Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5526 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

strongmen wrote:pa i tako trošiš internet
prvo za nabacit na cloud
a onda za skidanje s njega
android zakon, samo copy-paste kao na običan stick
a ajfonaši nek se tegle kako znaju i umiju
Sto cu trositi internet. Nabacim na spotify playlist , download playlist i deri :)
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#5527 Re: Smartphone diskusije

Post by bruteforce »

skidao spotify modificirani sa megaupload ili kako se zvao tad (android)
ko fol je premium, ali nije. dobra stvar što se može neograničeno prebacivati pjesme i praviti playliste.

na iphone-u sa toolboxa ista stvar kao i na androidu, modificiran i sve radi što radi i na androidu.

na windows 10 mobile nema modifikacija, ali se može instalirati službeni.

pored toliko folova ne pada mi napamet skidati muziku.

a ne volim ni da mi zauzima memoriju.

čuj iphone-aši troše internet :lol:
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#5528 Re: Smartphone diskusije

Post by Mega Man X »

Kakvi crni cloudovi i ostalo.. ne yebem strimovanje muzike ni 2%.
To ja trebam strimovati muziku npr. negdje u vražijoj materini gdje nema ni Wi-Fi ni 3G.. ma hoću evo sve letim. :lol:

I da, skidam sa neta muziku. Ne želim plaćati muziku niti tražiti originalne CD-ove.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#5529 Re: Smartphone diskusije

Post by bruteforce »

šta će ti muzika u vražijoj materi? :D
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#5530 Re: Smartphone diskusije

Post by Mega Man X »

To sam naveo za primjer. Lupam.. odem na planinu negdje ili slično, odem hodat/trčat, nešta yebenisat, a ni 3Ga ni Wi-Fi, šta onda? Moram se nečim zabaviti. :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40641
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5531 Re: Smartphone diskusije

Post by konektovan »

Ma ja koristim snaptube, najlakše mi za android. Bacum se na youtube, precesljam spotove, sto mi se svidi pretvorim u mp3, m4a. :mrgreen:
Tako na mobitelu napravim playlistu, i uvijek imam zikaču spremnu. :mrgreen:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#5532 Re: Smartphone diskusije

Post by diablobih »

Ja koristim onaj nas domaci youtube downloader, samo ukucam koju pjesmu zelim i skinem, 3 sekunde.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#5533 Re: Smartphone diskusije

Post by jarobot »

diablobih wrote:Ja koristim onaj nas domaci youtube downloader, samo ukucam koju pjesmu zelim i skinem, 3 sekunde.
Peggo je najbolja aplikacija za te svrhe. Mogućnost za odsjeći početak i kraj i normalizirati pjesmu odabir bitrejta itd
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5534 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

djama wrote:
strongmen wrote:pa i tako trošiš internet
prvo za nabacit na cloud
a onda za skidanje s njega
android zakon, samo copy-paste kao na običan stick
a ajfonaši nek se tegle kako znaju i umiju
Sto cu trositi internet. Nabacim na spotify playlist , download playlist i deri :)
preko čega download
kurca mog ?
ako nema wi fi ili mobilni internet dowloadat ćeš malo sutra
stoga jami ajfon gluposti
reko, nema nista jednostavnije od copy paste sa kompa na internu androida, za par minuta stotine pjesama a to sto nemate sd card ili slabu internu zahvali se rahmetli Stiv Jobsu i skrtom Apple koji je u mobitelu od milju i po doskora početno furo jadnih 16 gb interne
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5535 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

strongmen wrote:
djama wrote:
strongmen wrote:pa i tako trošiš internet
prvo za nabacit na cloud
a onda za skidanje s njega
android zakon, samo copy-paste kao na običan stick
a ajfonaši nek se tegle kako znaju i umiju
Sto cu trositi internet. Nabacim na spotify playlist , download playlist i deri :)
preko čega download
kurca mog ?
ako nema wi fi ili mobilni internet dowloadat ćeš malo sutra
stoga jami ajfon gluposti
reko, nema nista jednostavnije od copy paste sa kompa na internu androida, za par minuta stotine pjesama a to sto nemate sd card ili slabu internu zahvali se rahmetli Stiv Jobsu i skrtom Apple koji je u mobitelu od milju i po doskora početno furo jadnih 16 gb interne
Jesi ti meni lik... ne znam je li ti budes ikad kuci gdje ima wifi pa skines sebi playlist i cao. i
sto bi bilo kao da ja tebi kazem sad sta ces ako nemas racunara kako ces prebaciti :lol: :lol: :lol:
tj ako imas vremena kuci da sjedis da prebacujes sa kompa znaci da si u dometu wifi .
ajde probaj drugi argument ;)

... drugo playlista na spotify zauzima dosta manje nego kad skidas file-ove na mobitel ako nisi znao sto ocigledno iz ovoga se vidi da ne znas :lol: :lol: :lol: :lol:
pa instaliras sebi IFTTT (ako znas sta je to naravno) i svaki video koji lajkas na youtube automatski se dodaje na playlist na spotify ;)
btw imam 128 gb
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5536 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

ako zauzima dosta manje znači da je kvalitet reprodukcije kurčevina
jednako kao sto je na 320 bolji od uobicajenih192
ali to automatski znači i vise MB po pjesmi
neku drugu matematiku jedino da izmisle ajfonasi

nemam potrebe da improvizujem sa raznoraznim gluposti kojima se ajfonasi bave, treći put ti ponavljam za par minuta sa jednostavnim copy paste sebi nabacim stotine pjesama na internu memoriju
Last edited by strongmen on 28/02/2018 15:10, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31539
Joined: 16/04/2011 18:46

#5537 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

strongmen wrote:ako zauzima dosta manje znači da je kvalitet reprodukcije kurčevina
jednako kao sto je na 320 bolji od uobicajenih192
ali to autoamatski znači i vise MB po pjesmi

nemam potrebe da improvizujem sa razmoraznim gluposti kojima se ajfonasi bave, treći put ti ponavljam za par minuta sa jednistavnim copy paste sebi nabacim stotine pjesama na internu memoriju
Jel govoris iz iskustva ?
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5538 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

strongmen wrote:ako zauzima dosta manje znači da je kvalitet reprodukcije kurčevina
jednako kao sto je na 320 bolji od uobicajenih192
ali to automatski znači i vise MB po pjesmi
neku drugu matematiku jedino da izmisle ajfonasi

nemam potrebe da improvizujem sa razmoraznim gluposti kojima se ajfonasi bave, treći put ti ponavljam za par minuta sa jednostavnim copy paste sebi nabacim stotine pjesama na internu memoriju
fakat si neinformisan lik al totalno.
Moja playlista na spotify ima 50 pjesama zauzima 125 mb na extreme quality 320 kbps , imas jos high 192 i normal 96.

IFTTT nije ajfonaski trik nego je prvo dosao na android pa onda na apple.
KAd se informises pisi pa cemo onda razgovarati a ne ovako kad neko lupa ko veze nema
Pozz
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5539 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

skafiskafsnjak wrote:
strongmen wrote:ako zauzima dosta manje znači da je kvalitet reprodukcije kurčevina
jednako kao sto je na 320 bolji od uobicajenih192
ali to autoamatski znači i vise MB po pjesmi

nemam potrebe da improvizujem sa razmoraznim gluposti kojima se ajfonasi bave, treći put ti ponavljam za par minuta sa jednistavnim copy paste sebi nabacim stotine pjesama na internu memoriju
Jel govoris iz iskustva ?

vidis da je lik neinformisan :lol: :lol:
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5540 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

četvrti put ti ponavljam nemam potrebe da se bavim bilo kakvim glupostima kao ti. pored klasičnog i jednostavnog copy paste gdje za par minuta nabacim stotine pjesama na internu memoriju, koje btw ti na ajfunu nisi sposoban uradit pa se zato moraš bavit raznoraznim drugim sranjima
trebal jos koji put da ti ponovim
Last edited by strongmen on 28/02/2018 15:18, edited 1 time in total.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5541 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

strongmen wrote:četvrti put ti ponavljam nemam potrebe da se bavim bilo kakvim glupostima kao ti. pored klasičnog i jednostavnog copy paste gdje za par minuta nabacim storine pjesama na internu memoriju, koje btw ti na ajfunu nisi sposoban uradit pa se zato moraš bavit raznoraznim drugim sranjima
trebal jos koji put da ti ponovim
pa dobro ja sam to radio kad sam imao noki n70 , prije 10 godina :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5542 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

Ja znam za lika koji je izbrisao svu muziku sa HDD-a jer kaze ima sve u playlisti u Winampu :) sigurno mu je ona zauzimala dosta manje mjesta nego mp3-ce :)
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5543 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

al zato na ajfunu sad ne možeš :lol:
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5544 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

Qler wrote:Ja znam za lika koji je izbrisao svu muziku sa HDD-a jer kaze ima sve u playlisti u Winampu :) sigurno mu je ona zauzimala dosta manje mjesta nego mp3-ce :)
neki genije
pa odakle je playlista mogla da vuče ako ne postoje pjesme u kompu :lol:
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#5545 Re: Smartphone diskusije

Post by Mega Man X »

Qler wrote:Ja znam za lika koji je izbrisao svu muziku sa HDD-a jer kaze ima sve u playlisti u Winampu :) sigurno mu je ona zauzimala dosta manje mjesta nego mp3-ce :)
:shock: :pisnuo:

I dotle smo došli da playlista zauzima manje od .mp3.

Je li moguće da ovi Spotifičari ne kapiraju da playlista je samo to - playlista, te da muziku nemaju "lokalno" na telefonu nego u zraku gore.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5546 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

Ne znam je li iko cuo za enkripciju? Spotify playlista je enkriptirana u ogg file koje cita spotify samo (isto kao sto drugi programi imaju svoju enkripciju i oznaku ono sto stoji nakon imena tj poslije tacke , .mp3 , .wmv i slicno.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5547 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

Mega Man X wrote:
Qler wrote:Ja znam za lika koji je izbrisao svu muziku sa HDD-a jer kaze ima sve u playlisti u Winampu :) sigurno mu je ona zauzimala dosta manje mjesta nego mp3-ce :)
:shock: :pisnuo:

I dotle smo došli da playlista zauzima manje od .mp3.

Je li moguće da ovi Spotifičari ne kapiraju da playlista je samo to - playlista, te da muziku nemaju "lokalno" na telefonu nego u zraku gore.
Ako je nemam lokalno kako je slusam kad sam offline ?
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5548 Re: Smartphone diskusije

Post by strongmen »

ustvari bolje rečeno prebacim samo jednom, na sd card, za koju ajfunaši nikad nisu čuli i samo šaltam iz moba u mob tu sd card od 64 GB a ima jedno par hiljada pjesama na njoj i zauzima tek 15 GB
a ti skidaj i drkaj raznim glupostima, ko ti je.kriv kad imas Ajfun :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#5549 Re: Smartphone diskusije

Post by diablobih »

djama wrote:
Mega Man X wrote:
Qler wrote:Ja znam za lika koji je izbrisao svu muziku sa HDD-a jer kaze ima sve u playlisti u Winampu :) sigurno mu je ona zauzimala dosta manje mjesta nego mp3-ce :)
:shock: :pisnuo:

I dotle smo došli da playlista zauzima manje od .mp3.

Je li moguće da ovi Spotifičari ne kapiraju da playlista je samo to - playlista, te da muziku nemaju "lokalno" na telefonu nego u zraku gore.
Ako je nemam lokalno kako je slusam kad sam offline ?
Zato sto je moras prvo loadovati, isto kao sto mozes youtube gledati kada ga loaduje do kraja, onda mozes iskljuciti net i gledati klip.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#5550 Re: Smartphone diskusije

Post by djama »

diablobih wrote: Zato sto je moras prvo loadovati, isto kao sto mozes youtube gledati kada ga loaduje do kraja, onda mozes iskljuciti net i gledati klip.
nemam sa loadati kad je stavim available offline on je skine i tu. ne moram svaki put load ...
Post Reply