Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5551 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

strongmen wrote:ustvari bolje rečeno prebacim samo jednom, na sd card, za koju ajfunaši nikad nisu čuli i samo šaltam iz moba u mob tu sd card od 64 GB a ima jedno par hiljada pjesama na njoj i zauzima tek 15 GB
a ti skidaj i drkaj raznim glupostima, ko ti je.kriv kad imas Ajfun :lol:
a izvini ti ne skidas pjesme kod tebe se magijom pojave na mobitelu :lol: :lol: :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#5552 Re: Smartphone diskusije

Post by diablobih »

djama wrote:
diablobih wrote: Zato sto je moras prvo loadovati, isto kao sto mozes youtube gledati kada ga loaduje do kraja, onda mozes iskljuciti net i gledati klip.
nemam sa loadati kad je stavim available offline on je skine i tu. ne moram svaki put load ...
To je to, available offline, loaduje pjesmu, i onda je mozes stalno slusati. Vjerujem da je slabiji kvalitet, ali sta ima veze.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5553 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

diablobih wrote:
djama wrote:
diablobih wrote: Zato sto je moras prvo loadovati, isto kao sto mozes youtube gledati kada ga loaduje do kraja, onda mozes iskljuciti net i gledati klip.
nemam sa loadati kad je stavim available offline on je skine i tu. ne moram svaki put load ...
To je to, available offline, loaduje pjesmu, i onda je mozes stalno slusati. Vjerujem da je slabiji kvalitet, ali sta ima veze.
nije druze , biras opcije normal 96 kbps , high 192 kbps i extreme 320 kbos.
Posebno offline quality , posebno stream quality
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5554 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#5555 Re: Smartphone diskusije

Post by diablobih »

Ok, ali ako stavis u velikoj kvaliteti, onda mora biti i file veci, kako god, to je offline streaming, ono ga loaduje, i ti ga mozes slusati onda.
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5556 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

djama wrote:
diablobih wrote: Zato sto je moras prvo loadovati, isto kao sto mozes youtube gledati kada ga loaduje do kraja, onda mozes iskljuciti net i gledati klip.
nemam sa loadati kad je stavim available offline on je skine i tu. ne moram svaki put load ...
aha, ipak je skine
upali se motorka Bosanac ipak kad reže stabla
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5557 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

djama wrote:
strongmen wrote:ustvari bolje rečeno prebacim samo jednom, na sd card, za koju ajfunaši nikad nisu čuli i samo šaltam iz moba u mob tu sd card od 64 GB a ima jedno par hiljada pjesama na njoj i zauzima tek 15 GB
a ti skidaj i drkaj raznim glupostima, ko ti je.kriv kad imas Ajfun :lol:
a izvini ti ne skidas pjesme kod tebe se magijom pojave na mobitelu :lol: :lol: :lol:
da magijom :lol:
samo ubacim sd card za koju vi ajfunasi nikad niste čuli
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5558 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

strongmen wrote:
djama wrote:
strongmen wrote:ustvari bolje rečeno prebacim samo jednom, na sd card, za koju ajfunaši nikad nisu čuli i samo šaltam iz moba u mob tu sd card od 64 GB a ima jedno par hiljada pjesama na njoj i zauzima tek 15 GB
a ti skidaj i drkaj raznim glupostima, ko ti je.kriv kad imas Ajfun :lol:
a izvini ti ne skidas pjesme kod tebe se magijom pojave na mobitelu :lol: :lol: :lol:
da magijom :lol:
samo ubacim sd card za koju vi ajfunasi nikad niste čuli
sto ce mi sd card kad imam dovoljno prostora bez toga. bezveze uzimas karticu od 64 gb... ne znam kakve veze ima ovo sa iphonom kad sam spotify koristio i na note 5 koji isto kao iphine nema slota za SD :lol: :lol: prije iphona ...
jbg neko korist nessto iz 2017 neko metode iz kamenog doba al sta ces nismo svi isti
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5559 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

zato da se ne moram zajebavat sa tim glupostima sa kojima se ti zajebajes, jednom nabacio par hiljada pjesama sa kompa na sd card sa otprilike 15 GB i to je to
zato.sto sutra mogu tu sd card ubacit u bilo koji drugi, novi mob, samo ubacit i sviraj miško
a tebi valja opet "skidat"
zato što mi 64 GB interne ostaje za druge stvari
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5560 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

strongmen wrote:zato da se ne moram zajebavat sa tim glupostima sa kojima se ti zajebajes, jednom nabacio par hiljada pjesama sa kompa na sd card sa otprilike 15 GB i to je to
zato.sto sutra mogu tu sd card ubacit u bilo koji drugi, novi mob, samo ubacit i sviraj miško
a tebi valja opet "skidat"
zato što mi 64 GB interne ostaje za druge stvari
pa dobro nabacio si pjesme iz 2005 i vrtis ih i sad , a sad kad bi probali prije bi ja na spotify skino 1000 pjesama nego ti sto bi ih kopirao na mobitel...
i ti svaki put kad izadje nova pjesma download comp pa skopcaj pa copy pa paste , ja samo uradim add to playlist
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5561 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

prije bi to download-ovo 15 GB pjesama nego ja copy paste na sd card sa kompa, tačnije laptopa
reci da se zajebaješ

čuj 2015. iako ne ganjam novu muziku istina
ali nikakav problem skinut sa youtube i to direktna konverzija u mp3 i to 320
ako već ima nešto novo
prebacit tih novih par pjesama na sd card u mobu je.par sekundi preko C type porta
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5562 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

strongmen wrote:prije bi to download-ovo 15 GB pjesama nego ja copy paste na sd card sa kompa
reci da se zajebaješ
čuj 2015. iako ne ganjam novu muziku istina
ali nikakav problem skinut sa youtube i to direktna konverzija u mp3 i to 320
ako već ima nešto novo
prebacit tih novih par pjesama na sd card u mobu je.par sekundi preko C type porta
pa i ti kao i ja isto moras skinuti pa skopcati pa copy pa paste.
ja samo skinem bez ikakvog kopcanja tako da tvoje duplo vise vremena treba.

a sad zamisli svaki dan kontas joj jest dobra pjesma ajmo skini skopcaj copy paste , prodje 15 min jooj jest i ova dobra pjesma ajmo opet ista procedura sve...
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5563 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

kao prvo rekoh ne ganjam novu muziku, nesto se ponovim tek u 5-6 mjeseci
kao drugo ja JEDNOM prebacim na sd card i saltam iz moba u mob po potrebi
ti svaki put moraš skidat
plus muziku imam u laptopu i uglavnom i slusam preko pojačala i velikih zvučnika
slusanje na slusalice moba rjeđe (iako imam vrhunski mob i slušalice, htc 10, ko zna za njih ne treba objašnjavat), a sa samog moba kako neki praktikuju nikad
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5564 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

strongmen wrote:kao prvo rekoh ne ganjam novu muziku, nesto se ponovim tek u 5-6 mjeseci
kao drugo ja JEDNOM prebacim na sd card i saltam iz moba u mob po potrebi
ti svaki put moraš skidat
plus muziku imam u laptopu i uglavnom i slusam preko pojačala i velikih zvučnika
slusanje na slusalice moba rjeđe (iako imam vrhunski mob i slušalice, htc 10, ko zna za njih ne treba objašnjavat), a sa samog moba kako neki praktikuju nikad
HTC kao vrhunski mob.... hmmm kad pogledam proslogodisnje flagshipe HTC , dva najveca flopa godine ubjedljivo HTC u11 i HTC u ultra...
opet nije bitna marka , a sam preferiram android samo sto kod nas nazalost niko ne uvozi niti prodaje razer

kako god streaming servisi su odavno preuzeli ulogu u distribuciji sadrzaja
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5565 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

ja reko htc 10
Ostala je BoomSound tehnologije koja je evoluirala u Hi-Fi izdanje, zatim Dolby Audio podrška. Novost je Hi-Res Audio certifikat by Japan Audio Society. Također zvučnici podržava 24-bitnu rezoluciju poznatu kao AMP koja nudi niska izobličenja i nisku razinu šuma.

Možete birati između ‘glazbenog’ i ‘kazališnog’ profila bilo za slušanje glazbe ili gledanje filmova.

Za obradu zvuk se koristi 24-bitni digitalno-analogni pretvarač (DAC), koji omogućuje postizanje vrlo kvalitetnog izlaza za slušalice ( 1W) i opet koristiti stereo zvuk.
Saša: Zvuk se piše velikim slovima. Ne toliko zbog BoomSound zvučnika – koji su dobri, no više ne obaraju s nogu – koliko zbog izvrsnog 3.5 mm audio izlaza te najboljih slušalica priloženih uz mobitel, ikada :-). Ako slušate glazbu na mobitelu HTC 10 vam treba biti prvi odabir…

Zahvaljujući individualiziranim zvučnim profilima nastalim prema testiranju osjetljivost frekvencije svakog uha, vrsti glazbe itd., a što je vrlo zanimljiv pristup, poboljšan je doživljaj zvuka upotrebom različitih slušalica, pa i samih razvijenih od strane HTC-a koje dolaze u pakiranju.

Slušalice su nastale u suradnji s JBL tvrtkom. Imaju USB Type-C standard i adaptivno otkazivanje buke.
https://www.google.ba/amp/s/preporucamo ... 06/24/amp/
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5566 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

strongmen wrote:ja reko htc 10
Ostala je BoomSound tehnologije koja je evoluirala u Hi-Fi izdanje, zatim Dolby Audio podrška. Novost je Hi-Res Audio certifikat by Japan Audio Society. Također zvučnici podržava 24-bitnu rezoluciju poznatu kao AMP koja nudi niska izobličenja i nisku razinu šuma.

Možete birati između ‘glazbenog’ i ‘kazališnog’ profila bilo za slušanje glazbe ili gledanje filmova.

Za obradu zvuk se koristi 24-bitni digitalno-analogni pretvarač (DAC), koji omogućuje postizanje vrlo kvalitetnog izlaza za slušalice ( 1W) i opet koristiti stereo zvuk.
Saša: Zvuk se piše velikim slovima. Ne toliko zbog BoomSound zvučnika – koji su dobri, no više ne obaraju s nogu – koliko zbog izvrsnog 3.5 mm audio izlaza te najboljih slušalica priloženih uz mobitel, ikada :-). Ako slušate glazbu na mobitelu HTC 10 vam treba biti prvi odabir…

Zahvaljujući individualiziranim zvučnim profilima nastalim prema testiranju osjetljivost frekvencije svakog uha, vrsti glazbe itd., a što je vrlo zanimljiv pristup, poboljšan je doživljaj zvuka upotrebom različitih slušalica, pa i samih razvijenih od strane HTC-a koje dolaze u pakiranju.

Slušalice su nastale u suradnji s JBL tvrtkom. Imaju USB Type-C standard i adaptivno otkazivanje buke.
https://www.google.ba/amp/s/preporucamo ... 06/24/amp/

da HTC 10 , 2016 godina a mi smo u 2018. i opet je HTC 10 po vecinji dosao iza modela kao sto su lg v20 , honor 8 , s7 edge , google pixel xl
HTC je kao i sony nazalost davno izgubio bitku sto se tice flagship modela
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5567 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

ja prezadovljan sto mi je i najvažnije, premium izdanje, sam osjećaj aluminija, metala u ruci je....neprocjenjiv
a u pogledu kamere što mi je i bilo odlučuje za izbor, od njega bolji samo pixel 1
ustvari i imaju isti sensor ali googlov softver je odlučujući, upravo kao i u slučaju pixela 2 koji je bolji od svih parirajućih flagshipova...mozda ga tek sada s9 nadmaši
kindlas
Posts: 479
Joined: 14/11/2017 17:54

#5568 Re: Smartphone diskusije

Post by kindlas »

Mega Man X wrote: :shock: :pisnuo:

I dotle smo došli da playlista zauzima manje od .mp3.

Je li moguće da ovi Spotifičari ne kapiraju da playlista je samo to - playlista, te da muziku nemaju "lokalno" na telefonu nego u zraku gore.
:lol: :lol: :lol: jel moguce da si toliko ogranicen, cuj sa Spotify nemas muziku lokalno :lol: :lol: samo jedan klik na Download i sve sto zelis imas lokalno, nema kopcanja kablom na PC, nema prebacivanja muzike, nista:

Image

Djeco, djeco, prodjite se laprdanja kad nemate pojma o zivotu :lol: :lol: koja komedija
strongmen wrote:prije bi to download-ovo 15 GB pjesama nego ja copy paste na sd card sa kompa, tačnije laptopa
reci da se zajebaješ

čuj 2015. iako ne ganjam novu muziku istina
ali nikakav problem skinut sa youtube i to direktna konverzija u mp3 i to 320
ako već ima nešto novo
prebacit tih novih par pjesama na sd card u mobu je.par sekundi preko C type porta
Dok je sa Spotify na mobitelu za par sekundi bez ikakvih kablova. Pa sad skontaj sta je bolje ;)
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5569 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

davno ja skonto, al tebi tteba da nadođeš
meni je važno na laptopu jer preko pojačala i zvučnika slušam
na mobitelu vrlo malo pa kad ga spojim ponekad tad i prebacim to nesto nove muzike, onako usput
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#5570 Re: Smartphone diskusije

Post by Mega Man X »

Jel moguće da neki ne znaju resize slike raditi na forumu da ne zauzima haman čitavu jednu stranicu. Koja neznalica moraš biti u pm..
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#5571 Re: Smartphone diskusije

Post by l33t »

nokia 6 vs redmi note 4 (32 GB 3GB RAM opcije - oba) koji li je bolji? po kvaliteti izrade i android sistemu? procesor kazu dosta losiji na nokiji ali ne igram igre na telefonu? koji bi bio bolji
kindlas
Posts: 479
Joined: 14/11/2017 17:54

#5572 Re: Smartphone diskusije

Post by kindlas »

strongmen wrote:davno ja skonto, al tebi tteba da nadođeš
meni je važno na laptopu jer preko pojačala i zvučnika slušam
na mobitelu vrlo malo pa kad ga spojim ponekad tad i prebacim to nesto nove muzike, onako usput
Vjerovao ili ne i na laptopu postoji spotify.
Mega Man X wrote:Jel moguće da neki ne znaju resize slike raditi na forumu da ne zauzima haman čitavu jednu stranicu. Koja neznalica moraš biti u pm..
A znaci skontao da nisi dorastao, malo se prosuo pa spinujes? :lol: A slika je taman po pravilima foruma, u granicama posta i u dimenzijama za forum. I tu se prosu dijete drago, na spavanje.
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#5573 Re: Smartphone diskusije

Post by Mega Man X »

kindlas wrote: A znaci skontao da nisi dorastao, malo se prosuo pa spinujes? :lol: A slika je taman po pravilima foruma, u granicama posta i u dimenzijama za forum. I tu se prosu dijete drago, na spavanje.
Halali kume. Ti si Bog za elektroniku i kompjutere. Ti si zajebo i Steve Jobsa i Bill Gatesa.

Mada si za mene obična qrčina.
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5574 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

kindlas wrote:
strongmen wrote:davno ja skonto, al tebi tteba da nadođeš
meni je važno na laptopu jer preko pojačala i zvučnika slušam
na mobitelu vrlo malo pa kad ga spojim ponekad tad i prebacim to nesto nove muzike, onako usput
Vjerovao ili ne i na laptopu postoji spotify.
.
vjerovo ti ili ne od 15 GB muzike koju imam na laptopu 80% je sprzeno sa cd ova ili kopirano sa muzičkih dvd
ne vrti se sav svijet na internetu bolan ne bio
vjerovo ti ili ne
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#5575 Re: Smartphone diskusije

Post by Capsicum »

Zar Spotify radi u BiH?
Post Reply