u gostima. naravno u trećoj četvrtini. FIBA bi ozbiljno morala porazmisliti da toj četvrtini nadjene ime Mensura Bajramovića. nešto kontam što to sudije nisu svirale Estoncima penal sinoć u Zenici. nisu jer smo igrali MI, a ne Estonci. Logično da ako si otišao na ekskurziju u Birmingham da će sudije svirat prekršaje Englezima, jer mi stojimo. turisti smo zaBoga. Ćiro je dobio tekmu protiv Estonije jer je zabranio igračima da nakon tekme sa Španijom i povratka u BiH izađu u grad i proslave. dosad su naši fudbaleri gubili bodove kući i od estonije i od izraela i od mađarske jer su u Bosnu dolazili obilazit rodbinu, pa i protrčkarati usput najčešće Bilinim poljem. Kud ćeš veće blamaže nego da repka igra uglavnom na Bilinom polju. e Menso će košarkašku repku odvest ne u cazin, nego u Trnovo.
razmisljas li ti ista prije nego sto pocnes lupat gluposti????? tebi je nenad popishao sve sto je uradio do sad zato sto je uskocio da po ko zna koji put pomogne svojoj zemlji i svom klubu???? e moj erneste...brzo se hvatas ozbiljnih optuzbi...nenad jest ispo glup zato sto se uopste prihvatio tog posla a nije imao nikakve potrebe za tim!!!! pogotovo sto je znao da sta god da uradi nebi bilo dovoljno jer bi ga NEKOMPETENTNA sarajevska publika popljuvala za svaku mogucu gresku koju napravi...da je pametan ispalio bi se daleko odavde i zaboravio da postoji ovaj dio planete...bar on to moze....
p.s. fyi.....ako nisi vec cuo....nenad uvede panionis u euroligu u puno jacoj od nase, grckoj ligi...kako li mu je to uspjelo kad je takva letva...moj erneste :roll:
ernest
Posts: 106
Joined: 27/01/2003 00:00

#18 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by ernest »

hadzi_lojo wrote:
ernest wrote:
Edin H. wrote:Stvarno mi nije jasno sta ste se naklatili na Mensu.

Prvo vam nije valjao Nenad, ne moze najbolji bosanski reprezentativac da se uci na reprezentaciji, rekose.

E sada vam ne valja ni covjek koji je redovno od reprezentacije i Bosne izvlacio maksimum.

Podmladio je tim, oslobodio se igraca koji ne zele srcem da igraju za reprezentaciju.
Ova djeca se bore i bice od njih nesto, ako ne u ovim kvalifikacijama, onda u sljedecim.
Uz dobru podrsku publike mogu svakoga dobiti.

Dobro, nema tu sigurnosti, kuveta da se preokrene utakmica u gostima, pogotovo kada sudije silje protiv nas.
Ali kako ce drugacije steci iskustvo?

Pustite ljude na miru, neka se koncentrisu i dobiju utakmicu u subotu.

Ova grupa moze lako zavrsiti da svako svakoga dobije kod kuce.
Nenad je i uništio reprezentaciju kao selektor, odnosno popišao je sve što je napravio kao igrač u reprezentaciji. da ne pričam da je Neno kao trener KK Bosna uspio izgubiti finalnu utakmicu za prvaka BiH u Skenderiji od Širokog. i to se igralo u maloj dvorani jer je očito postojao strah. Od Mense se nije tražilo da podmlađuje tim. Došao je da izbori plasman na EP, jer to nije učinio Marković. ili sam ja nešto propustio? zašto bismo pravili tim za iduće kvalifikacije kad i sada imamo tim i po igračima bi se morali plasirati. ne mora se Bremer uklopiti ni u ovim ni u idućim kvalifikacijama. i bez tog trgovca loptama itekako se možemo plasirati, to zorno pokazuje Gordić u svakoj utakmici koju igramo u ovim kvalifikacijama. ali Menso je uzeo lovaru i sad valja Bremeru dat minutažu makar izgubio svaku loptu. oni uz podršku publike mogu dobiti i Španiju i u tome i jeste problem. jer će izgubiti od tadžikistana u gostima. naravno u trećoj četvrtini. FIBA bi ozbiljno morala porazmisliti da toj četvrtini nadjene ime Mensura Bajramovića. nešto kontam što to sudije nisu svirale Estoncima penal sinoć u Zenici. nisu jer smo igrali MI, a ne Estonci. Logično da ako si otišao na ekskurziju u Birmingham da će sudije svirat prekršaje Englezima, jer mi stojimo. turisti smo zaBoga. Ćiro je dobio tekmu protiv Estonije jer je zabranio igračima da nakon tekme sa Španijom i povratka u BiH izađu u grad i proslave. dosad su naši fudbaleri gubili bodove kući i od estonije i od izraela i od mađarske jer su u Bosnu dolazili obilazit rodbinu, pa i protrčkarati usput najčešće Bilinim poljem. Kud ćeš veće blamaže nego da repka igra uglavnom na Bilinom polju. e Menso će košarkašku repku odvest ne u cazin, nego u Trnovo.
aman sto se neko razumije u kosarku. pa haj kad si tako ti pametan budi ti trener.
sta fali billinom polju?! to je nedavno bila neosvojiva tvrdjava.
ovo me i najvise nervira zaista. neko nestrucan, neko ko po citav dan sjedi i pametuje po forumima odjednom pokupi svu pamet svijeta i nama je prosipa.
pa haj pametnjakovichu budi ti trener. nama ne trebaju filozofi i naki kriticari, imamo ih dosta, u svakom niku forumasa se krije takav. haj izadji ti i treniraj nasu reprezentaciju posto si ocito skontao sve strategije svih sportova.
bujrum pa da te vidimo...
de ti lojo pohiti po avaz. petak je, razgrabiće se. :run:
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#19 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Meshtar »

Edin H. wrote:Stvarno mi nije jasno sta ste se naklatili na Mensu.

Prvo vam nije valjao Nenad, ne moze najbolji bosanski reprezentativac da se uci na reprezentaciji, rekose.

E sada vam ne valja ni covjek koji je redovno od reprezentacije i Bosne izvlacio maksimum.

Podmladio je tim, oslobodio se igraca koji ne zele srcem da igraju za reprezentaciju.
Ova djeca se bore i bice od njih nesto, ako ne u ovim kvalifikacijama, onda u sljedecim.
Uz dobru podrsku publike mogu svakoga dobiti.

Dobro, nema tu sigurnosti, kuveta da se preokrene utakmica u gostima, pogotovo kada sudije silje protiv nas.
Ali kako ce drugacije steci iskustvo?

Pustite ljude na miru, neka se koncentrisu i dobiju utakmicu u subotu.

Ova grupa moze lako zavrsiti da svako svakoga dobije kod kuce.
Jest jest, i stavio Teletovića na klupu....to je otprilike kao da Jackson u zlatno doba Bullsa, ostavi Jordana na klupi pa ga tek ponekad ubaci.
Od svih naših igrača dečko bi po svim pravilima trebao biti prvi igrač.
Igra u najjačoj ligi Europe
Igra Euroligu
Među tri najbolje četvorke u europi.
Ima odličnu statistiku.
Ima iskustvo igranja protiv najboljih.

Svako bi normalan pravio ekipu oko njega. Osim Mense genijalca...on ima drugu viziju...
hadzi_lojo
Posts: 89
Joined: 24/03/2007 10:34

#20 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by hadzi_lojo »

ernest wrote:[
de ti lojo pohiti po avaz. petak je, razgrabiće se. :run:

lojo je vec uzeo avaz za razliku od nekih drugih. lojo bi da bude u toku zbivanja a ne kao neki ko samo naprdjuju po forumima pametujuci a u sustini nemajuci pojma ni o cemu gospon treneru 8-)
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#21 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Mahalac »

Ko iole poznaje kosarku ZNA i VIDI da je MB nesposoban da vodi reprezentaciju.
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#22 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Zux »

xy2000 wrote:Kakva smo mi nafurana nacija, jedino je problem što je to sve bez pokrića. Naši igrači su jednostavno solidni, a nisu vanserijski kakvi bi mi htjeli da budu i kakvi mi mislimo da oni jesu. Iako nema sumnje u talenat naše ekipe, ali Kikanović, Gordić, Opačak ili recimo Ikonić su treća liga evropske košarke, Teletović, Bremer i Bajramović su druga liga, (jer je puno lakše biti dobar i koristan kada uz sebe u timu imaš npr.Prigionija, Planinića ili Skolu, nego kada ti sam moraš biti lider tima i preuzeti odgovornost),dakle nije samo do Mense već je do kvaliteta prvo . Jedan ekstra igrač, kakav je Deng, donese prevagu u odnosu na sve druge ekipe V.Britaniji koja je oduvijek svima bila kanta za nabijanje koš razlike i to je klasa za sebe. Mi takvo nešto nemamo i naši talenti nisu najveći na svijetu, ima puno većih i boljih. Za ovu Bh. ekipu je uspjeh biti u igri za odlazak na prvenstvo (možda se i plasiramo), druga je stvar što smo mi umišljeni pa čitav svijet smatramo levatima, ali daleko je to od realnog razmišljanja. Menso nije D. Ivković, ali je pitanje koliko bismo mogli i sa boljim selektorima. Možda da zamolimo Jasmina Repešu-on je iz Čapljine! :mrgreen:
Koji je to nivo Ceska? Imaju jednog jedinog igraca koji se moze nazvati vrlo solidnim, Welsha (u ovom trenutku, od stare slave se ne zivi), vecina igraca im igra u domacoj ligi i mi izgubimo 14 razlike od njih. Britanci jesu jaki sa Dengom i onaj centar im je vrlo solidan, a sve ostalo su taraba igraci. Izrael smo eto dobili. Nije poenta da smo se mi digli, nego kako lose igramo sa ekipama koje su podjednakog kvaliteta. Ni jedna od ovih reprezentacija nije jaca niti slabija od nas za vise od 10%. I nije problem izgubiti, nego izgubiti onako kako mi to radimo, bez ispaljenog metka, sto nam omogucava nas veliki strucnjak od selektora.
Fordas
Posts: 1430
Joined: 30/01/2008 13:17
Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?

#23 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by Fordas »

Ma dovesti bilo kojeg stranca.....
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#24 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by JThomas »

Zux wrote:
xy2000 wrote:Kakva smo mi nafurana nacija, jedino je problem što je to sve bez pokrića. Naši igrači su jednostavno solidni, a nisu vanserijski kakvi bi mi htjeli da budu i kakvi mi mislimo da oni jesu. Iako nema sumnje u talenat naše ekipe, ali Kikanović, Gordić, Opačak ili recimo Ikonić su treća liga evropske košarke, Teletović, Bremer i Bajramović su druga liga, (jer je puno lakše biti dobar i koristan kada uz sebe u timu imaš npr.Prigionija, Planinića ili Skolu, nego kada ti sam moraš biti lider tima i preuzeti odgovornost),dakle nije samo do Mense već je do kvaliteta prvo . Jedan ekstra igrač, kakav je Deng, donese prevagu u odnosu na sve druge ekipe V.Britaniji koja je oduvijek svima bila kanta za nabijanje koš razlike i to je klasa za sebe. Mi takvo nešto nemamo i naši talenti nisu najveći na svijetu, ima puno većih i boljih. Za ovu Bh. ekipu je uspjeh biti u igri za odlazak na prvenstvo (možda se i plasiramo), druga je stvar što smo mi umišljeni pa čitav svijet smatramo levatima, ali daleko je to od realnog razmišljanja. Menso nije D. Ivković, ali je pitanje koliko bismo mogli i sa boljim selektorima. Možda da zamolimo Jasmina Repešu-on je iz Čapljine! :mrgreen:
Koji je to nivo Ceska? Imaju jednog jedinog igraca koji se moze nazvati vrlo solidnim, Welsha (u ovom trenutku, od stare slave se ne zivi), vecina igraca im igra u domacoj ligi i mi izgubimo 14 razlike od njih. Britanci jesu jaki sa Dengom i onaj centar im je vrlo solidan, a sve ostalo su taraba igraci. Izrael smo eto dobili. Nije poenta da smo se mi digli, nego kako lose igramo sa ekipama koje su podjednakog kvaliteta. Ni jedna od ovih reprezentacija nije jaca niti slabija od nas za vise od 10%. I nije problem izgubiti, nego izgubiti onako kako mi to radimo, bez ispaljenog metka, sto nam omogucava nas veliki strucnjak od selektora.
to :thumbup:

niko normalan se ne zanosi da bi mi trebali, recimo igrati važnu ulogu na EP.

ali plasirati se pored češke, izraela i GB uistinu nije previše za individualni kvalitet naših igrača, i ja definitivno mislim da ovo mora bolje, i da je veliki dio odgovornosti na mensi...pa sjetite se samo razlike između njegove i zdovcove bosne.
User avatar
armin_tz
Posts: 789
Joined: 17/05/2008 10:12

#25 Re: Smijenimo Mensu, dovedimo...

Post by armin_tz »

Markovića
Post Reply