Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#376 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shalla »

corei3 wrote: 27/10/2020 21:22 ima li ijedan sat da pravilno mjeri puls,10% odstupanje ok,ali ne da je puls 180 a sat pokazuje 100, il obrnuto. do sad se nijedan nije pokazao dobar. cjenovni rang do 400KM,
Ne znam šta si koristio dosad pa kažeš da se nijedan nije pokazao. Ja sam recimo na jednom treningu istovremeno koristio Garmin Fenix3 i Huawei Gt2e i očitavanja su bila maltene ista, stavljao sam čak i ovdje printscreen...
Vjerujem da ima nekih neznatnih odstupanja u poređenju sa mjerenjima koja se vrše putem HR pojasa koji ide preko, hajmo tako reći, torakalnog dijela ali meni su se mjerenja ove 3 godine kako koristim te sportske satove pokazala kako preciznim...
corei3
Posts: 716
Joined: 22/05/2014 09:42

#377 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corei3 »

mi band 5, stratos i huawei gt, i sva tri pri jako velikim naporima podbace.
takoder sam primjetio da kad sam u walking modu satovi ne registruju ispravno visok puls, dok kod running moda bolje pokazuju
Tabijat
Posts: 1277
Joined: 25/12/2013 15:29

#378 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Tabijat »

corei3 wrote: 27/10/2020 21:22 ima li ijedan sat da pravilno mjeri puls,10% odstupanje ok,ali ne da je puls 180 a sat pokazuje 100, il obrnuto. do sad se nijedan nije pokazao dobar. cjenovni rang do 400KM,
Garmin moj (45s) pokazuje tačno i ispravno i pod stresom znojem i bez stresa i znoja. Tako da pretpostavljam da i ovi skuplji modeli.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#379 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shalla »

Tabijat wrote: 04/11/2020 09:07
corei3 wrote: 27/10/2020 21:22 ima li ijedan sat da pravilno mjeri puls,10% odstupanje ok,ali ne da je puls 180 a sat pokazuje 100, il obrnuto. do sad se nijedan nije pokazao dobar. cjenovni rang do 400KM,
Garmin moj (45s) pokazuje tačno i ispravno i pod stresom znojem i bez stresa i znoja. Tako da pretpostavljam da i ovi skuplji modeli.
Ma i moj Huawei GT2e, upoređivao sam sa Garmin Fenix 3, ne kontam, zato sam ga i pitao šta je koristio dosad... Doduše, ovo govorim za "activities", što se tiče običnog praćenja tokom dana ne znam da li ima odstupanja...
anelasar
Posts: 39
Joined: 22/10/2020 15:25

#380 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by anelasar »

Šta je preporuka za djecu?
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#381 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shalla »

anelasar wrote: 04/11/2020 12:22 Šta je preporuka za djecu?
U kom smislu, koliko je dijete?
Za praćenje nekih sportskih aktivnosti ili čisto kao smartwatch?
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#382 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by cassius »

...
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#383 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by beco »

Ima li ko iskustva sa Fossil satovima?

Interesuje me Gen 5
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#384 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by AmirBaa »

beco wrote: 09/12/2020 19:07 Ima li ko iskustva sa Fossil satovima?

Interesuje me Gen 5
Imao sam ja gen 4 i nisam bas bio zadovoljan. Stavili su u njega puno opcija, sto se onda odrazi na bateriju koja moze izdrzati 2 dana max. I cim se ukljuci wifi uspori na 15-tak minuta jer ima svoj google play store koji onda automatski provjerava ima li updates i slicno. Uzeo sam sad huawei gt 2 46 mm i odlican je, baterija 14 dana, jako brz i fluidan. Nema svoj sistem, ali meni licno i ne treba.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#385 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Cossack »

beco wrote: 09/12/2020 19:07 Ima li ko iskustva sa Fossil satovima?

Interesuje me Gen 5
Gen 5 je po svim recenzijama dobar. Odlično izgleda. Samo mana mu je definitivno trajanje baterije.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#386 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by milejovic1971 »

odnedavno imam huawei GT active, prvi smart watch, jako lijep i zadovoljava potrebe nekog ko samo hoda rekreativno, doduse svaki dan..ono sto me zanima je, da li je moguce ovoliko da grijesi kad nije u trening modu ( outdoor walking npr ), nego ga nosaim obicno na ruci, i idem do posla i nazad...pokaze da sam presao 2200 metara a znam da je do posla i nazad 1500 met ?? to je bas fula do neba, probao istu relaciju 3x i uvijek isto..time sam razocaran, ostalo sve ok, EKG ne mjerim jer to nema trika da bude ok, sto napisa neko medicina je medicina a ovo je algoritam...ako me zanima ekg oticu kod dr i uraditi..uskoro cu provaliti kako za DZ skidati wF i to je to...baterija odlicna, ladno 10 dana a mozda i duze,lijepo stoji na ruci, ne moze javljanje na pozive, ne moze muzika, ali zato mi sluzi fon, svakako koristim u hodanju i endomondo app na tel :izet:
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#387 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sabanss »

Ovi satovi kao korake računaju i obično mahanje rukom. Možda puno gestikuliraš dok pričaš :D

Također, mislim da većina ima neki vid kalibracije pa možeš ispraviti tako da ne griješi ubuduće.
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#388 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

milejovic1971 wrote: 10/12/2020 07:22 odnedavno imam huawei GT active, prvi smart watch, jako lijep i zadovoljava potrebe nekog ko samo hoda rekreativno, doduse svaki dan..ono sto me zanima je, da li je moguce ovoliko da grijesi kad nije u trening modu ( outdoor walking npr ), nego ga nosaim obicno na ruci, i idem do posla i nazad...pokaze da sam presao 2200 metara a znam da je do posla i nazad 1500 met ?? to je bas fula do neba, probao istu relaciju 3x i uvijek isto..time sam razocaran, ostalo sve ok, EKG ne mjerim jer to nema trika da bude ok, sto napisa neko medicina je medicina a ovo je algoritam...ako me zanima ekg oticu kod dr i uraditi..uskoro cu provaliti kako za DZ skidati wF i to je to...baterija odlicna, ladno 10 dana a mozda i duze,lijepo stoji na ruci, ne moze javljanje na pozive, ne moze muzika, ali zato mi sluzi fon, svakako koristim u hodanju i endomondo app na tel :izet:
Velika je to fula. Pa i Mi band 5 ili 4 koji se mogu kupiti za 50KM na 1km fule 100m.
Sad furam T-rex i on na 1KM fuli mozda 50m ako i toliko.
Svi oni imaju svoj algoritam za dužinu koraka pa kad u aplikaciji ukucaš svoju visinu tako sat sračuna je li ti dužina npr 70cm i sl.
Monitor otkucaja srca recimo na T-rex u i na HUawie GT2 su tako tako.
Recimo na GT2 mi je znao u mirovanu pokazivati 160. Osim ovih skokova prilično je fino mjerio.
I T-rex je solidan. U mirovanju i normalnoj šetnji dosta dbro, na treningu bude dobar i odjednom skoči na 160 otkucaja, ja izmjerim ono 80.
Zaključak: sat bez GPS-a a koji se pali samo kada se upali opcija treninga ne moze biti precizan što se tiče udaljenosti mada tebi puno fula.
Otkucaji srca su na satovima solidni mada se lako zblesave ali opet nije to toliko ni loše.
Nadam se da će se godinama senzori pomoljšavati pa ćemo imati tčnije podatke
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#389 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sabanss »

Pa neće se poboljšati, barem ovi koji rade na svijetlo. Čim tačnost ovisi o tome koliko dlaka imaš, koja ti je nijansa boje kože i koliko si se oznojio nema tu ozbiljnosti. Za tačno mjerenje pulsa tokom treninga imaju satovi sa chest strapom. Sigma ima i prilično jeftine modele.

Pametni satovi o kojima se ovdje raspravlja mogu mjeriti puls možda kad si na biciklu ili kad normalno trčiš. Ostalo, mrka kapa.
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#390 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by beco »

Nabavio na kraju Fossil gen 5. Mnogo zadovoljan, ne štopa sekunde. Baterija bi mogla biti bolja, but fuck it it's one day battery watch.

I opet wearos je kao i android pretezak, brat bratu disable sam 10 tak aplikacija (tic, aplikacije, Suntos, neke kineske)
Grom2017
Posts: 635
Joined: 04/02/2019 20:31

#391 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Grom2017 »

Poslije Huawei GT 2 ponovo koristim smartwatch, ovaj puta Gear S3 Frontier. Sta znam meni se svidja kako radi, kupio od druga kao nov je a cijena bila fantasticna i mnogo mi je ljepsi od onog R800 zbog ove crne boje. Dobra fora ove aplikacije koje mogu prebaciti sto na GT2 nisam mogao.
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#392 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

Kakvi su fitbit satovi? Neko ima, nosi na ruci, zadovoljan?
User avatar
scenesport
Posts: 20
Joined: 13/10/2010 21:58

#393 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by scenesport »

shape of despair wrote: 10/12/2020 14:05 Kakvi su fitbit satovi? Neko ima, nosi na ruci, zadovoljan?
Kod mene je Fitbit Surge, u zadnjih 5 godina stalnog koristenja mijenjao sam remen 3-4 puta zbog pucanja (imas ga samo na aliexpressu za naruciti), i kroz zadnjih par mjeseci mi se pojavio problem sa kratkim trajanjem baterije koja jedva izgura pola dana i ne moze se zamjeniti pa ga i ne nosim toliko često. Nekoliko puta se znao i dogoditi problem kada se fitbit aplikacija updatea na mobitelu pa ne može prepoznati sat kod uparivanja preko bluetootha. Čak mi se boljim pokazao Xiaomi Amazfit Bip koji je plaćen duplo jeftinije od Fitbita. Za novije modele ne znam kako su se pokazali ali mislim da je za cjenovni rang Fitbita pametniji izbor neki od Garmin ili Xiaomi satova.
hamo1977
Posts: 388
Joined: 17/12/2019 12:49

#394 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by hamo1977 »

Raja, pls ako ima neko detaljnije malo da napiše nešto o gt2, huawei. Gledao sam recenzije, sat mi se drama sviđa, trajanje baterije itd... ali opet više vjerujem ovdje vama nego tamo nekom, moguće plaćenom, videu. Pls, oni koji imaju i koriste da napišu nekoliko stvari.
Kako sam upratio neko je sa gt2 prešao na samsung, šta je odlučilo, šta to nedostaje kod prvog a ima drugi?
Hvala.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#395 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shalla »

hamo1977 wrote: 10/12/2020 21:28 Raja, pls ako ima neko detaljnije malo da napiše nešto o gt2, huawei. Gledao sam recenzije, sat mi se drama sviđa, trajanje baterije itd... ali opet više vjerujem ovdje vama nego tamo nekom, moguće plaćenom, videu. Pls, oni koji imaju i koriste da napišu nekoliko stvari.
Kako sam upratio neko je sa gt2 prešao na samsung, šta je odlučilo, šta to nedostaje kod prvog a ima drugi?
Hvala.
Imaš nekoliko stranica prije (mislim na 14 strani) moj osvrt. Ja sam imao Fenix 3, prodao ga i kupio GT2e
Grom2017
Posts: 635
Joined: 04/02/2019 20:31

#396 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Grom2017 »

hamo1977 wrote: 10/12/2020 21:28 Raja, pls ako ima neko detaljnije malo da napiše nešto o gt2, huawei. Gledao sam recenzije, sat mi se drama sviđa, trajanje baterije itd... ali opet više vjerujem ovdje vama nego tamo nekom, moguće plaćenom, videu. Pls, oni koji imaju i koriste da napišu nekoliko stvari.
Kako sam upratio neko je sa gt2 prešao na samsung, šta je odlučilo, šta to nedostaje kod prvog a ima drugi?
Hvala.
Ja sam ga imao i plus je svako trajanje baterije, minus najveci sto ne moze nista instalirati na njega. Imao sam ga prije par mjeseci, tacno zasto sam ga prodao ne znam da ti kazem. Koristio sam ga sa ajfonom i nisam mogao nove skinove (izglede one) da skidam, morao sam da ga povezem na neciji android. Sad koristim samsung smartwatch gear s3 frontier (doduse malo straiji model ali sam ga dobio po fantasticnoj cijeni pa je to presudilo) isto sa ajfonom i sve mogu da skidam na njega preko telefona. Drug je kupio isto gt2 poslije mene i malo-malo neku manu mu nalaze, ne snima mu sve aktivnosti ponekad, ponekad gprs ne moze nadje.
hamo1977
Posts: 388
Joined: 17/12/2019 12:49

#397 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by hamo1977 »

Hvala obojici. Pročitao sam i osvrt sa 14. strane. Ja ne očekujem od sata da mi čita misli, neka radi svoj posao kako treba. Baterija mi je važna. Bilo bi ok da se sa njega može odgovoriti na neku poruku, nije neophodno. Drago mi je da je gps kako treba. Skinove sam upratio da se mogu skidati. U Hustelu je 270KM GT2 classic, čini mi se da je to trenutno najpovoljnije.
P.S.
U Merkatoru na Socijalnom ima sniženje tehnike, mobiteli satovi, ako kome treba info . Nema ovaj moj nažalost.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#398 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by kokuz_sa »

hamo1977 wrote: 10/12/2020 21:28 Raja, pls ako ima neko detaljnije malo da napiše nešto o gt2, huawei. Gledao sam recenzije, sat mi se drama sviđa, trajanje baterije itd... ali opet više vjerujem ovdje vama nego tamo nekom, moguće plaćenom, videu. Pls, oni koji imaju i koriste da napišu nekoliko stvari.
Kako sam upratio neko je sa gt2 prešao na samsung, šta je odlučilo, šta to nedostaje kod prvog a ima drugi?
Hvala.
Ja ga koristim godinu..baterija sa prvobitnih 15dana, spala na nekih 7-10dana..

pozitivno je to sto moze pod vodu..sto mozes pricat dok se vozis i dobar je zvuk..ostalo

Sat ko sat..
Prvih 7 dana ga jases ko lud..
Poslije pogasis pola opcija i to je to..

Ja ugasio pracenje spavanja, stres..nebitne mi funkcije..
hamo1977
Posts: 388
Joined: 17/12/2019 12:49

#399 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by hamo1977 »

kokuz_sa wrote: 11/12/2020 16:39
hamo1977 wrote: 10/12/2020 21:28 Raja, pls ako ima neko detaljnije malo da napiše nešto o gt2, huawei. Gledao sam recenzije, sat mi se drama sviđa, trajanje baterije itd... ali opet više vjerujem ovdje vama nego tamo nekom, moguće plaćenom, videu. Pls, oni koji imaju i koriste da napišu nekoliko stvari.
Kako sam upratio neko je sa gt2 prešao na samsung, šta je odlučilo, šta to nedostaje kod prvog a ima drugi?
Hvala.
Ja ga koristim godinu..baterija sa prvobitnih 15dana, spala na nekih 7-10dana..

pozitivno je to sto moze pod vodu..sto mozes pricat dok se vozis i dobar je zvuk..ostalo

Sat ko sat..
Prvih 7 dana ga jases ko lud..
Poslije pogasis pola opcija i to je to..

Ja ugasio pracenje spavanja, stres..nebitne mi funkcije..
Ono što je glavno, nisi se pokajao izborom, danas ne bi ipak uzeo nešto drugo?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#400 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by kokuz_sa »

Nisam se pokajao. Baterija mi je presudna..ne opcije
Post Reply