Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6051 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

E jbg hahahah.

Gledacu taj honor da kupim :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6052 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

Galaxy s7 je meni vrh telefon. Samo mi se ne kupuje polovan sa Bog zna kakvom baterijom...
User avatar
brown.sugar
Posts: 1131
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#6053 Re: Smartphone diskusije

Post by brown.sugar »

Zna li iko provjereno gdje mogu uzeti (bilo gdje u BiH) Xiaomi Redmi Note 5A po cijeni do 250 KM? Idioti koji rade u mobitel shopovima ni ne znaju sta prodaju ocito. Danas sam nazvala MobilManiu na Dobrinji i 2 puta pitam imaju li NA STANJU taj telefon, oni potvrde. Predjem pola grada da bi mi rekli da ga nemaju fizicki nego da mogu naruciti, s tim da moram unaprijed platiti pola iznosa, a ostatak kada preuzmem paket u posti. Naravno, kako je na moje ime, ako carina zakaci paket, ja placam. Ovi iz Hustela se ne znaju udostojiti odgovoriti ni na drustvenim mrezama ni na poziv. Zvala sam poslovnicu u Tuzli, oni kazu da s ovima iz Sarajeva nemaju nikakve veze. I da ne spominjem online shopove koji kazu da imaju pa kad im zatrazim da provjere da li se radi o obicnom 5A ili Note 5A, ispostavi se da nemaju nijedan. :twisted:
User avatar
konektovan
Posts: 40632
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6054 Re: Smartphone diskusije

Post by konektovan »

skafiskafsnjak wrote:
beni-bu-man wrote: iste specifikacije isti kvalitet izrade ali zato ljepsi i jeftiniji
E to to... Vidjecu.

Jel previse da dajem LG g6 za njega ?

G6 jos ima 19 mjeseci BHT garancije :D
G6 je bolji telefon od honora..
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#6055 Re: Smartphone diskusije

Post by kokuz_sa »

skafiskafsnjak wrote:Galaxy s7 je meni vrh telefon. Samo mi se ne kupuje polovan sa Bog zna kakvom baterijom...
Baterija je najmanji problem..
Bolje gledaj jakav je display..imal burn efekt
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#6056 Re: Smartphone diskusije

Post by Dr Kova »

beni-bu-man wrote:
skafiskafsnjak wrote:P10 ili honor 9?
Honor 9

Ni blizu drug. P10 je flagship sa sveukupno boljim specifikacijama i LEICA optikom, boljom kamerom, gorilla 5 staklom i slično
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6057 Re: Smartphone diskusije

Post by diablobih »

brown.sugar wrote:Zna li iko provjereno gdje mogu uzeti (bilo gdje u BiH) Xiaomi Redmi Note 5A po cijeni do 250 KM? Idioti koji rade u mobitel shopovima ni ne znaju sta prodaju ocito. Danas sam nazvala MobilManiu na Dobrinji i 2 puta pitam imaju li NA STANJU taj telefon, oni potvrde. Predjem pola grada da bi mi rekli da ga nemaju fizicki nego da mogu naruciti, s tim da moram unaprijed platiti pola iznosa, a ostatak kada preuzmem paket u posti. Naravno, kako je na moje ime, ako carina zakaci paket, ja placam. Ovi iz Hustela se ne znaju udostojiti odgovoriti ni na drustvenim mrezama ni na poziv. Zvala sam poslovnicu u Tuzli, oni kazu da s ovima iz Sarajeva nemaju nikakve veze. I da ne spominjem online shopove koji kazu da imaju pa kad im zatrazim da provjere da li se radi o obicnom 5A ili Note 5A, ispostavi se da nemaju nijedan. :twisted:
Sto ga sama ne narucis sa neta?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6058 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

Hoce ko kupiti g6 :D
User avatar
konektovan
Posts: 40632
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6059 Re: Smartphone diskusije

Post by konektovan »

brown.sugar wrote:Zna li iko provjereno gdje mogu uzeti (bilo gdje u BiH) Xiaomi Redmi Note 5A po cijeni do 250 KM? Idioti koji rade u mobitel shopovima ni ne znaju sta prodaju ocito. Danas sam nazvala MobilManiu na Dobrinji i 2 puta pitam imaju li NA STANJU taj telefon, oni potvrde. Predjem pola grada da bi mi rekli da ga nemaju fizicki nego da mogu naruciti, s tim da moram unaprijed platiti pola iznosa, a ostatak kada preuzmem paket u posti. Naravno, kako je na moje ime, ako carina zakaci paket, ja placam. Ovi iz Hustela se ne znaju udostojiti odgovoriti ni na drustvenim mrezama ni na poziv. Zvala sam poslovnicu u Tuzli, oni kazu da s ovima iz Sarajeva nemaju nikakve veze. I da ne spominjem online shopove koji kazu da imaju pa kad im zatrazim da provjere da li se radi o obicnom 5A ili Note 5A, ispostavi se da nemaju nijedan. :twisted:
Jesi li zvala univerzalno?????
Mislim da oni imaju, oko 210 KM je kod njih bio..
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#6060 Re: Smartphone diskusije

Post by kokuz_sa »

brown.sugar wrote:Zna li iko provjereno gdje mogu uzeti (bilo gdje u BiH) Xiaomi Redmi Note 5A po cijeni do 250 KM? Idioti koji rade u mobitel shopovima ni ne znaju sta prodaju ocito. Danas sam nazvala MobilManiu na Dobrinji i 2 puta pitam imaju li NA STANJU taj telefon, oni potvrde. Predjem pola grada da bi mi rekli da ga nemaju fizicki nego da mogu naruciti, s tim da moram unaprijed platiti pola iznosa, a ostatak kada preuzmem paket u posti. Naravno, kako je na moje ime, ako carina zakaci paket, ja placam. Ovi iz Hustela se ne znaju udostojiti odgovoriti ni na drustvenim mrezama ni na poziv. Zvala sam poslovnicu u Tuzli, oni kazu da s ovima iz Sarajeva nemaju nikakve veze. I da ne spominjem online shopove koji kazu da imaju pa kad im zatrazim da provjere da li se radi o obicnom 5A ili Note 5A, ispostavi se da nemaju nijedan. :twisted:
Login visoko
Iq mobil
City mobil i.sarajevo
Mobycom travnik
Nazovi i kupi.
User avatar
brown.sugar
Posts: 1131
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#6061 Re: Smartphone diskusije

Post by brown.sugar »

@diablobih: Treba mi odmah, stari crknuo.

@konektovan: Njih sam prvo zvala. U pravu si, bio je 210 KM. Navodno ga dobili navecer i sutradan ujutro rasprodali. Kada ce i hoce li ga opet nabavljati ne znaju.

@kokuz_sa: Sve sam kontaktirala, osim tog iz Tr, ista stvar. Hvala ti svakako! :thumbup:

Na kraju sam uzela danas u IQ Redmi 5A. Kaze djevojka koja tamo radi da nece dobivati vise Note 5 i Note 5A, iako su bestselleri. Nije los zasad. Prednja kamera srednja zalost, ali koliko para, toliko muzike. Posluzit ce.
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#6062 Re: Smartphone diskusije

Post by Nermin_BH »

agent_zero wrote:Ima li neki fazon za zaštitna stakla kad ostane kao onaj luft zbog 2,5D stakla sa strane da se to nekako natjera da prione do kraja?
Najbolje je da kupis full tempered glass 2.5d. Primjer
Image

Uz neka stakla koja nisu 2.5d dolazi kao neko ulje/ljepilo koje namazes po coskovima da se ne primjeti taj luft.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#6063 Re: Smartphone diskusije

Post by kokuz_sa »

Nermin_BH wrote:
agent_zero wrote:Ima li neki fazon za zaštitna stakla kad ostane kao onaj luft zbog 2,5D stakla sa strane da se to nekako natjera da prione do kraja?
Najbolje je da kupis full tempered glass 2.5d. Primjer
Image

Uz neka stakla koja nisu 2.5d dolazi kao neko ulje/ljepilo koje namazes po coskovima da se ne primjeti taj luft.

UV staklena zastita..dodje ljepak..staklo i lampa za susenje..

Fina fora za zakrivljene ekrane..al i poskupo
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#6064 Re: Smartphone diskusije

Post by LikeLike »

Koliko kosta da se zamijeni prednje staklo za galaxy s8?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#6065 Re: Smartphone diskusije

Post by kokuz_sa »

LikeLike wrote:Koliko kosta da se zamijeni prednje staklo za galaxy s8?
220 do 250KM
Sve zavisi da li se radi UV ili OCA..

Jedno 3 firme to rade u BiH..svi servisi njima salju i ugrade se cca 20 do 50KM po reparaciji
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6066 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

Ja taj telefon ne bih dao u ruke nikome osim servisa pravog...koliko god kostalo.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#6067 Re: Smartphone diskusije

Post by kokuz_sa »

skafiskafsnjak wrote:Ja taj telefon ne bih dao u ruke nikome osim servisa pravog...koliko god kostalo.
Gledaj..ako se uradi reparacija sa OCA metodom..ali kvalitetna reparacija
Kvaliteta slike i sve je fabricko stanje..

Mana je sto prilikom zamrzavanja displaya i odvajanja toucha od lcd-a se skida i jedno da kazem ljepilo. Ono ide komplet stranicama displaya. To ljepilo sluzi kao amortizacija prilikom pada i sluzi kao membrana za vodu..

Tako da kome nije vazno da ima vodootporan mob, i ko zna cuvati telefon..
Onda se isplati reparacija.

Kad smo kod pravog servisa..
Oni ne rade reparacije..nego zamijene kompket novi display koji dodje sa gore spomenutim ljepilim..
A display koji im je istao salju samsungu na reparaciju..gdje ga vracaju u fabricko stanje sa ljepilom.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#6068 Re: Smartphone diskusije

Post by agent_zero »

Interesatno da je USB type-C nedavno proslavio četvrti rođendan!, međutim i dan danas, nakon pune 4 godine i dalje je rezervisan samo za flagship i gornji srednji razred uređaja.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6069 Re: Smartphone diskusije

Post by beni-bu-man »

agent_zero wrote:Interesatno da je USB type-C nedavno proslavio četvrti rođendan!, međutim i dan danas, nakon pune 4 godine i dalje je rezervisan samo za flagship i gornji srednji razred uređaja.
bas steta, zato ja kablO uvijek imam uz sebe
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#6070 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

Craigslist tito.

Malo se jucer zado i nadjem ponudu. Posaljem mail mobitel genuin , znaci nije nikakav klon ni kopija.
Da ne cekam ove novije modele tacno bi ga pazario

Image
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#6071 Re: Smartphone diskusije

Post by arnes_king »

beni-bu-man wrote:
agent_zero wrote:Interesatno da je USB type-C nedavno proslavio četvrti rođendan!, međutim i dan danas, nakon pune 4 godine i dalje je rezervisan samo za flagship i gornji srednji razred uređaja.
bas steta, zato ja kablO uvijek imam uz sebe
Ja imam u novcaniku onaj prelaz mali sto mi je dosao uz mob usbc na obicni usb tako da mozes onda spojiti bilo koji punjac.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6072 Re: Smartphone diskusije

Post by beni-bu-man »

arnes_king wrote:
beni-bu-man wrote:
agent_zero wrote:Interesatno da je USB type-C nedavno proslavio četvrti rođendan!, međutim i dan danas, nakon pune 4 godine i dalje je rezervisan samo za flagship i gornji srednji razred uređaja.
bas steta, zato ja kablO uvijek imam uz sebe
Ja imam u novcaniku onaj prelaz mali sto mi je dosao uz mob usbc na obicni usb tako da mozes onda spojiti bilo koji punjac.
odoh sad na ebay narucit :thumbup:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#6073 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

Za šta će vam kabl ako nije za punjenje?
Za prenos podataka AirDroid tito
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#6074 Re: Smartphone diskusije

Post by arnes_king »

zateznistub wrote:Za šta će vam kabl ako nije za punjenje?
Za prenos podataka AirDroid tito
Pa ja o punjenju i pricam, za ostale ne znam. A airdroid sam ranije koristio i bio mi je super, ali nedavno ga opet probao i razocarao se, uveli nekih milion ogranicenja i sve mi sporo toliko da mi je korisno samo ako prebacujem par slika od par mb.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#6075 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

arnes_king wrote:
zateznistub wrote:Za šta će vam kabl ako nije za punjenje?
Za prenos podataka AirDroid tito
Pa ja o punjenju i pricam, za ostale ne znam. A airdroid sam ranije koristio i bio mi je super, ali nedavno ga opet probao i razocarao se, uveli nekih milion ogranicenja i sve mi sporo toliko da mi je korisno samo ako prebacujem par slika od par mb.
E čuj ograničenja, svašta.
Post Reply