Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2401 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

anthraxQ wrote:dilema mi je S4 ili G2...

pa zato pitam. naginjem ka G2... ;-)
ista dilema bila. Prevagnuo G2 za duzinu koplja
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2402 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

anthraxQ wrote:dilema mi je S4 ili G2...

pa zato pitam. naginjem ka G2... ;-)
S4 stariji + precijenjen. A o hardverskoj nadmoći g2 koji je u rangu sa Note 3 da ne pričam.

Sent from my GT-I9300
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#2403 Re: Smartphone diskusije

Post by LikeLike »

Dobio sam 4.4.2 na LG G2. Radi brze, baterija duze traje :)

Jel jos neko dobio ? Kakvi su utisci ?
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#2404 Re: Smartphone diskusije

Post by MeanMachine »

zateznistub wrote:
lucatoni05 wrote:Može li mi neko preporuciti masku i foliju za display za LG G2?
Danas u univerzalno kupih originalnu masku sa inim prozorcicem. Fina stvar kad ga poklopis, ima mali sat, mala prognoza i mali player da biras...
Koja je cijena te futrole (obzirom da je originalna)? Mislim da su je odlično napravili - kao i sam G2, samo me zanima kako si zadovoljan zvučnikom jer sam primjetio da je to možda i jedina stavka koju na G2 pomalo kritikuju - ostalo je sve fantastično (pod "kritikuju" mislim na to da ističu slabu max. jačinu zvuka i malo lošiji zvuk kada se na telefonu glasnoća stavi na max. ili blizu toga). Imaš li i ti takvo iskustvo ili je ipak nešto drugačije kod tebe?
remosan
Posts: 22
Joined: 26/02/2014 07:31

#2405 Re: Odg: Smartphone diskusije

Post by remosan »

anthraxQ wrote:dilema mi je S4 ili G2...

pa zato pitam. naginjem ka G2... ;-)
Kupi golfa

Sent from my Televizor
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2406 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

MeanMachine wrote:
zateznistub wrote:
lucatoni05 wrote:Može li mi neko preporuciti masku i foliju za display za LG G2?
Danas u univerzalno kupih originalnu masku sa onim prozorcicem. Fina stvar kad ga poklopis, ima mali sat, mala prognoza i mali player da biras...
Koja je cijena te futrole (obzirom da je originalna)? Mislim da su je odlično napravili - kao i sam G2, samo me zanima kako si zadovoljan zvučnikom jer sam primjetio da je to možda i jedina stavka koju na G2 pomalo kritikuju - ostalo je sve fantastično (pod "kritikuju" mislim na to da ističu slabu max. jačinu zvuka i malo lošiji zvuk kada se na telefonu glasnoća stavi na max. ili blizu toga). Imaš li i ti takvo iskustvo ili je ipak nešto drugačije kod tebe?
Futrola je 30 KM. Sto se zvucnika tice, svaki poslije slusanja HTC One pada u vodu. Ali kad turis one slusalice koje dođu u pakovanju G2 sve se mijienja.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2407 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

zateznistub wrote:
MeanMachine wrote:
zateznistub wrote: Danas u univerzalno kupih originalnu masku sa onim prozorcicem. Fina stvar kad ga poklopis, ima mali sat, mala prognoza i mali player da biras...
Koja je cijena te futrole (obzirom da je originalna)? Mislim da su je odlično napravili - kao i sam G2, samo me zanima kako si zadovoljan zvučnikom jer sam primjetio da je to možda i jedina stavka koju na G2 pomalo kritikuju - ostalo je sve fantastično (pod "kritikuju" mislim na to da ističu slabu max. jačinu zvuka i malo lošiji zvuk kada se na telefonu glasnoća stavi na max. ili blizu toga). Imaš li i ti takvo iskustvo ili je ipak nešto drugačije kod tebe?
Futrola je 30 KM. Sto se zvucnika tice, svaki poslije slusanja HTC One pada u vodu. Ali kad turis one slusalice koje dođu u pakovanju G2 sve se mijienja.
Potpis, kad su zvučnici u pitanju nijedan nije kao one. :mrgreen:

Sent from my GT-I9300
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#2408 Re: Smartphone diskusije

Post by celeron »

Ako neko ne fura neke ultra modele, kao ja, onda nek razmisli o francuskom proizvodjacu Archos. Ja sam prije mjesec dana uzeo Archos 45t i sa mog gledista je odlican telefon. Nemam nikakvih primjedbi na rad s obzirom da ja nista spektakularno i ne ocekujem od telefona. Sluzi mi za svakodnevno provjeravanje email-a, ponekad sms i pozivi, skype,poneka fotografija, citanje vijesti putem aplikacija i to je to. Jedino sto bi mozda valjalo je da dolazi sa 1GB RAM-a, ali za moje potrebe i 512MB obavlja sve sto treba.
User avatar
devito
Posts: 753
Joined: 03/04/2013 17:26

#2409 Re: Smartphone diskusije

Post by devito »

celeron wrote:Ako neko ne fura neke ultra modele, kao ja, onda nek razmisli o francuskom proizvodjacu Archos. Ja sam prije mjesec dana uzeo Archos 45t i sa mog gledista je odlican telefon. Nemam nikakvih primjedbi na rad s obzirom da ja nista spektakularno i ne ocekujem od telefona. Sluzi mi za svakodnevno provjeravanje email-a, ponekad sms i pozivi, skype,poneka fotografija, citanje vijesti putem aplikacija i to je to. Jedino sto bi mozd. valjalo je da dolazi sa 1GB RAM-a, ali za moje potrebe i 512MB obavlja sve sto treba.
Tanko je to sad za moderne ljude.Inace gdje se ima nabaviti nisam primjetio tu marku phona?

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#2410 Re: Smartphone diskusije

Post by newlevel »

Posto su ti archos uredjaji, imas kakav link.

Sent from my nokia 3310.
User avatar
plagijator1975
Posts: 2576
Joined: 13/07/2011 23:13

#2411 Re: Odg: Smartphone diskusije

Post by plagijator1975 »

Mislim da te telefone nude u Domodu, pa provjerite njihove kataloge ;)

⭐⭐ Nexus⁴ ⭐⭐
ifus
Posts: 244
Joined: 02/10/2009 00:09

#2412 Re: Smartphone diskusije

Post by ifus »

Ljudi, koji je bolji od ova dva - LG Optimus L9 II ili Sony Xperia L? Cijena u pet deka, BHTelecom.

Hvala! :)
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#2413 Re: Smartphone diskusije

Post by celeron »

newlevel wrote:Posto su ti archos uredjaji, imas kakav link.

Sent from my nokia 3310.
http://www.gsmarena.com/archos-phones-90.php
devito wrote:
celeron wrote:Ako neko ne fura neke ultra modele, kao ja, onda nek razmisli o francuskom proizvodjacu Archos. Ja sam prije mjesec dana uzeo Archos 45t i sa mog gledista je odlican telefon. Nemam nikakvih primjedbi na rad s obzirom da ja nista spektakularno i ne ocekujem od telefona. Sluzi mi za svakodnevno provjeravanje email-a, ponekad sms i pozivi, skype,poneka fotografija, citanje vijesti putem aplikacija i to je to. Jedino sto bi mozd. valjalo je da dolazi sa 1GB RAM-a, ali za moje potrebe i 512MB obavlja sve sto treba.
Tanko je to sad za moderne ljude.Inace gdje se ima nabaviti nisam primjetio tu marku phona?

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2
Pa dobro sigurno oni ne spadaju u vrh hardverske ponude, ali iz mog ugla gledanja za korisnika kao sto sam ja ovo je odlican telefon.
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#2414 Re: Smartphone diskusije

Post by ja1977 »

Molim za savjet,

kupio sam SONY Expiria XP i na njega instalirao Viber. Problem je sto Viber ne radi kako treba. Poruke (sve vrste) idu bez problema, ali razgovori nikako.
Pokusao sam da de-instaliram pa ponovo instaliram Viber, ali nakon pocetnih 4-5 sekundi razgovora jednostavno vise ne cujem sugovornika niti on cuje mene.
Kada me neko nazove, meni se na dipleju pokaze sve uredno, ali kada se javim, donji dio ekrana postane bijel, a pozivatelju i dalje zvoni ???

Bio bih zahvalan ukoliko mi neko moze pomoci, jer mi je Viber zaista potreban.

Hvala
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#2415 Re: Smartphone diskusije

Post by Mlad i Nevin »

Nemoj se razočarati ali Viber jeste besplatan ali je prilično teško voditi ozbiljniji razgovor preko njega. Mnogo zavisi i od konekcije. Ja se uglavnom koristim porukama, brže se 'skontam' s nekim na taj način nego da pokušavam dobiti stabilan poziv.

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2416 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

ja1977 wrote:Molim za savjet,

kupio sam SONY Expiria XP i na njega instalirao Viber. Problem je sto Viber ne radi kako treba. Poruke (sve vrste) idu bez problema, ali razgovori nikako.
Pokusao sam da de-instaliram pa ponovo instaliram Viber, ali nakon pocetnih 4-5 sekundi razgovora jednostavno vise ne cujem sugovornika niti on cuje mene.
Kada me neko nazove, meni se na dipleju pokaze sve uredno, ali kada se javim, donji dio ekrana postane bijel, a pozivatelju i dalje zvoni ???

Bio bih zahvalan ukoliko mi neko moze pomoci, jer mi je Viber zaista potreban.

Hvala
Viber je samo dobar za poruke, pozivi su njesra! Probaj skype! :thumbup:
dinob1000
Posts: 111
Joined: 28/01/2013 23:35

#2417 Re: Smartphone diskusije

Post by dinob1000 »

pozdrav svima i ako moze mala pomoc u vezi VIBER-a

kupio sam prije nekoliko dana smartphone PRESTIGIO PAP 5300 DUO
i instalirao VIBER i u principu radi tako,tako,
ali imam sledeci problem

Kada se telefon zakljuca posle nekog vremena ne koristenja( ono kao stendbaj) i neko me zove preko VIBERA kod mene uopste ne zvoni.
Ako ga u trenutku poziva tkljucam i zazvonice a ako ne dodje mi uredno obavijest PROPUSTEN POZIV

Zna li neko sta treba uraditi da se ovo podesi
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#2418 Re: Smartphone diskusije

Post by newlevel »

Taj isti problem sam imao sa skypeom. Koristim skype, zakljucam telefon, ne koristim ga jedno satak, sat i po. Nek me neko tad nazove, jednostavno poziv se ne uspostavi, online budem, ali poziv ne dolazi, a poruke idu skroz normalno, jel to problem neki wake up telefona, da zaboravi na te aplikacije moje rade u pozadini, ili sta nemam pojma, ali moram priznati da je jako frustrirajuce.

Sent from my nokia 3310.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#2419 Re: Smartphone diskusije

Post by BadBoy »

dinob1000 wrote:pozdrav svima i ako moze mala pomoc u vezi VIBER-a

kupio sam prije nekoliko dana smartphone PRESTIGIO PAP 5300 DUO
i instalirao VIBER i u principu radi tako,tako,
ali imam sledeci problem

Kada se telefon zakljuca posle nekog vremena ne koristenja( ono kao stendbaj) i neko me zove preko VIBERA kod mene uopste ne zvoni.
Ako ga u trenutku poziva tkljucam i zazvonice a ako ne dodje mi uredno obavijest PROPUSTEN POZIV

Zna li neko sta treba uraditi da se ovo podesi
U postavkama podesi Wifi always on, i ugasi Optimize wifi performance. Ako to ne pomogne, problem je dublje prirode.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#2420 Re: Smartphone diskusije

Post by SA 071 »

Maharadza wrote:
ja1977 wrote:Molim za savjet,

kupio sam SONY Expiria XP i na njega instalirao Viber. Problem je sto Viber ne radi kako treba. Poruke (sve vrste) idu bez problema, ali razgovori nikako.
Pokusao sam da de-instaliram pa ponovo instaliram Viber, ali nakon pocetnih 4-5 sekundi razgovora jednostavno vise ne cujem sugovornika niti on cuje mene.
Kada me neko nazove, meni se na dipleju pokaze sve uredno, ali kada se javim, donji dio ekrana postane bijel, a pozivatelju i dalje zvoni ???

Bio bih zahvalan ukoliko mi neko moze pomoci, jer mi je Viber zaista potreban.

Hvala
Viber je samo dobar za poruke, pozivi su njesra! Probaj skype! :thumbup:

Ma ja sam mislio da viber zajebava samo na WP-u, kada ono isto sranje i na handroidu :) Šalu na stranu, ali su na drugoj temi viber dizali u nebesa i okrivljivali WP za neke nedostatke vibera. Treba se držati skype za pozive i whatsapp-a za poruke. Jeste da je skype malo dosadniji kod ubacivanja kontakata, ali generalno puno je bolji...





Sent from my NOKIA Lumia 920 using Tapatalk
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#2421 Re: Smartphone diskusije

Post by GaRGa »

Lijepi iOs :)
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2422 Re: Smartphone diskusije

Post by AstorH »

GaRGa wrote:Lijepi iOs :)
:)


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2423 Re: Smartphone diskusije

Post by AstorH »

SA 071 wrote:
Maharadza wrote:
ja1977 wrote:Molim za savjet,

kupio sam SONY Expiria XP i na njega instalirao Viber. Problem je sto Viber ne radi kako treba. Poruke (sve vrste) idu bez problema, ali razgovori nikako.
Pokusao sam da de-instaliram pa ponovo instaliram Viber, ali nakon pocetnih 4-5 sekundi razgovora jednostavno vise ne cujem sugovornika niti on cuje mene.
Kada me neko nazove, meni se na dipleju pokaze sve uredno, ali kada se javim, donji dio ekrana postane bijel, a pozivatelju i dalje zvoni ???

Bio bih zahvalan ukoliko mi neko moze pomoci, jer mi je Viber zaista potreban.

Hvala
Viber je samo dobar za poruke, pozivi su njesra! Probaj skype! :thumbup:

Ma ja sam mislio da viber zajebava samo na WP-u, kada ono isto sranje i na handroidu :) Šalu na stranu, ali su na drugoj temi viber dizali u nebesa i okrivljivali WP za neke nedostatke vibera. Treba se držati skype za pozive i whatsapp-a za poruke. Jeste da je skype malo dosadniji kod ubacivanja kontakata, ali generalno puno je bolji...





Sent from my NOKIA Lumia 920 using Tapatalk
Ja sa curom svaki dan pricam po sat vremena preko vibera tako pola godine i nikad problema nije bilo.Njen fon je samsung s3 moj iPad3


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2424 Smartphone diskusije

Post by AstorH »

AstorH wrote:
SA 071 wrote:
Maharadza wrote: Viber je samo dobar za poruke, pozivi su njesra! Probaj skype! :thumbup:

Ma ja sam mislio da viber zajebava samo na WP-u, kada ono isto sranje i na handroidu :) Šalu na stranu, ali su na drugoj temi viber dizali u nebesa i okrivljivali WP za neke nedostatke vibera. Treba se držati skype za pozive i whatsapp-a za poruke. Jeste da je skype malo dosadniji kod ubacivanja kontakata, ali generalno puno je bolji...





Sent from my NOKIA Lumia 920 using Tapatalk
Ja sa curom svaki dan pricam po sat vremena preko vibera tako pola godine i nikad problema nije bilo.Njen fon je samsung s3 moj iPad3, a na windows fonu ne moze se poslat ni tekstualna cestitka za rodjendan da ne zariba nesto.


Sent from my iPad using Tapatalk


Sent from my iPad using Tapatalk
remosan
Posts: 22
Joined: 26/02/2014 07:31

#2425 Re: Smartphone diskusije

Post by remosan »

AstorH wrote:
Ja sa curom svaki dan pricam po sat vremena preko vibera tako pola godine i nikad problema nije bilo.Njen fon je samsung s3 moj iPad3, a na windows fonu ne moze se poslat ni tekstualna cestitka za rodjendan da ne zariba nesto.


Sent from my iPad using Tapatalk
Tvoj post pokazuje koliko velika može biti ljudska zloba i glupist imaš iPod a cura SGS3 i pričate na viber bez problema ali zato sa WP nemožeš poslati poruku da nešto ne zarinba. Normalno da nemožeš poslati poruku sa telefona koji ima WP os kad nemaš takav urađaj , al ko fol znaš da nevalja ja provale.
Wiber radi ovak na androidu ja imam SGS3 a zena sgs2 i kad pričamo na viber ko da imamo dva radio uređaja dok jedno govori drugo treba da ćuti inače dok drugo progovori nečuje više šta je onaj prvi rekao to je fakat tako u zadnje vrijeme nema tu WP android itd viber je sve više malo žešće sranje ali da se trpiti zato što je džaba gdje ima Wi-Fi.
Post Reply