Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#126 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by weltschmertz »

.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#127 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

Pozdrav.
Kupio satic ovaj y1
Nije cemu ali i ne treba mi da bude. Basic skroz. Mene najvise interesuje sljedece.
Znaci telefon se poveze sa satom, dolaze notifikacije i to. Medjutim ne zelim kad mi zvoni telefon da se javljam na sat kad je povezano. Znaci hocu notifikaciju da imam i vidim kome zove ali necu da mi sat glumi bt slusalicu. Glupavo mi ko james bond da pricam na sat. Ne zelim zvuk razgovora na satu.
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#128 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

zdruzdjo wrote:Pozdrav.
Kupio satic ovaj y1
Nije cemu ali i ne treba mi da bude. Basic skroz. Mene najvise interesuje sljedece.
Znaci telefon se poveze sa satom, dolaze notifikacije i to. Medjutim ne zelim kad mi zvoni telefon da se javljam na sat kad je povezano. Znaci hocu notifikaciju da imam i vidim kome zove ali necu da mi sat glumi bt slusalicu. Glupavo mi ko james bond da pricam na sat. Ne zelim zvuk razgovora na satu.
Je li koristiš neku aplikaciju za sat???? Vjerovatno ima opcija u settings da se podesi...
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#129 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

konektovan wrote:Je li koristiš neku aplikaciju za sat???? Vjerovatno ima opcija u settings da se podesi...

ma nekakva "must" aplikacija koja se zove bt notification je namjenjena za ove satove. pravo je neintuitivna i glupava.
Mogucnost nekih podesavanja je bas mala.
user+name
Posts: 18
Joined: 17/02/2019 16:11

#130 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by user+name »

Pozdrav svima,

Tražim malu pomoć na ovu temu.
Naime, odlučila sam se za kupovinu smartwacha, da vidim da li će mi leći. Prvenstveno radi fitness trackinga, a onda i mogućnosti da su mi ruke što slobodnije jer sam poprilično zauzeta sa dvoje djece.
Nakon malog istraživanja dvoumim se između Fitbit Versa modela i Galaxy Active watcha. Cjenovno nema razlike, performanse su takođe dosta slične i što se fitness trackinga tiče,
jedino je veliko odstupanje u bateriji i GPSu.
S obzirom na to da prvi put uzimam smartwach, treba mi mišljenje nekoga ko ga već koristi.
Inače sam Samsung mobile korisnik, pa bi išla na opciju Galaxy active, ali su sve recenzine poražavajuće jer ga porede sa Samsung Watch koji mi nije opcija radi veličine.
Da li kao novi korisnik birati bateriju, kvalitet ekrana, usklađivanje sa telefonom....?

Svaka sugestija je dobrodošla :)
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#131 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by duffy_duck »

user+name wrote:Pozdrav svima,

Tražim malu pomoć na ovu temu.
Naime, odlučila sam se za kupovinu smartwacha, da vidim da li će mi leći. Prvenstveno radi fitness trackinga, a onda i mogućnosti da su mi ruke što slobodnije jer sam poprilično zauzeta sa dvoje djece.
Nakon malog istraživanja dvoumim se između Fitbit Versa modela i Galaxy Active watcha. Cjenovno nema razlike, performanse su takođe dosta slične i što se fitness trackinga tiče,
jedino je veliko odstupanje u bateriji i GPSu.
S obzirom na to da prvi put uzimam smartwach, treba mi mišljenje nekoga ko ga već koristi.
Inače sam Samsung mobile korisnik, pa bi išla na opciju Galaxy active, ali su sve recenzine poražavajuće jer ga porede sa Samsung Watch koji mi nije opcija radi veličine.
Da li kao novi korisnik birati bateriju, kvalitet ekrana, usklađivanje sa telefonom....?

Svaka sugestija je dobrodošla :)
Ja bi uzeo F8 da sam na tvom mjestu ukucaj pa vidi kakav je sat.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#132 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Capsicum »

user+name wrote:Pozdrav svima,

Tražim malu pomoć na ovu temu.
Naime, odlučila sam se za kupovinu smartwacha, da vidim da li će mi leći. Prvenstveno radi fitness trackinga, a onda i mogućnosti da su mi ruke što slobodnije jer sam poprilično zauzeta sa dvoje djece.
Nakon malog istraživanja dvoumim se između Fitbit Versa modela i Galaxy Active watcha. Cjenovno nema razlike, performanse su takođe dosta slične i što se fitness trackinga tiče,
jedino je veliko odstupanje u bateriji i GPSu.
S obzirom na to da prvi put uzimam smartwach, treba mi mišljenje nekoga ko ga već koristi.
Inače sam Samsung mobile korisnik, pa bi išla na opciju Galaxy active, ali su sve recenzine poražavajuće jer ga porede sa Samsung Watch koji mi nije opcija radi veličine.
Da li kao novi korisnik birati bateriju, kvalitet ekrana, usklađivanje sa telefonom....?

Svaka sugestija je dobrodošla :)
A Garmin Vivoactive 3 Music?
user+name
Posts: 18
Joined: 17/02/2019 16:11

#133 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by user+name »

duffy_duck wrote: Ja bi uzeo F8 da sam na tvom mjestu ukucaj pa vidi kakav je sat.
Iskreno, nisam čula za ovaj, malo sam googlala, pronašla sam jako malo info i jedan model koji je muški, dosta povelik. Pogledaću još malo. Hvala :)
Capsicum wrote: A Garmin Vivoactive 3 Music?
Gledala sam i Garmine, ovaj model mi se i učinio prihvatljivim. Moraću otići do shopa da ga pogledam i probam. :thumbup:
white rabbit
Posts: 7
Joined: 26/12/2010 11:18

#134 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by white rabbit »

Pozdrav, narode.
Uzeo sam preko aliexpressa sat za klinca:
https://www.aliexpress.com/item/Chigu-Q ... 4c4d4WJtBI
ali ne može da se poveže na internet, stoga, samo može da funkcioniše kao telefon. Praćenje, memorisanje brojeva, podešavanje sata ne rade bez interneta. S obzirom na cijenu, nisam se mnogo potresao, ali me interesuje ima li neko bolje iskustvo sa dječijim pametnim satovima i može li mi nešto preporučiti, a da ne prelazi 50 km?
hvala :)
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#135 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by jasko__ »

Tražim korišten Samsung Gear S3 Frontier...
Ako ko ima voljan da proda, bujrum, ozbiljna sam mušterija....
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#136 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by jasko__ »

Tražim korišten Samsung Gear S3 Frontier...
Ako ko ima voljan da proda, bujrum, ozbiljna sam mušterija....
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#137 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by stativa »

Iskustva sa No.1 F5 i odakle je najpovoljnije naručiti ga?
luxferre
Posts: 678
Joined: 25/07/2009 00:23

#138 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by luxferre »

Malo pomoci oko satova
No.f3 ili F18
Ili No.1 f18 gps
Makibes EX18
MicroweaverL5

Meni se cini f3 kao najboljai najljepsa opcija, ima li tko iskustva sa drugim?
Kuvet
Posts: 610
Joined: 22/05/2012 11:58

#139 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Kuvet »

Je li ima neko da je povezivao samsung gear 3 frontier sa iphoneom? Gledam nesto na yt, ali oprecna su misljenja.. On mi se svidja, cjenovno je prihvatljiv, pa ako je neko probao, da iskaze svoje dojmove. Takodjer i amazfit pace mi se cini jako lijep, iako nije u cjenovnom razredu. Iwatch mi se uopste ne svidja..
carpathia
Posts: 51
Joined: 13/01/2019 09:26

#140 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by carpathia »

Preporuka sa sat da nije preskupi samsung,prvenstveno za trcanje, do 300km
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#141 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

carpathia wrote:Preporuka sa sat da nije preskupi samsung,prvenstveno za trcanje, do 300km
Mozda ovako nesto...

BAM 106.31 28%OFF | Global Version Xia ... e/nJpLoiYC
carpathia
Posts: 51
Joined: 13/01/2019 09:26

#142 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by carpathia »

konektovan wrote:
carpathia wrote:Preporuka sa sat da nije preskupi samsung,prvenstveno za trcanje, do 300km
Mozda ovako nesto...

BAM 106.31 28%OFF | Global Version Xia ... e/nJpLoiYC
Ne sviđa mi se i imam veći budžet. Samo okrugli oblik
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4462
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#143 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by VladaFBiH »

carpathia wrote:Preporuka sa sat da nije preskupi samsung,prvenstveno za trcanje, do 300km
Amazfit GTR?
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#144 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

carpathia wrote:
konektovan wrote:
carpathia wrote:Preporuka sa sat da nije preskupi samsung,prvenstveno za trcanje, do 300km
Mozda ovako nesto...

BAM 106.31 28%OFF | Global Version Xia ... e/nJpLoiYC
Ne sviđa mi se i imam veći budžet. Samo okrugli oblik
Onda ovo,....xiaomi zamanje para daje više od drugih.. :wink:

BAM 177.21 | Global Version Huami Amazf ... e/2pDGUuFe
sabanss
Posts: 4587
Joined: 13/08/2006 11:20

#145 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sabanss »

Amazfit Pace je 79 USD na Gearbestu trenutno. Best buy
User avatar
shape of despair
Posts: 3107
Joined: 09/04/2008 18:41

#146 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

Kakvi su fitbit satovi, konkretno fitbit charge 3
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#147 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by banjaluka078 »

Je li čemu ovo? Nisam neki zahtjevan korisnik.

https://www.mi.com/global/mi-smart-band-4
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#148 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by rida1976 »

banjaluka078 wrote:Je li čemu ovo? Nisam neki zahtjevan korisnik.

https://www.mi.com/global/mi-smart-band-4
U ovoj kategoriji najbolji
ug_lee
Posts: 328
Joined: 10/01/2015 20:06

#149 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by ug_lee »

Jel ima neko mi band 4? Kakva je? Najviše me zanimaju notifikacije i kakva je interakcija sa pozivima? Treba mi da ne buljim non stop u ekran zbog notifikacija i koliko je sati..
Je li software cheap chinese?
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#150 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by rida1976 »

Za ovo sto tražiš odličan je. Notifikacije uredno stižu bez problema. Kad su razni messengeri u pitanju (fb, viber, whatsapp, sms itd) poruka uredno stiže na ekran i pročitaš na satu. Mislim da se može i odgovoriti, ima one kratke predloške. Ovdje može biti problem što nativna Mi aplikacija za sinkronizaciju telefona i sata ne podržava da kad recimo dobiješ poruku sa našim slovima č,ć, dž, đ, ž ne može da prikaže ispravno na satu pa umjesto ovih slova ubaci neke simbole. Nekad ranije je postojala alternativa u Mi Bandage aplikaciji koja je bila sposbobna da "ošiša" ove kvakice pa umjesto č dobiješ c, što je odlično. Ja sam probao naći ovu opciju u aktuelnoj verziji, ne mogu da nađem. Neki koriste i Notify and Fitness, ne znam podržava li ona ovo "šišanje" slova. Kad su pozivi u pitanju, na satu dobiješ notifikaciju da imaš poziv. Baterija mu je strašna, traje bez problema po 15-20 dana. Čitljivost na suncu isto dobra. Ja sam čisto iz zezancije uzeo ženi da se malo igra, čisto da proba ovaj gadget i evo mjesecima nije stavila normalni sat na ruku kako nosi Mi Band 4. Sve preporuke.
Post Reply