Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1476 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shalla »

Samo što je kod Forerunnera caka da oni sa dvije cifre nisu triatlon satovi jer ne može sa njima plivati (45, 55 i sl)...
Ali Fenix je zaista, što kažeš, krema, elita, još samo da ga hoće uraditi da je malo ljepši vizuelno, da ne izgleda ko vodomjer :mrgreen:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1477 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

Naravno, mislim na FR koji su u istom rangu Fenixa, ne te dječije :mrgreen:

A čuj, ko hoće šminku ne uzima Fenix. Ko hoće military tested i neuništivost drugo ne gleda 8-)
ajdamo
Posts: 1054
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1478 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by ajdamo »

da li još neko od vas ima problema sa brzim odgovorima na Huawei GT3 Pro?

Meni se na satu prikazuju samo notifikacije za poruke,ali ne učitava pripremljene odgovore sa Huawei Health aplikacije.


Da li je do nekog update-a ili nešto drugo.


ovdje piše da je opcija podržana na svim uređajima osim na ios (iphone ) uređajima dakle trebalo bi raditi i na Samsung Galaxy S23 ultra

https://consumer.huawei.com/en/support/ ... s15888447/
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1479 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shalla »

ajdamo wrote: 20/12/2023 09:44 da li još neko od vas ima problema sa brzim odgovorima na Huawei GT3 Pro?

Meni se na satu prikazuju samo notifikacije za poruke,ali ne učitava pripremljene odgovore sa Huawei Health aplikacije.


Da li je do nekog update-a ili nešto drugo.


ovdje piše da je opcija podržana na svim uređajima osim na ios (iphone ) uređajima dakle trebalo bi raditi i na Samsung Galaxy S23 ultra

https://consumer.huawei.com/en/support/ ... s15888447/
Ja stalno koristim napravljenu kroz HH - "zovem te kasnije ne mogu sad" i radi bez problema, ne znam...
Mobitel je Vivo X90 pro
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58781
Joined: 03/08/2010 19:04

#1480 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by kakavdanakneiskustvu »

može li mi neko preporučiti neki smartwatch,za dijete mi treba,dijete od 9 godina,a da je cijena do 100 KM?
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#1481 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by IstinitaPoruka »

huawei gt 2 ili xiaomi s1 active?
Vidio sam da gt2 nema baš nešto ovih tema za sat, s1 mi izgleda moderniji nekako
User avatar
shape of despair
Posts: 3114
Joined: 09/04/2008 18:41

#1482 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

IstinitaPoruka wrote: 25/01/2024 04:52 huawei gt 2 ili xiaomi s1 active?
Vidio sam da gt2 nema baš nešto ovih tema za sat, s1 mi izgleda moderniji nekako
ako ti treba da vidis koliko je sati onda svejedno, za sve vise od toga bjezi od xiaomija glavom bez obzira. kasnije mi zahvali.
S1 active: na tri sata problem sa vibracijom- skljoca, ne mjeri V02max, trening load,recovery time,PAI score,.....
Aplikacija: nekad nece sinchro sa satom :shock: , watchface nema novih nikako, ne radi ako nisi na internetu, postavke minimalne,grafikoni neupotrebljivi.
Opet ponavljam,sat je lijep i da se koristi kao samo sat odlican,ako hoces da se zarovis u statistiku treninga tek ce ti tada sve biti jasno.
Huawei gt2 aiko star nema nikakvih problema od sata do vrhunske aplikacije
ajdamo
Posts: 1054
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1483 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by ajdamo »

shalla wrote: 20/12/2023 15:09
ajdamo wrote: 20/12/2023 09:44 da li još neko od vas ima problema sa brzim odgovorima na Huawei GT3 Pro?

Meni se na satu prikazuju samo notifikacije za poruke,ali ne učitava pripremljene odgovore sa Huawei Health aplikacije.


Da li je do nekog update-a ili nešto drugo.


ovdje piše da je opcija podržana na svim uređajima osim na ios (iphone ) uređajima dakle trebalo bi raditi i na Samsung Galaxy S23 ultra

https://consumer.huawei.com/en/support/ ... s15888447/
Ja stalno koristim napravljenu kroz HH - "zovem te kasnije ne mogu sad" i radi bez problema, ne znam...
Mobitel je Vivo X90 pro
proradilo tek kad sam sistemski jezik na telefonu promijenio sa bosanskog, na engleski jezik, radi i na hrvatskom doduse.
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#1484 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by IstinitaPoruka »

shape of despair wrote: 25/01/2024 05:27
IstinitaPoruka wrote: 25/01/2024 04:52 huawei gt 2 ili xiaomi s1 active?
Vidio sam da gt2 nema baš nešto ovih tema za sat, s1 mi izgleda moderniji nekako
ako ti treba da vidis koliko je sati onda svejedno, za sve vise od toga bjezi od xiaomija glavom bez obzira. kasnije mi zahvali.
S1 active: na tri sata problem sa vibracijom- skljoca, ne mjeri V02max, trening load,recovery time,PAI score,.....
Aplikacija: nekad nece sinchro sa satom :shock: , watchface nema novih nikako, ne radi ako nisi na internetu, postavke minimalne,grafikoni neupotrebljivi.
Opet ponavljam,sat je lijep i da se koristi kao samo sat odlican,ako hoces da se zarovis u statistiku treninga tek ce ti tada sve biti jasno.
Huawei gt2 aiko star nema nikakvih problema od sata do vrhunske aplikacije
Ma kakav trening haha
Mislim mi band 4 mi je super radila stvar što se tiče spavanja i broja koraka, volio sam tu neku statistiku.
Vidim da skoro svi ovi smartwatchevi donekle 'lažu' te statistike treninga
User avatar
shape of despair
Posts: 3114
Joined: 09/04/2008 18:41

#1485 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

IstinitaPoruka wrote: 26/01/2024 00:47
shape of despair wrote: 25/01/2024 05:27
IstinitaPoruka wrote: 25/01/2024 04:52 huawei gt 2 ili xiaomi s1 active?
Vidio sam da gt2 nema baš nešto ovih tema za sat, s1 mi izgleda moderniji nekako
ako ti treba da vidis koliko je sati onda svejedno, za sve vise od toga bjezi od xiaomija glavom bez obzira. kasnije mi zahvali.
S1 active: na tri sata problem sa vibracijom- skljoca, ne mjeri V02max, trening load,recovery time,PAI score,.....
Aplikacija: nekad nece sinchro sa satom :shock: , watchface nema novih nikako, ne radi ako nisi na internetu, postavke minimalne,grafikoni neupotrebljivi.
Opet ponavljam,sat je lijep i da se koristi kao samo sat odlican,ako hoces da se zarovis u statistiku treninga tek ce ti tada sve biti jasno.
Huawei gt2 aiko star nema nikakvih problema od sata do vrhunske aplikacije
Ma kakav trening haha
Mislim mi band 4 mi je super radila stvar što se tiče spavanja i broja koraka, volio sam tu neku statistiku.
Vidim da skoro svi ovi smartwatchevi donekle 'lažu' te statistike treninga
e onda moze s1, prelijep sat
User avatar
konektovan
Posts: 40657
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1486 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

GT2 je brutalno kvalitetan sat za onaj novac. Iako star jos uvijek preporucljiv.. :thumbup:
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1487 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

neki dan nesto gledam po google play-u
Jeli moguce da je huawei health povucen sa google play-a???
Nema ga kad trazim. ma neki honor health, samo ne znam da li su kompaktibilni sa huawei satovima.
User avatar
konektovan
Posts: 40657
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1488 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

zdruzdjo wrote: 26/01/2024 15:32 neki dan nesto gledam po google play-u
Jeli moguce da je huawei health povucen sa google play-a???
Nema ga kad trazim. ma neki honor health, samo ne znam da li su kompaktibilni sa huawei satovima.
Ja.sma.ga morao traziti i skiadti na divlje,..ne moze huawei vise preko googleta nista..
Lain Coubert
Posts: 127
Joined: 23/10/2011 09:17

#1489 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Lain Coubert »

Meni ta aplikacija radi perfektno odakle god da skinem. Skoro sam imao priliku upoređivati svoj Huawei GT 2 Pro sa Garmin Fenix 7 koji je 8 puta skuplji i više mi se sviđa moj sat. Sve radi savršeno, sve jednostavno, notifikacije odlične, gps isto, pozivi, slušanje muzike i veza sa slušalicama, ok volio bih možda 2 opcije sa fenixa, da mi prikazuje mapu i njihov softver za karte i rute, sve ostalo mi je puno bolje na gt2 pro, od izgleda sata, ekrana, kvalitete izrade, jegtine opreme kao što su narukvice...
photo&video
Posts: 835
Joined: 04/12/2007 17:26

#1490 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by photo&video »

Lain Coubert wrote: 26/01/2024 21:48 Meni ta aplikacija radi perfektno odakle god da skinem. Skoro sam imao priliku upoređivati svoj Huawei GT 2 Pro sa Garmin Fenix 7 koji je 8 puta skuplji i više mi se sviđa moj sat. Sve radi savršeno, sve jednostavno, notifikacije odlične, gps isto, pozivi, slušanje muzike i veza sa slušalicama, ok volio bih možda 2 opcije sa fenixa, da mi prikazuje mapu i njihov softver za karte i rute, sve ostalo mi je puno bolje na gt2 pro, od izgleda sata, ekrana, kvalitete izrade, jegtine opreme kao što su narukvice...
Imam oba sata. Garmin i GT2 pro ne mogu u istu recenicu nikako. Moze ti se vise svidjati sat, ali po pitanju izrade, softwera, podrske, aplikacije…. Ne idu u istu recenicu.
Lain Coubert
Posts: 127
Joined: 23/10/2011 09:17

#1491 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Lain Coubert »

Znam da ne mogu ali meni se sviđa više ovaj, ne vidim u čemu je problem. Da biram normalno da bih izabrao Garmin ali da kupujem sat za neke osnovne potrebe, kao fitnes ili smartwatch ne bih ga birao jer ne vrijedi ta razlika u cijeni. Da sam često na nekim planinarenjima, odmorima, plivanju, ronjenju naravno bila bi druga priča.
photo&video
Posts: 835
Joined: 04/12/2007 17:26

#1492 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by photo&video »

Lain Coubert wrote: 27/01/2024 21:11 Znam da ne mogu ali meni se sviđa više ovaj, ne vidim u čemu je problem. Da biram normalno da bih izabrao Garmin ali da kupujem sat za neke osnovne potrebe, kao fitnes ili smartwatch ne bih ga birao jer ne vrijedi ta razlika u cijeni. Da sam često na nekim planinarenjima, odmorima, plivanju, ronjenju naravno bila bi druga priča.
Pa napisao sam iznad da ti se moze vise svidjati. Ali da su slicni nisu. O ukusima se ne raspravlja :)
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1493 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

Treba samo razgraniciti za sta ti treba sat(mislim na smart). I onda o tome pricati i gledati. Garmin je zestoko skuplji ali cemu ga kupovati ako neces iskoristiti njegove mogucnosti nikad. bukvalno bacanje para.
Isyo kao sto ljudi kupe mobitel sa najnovijim/najbrzim procesorom, najvise memorije i bijesnim displejom. A koristi ga za instagram, facebook, viber tu i tamo koju slikicu.
Sto ce ti? Da ti bude statusni simbol na stolu u kafani dok pijes kafu?
Glupo.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1494 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

Huawei GT2, Apple Watch, Samsung Watch su lifestyle smart satovi sa fitness opcijama. Garmin, Suunto, Polar i Coros su ultra multisport satovi. Glupo je pričati da GT2 može isto kao i Garmin. Može ali u qrcu. Od praćenja svih mogućih parametara treninga, štimanja intervalnih treninga, mjerenja oporavka, HRV statusa kao bitnog pokazatelja za trening, pa da ne nabrajam dalje. Ja imao GT2, super sat za nekog ko pomalo džogira i ide u gym. Ko hoće ozbiljno trenirati a spominje GT2, Apple i Samsung veze nema o treningu. Ko koristi Garmin i slične satove zna da vrijede svake pare. A ta priča da su skupi i slično je šuplja priča :D
Lain Coubert
Posts: 127
Joined: 23/10/2011 09:17

#1495 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Lain Coubert »

Ma ne vrijedi tih para. Ne znam da li ti satovi mogu pratiti pouzdano rad srca, navodno ima ta neka aplikacija od Garmina koja može predvidjeti infarkt i slično na osnovi. To vrijedi svaku paru ali ne znam da li radi kako treba. Ovo ostalo što skuplja je za većinu ljudi a i većinu onih što treniraju skup suvišnih podataka za fitness osvještene kompjuterske geekove kao što bih ja bio npr.

Ok, neko ko ima para i ko trenira stalno i ko to prati sve u detalj, ako ima takvih, njemu će sat vrijediti. Pola ih kupe taj sat a niti trče, niti voze bicikl niti treniraju šta, tek onako povremeno, ko i ja.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1496 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

Dr Kova wrote: 28/01/2024 21:37 ............... Ko hoće ozbiljno trenirati a spominje GT2, Apple i Samsung veze nema o treningu. Ko koristi Garmin i slične satove zna da vrijede svake pare. A ta priča da su skupi i slično je šuplja priča :D

A to se ne moze ozbiljno trenirati ako nemas neki smart sat??? ahaaaa, ma mislim samo onako pitam, za druga. Nesto on dize neke tegove vecinu sedmice i slicno, a nema smart sat. Pa da mu kazem da mu je to uzaludno. Da se covjek ne umara bezveze.
Naravno sarkastican sam.

Da se razumijemo. Ok mi je imati neki tako sat koji ima milion mogucnosti vezanih za trening, ali AKO CES ISKORISTITI TO. Ali kad kazem iskoristiti, taj neko mora pratiti svaki jexxx parametar u svom tjelu i razumjeti ga i zivjeti to sve. Takvih medju nama je realno 5%. Medjutim po pomami, realno ispada da nas je 95%. Kompanije nas ubjedjuju kako je to nama u stvari 100% potrebno, i kako se realno ne moze koraknuti u teretanu ili neki jogging, hiking ili sl. bez bas njihovog sata. Yeeeeah, right. Kao sad svi treniraju i prate svaki unos svega u tjelo i svaki gram.
O gps-u da ne pricamo. Hiker do hikera sve.
Isto tako mi je suludo reci da se npr ne moze ozbiljno trenirati bez necega tako. Znaci u posljednjih xy godina kako su se pojavili smart satovi, se tek pocelo ozbiljno trenirati. A ta prica da ti moze predvidjeti srcani udar.....samo da vidimo ima li negdje macak pa da mu okacimo tu pricu na rep. Daaaaaj ba, probudite se. Jel fakat vjeruje neko u tu pricu???? To je od prilike ravno onome da neko predvidi zemljotres i lokaciju. Potrebno je tu daleko vise senzora i parametara od onog koji nudi smart sat.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1497 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

Lain Coubert wrote: 28/01/2024 22:07 Ma ne vrijedi tih para. Ne znam da li ti satovi mogu pratiti pouzdano rad srca, navodno ima ta neka aplikacija od Garmina koja može predvidjeti infarkt i slično na osnovi. To vrijedi svaku paru ali ne znam da li radi kako treba. Ovo ostalo što skuplja je za većinu ljudi a i većinu onih što treniraju skup suvišnih podataka za fitness osvještene kompjuterske geekove kao što bih ja bio npr.

Ok, neko ko ima para i ko trenira stalno i ko to prati sve u detalj, ako ima takvih, njemu će sat vrijediti. Pola ih kupe taj sat a niti trče, niti voze bicikl niti treniraju šta, tek onako povremeno, ko i ja.
Sve receno. U ovom slucaju, sat je samo statusni simbol. Ali u glavi.
sakib_jebivjetric
Posts: 342
Joined: 09/02/2021 18:52

#1498 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sakib_jebivjetric »

Samo odete u Safet Zajko ili na atletski stadion, to levati trće, mjere nešto satovima, opreme na njima 2000 maraka. Bolje opremljeni od Tuke, ustvari smotanci ne znaju ni hodati, imaš osjećaj ako padne više se neće dići.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1499 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

Ne znam momci, malo previše generalizujete. Tačno da ima svega. Ima i šminke, ali to su neki pozeri. Ja sam ultramaratonac, trčim između 60 i 80 km sedmično po svim uslovima. Meni dobar sat treba i znam koje su prednosti istog. Vi ne vjerujete da vrijedi, pa vas ne bih ni ubjeđivao. Svakom svoje.
djuzepee
Posts: 176
Joined: 20/10/2012 11:26

#1500 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by djuzepee »

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_watch_4-12711.php

ovo izgleda kao pravo fin sat, a i cijena mu je fina pravo
Post Reply