Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Radar71
Posts: 7289
Joined: 21/07/2010 15:43

#101 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Radar71 »

Koji si sad uzeo?
User avatar
konektovan
Posts: 40611
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#102 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Radar71 wrote:Koji si sad uzeo?

No.1 F7, bila neka akcija na gearbestu za 33 $, i kad vidis specifikacihe, fakat dobar sat, ali evo nakon 24 sata testiranja kod mene, sat ima toliko bug-ova, da kontam da ga vratim, jer me neke stvari nerviraju. Od displeja koji bi trebao kad ga okrenes prema ocima da se upali, on se ugasi, a upali se u kontra smjeru. Kompas ne moze da se kalibriše, senzor tempetature takodjer brljavi, bas čunga lunga.... :mrgreen:
Kontam da se moze za male pare hajrovati šta dobro, moze kurko... :mrgreen:
Jedino, fakat su ga prebrzo poslali, to je jedina pozitivna stvar. Nego, kako sad vratiti, ima li ko iskustvo kako to ide??? Postoji li opcija da mi vrate pare, isti uredjaj samo ispravan, ili da zamijenim za nešto drugo???? :mrgreen:
Gearbest mi je pravo komplikovan kad je u pitanju kontakt, za razliku od aliexpresa,...
User avatar
konektovan
Posts: 40611
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#103 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Je li ima neko u Sarajevu da se bavi popravkom smartwatch-a??????
User avatar
shape of despair
Posts: 3107
Joined: 09/04/2008 18:41

#104 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

Kupio bih pametni sat do jedno 100-120KM. Neke preporuke, nisam nimalo upućen u ovu tematiku.
Inače, zanimam me recimo kad trčim i upalim štopericu kako da u datom trenutnu provjerim prolazno vrijeme, moram li dodirnuti sat da se upali, je li displej stalno upaljen, da li se sam upali kad ga okrenem prema sebi.
User avatar
konektovan
Posts: 40611
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#105 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

shape of despair wrote:Kupio bih pametni sat do jedno 100-120KM. Neke preporuke, nisam nimalo upućen u ovu tematiku.
Inače, zanimam me recimo kad trčim i upalim štopericu kako da u datom trenutnu provjerim prolazno vrijeme, moram li dodirnuti sat da se upali, je li displej stalno upaljen, da li se sam upali kad ga okrenem prema sebi.
Imaš više modela, od izgleda, opcija i cijene. Imaš neke koji su bez GPS-a i ne mogu raditi bez telefona samostalno, tj. da bi pratio predjenu kilometrazu, vrijeme...
Drugi sa gps-om mogu to raditi bez telefona.
Pogledaj na aliexpressu, gearbestu, ebay-u, ima veliki izbor modela za malo para i malo više. :mrgreen:
User avatar
jogurt_
Posts: 179
Joined: 30/04/2016 17:17
Contact:

#106 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by jogurt_ »

Ja sam nabavio LEMFO LEM7 smartwatch, android 7.0
Prva liga


Image

Image

Image

User avatar
konektovan
Posts: 40611
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#107 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

jogurt_ wrote:Ja sam nabavio LEMFO LEM7 smartwatch, android 7.0
Prva liga


Image

Image

Image

Ima lemfo odlicnih modela po odlicnoj cijeni. :thumbup:
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#108 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shandrprcSA »

ovo sve ko da si gurabiju stavio na ruku e ne sat :D jedino ovaj Amazfit je velicina koliko toliko ok :D
User avatar
jogurt_
Posts: 179
Joined: 30/04/2016 17:17
Contact:

#109 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by jogurt_ »

Ko će po ovim vrućinama nosati telefone po džepovima....

Staviš sat na ruku i imas sve funkcije kao i telefon. Veoma praktično

Image
User avatar
corolla02
Posts: 10385
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#110 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corolla02 »

Apple priprema novi iW4 sad za septembar, mogao bi se i pazariti tamo nekad u januaru, Bog zna; nego vidim market je preplavljen raznoraznim satovima momentalno, svi ih sad imaju, sve te vodece kompanije; oni koji dobro kotiraju su Fitbit onaj njihov flagship Versa ili kakav Samsungov, mada mislim da Garmin ili kakav Polar u potpunosti sluze svrsi.

sto se tice moje serije 2 nakon nekih 18 mjeseci, radi bez problema; toplo preporucujem polovne Apple satove i generalno proizvode...
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#111 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by exampLe. »

Koristi li neko Gear S2?

Ima ih po piku za 250KM pa kontam da ga pazarim. :D
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#112 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Capajebo »

Ima li neko gear s3 classic? Plaho sam see zagledao...
mobile94
Posts: 44
Joined: 22/06/2018 14:19

#113 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by mobile94 »

Ako je neko zainteresovan za galaxy watch 42mm neka se javi. Nov, 450KM
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#114 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by tataćusak »

shape of despair wrote:Kupio bih pametni sat do jedno 100-120KM. Neke preporuke, nisam nimalo upućen u ovu tematiku.
Inače, zanimam me recimo kad trčim i upalim štopericu kako da u datom trenutnu provjerim prolazno vrijeme, moram li dodirnuti sat da se upali, je li displej stalno upaljen, da li se sam upali kad ga okrenem prema sebi.


Jesi li kupio ista na kraju
User avatar
shape of despair
Posts: 3107
Joined: 09/04/2008 18:41

#115 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

tataćusak wrote:
shape of despair wrote:Kupio bih pametni sat do jedno 100-120KM. Neke preporuke, nisam nimalo upućen u ovu tematiku.
Inače, zanimam me recimo kad trčim i upalim štopericu kako da u datom trenutnu provjerim prolazno vrijeme, moram li dodirnuti sat da se upali, je li displej stalno upaljen, da li se sam upali kad ga okrenem prema sebi.


Jesi li kupio ista na kraju
U međuvremenu rođak kupio neki za 150KM, prijatelj za 120 i za te pare ne dobiju ništa. Koje bacanje para, il sam ja više ostario za takve stvari. Kupio Casio
https://www.casio.com/products/watches/ ... gw100b-3a2
Odradim trening i ubacim ga manuelno na endomondo. Puls mjerim na 10 sec×6. I šta mi treba više?
Uvijek trčim po vilsu i znam tačno udaljenosti, za sve ostalo tu je googlemaps i razdaljina
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#116 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by tataćusak »

shape of despair wrote:
tataćusak wrote:
shape of despair wrote:Kupio bih pametni sat do jedno 100-120KM. Neke preporuke, nisam nimalo upućen u ovu tematiku.
Inače, zanimam me recimo kad trčim i upalim štopericu kako da u datom trenutnu provjerim prolazno vrijeme, moram li dodirnuti sat da se upali, je li displej stalno upaljen, da li se sam upali kad ga okrenem prema sebi.


Jesi li kupio ista na kraju
U međuvremenu rođak kupio neki za 150KM, prijatelj za 120 i za te pare ne dobiju ništa. Koje bacanje para, il sam ja više ostario za takve stvari. Kupio Casio
https://www.casio.com/products/watches/ ... gw100b-3a2
Odradim trening i ubacim ga manuelno na endomondo. Puls mjerim na 10 sec×6. I šta mi treba više?
Uvijek trčim po vilsu i znam tačno udaljenosti, za sve ostalo tu je googlemaps i razdaljina

Znam dva lika sa slicnim kasio satovima (mozda i isti) takodje su prezadovoljni. Mozda i ja nesto kupim, ovi smart mi svi nekako lohotno izgledaju a ovim casio nema smrti
User avatar
shape of despair
Posts: 3107
Joined: 09/04/2008 18:41

#117 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

Nemogu nikako da svarim pametne satove. Tehno manijak sam od malih nogu, al ne vidim im svrhu. Pokušao, vidio nije to to i odustao.
I oni od 500+KM (ima u domodu da se proba) me vala ne privlače. Al zato padam na dobar klasični digitalac, tipa casio. Izdera mu nema.
Kod nekih oficijelno baterija i po 10 godina traje.
Gledam kod sestre, nema sat al, na mobitelu prati kalorije, korake i sl. isto sranje ko i sat.
Haj reko i ja ću probat.
Haha, ne bježim ja od toga toliko,nije toliko ni loše, šta ti ja znam, al je smiljurija koliko aplikacija zna pogriješiti.
I tako aktivirm ja taj tracking i zaboravim na njega, odem autom do grada i vratim se, kad pišti: "Ispunili ste zadani cilj od 6000 koraka na dan, čestitamo". Napravio do auta možda 100 koraka, i nazad, ostalo mi mjerio vožnju.
Svjestan sam da ima brdo aplikacija za mobitel (zamjena za sat između ostalog) koje tako štopaju, broje korake, kalorije i sl. al ja sam klasičan tip više.
Još mi samo treba da na facebook kačim treninge ko što mnogi rade
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#118 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by channel10 »

Neko ti donio ovaj sat iz USA ili dostavljaju za BIH-a?
corei3
Posts: 716
Joined: 22/05/2014 09:42

#119 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corei3 »

Ima se kupi casio satova po Sarajevu ako si iz Sarajeva. Ja gdje god da sam gledao je bilo izbora a to je: Alta, u prizemlju je radnja sa satovima odma sa ulaza od Unitic nebodera. BBI centar, ona radnja u prizemlju sa satovima-moras pitati prodavačicu, zavučeni su im. Radnja u ferhadiji, ispod slastičarne Egipat. To je što sam ja obišao i našao.
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#120 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by tr_ba »

Mescini i da sam vec pisao o satu,samsung imam,g 3, vec dvije godine ravno,svaka tri dana punim,doduse osvjetljenje mu je na pola,bez tona,samo vibracija ukljucena,uglavnom pozive pratim na njemu,vrijeme kada ustanem pisat da nepalim svijetlo ono zavrtim ga i kao lampa svijetli...
Neznam,ja ga haman fakat ne skidam tako da za ove dvije godine imam samo dobra iskustva.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#121 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by channel10 »

corei3 wrote:Ima se kupi casio satova po Sarajevu ako si iz Sarajeva. Ja gdje god da sam gledao je bilo izbora a to je: Alta, u prizemlju je radnja sa satovima odma sa ulaza od Unitic nebodera. BBI centar, ona radnja u prizemlju sa satovima-moras pitati prodavačicu, zavučeni su im. Radnja u ferhadiji, ispod slastičarne Egipat. To je što sam ja obišao i našao.
Ima po duplim i najverovatnije troduplim cijenama od ovih na stranici, zato njega i pitam kako je dosao do sata.
arhivasvega
Posts: 201
Joined: 27/05/2014 12:50

#122 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by arhivasvega »

Lenovo ima dobrih, a jeftinih hybrid satova i uglavnom su kopije Garminovih hybrida...
User avatar
shape of despair
Posts: 3107
Joined: 09/04/2008 18:41

#123 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

Ja sam ovaj svoj platio 130, vidim i na stranici da je toliko otprilike, otišao i kupio u BBI centru, ona radnja u odma sa ulaza. Fazon je što kod casio imaš, koliko sam primjetio, skoro izgledom iste satove, a sa vrlo različitim cijenama, jer recimo jedan nema te neke triple senzore a drugi ima, a kad ih ima trostruko sat skuplji
User avatar
PlusSA
Posts: 3174
Joined: 13/07/2011 16:51

#124 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by PlusSA »

Koristi li neko Amazfit bip?
Dopada mi se cjenovno i baterija 45 dana 8-)

Koja je stranica najpovoljnija sa paypalom?
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#125 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Modest Musorgski »

.
Post Reply