Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#651 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Industrialyzer »

konektovan wrote: 15/04/2021 13:49
Industrialyzer wrote: 15/04/2021 13:47
konektovan wrote: 14/04/2021 20:28

Drug mi ima obicni, u suštini, mislim da je gps jedina stavka za koju je lite zakinut u poredjenju sa originalom..a nije ni jeftin nešto. Baterija im je odlicna.
Za tu lovu bi prije ipak GT ili GT2e zbog gps-a.
Ma dio je paketa pa ne mogu bas mnogo mijenjati, nego cisto me zanimalo koliko je kvalitetan, na ruci u svakodnevnoj upotrebi itd. Vise "sminke" radi nego da mi bas trebaju njegove opcije, da budem iskren :)
Meni licno je lijep, djeluje kvalitetno i taman je muških dimenzija. :mrgreen:
Ma to je to :thumbup: da lijepo izgleda na ruci, cini mi se moderan, ali dovoljno konzervativan da se moze uz sako, a i majicu.
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#652 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Industrialyzer wrote: 15/04/2021 14:36
konektovan wrote: 15/04/2021 13:49
Industrialyzer wrote: 15/04/2021 13:47

Ma dio je paketa pa ne mogu bas mnogo mijenjati, nego cisto me zanimalo koliko je kvalitetan, na ruci u svakodnevnoj upotrebi itd. Vise "sminke" radi nego da mi bas trebaju njegove opcije, da budem iskren :)
Meni licno je lijep, djeluje kvalitetno i taman je muških dimenzija. :mrgreen:
Ma to je to :thumbup: da lijepo izgleda na ruci, cini mi se moderan, ali dovoljno konzervativan da se moze uz sako, a i majicu.
Kupiš dodatno 2-3 narukvice i kombinujes s cim zazeliš...
User avatar
vaučer
Posts: 8895
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#653 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vaučer »

Nakon par mjeseci sa satom sam skoro udvostručio razinu kretanja u odnosu na period ranije.
Dakle bez obzira na model i sistem - neki oblik pametnog sata je za svaku preporuku.
Jednostavno ti je stalno na umu koliko se krećeš - to jest ne krećeš.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#654 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by maliq53 »

Ima li neko da je koristio sat kao navigaciju po planinama i slicno. Ono skines gpx fajl i koristis to kao navigaciju za planirarenje i brdski biciklizam. Koliko je to uopste precizno ? Pratio sam par videa i npr na amazfit stratos 3 postoji ta opcija al je losa jer kad ukljucis tu rutu on prepostavi da si ti na pocetku rute i onda kao pratis tu rutu, niti bas precizno prati gdje si ti naspram rute i slicno. Da li je ovo bolje u garmina, prepostavljam da mora biti ali koliko je to u praksi korisno. Razmisljao sam da uzmem neki smartwatch al' bi definitvno neki outdoor tip sata koji ima pregrst opcija za planinarenje i biciklizam, ali trenutno ne bih da izvadajam 1000KM za sat, a da li vrijedi uzeti nesta oko 500KM a da zadovolji potrebe, nisam siguran, pa je izglednije da je bolje sacekat' pa onda uzeti nesta "profesionalnije".
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#655 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by tr_ba »

maliq53 wrote: 16/04/2021 10:41 Ima li neko da je koristio sat kao navigaciju po planinama i slicno. Ono skines gpx fajl i koristis to kao navigaciju za planirarenje i brdski biciklizam. Koliko je to uopste precizno ? Pratio sam par videa i npr na amazfit stratos 3 postoji ta opcija al je losa jer kad ukljucis tu rutu on prepostavi da si ti na pocetku rute i onda kao pratis tu rutu, niti bas precizno prati gdje si ti naspram rute i slicno. Da li je ovo bolje u garmina, prepostavljam da mora biti ali koliko je to u praksi korisno. Razmisljao sam da uzmem neki smartwatch al' bi definitvno neki outdoor tip sata koji ima pregrst opcija za planinarenje i biciklizam, ali trenutno ne bih da izvadajam 1000KM za sat, a da li vrijedi uzeti nesta oko 500KM a da zadovolji potrebe, nisam siguran, pa je izglednije da je bolje sacekat' pa onda uzeti nesta "profesionalnije".
Vozim ja biciklo sa app komot, na satu, samsung active 2, super, tacan u metar, kao i sve navigacije, al moras imati telefon sa sobom...
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#656 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by maliq53 »

tr_ba wrote: 16/04/2021 11:23
maliq53 wrote: 16/04/2021 10:41 Ima li neko da je koristio sat kao navigaciju po planinama i slicno. Ono skines gpx fajl i koristis to kao navigaciju za planirarenje i brdski biciklizam. Koliko je to uopste precizno ? Pratio sam par videa i npr na amazfit stratos 3 postoji ta opcija al je losa jer kad ukljucis tu rutu on prepostavi da si ti na pocetku rute i onda kao pratis tu rutu, niti bas precizno prati gdje si ti naspram rute i slicno. Da li je ovo bolje u garmina, prepostavljam da mora biti ali koliko je to u praksi korisno. Razmisljao sam da uzmem neki smartwatch al' bi definitvno neki outdoor tip sata koji ima pregrst opcija za planinarenje i biciklizam, ali trenutno ne bih da izvadajam 1000KM za sat, a da li vrijedi uzeti nesta oko 500KM a da zadovolji potrebe, nisam siguran, pa je izglednije da je bolje sacekat' pa onda uzeti nesta "profesionalnije".
Vozim ja biciklo sa app komot, na satu, samsung active 2, super, tacan u metar, kao i sve navigacije, al moras imati telefon sa sobom...
Koristim ja na mobitelu stravu za biciklo ili wikilock za planinu ali mi se ne svidja jer mi trosi bateriju na mobitelu pa onda auto pauziranje ne pali kad treba, npr. stanem na pauzu i upali auto pause ali npr ako se pomaknem po par metara ako hocu sta uslikati ili slicno onda mi bezveze opet upali i pokvari mi vrijeme, average speed i slicno. Na duzim pauzama palim stop ako znam da cu hodat okolo istog lokaliteta ali je to zamorno i znam zaboravit upalit nazad ponovo.
Ne znam kako bi to na satu radilo, da li bolje prati ako se ne kreces da pauzira !?
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#657 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by tr_ba »

maliq53 wrote: 16/04/2021 11:48
tr_ba wrote: 16/04/2021 11:23
maliq53 wrote: 16/04/2021 10:41 Ima li neko da je koristio sat kao navigaciju po planinama i slicno. Ono skines gpx fajl i koristis to kao navigaciju za planirarenje i brdski biciklizam. Koliko je to uopste precizno ? Pratio sam par videa i npr na amazfit stratos 3 postoji ta opcija al je losa jer kad ukljucis tu rutu on prepostavi da si ti na pocetku rute i onda kao pratis tu rutu, niti bas precizno prati gdje si ti naspram rute i slicno. Da li je ovo bolje u garmina, prepostavljam da mora biti ali koliko je to u praksi korisno. Razmisljao sam da uzmem neki smartwatch al' bi definitvno neki outdoor tip sata koji ima pregrst opcija za planinarenje i biciklizam, ali trenutno ne bih da izvadajam 1000KM za sat, a da li vrijedi uzeti nesta oko 500KM a da zadovolji potrebe, nisam siguran, pa je izglednije da je bolje sacekat' pa onda uzeti nesta "profesionalnije".
Vozim ja biciklo sa app komot, na satu, samsung active 2, super, tacan u metar, kao i sve navigacije, al moras imati telefon sa sobom...
Koristim ja na mobitelu stravu za biciklo ili wikilock za planinu ali mi se ne svidja jer mi trosi bateriju na mobitelu pa onda auto pauziranje ne pali kad treba, npr. stanem na pauzu i upali auto pause ali npr ako se pomaknem po par metara ako hocu sta uslikati ili slicno onda mi bezveze opet upali i pokvari mi vrijeme, average speed i slicno. Na duzim pauzama palim stop ako znam da cu hodat okolo istog lokaliteta ali je to zamorno i znam zaboravit upalit nazad ponovo.
Ne znam kako bi to na satu radilo, da li bolje prati ako se ne kreces da pauzira !?
Eh to neznam, nisam bas toliko udubljen u aplikaciju, mene kilometraza i visina zanimaju, ovo ostalo, manje vise...
Diduse ni sat nije na tom nivou mislim...
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#658 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by KB9 »

KB9 wrote: 11/04/2021 08:41 vec par godina smjenjujem generacije xiaomi bandova i za moje potrebe su sasvim ok :)

medjutim, razmisljam o kupovini garmin sata cisto zbog promjene da nosim sat na ruci i sto mi ovi garminovi dobro izgledaju

kakvi su ovi modeli GARMIN INSTINCT i GARMIN INSTINCT TACTICAL, koja je razlika izmedju ova dva?
za kolko li se mogu nac ovako na netu? :-)
ima li kakve pomoci oko dileme i izbora :mrgreen:
ucenik1234
Posts: 923
Joined: 06/11/2012 22:10

#659 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by ucenik1234 »

golddigger wrote: 14/04/2021 14:05
ucenik1234 wrote: 11/04/2021 23:12 Raja, sta mislite o Haylou LS02, vidim da je budget verzija Xiaomi i svidja mi se dizajn pravo, a podržava 12 razlicitih aktivnosti,vodootporan, cijene su 70KM kod nas. Neko iskstvo s istim?

Gledam nešto do stoje da uzmem

https://haylou.info/ls02.html
Imam ja ovaj Haylou LS02 i onako dobar je sat za neke osnovne stvari. Ne valja aplikacija za mobitel haylou pa sam ja instalirao Hello Haylou za Play-a i odlicno radi i ima dodatnih opcija sto originalna nema. Meni je mana sto nema puno watchface-a samo par sto dodje na njemu. Meni je bitno da notifikacije ne kasne, da dosta priblizno racuna broj koraka...Uglavnom ja narucio za 55 KM sa banggood-a i cekao mozda mjesec da dodje.
Kupio sam LS02, iznenadio me pozitivno ekranom i dizajnom, jer nisam ocekivao za taj novac navedeno. Probao sam Hello App al meni je nestabilna pa sam se haylou app vratio. Uglavnom najbolja vrijednost za taj novac definitivno ko je nezahtjevan korisnik i ne trazi ultra mega giga funkcije, a i te osnovne funkcije pouzdano Haylou obavlja.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#660 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

ima li ko samsung active 2, koliko traje baterija i uz koje upaljene opcije i koliko ste zadovoljni
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#661 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

lego band 6,perfekcija.
Displaj do ivica,ostrijibekran, nova mifit aplikacija.
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#662 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by tr_ba »

shape of despair wrote: 17/04/2021 18:04 ima li ko samsung active 2, koliko traje baterija i uz koje upaljene opcije i koliko ste zadovoljni
Dva dana drzi baterija, svaku trecu noc punis, postavke su bez tona, vibracija upaljena, svjetlost 4/6, ukljucene notifikacije sve...
Znaci moze i duze baterija, al svakako i krace...
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#663 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by jedna tamo »

Ljudi pomozite kupila sam samsung rose gold i sad trazim gledam sta ima, kako da namjestim ovo mjerenje tlaka? Gledam ove upute nesto samsung health al ne znam, ima li iko ovdje da zna? Mozda i ne moze na ovom satu ili?
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#664 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by jedna tamo »

Pa jesam my hearth aplikaciju a ima i samsung health krvni tlak al nista to ne prikazuje na satu
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#665 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by gdesi bre »

jedna tamo wrote: 21/04/2021 22:02 Pa jesam my hearth aplikaciju a ima i samsung health krvni tlak al nista to ne prikazuje na satu
jesi li sigurna da si ziva?
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#666 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by jedna tamo »

Trebalo bi da sam ziva :lol:
Nego trazim po internetu izgleda da nema ovaj sat tu mogucnost
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#667 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Henry David Thoreau »

jedna tamo wrote: 21/04/2021 21:12 Ljudi pomozite kupila sam samsung rose gold i sad trazim gledam sta ima, kako da namjestim ovo mjerenje tlaka? Gledam ove upute nesto samsung health al ne znam, ima li iko ovdje da zna? Mozda i ne moze na ovom satu ili?
Mlada si ti još da mjeriš tlak. :D
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#668 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by spree »

jedna tamo wrote: 21/04/2021 21:12 Ljudi pomozite kupila sam samsung rose gold i sad trazim gledam sta ima, kako da namjestim ovo mjerenje tlaka? Gledam ove upute nesto samsung health al ne znam, ima li iko ovdje da zna? Mozda i ne moze na ovom satu ili?
ne moze kod nas. jos uvijek nije dostupna opcija. mozda nekada dodje update. mozda sa vpnom da probas skinuti update namjenjen za neku drugu zemlju, recimo hrvatsku.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#669 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

Mi band 6 sa svim upaljenim 6 dana baterije. Najvise vuce monitoring disanja kad spavate.

Image
corei3
Posts: 684
Joined: 22/05/2014 09:42

#670 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corei3 »

Image
band 6,
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#671 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Henry David Thoreau »

corei3 wrote: 01/05/2021 20:45 Image
band 6,
Ekipa iza mi banda očito nije čula onu "less is more". :D
corei3
Posts: 684
Joined: 22/05/2014 09:42

#672 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corei3 »

ovo je custom face, nema ovakvih oficijelnih
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#673 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Naslovnica »

corei3 wrote: 01/05/2021 20:45 Image
band 6,
Kako funkcioniše oksimetar i one nekakve funkcije praćenja sna?!
corei3
Posts: 684
Joined: 22/05/2014 09:42

#674 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corei3 »

solidno. pracenje disanja tokom sna skida bateriju po 10% za noc jer stalno mjeri saturaciju.
bez toga baterija 7-8 dana sa konstantnim pulsom,bluetoothom i sl
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#675 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Naslovnica »

corei3 wrote: 01/05/2021 20:58 solidno. pracenje disanja tokom sna skida bateriju po 10% za noc jer stalno mjeri saturaciju.
bez toga baterija 7-8 dana sa konstantnim pulsom,bluetoothom i sl
Hvala na odgovoru.
Pretpostavljam da se može skinuti log saturacije kroz noć?
Novi sam a malo sam se zagledao u onaj Mi6, pa me interesuju ove opcije.
Post Reply