Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#601 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corolla02 »

ovo_malo_duse wrote: 29/03/2021 15:28
corolla02 wrote: 17/03/2021 14:35 znaci 5ca :-D lijep satic :thumbup:

mi imamo 2ce evo vec 4 godine; moj je presto radti nakon 2g i oni mi zamjenili za novi tad, tako da nisam imao uopste potrebe mjenjeti; i sad radi odlicno, jedanput mi nije htio da se upari sa tel ali mimo tog sve ok; zenin nikad nije dao oduska za ove 4 godine mada ga ona nesto i ne forsira moram priznati; meni je ovaj moj Nike 2 verzija bio kao kasika za jelo ili novcanik, telefon tj. svakodnevna alatka; Ono, Apple sat kad ga jednom imas, nema vise nazad; baterija i sad ko nova, punim svaku noc

sad hocemo da odaberemo ove 6ce ali puno izbora ima izgleda; nekad je to bilo lahko odabrati, danas je to mnogo teze...
I ja sam tako mislio sa Samsungom Galaxy imao ga 3 godine, zadnju godinu svaku noc kad krenem na spavanje punjenje...
Imam prijatelja koji ima Apple i ista situacija kao kod tebe. Prije 3 mjeseca Samsung jednostavno prestao mjeriti , senzor svjetli sve izgleda ok, update, vracanje na fabricke postavke itd, nece...Morao naci nesto novo..Naviknes se na nesto i ne mos bez toga
I onda malo pogledam okolo i raspitam se, malo po forumima, malo reviews i naletim na ponudu i kupim Garmin 6x pro.
Znas sta su Samsung i Apple za Garmin duplo golo. Uporediti se ne mogu. Ako hoces sat da valja i mozes platit nema dalje
10 dana baterije kad imam 24/7 real time pracenje. 18 dana bez bluetooth . Ima dovoljnoi memorije da pohrani podatke za 10 dana . Punjenje kad se krenem tusirat stavim ga na punjac 15-20 min pun i opet 10 dana (18 dana).
Testirao ga sa drugim uredjajima koji su namjenski napravljeni za te stvari 99% tacno sve.
Na ovoj slici fali jos Oxigenizacija i broj udisaja/izdisaja na minut.
Image

Muzika, notifikacije kalendar, alarm itd, itsl.

Ovo je samo poredjenje na nivou ova dva navedena..Da ne dodajem sve tipove vjezbi koje mozes isprogramirat i karte, od kozijih staza za hodanje po sumi do skijaskih staza, bike staza itd. Za ne povjerovat sta sve moze i ima.

Samsung i Apple mogu samo sanjat..
uvijek ima bolji o boljeg i gori od goreg; apple il samsung satovi su za sirokih masa, garmin je za sume tj. sa puno manje poklonika

ako punis tel svaku noc, nije onda ni sat problem puniti svaku noc

oval novi apple se napuni za 2 sata ono od nista do potpuno napunjenog
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#602 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shandrprcSA »

shalla wrote: 30/03/2021 15:43
konektovan wrote: 29/03/2021 19:16 Garmin je viša liga.. :thumbup:
Garmin i Suunto satovi su upravo to, viša liga, ali su im nažalost i cijene takve :roll:
Vala ako se za mob da preko milje moze valjda i za sat :D
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#603 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Moze li se preko huawei watch GT, kontrolisati muzika na mobitelu..??
Ne mogu da nadjem taj podatak u recenzijama...
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#604 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Cossack »

konektovan wrote: 31/03/2021 13:01 Moze li se preko huawei watch GT, kontrolisati muzika na mobitelu..??
Ne mogu da nadjem taj podatak u recenzijama...
Koliko sam uspio naći na netu izgleda da ne može.

User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#605 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Cossack wrote: 31/03/2021 14:56
konektovan wrote: 31/03/2021 13:01 Moze li se preko huawei watch GT, kontrolisati muzika na mobitelu..??
Ne mogu da nadjem taj podatak u recenzijama...
Koliko sam uspio naći na netu izgleda da ne može.

Šteta majku mu... :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#606 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by foxlife »

koliko sam shvatio imaju ovi fitness smart satovi i full smart satovi
ovi fitnes kao sto ime kaze prate te neke parametre za fitnes uglavnom i aplikaciju su otprilike za te stvari slabo sta moze mimo toga
dok na ovim full smart kao da imas mobitel na ruci bukvalno
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#607 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

konektovan wrote: 31/03/2021 15:21
Cossack wrote: 31/03/2021 14:56
konektovan wrote: 31/03/2021 13:01 Moze li se preko huawei watch GT, kontrolisati muzika na mobitelu..??
Ne mogu da nadjem taj podatak u recenzijama...
Koliko sam uspio naći na netu izgleda da ne može.

Šteta majku mu... :mrgreen:

Moze
Na GT2e to stalno radim
Najvse na deezer. Cak upravljam i mx player-om i vlc-om
Za spotify ne znam jer ga ne koristim
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#608 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

zdruzdjo wrote: 31/03/2021 22:38
konektovan wrote: 31/03/2021 15:21
Cossack wrote: 31/03/2021 14:56

Koliko sam uspio naći na netu izgleda da ne može.

Šteta majku mu... :mrgreen:

Moze
Na GT2e to stalno radim
Najvse na deezer. Cak upravljam i mx player-om i vlc-om
Za spotify ne znam jer ga ne koristim
Ne mislim na te muzicke servise, vec na muziku koja je na samom uredjaju, koju sam prebacio sa kompa..
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#609 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

konektovan wrote: 31/03/2021 22:51 Ne mislim na te muzicke servise, vec na muziku koja je na samom uredjaju, koju sam prebacio sa kompa..

Upravo to radio da provjerim jer si me zadeverao.
Radi
Znaci vlc player salta muziku salta video klipove. preskakanja, zaustavljanje pokretanje itd.
Mx player isto kao gore.
Music aplikacija(telefon je huawei p30 lite) isto tako.
Plus servisi koje sam naveo i sad probao i youtube isto.
Znaci ne mozes na satu saltati foldere i birati pjesmu koja ti je na telefonu ali mozes preskakati naprijed-nazad, zaustavljati, pustati volume.
Eto.
to sve sasvim fino radi.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#610 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

zdruzdjo wrote: 31/03/2021 23:07
konektovan wrote: 31/03/2021 22:51 Ne mislim na te muzicke servise, vec na muziku koja je na samom uredjaju, koju sam prebacio sa kompa..

Upravo to radio da provjerim jer si me zadeverao.
Radi
Znaci vlc player salta muziku salta video klipove. preskakanja, zaustavljanje pokretanje itd.
Mx player isto kao gore.
Music aplikacija(telefon je huawei p30 lite) isto tako.
Plus servisi koje sam naveo i sad probao i youtube isto.
Znaci ne mozes na satu saltati foldere i birati pjesmu koja ti je na telefonu ali mozes preskakati naprijed-nazad, zaustavljati, pustati volume.
Eto.
to sve sasvim fino radi.
Hvala zdruzdjo.. :thumbup:
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#611 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by didgeridoo »

Znalci, da li se može smartwatch koristiti tokom treninga boksa (udaranje u vreću, sparing, itd.)?
Preporuka za taj tip, ako ima?
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#612 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shalla »

shandrprcSA wrote: 31/03/2021 07:26
shalla wrote: 30/03/2021 15:43
konektovan wrote: 29/03/2021 19:16 Garmin je viša liga.. :thumbup:
Garmin i Suunto satovi su upravo to, viša liga, ali su im nažalost i cijene takve :roll:
Vala ako se za mob da preko milje moze valjda i za sat :D
Slažem se, ali ako daš tolike pare onda očekuješ da je sve extra, a ne da ga puniš svaka 2 dana ko moja žena svoj Garmin Vivoactive 4.

Glupo mi da se ponavljam ali stavljao sam ovdje screenshots jednog treninga trčanja koje sam odradio sa oba sata na ruci (kad sam kupovao Huawei Gt2E dobio sam ga na 24h da ga probam zajedno sa Fenix 3). Podaci su BUKVALNO skoro isti, odstupanja su toliko neznatna da je smiješno bilo šta reći... Naravno, da me se pogrešno ne shvati, ne želim da kažem da je Huawei bolji od Garmina, Garmin jest sveobuhvatniji, profesionalniji, za ljude koji se baš ozbiljno bave nekim sportom (kod trčanja je recimo super što možeš napraviti trening recimo intervala ili sl) ali po meni ne opravdava razliku od 300-400 KM...
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#613 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Cossack »

shalla wrote: 01/04/2021 10:20
shandrprcSA wrote: 31/03/2021 07:26
shalla wrote: 30/03/2021 15:43
Garmin i Suunto satovi su upravo to, viša liga, ali su im nažalost i cijene takve :roll:
Vala ako se za mob da preko milje moze valjda i za sat :D
Slažem se, ali ako daš tolike pare onda očekuješ da je sve extra, a ne da ga puniš svaka 2 dana ko moja žena svoj Garmin Vivoactive 4.

Glupo mi da se ponavljam ali stavljao sam ovdje screenshots jednog treninga trčanja koje sam odradio sa oba sata na ruci (kad sam kupovao Huawei Gt2E dobio sam ga na 24h da ga probam zajedno sa Fenix 3). Podaci su BUKVALNO skoro isti, odstupanja su toliko neznatna da je smiješno bilo šta reći... Naravno, da me se pogrešno ne shvati, ne želim da kažem da je Huawei bolji od Garmina, Garmin jest sveobuhvatniji, profesionalniji, za ljude koji se baš ozbiljno bave nekim sportom (kod trčanja je recimo super što možeš napraviti trening recimo intervala ili sl) ali po meni ne opravdava razliku od 300-400 KM...
Garmin Vivoactive 4 bi trebao trajati 4 do 5 dana uz normalno korištenje.
corei3
Posts: 684
Joined: 22/05/2014 09:42

#614 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corei3 »

Ja se svog gt2e rješio. Težak - nezgodno nosit kad spavam da mi prati san a zanimljiva mi je fora. San pratio uvijek sa 1 satom zakasnjenja. Popodnevno spavanje nije registrovao par puta.
Sat ima jako jako lošu vibraciju, ista više zuji nego što vibrira, propuštao sam 90% poruka i 50% poziva na otvorenom. Notifikacije vibracije na pređenih svakih 1km na treningu često nisam osjetio.
Sat se čudno ponašao u autu gdje mi je skakao puls na 175 i dodavao korake.
GPS tako tako. Znao je na 1km fulit 10-20m, što je meni zadvoljavajuće, ali me je znao bacati po okolnim zgradama , sa jedne strane miljacke na drugu i sl. znači hod +-50m.
Uzmimo za primjer trening trčanja(hodanja) po Sarajevu gdje par puta naletim na crveno na semaforu i moram stati. Dijagram nadmorske visine do tog stajanja je jedna kontinuirana linija koja je jako precizna moram reći, super prikazuje sve uspone i padove i sl. ali čim stanem, u toj sekundi, na tom kilometru, dijagram se "popravlja" i dolazi do skoka ili pada od 10 do 50m. Ništa značajno ni važno ali nervira ponekad.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#615 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

corei3 wrote: 01/04/2021 11:43 Ja se svog gt2e rješio. Težak - nezgodno nosit kad spavam da mi prati san a zanimljiva mi je fora. San pratio uvijek sa 1 satom zakasnjenja. Popodnevno spavanje nije registrovao par puta.
Sat ima jako jako lošu vibraciju, ista više zuji nego što vibrira, propuštao sam 90% poruka i 50% poziva na otvorenom. Notifikacije vibracije na pređenih svakih 1km na treningu često nisam osjetio.
Sat se čudno ponašao u autu gdje mi je skakao puls na 175 i dodavao korake.
GPS tako tako. Znao je na 1km fulit 10-20m, što je meni zadvoljavajuće, ali me je znao bacati po okolnim zgradama , sa jedne strane miljacke na drugu i sl. znači hod +-50m.
Uzmimo za primjer trening trčanja(hodanja) po Sarajevu gdje par puta naletim na crveno na semaforu i moram stati. Dijagram nadmorske visine do tog stajanja je jedna kontinuirana linija koja je jako precizna moram reći, super prikazuje sve uspone i padove i sl. ali čim stanem, u toj sekundi, na tom kilometru, dijagram se "popravlja" i dolazi do skoka ili pada od 10 do 50m. Ništa značajno ni važno ali nervira ponekad.
wooow
Imam isti i sve sto si nabrojao nisam primjetio. a sa istim se druzim vec dugo, nekih 4-5 mjeseci.
Evo samo da navedem, spavalica sam velika. i sa posla kad iz prve dodjem, obavezno mi je podnevni nap. uredno zabiljezi svaki put.
ucenik1234
Posts: 923
Joined: 06/11/2012 22:10

#616 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by ucenik1234 »

https://www.ebay.com/itm/Heart-Rate-Mon ... 1195.m1851

Sta mislite o ovakvim pametnim satovima, za cijenu djeluju predobro.
daario naharis
Posts: 587
Joined: 17/06/2015 19:42

#617 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by daario naharis »

Kupio sam galaxy active 2 prije 3 sedmice i stvarno sam prezadovoljan!

Jedini "problem" je sto ne mogu spotify nikako instalirati kao aplikaciju na sat. Jednostavno mi ne nudi u storeu da skinem spotify. Kada pustim pjesmu na mobitelu mogu kontrolisati normalno muziku sa sata, ali ne mogu uci direktno u aplikaciju.

Ima li neko slicno iskustvo da mi pomogne?

Hvala
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#618 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

ucenik1234 wrote: 04/04/2021 15:30 https://www.ebay.com/itm/Heart-Rate-Mon ... 1195.m1851

Sta mislite o ovakvim pametnim satovima, za cijenu djeluju predobro.
Ma to je sve bingo, ili rade ili ne rade kako treba :mrgreen:
Kupio sam nekoliko satova slicne cijene a neki su bili i skuplji...eno ih svi u ladici pokvareni. :mrgreen:
Grom2017
Posts: 635
Joined: 04/02/2019 20:31

#619 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Grom2017 »

daario naharis wrote: 04/04/2021 15:53 Kupio sam galaxy active 2 prije 3 sedmice i stvarno sam prezadovoljan!

Jedini "problem" je sto ne mogu spotify nikako instalirati kao aplikaciju na sat. Jednostavno mi ne nudi u storeu da skinem spotify. Kada pustim pjesmu na mobitelu mogu kontrolisati normalno muziku sa sata, ali ne mogu uci direktno u aplikaciju.

Ima li neko slicno iskustvo da mi pomogne?

Hvala
Nemam iskustvo ali me interesuje sa kojim fonom je povezan? Mozes zvati/slati sms sa njega itd? Ja imam iPhone 11 Pro i Apple Watch pa sam malo mislio da mijenjam tabor. Najvise mi se svidja taj active 2.
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#620 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Zoya »

Image


😍
daario naharis
Posts: 587
Joined: 17/06/2015 19:42

#621 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by daario naharis »

Grom2017 wrote: 04/04/2021 20:07
daario naharis wrote: 04/04/2021 15:53 Kupio sam galaxy active 2 prije 3 sedmice i stvarno sam prezadovoljan!

Jedini "problem" je sto ne mogu spotify nikako instalirati kao aplikaciju na sat. Jednostavno mi ne nudi u storeu da skinem spotify. Kada pustim pjesmu na mobitelu mogu kontrolisati normalno muziku sa sata, ali ne mogu uci direktno u aplikaciju.

Ima li neko slicno iskustvo da mi pomogne?

Hvala
Nemam iskustvo ali me interesuje sa kojim fonom je povezan? Mozes zvati/slati sms sa njega itd? Ja imam iPhone 11 Pro i Apple Watch pa sam malo mislio da mijenjam tabor. Najvise mi se svidja taj active 2.
Vezan je sa S10. Super sve funckionise i zeljene notifikacije dolaze na sat. U principu mi je telefon stalno na mute a sat na sound ili mute na poslu.

Najvise koritim za whatsapp, teams i mail notifikacije. Kada sam u hodu isto mogu poziv obaviti preko njega i zgodno je stvarno.

Analiza sna je vrlo dobra i tacno kvalitet sna koji ocjeni ujutro je preslikana ucinkovitost sna tj. sto je veca efikasnost sna osjecam se odmorenije.

Sto se tice baterije punim je svaki dan poslije posla kada svakako zelim sat ili dva da se odmorim od radnog dana gdje sam zatrpan stalno mailovima i poslom generalno pa to vrijeme iskoritim maskimalno.

Pored svih tih smart opcija nekako na kraju podvlacim izgled sata koji je stvarno odlican kada se uklopi sa nekim businees lookom (dobra kosulja + sat). Isto tako, ide odlicno uz neki sportski look kao i full gym look.

Ps. Kao ljubitelj satova sam sve ostale satove ostavio po strani i koristim samo ovaj.
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#622 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by febo_acm »

...
User avatar
HardCore
Posts: 2369
Joined: 17/05/2011 21:46

#623 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by HardCore »

https://mistore-duesseldorf.de/produkt/mi-watch/

Jel se moze ovaj narucit negdje u de s dostavom za bosnu?
ajdamo
Posts: 1035
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#624 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by ajdamo »

Može mada konkretno ne znam koji je servis pouzdan za slanje prema BiH izguglaj pa vidi koji ima najbolje ocjene.

Ja sam našao ovaj

https://mygermany.com/
amir79
Posts: 314
Joined: 01/07/2008 19:00

#625 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by amir79 »

Poz,

Trebam sat prvenstvo za praćenje sportski aktivnosti, imam budžet do 500KM, naravno što manje to bolje, ali da zadovoljava osnovno, relativno precizan hr monitor i gps.

U sportskim aktivnostima nosim mobitel sa sobom, tako da u obzir dolazi i neki arm band koji koristi gps sa mobitela.

Svaki savjet je dobrodošao,

Hvala
Post Reply