smetaju li vam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

valterrr

#1 smetaju li vam

Post by valterrr » 14/06/2011 23:54

Smetaju li vam nenabacene kuce,neuredna dvorista i sl sto je postala nasa svakodnevnost .Ne radi se tu o neimanju vec lijenosti da zasade cvijet ,posade travu, zasade grm i uljepsaju i sebi i drugima. :D

Ma.Le.Na

#2 Re: smetaju li vam

Post by Ma.Le.Na » 14/06/2011 23:56

cemu smajli na kraju?

Mr. Brightside

#3 Re: smetaju li vam

Post by Mr. Brightside » 14/06/2011 23:57

valterrr wrote:Smetaju li vam nenabacene kuce,neuredna dvorista i sl sto je postala nasa svakodnevnost .Ne radi se tu o neimanju vec lijenosti da zasade cvijet ,posade travu, zasade grm i uljepsaju i sebi i drugima. :D
ne gledam dalje od svog dvorista :roll:
ako njima ne smeta zasto bi meni smetalo?

KENJAC

#4 Re: smetaju li vam

Post by KENJAC » 15/06/2011 00:09

Ma, sta je to "nenabacena" kuca ???

todd_smith

#5 Re: smetaju li vam

Post by todd_smith » 15/06/2011 00:09

Ma.Le.Na wrote:cemu smajli na kraju?
valjda vidio tvoj avatar :oops: :skoljka: :mrgreen:

Ma.Le.Na

#6 Re: smetaju li vam

Post by Ma.Le.Na » 15/06/2011 00:12

todd_smith wrote:
Ma.Le.Na wrote:cemu smajli na kraju?
valjda vidio tvoj avatar :oops: :skoljka: :mrgreen:
8-) :skoljka: :D

mirz_a

#7 Re: smetaju li vam

Post by mirz_a » 15/06/2011 00:14

KENJAC wrote:Ma, sta je to "nenabacena" kuca ???

I ja bi to volio da znam . Sta je ?

Hemel
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

#8 Re: smetaju li vam

Post by Hemel » 15/06/2011 00:18

valterrr wrote:Smetaju li vam nenabacene kuce,neuredna dvorista i sl sto je postala nasa svakodnevnost .Ne radi se tu o neimanju vec lijenosti da zasade cvijet ,posade travu, zasade grm i uljepsaju i sebi i drugima. :D
samo dobra volja, malo truda...i sve izgleda ko iz bajke.
proci ce jos dugo vremena dok se to ne uredi i zakonima, raznim regulativama, urbanistickim i gradjevinskim dozvolama...pa se nece moci raditi ni u vlastitom dvoristu sta ko hoce.

Mr. Brightside

#9 Re: smetaju li vam

Post by Mr. Brightside » 15/06/2011 00:19

Hemel wrote:
proci ce jos dugo vremena dok se to ne uredi i zakonima, raznim regulativama, urbanistickim i gradjevinskim dozvolama...pa se nece moci raditi ni u vlastitom dvoristu sta ko hoce.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ja to necu dozivjeti,a tek mi je 18 :lol: :roll: :razz:

nidokralj

#10 Re: smetaju li vam

Post by nidokralj » 15/06/2011 00:22

sa to "nabacana" vjerovatno misli na to da fasada jos stoji u ciglama :thumbup: ja mislim :roll:

Hemel
Been thanked: 1 time

#11 Re: smetaju li vam

Post by Hemel » 15/06/2011 00:23

armin.i.am wrote:
Hemel wrote:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ja to necu dozivjeti,a tek mi je 18 :lol: :roll: :razz:
pa jesu li rekli 2014. u EU... :D
do tada moraju se dvorista pocistiti... :lol: :lol: (ko ih ima)

ladyada

#12 Re: smetaju li vam

Post by ladyada » 15/06/2011 00:27

neka nam nase neurednosti .........ova sterilnost ubija vise mislim nego neurednost ,,,,,,,,,,,

mirz_a

#13 Re: smetaju li vam

Post by mirz_a » 15/06/2011 00:28

nidokralj wrote:sa to "nabacana" vjerovatno misli na to da fasada jos stoji u ciglama :thumbup: ja mislim :roll:
Zapravoo kaze "nenabacene" kuce,nikad cuo ! :run:

minderpuza

#14 Re: smetaju li vam

Post by minderpuza » 15/06/2011 06:02

:cry: Vise mi smeta kukuruz u komsiluku gdje je nekad bilo cvijece al hajd...

realna do boli

#15 Re: smetaju li vam

Post by realna do boli » 15/06/2011 08:21

To sto nema fasade i nesmeta toliko. Zavrsili bi ljudi da imaju para.
Ali uzasno mi smeta nered i zapustenost oko kuca, dvorista puna otpada, sve razbacano, a jos kada kazu..sta je, sta hoces..bio je rat ..ja se izaspem.
Isto mi tako nije jasno ..onih pola metra-metar od ograde do ceste ..niko nece da uredi ispred kuce..to se ostavlja drzavi. Pa, to je tvoj ulaz u tvoju kuca, kada kosis mahni jos dva puta..radi sebe...ili kada grane vocaka izlaze na trotoar, pa ih moras zaobici tako da dodjes nasred ceste....
Imao i ono opravdanje..ma znas..niko ne radi ..nema se ...
Sta se nema, vremena, ruke...opljeviti ..pospremiti..pa bar tada se ima vremena. Kada vidim tako zapustenu okucnicu prva mi je misao da su ti ljudi ljeni i da traze posao a mole boga da ga ne nadju.

petunija
Been thanked: 2 times

#16 Re: smetaju li vam

Post by petunija » 15/06/2011 09:17

Naravno da je ljepše vidjeti uređeno dvorište.
Meni je prava uživancija kad se spušatm niz Džidžikovac vidjeti one lijepe balkone i ulaze u zgradu kako su dotjerani, komplimenti onome ko to radi :thumbup: .
Kad vidim smetljište, par koraka dalje, :( okrenem glavu na drugu stranu.

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#17 Re: smetaju li vam

Post by ladyblue18 » 15/06/2011 19:05

Sto volim teme gdje u naslovu skontas odmah o cemu se radi. :D

Duhovni Vođa

#18 Re: smetaju li vam

Post by Duhovni Vođa » 15/06/2011 19:24

armin.i.am wrote:
možda zato što je čovjek rođen kao društveno biće i njegova okolina utiče na formiranje njegove ličnosti, navika, svjetonazora itd.

sposobnost prepoznavanja estetike jedna je od bitnih karakteristika modernog čovjeka. uređenost radnog stola, prostora u kojem živimo, uređenost životnih navika su bitne u sociološkom smislu, jer jedno društvo čine naprednijim i proaktivnijim.

peksinasta avlija = peksinast gazda = peksinasto dijete koje odgaja = peksinast student = peksinast službenik (radnik) = peksinasto društvo u cjelini.

neke stvari nemaju veze sa spolom, rasom, kastom, klasom - to su stvari koje su generacijski usađene u egzistencijalni kontinuum, a inače ih grupno nazivaju KULTURA. ili je ima ili je nema. ne možeš biti "relativno kulturan" ili pripadati "relativnoj kulturi" - možeš biti potpuno ili nikako kulturan.

ako komšo svako jutro prije posla piša pod šljivu u avliji (kao ovaj moj), a kanalizacija je sprovedena prije 100 godina kroz mahalu, pa i do njegove kuće, onda to znači da je njegova generacija (loza) otišla u lijepi qrac.

ako još tvoje i moje dijete kad idu u školu, vide tog komšu kako piša pod svoju šljivu, onda je cijelo društvo otišlo u lijepi qrac.

opsjednutost kvantitetom i veličinom (gradnja kuće na 4 sprata samo da bude veća, bez fasade i kvalitetne infrastrukture), umjesto opsjednutosti kvalitetom (gradnja potpuno funkcionalne kuće s jednim spratom) ukazuje na vjekovni sindrom manje vrijednosti od kojega mi patimo.

pa sve da nam za premijera dođe čak noris glavom i bradom, džaba kad je problem u narodu. (a narod valjda zna)

todd_smith

#19 Re: smetaju li vam

Post by todd_smith » 15/06/2011 19:31

Duhovni Vođa wrote:
armin.i.am wrote:
možda zato što je čovjek rođen kao društveno biće i njegova okolina utiče na formiranje njegove ličnosti, navika, svjetonazora itd.

sposobnost prepoznavanja estetike jedna je od bitnih karakteristika modernog čovjeka. uređenost radnog stola, prostora u kojem živimo, uređenost životnih navika su bitne u sociološkom smislu, jer jedno društvo čine naprednijim i proaktivnijim.

peksinasta avlija = peksinast gazda = peksinasto dijete koje odgaja = peksinast student = peksinast službenik (radnik) = peksinasto društvo u cjelini.

neke stvari nemaju veze sa spolom, rasom, kastom, klasom - to su stvari koje su generacijski usađene u egzistencijalni kontinuum, a inače ih grupno nazivaju KULTURA. ili je ima ili je nema. ne možeš biti "relativno kulturan" ili pripadati "relativnoj kulturi" - možeš biti potpuno ili nikako kulturan.

ako komšo svako jutro prije posla piša pod šljivu u avliji (kao ovaj moj), a kanalizacija je sprovedena prije 100 godina kroz mahalu, pa i do njegove kuće, onda to znači da je njegova generacija (loza) otišla u lijepi qrac.

ako još tvoje i moje dijete kad idu u školu, vide tog komšu kako piša pod svoju šljivu, onda je cijelo društvo otišlo u lijepi qrac.

opsjednutost kvantitetom i veličinom (gradnja kuće na 4 sprata samo da bude veća, bez fasade i kvalitetne infrastrukture), umjesto opsjednutosti kvalitetom (gradnja potpuno funkcionalne kuće s jednim spratom) ukazuje na vjekovni sindrom manje vrijednosti od kojega mi patimo.

pa sve da nam za premijera dođe čak noris glavom i bradom, džaba kad je problem u narodu. (a narod valjda zna)
Logika nije za svakoga :lol: :lol: :lol: :lol:

Duhovni Vođa

#20 Re: smetaju li vam

Post by Duhovni Vođa » 15/06/2011 19:35

todd_smith wrote:Logika nije za svakoga
upravo tako. :)

Mr. Brightside

#21 Re: smetaju li vam

Post by Mr. Brightside » 15/06/2011 20:10

Duhovni Vođa wrote:
a mozes li ti tvom komsiji zabraniti da to radi? :roll:

valterrr

#22 Re: smetaju li vam

Post by valterrr » 15/06/2011 20:45

Po meni peksimet nema opravdanja ,ne radi se o neimanju nego lijenosti i nehigjeni ,kakav ba rat od rata proslo podosta , to nije opravdanje ,kod nas je postala "moda" sagradit kucu ni na sto nalik sa 3 sprata, staviti prozore ,vrata i uredit 2 sobe jednu za kafendisanje drugu spavanje i tako narednih 30 godina kukajuci nema se,ne moze se ,nezaposlenost a iza tih prica se krije lijenost bez granica ,ceca drmoguz do daske ,ugojeni stomaci ,5 mobitela ,gajbe piva itd ...

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#23 Re: smetaju li vam

Post by pape » 15/06/2011 20:56

"Kod nas" je zakonom regulirano da basta do ceste mora biti uredjena. Ako nije, slijede sankcije.

Image

Image

Image

nellington

#24 Re: smetaju li vam

Post by nellington » 15/06/2011 21:01

valterrr wrote:Po meni peksimet nema opravdanja
Šta ti je peksimet skrivio, to se jede :D Peksinluk, brate :) Izvini što sam sitničav, ali eto, bi mi simpatično :)

Duhovni Vođa

#25 Re: smetaju li vam

Post by Duhovni Vođa » 15/06/2011 21:43

armin.i.am wrote:
Duhovni Vođa wrote:
a mozes li ti tvom komsiji zabraniti da to radi? :roll:
pa naravno da ne mogu. radi se o spontanom procesu sazrijevanja društva. mi smo u prenatalnoj fazi.

Post Reply