Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#7676 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

EasyMan wrote: 26/05/2021 13:56
konektovan wrote: 26/05/2021 12:52
EasyMan wrote: 26/05/2021 12:44 Lik k'o da ceka da mu Bugatti isporuce, a ne Sony :lol:
Evo da se kladimo da ga neće kupiti....jer će za mjesec dva sony opet izbaciti neku drugu verziju, koju će OPET čekati da se pojavi na tržištu. :mrgreen:
Covjek ne konta da ga ovi iz Sonija zahebavaju,... :lol:
:lol:
Da organizujemo kladu :lol:
1,02 da nece kupiti :lol:
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7677 Re: Smartphone diskusije

Post by zippoo87 »

Pa nije covjek kriv sto Sony-ju treba godina dana da izbaci model do Evrope :D
Taman dok telefon dodje do EU,Sony izbaci novu verziju :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10469
Joined: 27/04/2021 22:52

#7678 Re: Smartphone diskusije

Post by tramvajtrojka »

zippoo87 wrote: 31/05/2021 00:10 Pa nije covjek kriv sto Sony-ju treba godina dana da izbaci model do Evrope :D
Taman dok telefon dodje do EU,Sony izbaci novu verziju :D
zato su i propali oni i lg dok sony objavi i stavi u prodaju jedan Samsung i xiaomi izbace po 20 uredjaja :lol: :lol: a bbk i ne smijem da brojim koliko ih ima u grupaciji

vece su sanse da crnivrag predje na xiaomi nego da uzme ovaj sony :D
al sto se tice sonya meni uvijek je jako bilo sony svima prodaje svoje flagship senzore i od sviju kome ih proda on na kraju ima najgore slike kako to uspiju to samo oni znaju :zoka:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#7679 Re: Smartphone diskusije

Post by preselio na ahiret »

Rijetko ruzan telefon.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#7680 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

tramvajtrojka wrote: 31/05/2021 01:01
zippoo87 wrote: 31/05/2021 00:10 Pa nije covjek kriv sto Sony-ju treba godina dana da izbaci model do Evrope :D
Taman dok telefon dodje do EU,Sony izbaci novu verziju :D
zato su i propali oni i lg dok sony objavi i stavi u prodaju jedan Samsung i xiaomi izbace po 20 uredjaja :lol: :lol: a bbk i ne smijem da brojim koliko ih ima u grupaciji

vece su sanse da crnivrag predje na xiaomi nego da uzme ovaj sony :D
al sto se tice sonya meni uvijek je jako bilo sony svima prodaje svoje flagship senzore i od sviju kome ih proda on na kraju ima najgore slike kako to uspiju to samo oni znaju :zoka:
Nije neka mudrost...software.
Ocit primjer je npr u xiaomija... Stock vs gcam
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7681 Re: Smartphone diskusije

Post by zippoo87 »

skafiskafsnjak wrote: 31/05/2021 01:19
tramvajtrojka wrote: 31/05/2021 01:01
zippoo87 wrote: 31/05/2021 00:10 Pa nije covjek kriv sto Sony-ju treba godina dana da izbaci model do Evrope :D
Taman dok telefon dodje do EU,Sony izbaci novu verziju :D
zato su i propali oni i lg dok sony objavi i stavi u prodaju jedan Samsung i xiaomi izbace po 20 uredjaja :lol: :lol: a bbk i ne smijem da brojim koliko ih ima u grupaciji

vece su sanse da crnivrag predje na xiaomi nego da uzme ovaj sony :D
al sto se tice sonya meni uvijek je jako bilo sony svima prodaje svoje flagship senzore i od sviju kome ih proda on na kraju ima najgore slike kako to uspiju to samo oni znaju :zoka:
Nije neka mudrost...software.
Ocit primjer je npr u xiaomija... Stock vs gcam
xiaomi je dogurao do toga da dnevne fotke budu bolje na stock nego sa gcam ili zavisno od konfiguracije izjednaceni ali nocne slike stvarno prave razliku i to drasticnu u korist softwarea od googla

ja sam jos prije 7-8 dana prebacio na telefon gcam ali jos nisam instalirao i isprobao hah,nije mi to ni na kraj pameti ovih dana
User avatar
crnivrag
Posts: 12886
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#7682 Re: Smartphone diskusije

Post by crnivrag »

User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10469
Joined: 27/04/2021 22:52

#7683 Re: Smartphone diskusije

Post by tramvajtrojka »

crnivrag wrote: 03/06/2021 21:24
skupljaj pare za mark 4 eno vec su izasle prve informacije o tom telefonu kako ce imati i dio Samsung senzora za kamere :lol: :mrgreen:

realno za ove pare što se prodaje u Android svijetu ludost je uzeti pored s21 ultre i xiaomi mi11 ultre jednostavno sony nije im ni do koljena
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#7684 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

Pa nece ni on uzimati :lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10469
Joined: 27/04/2021 22:52

#7685 Re: Smartphone diskusije

Post by tramvajtrojka »

skafiskafsnjak wrote: 03/06/2021 22:46 Pa nece ni on uzimati :lol:
znam al da ga unparijed upozorim da ne trosi lovu na losiji telefon kad može sacekati i mark 4 :mrgreen: :mrgreen:

a sto se tice smartphone vijest dana Huawei postaje sad i istinski apple sa ovom integracijom jednog software-a na vise različitih uredjaja samo Huawei u odnosu na Apple ce imati na kvadrat vise uredjaja pogonjenih harmony os-om i sto je njihov vrhunski potez cak ce i p10 serija dobiti harmony toliko duboku planiraju da postave harmony
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7686 Re: Smartphone diskusije

Post by foxlife »

tramvajtrojka wrote: 03/06/2021 22:35
crnivrag wrote: 03/06/2021 21:24
skupljaj pare za mark 4 eno vec su izasle prve informacije o tom telefonu kako ce imati i dio Samsung senzora za kamere :lol: :mrgreen:

realno za ove pare što se prodaje u Android svijetu ludost je uzeti pored s21 ultre i xiaomi mi11 ultre jednostavno sony nije im ni do koljena
ne znam po cemu je losiji od nabrojanih
jedini minus sonijevom telefonu je cijena
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10469
Joined: 27/04/2021 22:52

#7687 Re: Smartphone diskusije

Post by tramvajtrojka »

foxlife wrote: 04/06/2021 00:42
tramvajtrojka wrote: 03/06/2021 22:35
crnivrag wrote: 03/06/2021 21:24
skupljaj pare za mark 4 eno vec su izasle prve informacije o tom telefonu kako ce imati i dio Samsung senzora za kamere :lol: :mrgreen:

realno za ove pare što se prodaje u Android svijetu ludost je uzeti pored s21 ultre i xiaomi mi11 ultre jednostavno sony nije im ni do koljena
ne znam po cemu je losiji od nabrojanih
jedini minus sonijevom telefonu je cijena
jer uzmes ultru jednu i drugu i kad ih vidis uzivo skontas zbog cega toliko koštaju dok je sony uvijek bio meeeh industrijski dizajn i furanje neceg svog ko niko ne zeli u realnom svijetu industrija fura jedan aspect ratio oni napravi daljinski od mobitela . Pa imaju skoro pa najbolje kamere i to znanje ne mogu iskoristiti da poprave software na svojim objektima gdje ako xiaomi i samsung dodju imaju bolju obradu slika a za google i pixel da ne pricam . Pa objave mobitel niko ziv ga ne moze kupiti nigdje ,za promociju i marketing izdavaju love ravan im je bosanskom budzetu za istrazivanje svemira,
Sony je napravio toliko fula u mobilnoj industriji u zadnje tri godine da do kraja godine ocekujem keynote gdje ce objaviti da gase mobilnu diviziju
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7688 Re: Smartphone diskusije

Post by foxlife »

tramvajtrojka wrote: 04/06/2021 00:51
foxlife wrote: 04/06/2021 00:42
tramvajtrojka wrote: 03/06/2021 22:35

skupljaj pare za mark 4 eno vec su izasle prve informacije o tom telefonu kako ce imati i dio Samsung senzora za kamere :lol: :mrgreen:

realno za ove pare što se prodaje u Android svijetu ludost je uzeti pored s21 ultre i xiaomi mi11 ultre jednostavno sony nije im ni do koljena
ne znam po cemu je losiji od nabrojanih
jedini minus sonijevom telefonu je cijena
jer uzmes ultru jednu i drugu i kad ih vidis uzivo skontas zbog cega toliko koštaju dok je sony uvijek bio meeeh industrijski dizajn i furanje neceg svog ko niko ne zeli u realnom svijetu industrija fura jedan aspect ratio oni napravi daljinski od mobitela . Pa imaju skoro pa najbolje kamere i to znanje ne mogu iskoristiti da poprave software na svojim objektima gdje ako xiaomi i samsung dodju imaju bolju obradu slika a za google i pixel da ne pricam . Pa objave mobitel niko ziv ga ne moze kupiti nigdje ,za promociju i marketing izdavaju love ravan im je bosanskom budzetu za istrazivanje svemira,
Sony je napravio toliko fula u mobilnoj industriji u zadnje tri godine da do kraja godine ocekujem keynote gdje ce objaviti da gase mobilnu diviziju
jesi vidio ovaj sony uzivo?
21:9 ti ne valja a gledas filmove?
bas grijesis kad je sony u pitanju
oni su bas u zadnje dvije godine napredovali a lutali su od osamostaljenja do prije 2 godine i bili u minusu a sada posluju u plusu sto se tice mobilne divizije
ako hoces da pises bar se informisi
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10469
Joined: 27/04/2021 22:52

#7689 Re: Smartphone diskusije

Post by tramvajtrojka »

foxlife wrote: 04/06/2021 00:55
tramvajtrojka wrote: 04/06/2021 00:51
foxlife wrote: 04/06/2021 00:42

ne znam po cemu je losiji od nabrojanih
jedini minus sonijevom telefonu je cijena
jer uzmes ultru jednu i drugu i kad ih vidis uzivo skontas zbog cega toliko koštaju dok je sony uvijek bio meeeh industrijski dizajn i furanje neceg svog ko niko ne zeli u realnom svijetu industrija fura jedan aspect ratio oni napravi daljinski od mobitela . Pa imaju skoro pa najbolje kamere i to znanje ne mogu iskoristiti da poprave software na svojim objektima gdje ako xiaomi i samsung dodju imaju bolju obradu slika a za google i pixel da ne pricam . Pa objave mobitel niko ziv ga ne moze kupiti nigdje ,za promociju i marketing izdavaju love ravan im je bosanskom budzetu za istrazivanje svemira,
Sony je napravio toliko fula u mobilnoj industriji u zadnje tri godine da do kraja godine ocekujem keynote gdje ce objaviti da gase mobilnu diviziju
jesi vidio ovaj sony uzivo?
21:9 ti ne valja a gledas filmove?
bas grijesis kad je sony u pitanju
oni su bas u zadnje dvije godine napredovali a lutali su od osamostaljenja do prije 2 godine i bili u minusu a sada posluju u plusu sto se tice mobilne divizije
ako hoces da pises bar se informisi
jesam mark 2 ljetos oko sedmicu intezivno koristio naspram pixel 3xl kojeg sam u tom trenutku imao ovaj je izgledao kao daljinski totalno nezahvalan za drzati u ruci ako imas sire dlanove a mark 3 je slicnih dimenzija pa mislim da je ista stvar

sto se tice sonya i poslovanja oni mogu imati jednogodišnji il dvogodišnji plus al njih dugoročno nema nigdje jer realno ulazu u promociju nula u svijetu i evropi sto je nelogično kad vidis koliko ulazu para u promociju drugih divizija sve mane sto je imao lg ima i sony jednostavno nemaju imena ni linije koja duzi vremenski period traje imali su z liniju i to se moglo pratiti sad su se sami pogubili u ovim nazivima tako kad neko hoce kupiti sony mobitel mora guglat koji je trenutni flagship dok kod samsunga i ostale konkurencije znas sta je sta

i koliki debili rade u sonyu svi sad izbacuju gaming mobitele i da izbace gaming verziju Playstationa ubili bi sa prodajom al ne znaju prepoznati sta trziste zeli i zahtjeva
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7690 Re: Smartphone diskusije

Post by foxlife »

tramvajtrojka wrote: 04/06/2021 01:04
foxlife wrote: 04/06/2021 00:55
tramvajtrojka wrote: 04/06/2021 00:51

jer uzmes ultru jednu i drugu i kad ih vidis uzivo skontas zbog cega toliko koštaju dok je sony uvijek bio meeeh industrijski dizajn i furanje neceg svog ko niko ne zeli u realnom svijetu industrija fura jedan aspect ratio oni napravi daljinski od mobitela . Pa imaju skoro pa najbolje kamere i to znanje ne mogu iskoristiti da poprave software na svojim objektima gdje ako xiaomi i samsung dodju imaju bolju obradu slika a za google i pixel da ne pricam . Pa objave mobitel niko ziv ga ne moze kupiti nigdje ,za promociju i marketing izdavaju love ravan im je bosanskom budzetu za istrazivanje svemira,
Sony je napravio toliko fula u mobilnoj industriji u zadnje tri godine da do kraja godine ocekujem keynote gdje ce objaviti da gase mobilnu diviziju
jesi vidio ovaj sony uzivo?
21:9 ti ne valja a gledas filmove?
bas grijesis kad je sony u pitanju
oni su bas u zadnje dvije godine napredovali a lutali su od osamostaljenja do prije 2 godine i bili u minusu a sada posluju u plusu sto se tice mobilne divizije
ako hoces da pises bar se informisi
jesam mark 2 ljetos oko sedmicu intezivno koristio naspram pixel 3xl kojeg sam u tom trenutku imao ovaj je izgledao kao daljinski totalno nezahvalan za drzati u ruci ako imas sire dlanove a mark 3 je slicnih dimenzija pa mislim da je ista stvar

sto se tice sonya i poslovanja oni mogu imati jednogodišnji il dvogodišnji plus al njih dugoročno nema nigdje jer realno ulazu u promociju nula u svijetu i evropi sto je nelogično kad vidis koliko ulazu para u promociju drugih divizija sve mane sto je imao lg ima i sony jednostavno nemaju imena ni linije koja duzi vremenski period traje imali su z liniju i to se moglo pratiti sad su se sami pogubili u ovim nazivima tako kad neko hoce kupiti sony mobitel mora guglat koji je trenutni flagship dok kod samsunga i ostale konkurencije znas sta je sta

i koliki debili rade u sonyu svi sad izbacuju gaming mobitele i da izbace gaming verziju Playstationa ubili bi sa prodajom al ne znaju prepoznati sta trziste zeli i zahtjeva
jah
mrsko mi je pisati na ovo kad nemas pojma o sony-u uopste
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10469
Joined: 27/04/2021 22:52

#7691 Re: Smartphone diskusije

Post by tramvajtrojka »

foxlife wrote: 04/06/2021 01:18
tramvajtrojka wrote: 04/06/2021 01:04
foxlife wrote: 04/06/2021 00:55

jesi vidio ovaj sony uzivo?
21:9 ti ne valja a gledas filmove?
bas grijesis kad je sony u pitanju
oni su bas u zadnje dvije godine napredovali a lutali su od osamostaljenja do prije 2 godine i bili u minusu a sada posluju u plusu sto se tice mobilne divizije
ako hoces da pises bar se informisi
jesam mark 2 ljetos oko sedmicu intezivno koristio naspram pixel 3xl kojeg sam u tom trenutku imao ovaj je izgledao kao daljinski totalno nezahvalan za drzati u ruci ako imas sire dlanove a mark 3 je slicnih dimenzija pa mislim da je ista stvar

sto se tice sonya i poslovanja oni mogu imati jednogodišnji il dvogodišnji plus al njih dugoročno nema nigdje jer realno ulazu u promociju nula u svijetu i evropi sto je nelogično kad vidis koliko ulazu para u promociju drugih divizija sve mane sto je imao lg ima i sony jednostavno nemaju imena ni linije koja duzi vremenski period traje imali su z liniju i to se moglo pratiti sad su se sami pogubili u ovim nazivima tako kad neko hoce kupiti sony mobitel mora guglat koji je trenutni flagship dok kod samsunga i ostale konkurencije znas sta je sta

i koliki debili rade u sonyu svi sad izbacuju gaming mobitele i da izbace gaming verziju Playstationa ubili bi sa prodajom al ne znaju prepoznati sta trziste zeli i zahtjeva
jah
mrsko mi je pisati na ovo kad nemas pojma o sony-u uopste
najvaznija stvar o Sony mobilnoj diviziji je ta da oni ni sami ne znaju sta su i sta bi da rade :zjev:
yoyoyo96
Posts: 56
Joined: 01/06/2018 13:57

#7692 Re: Smartphone diskusije

Post by yoyoyo96 »

koji je trenutno bestbuy smartphone? imam zelju da uzmem nesto da mi traje makar 2-3 godine i da bude dobar sve vrijeme. :mrgreen: ljubitelj sam androida, pa ne bih bas iphone. da li je S21 ultra najbolja opcija ili ima nesto bolje?
hvala
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#7693 Re: Smartphone diskusije

Post by fortaleza »

yoyoyo96 wrote: 07/06/2021 12:18 koji je trenutno bestbuy smartphone? imam zelju da uzmem nesto da mi traje makar 2-3 godine i da bude dobar sve vrijeme. :mrgreen: ljubitelj sam androida, pa ne bih bas iphone. da li je S21 ultra najbolja opcija ili ima nesto bolje?
hvala
ovisi o budžetu i o tome šta ti je najbitnije na telefonu

ja bih išao na ASUS ROG 5 s neograničenim budžetom :mrgreen:

Ili LG V60.

Ali samo zato što ta dva telefona imaju fenomenalne zvučnike i 3.5 mm utor (Sabre quad dac), najbolji audio na telefonima.

Samsung S20 FE je dobar uloženo dobiveno, još ako nađeš sa Snapdragon 865 verzijom umjesto Exynosa kud ćeš bolje. Ili Poco F3, strašan telefon za manje para od prethodno nabrojanih.
yoyoyo96
Posts: 56
Joined: 01/06/2018 13:57

#7694 Re: Smartphone diskusije

Post by yoyoyo96 »

fortaleza wrote: 07/06/2021 13:21
yoyoyo96 wrote: 07/06/2021 12:18 koji je trenutno bestbuy smartphone? imam zelju da uzmem nesto da mi traje makar 2-3 godine i da bude dobar sve vrijeme. :mrgreen: ljubitelj sam androida, pa ne bih bas iphone. da li je S21 ultra najbolja opcija ili ima nesto bolje?
hvala
ovisi o budžetu i o tome šta ti je najbitnije na telefonu

ja bih išao na ASUS ROG 5 s neograničenim budžetom :mrgreen:

Ili LG V60.

Ali samo zato što ta dva telefona imaju fenomenalne zvučnike i 3.5 mm utor (Sabre quad dac), najbolji audio na telefonima.

Samsung S20 FE je dobar uloženo dobiveno, još ako nađeš sa Snapdragon 865 verzijom umjesto Exynosa kud ćeš bolje. Ili Poco F3, strašan telefon za manje para od prethodno nabrojanih.
muzikica kad samo kad se cuga, igrice ponekad. volio bih vise da je kvalitetan, kamera da je odlicna. volim storije bacat :-) i da je baterija dobra.
nije bas neogranicen budzet, ali nisam neki ultra gejmer ili da obozavam muziku i to. vise bih se usmjerio ka kameri i bateriji.

kakvi su sad xiaomi telefoni? koristio sam i mi8, u svoje vrijeme je bio dobar telefon. mi 11? oneplus?
mozda bih i pregrmio iphone nekako ako je bas bolji od svih nabrojanih telefona.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#7695 Re: Smartphone diskusije

Post by diablobih »

Pa ako hoces dugotrajnost, onda OnePlus. Kamera nije k'o kod S21 ultra, ali je fina.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#7696 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

Pa ako apominje s21 ultra, zasto mu ista drugo.predlazete?

Realno... :D
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#7697 Re: Smartphone diskusije

Post by fortaleza »

Xiaomi je odličan mada je nešto u zadnje vrijeme MIUI bugovit, ali hardverski je fenomenalan, MI 10 Pro, MI 10T Pro, MI 11.

Samsung (sa Exynosom) i baterija nisu na ti. Ako je baterija glavna bolje ne.

Za kameru i bateriju Huawei P40 Pro najbolji, ali nema googla (mada postoje načini instalacije).
skafiskafsnjak wrote: 07/06/2021 14:12 Pa ako apominje s21 ultra, zasto mu ista drugo.predlazete?

Realno... :D
Zato što mu je baterija važna, a Samsung se baš ne ističe. :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#7698 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

fortaleza wrote: 07/06/2021 14:15 Xiaomi je odličan mada je nešto u zadnje vrijeme MIUI bugovit, ali hardverski je fenomenalan, MI 10 Pro, MI 10T Pro, MI 11.

Samsung (sa Exynosom) i baterija nisu na ti. Ako je baterija glavna bolje ne.

Za kameru i bateriju Huawei P40 Pro najbolji, ali nema googla (mada postoje načini instalacije).
skafiskafsnjak wrote: 07/06/2021 14:12 Pa ako apominje s21 ultra, zasto mu ista drugo.predlazete?

Realno... :D
Zato što mu je baterija važna, a Samsung se baš ne ističe. :D
Pa dobro, ja sam za s21 ultra gledso recenzije, i nije tako losa baterija. Definitivno poboljsanje u odnosu od prije.

Sto je on nabrojao,.nema u jednom.telefonu.
Nek se odrekne.onoga sto mu je manje bitno :mrgreen:
Ja bih uzeo s21 ultra jer ima.sve...a baterija.nije bas odron kao.u starih Samsung flagshipa
yoyoyo96
Posts: 56
Joined: 01/06/2018 13:57

#7699 Re: Smartphone diskusije

Post by yoyoyo96 »

ok, hvala vam na pomoci, zivjeli. :bih:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#7700 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

yoyoyo96 wrote: 07/06/2021 15:32 ok, hvala vam na pomoci, zivjeli. :bih:
Ako ne zelis da das puno para , a pristao bi na malo losiju kameru od flagshipa, onda imas i mi 10t pro. Spominjan ti je prije.
Ja imam isti tel : )

Baterija top brzina fluidnost top... Jedino kamera nije na nivou . Ali daleko od toga da ne valja.

Ak te zainteresuje, pitaj sta osh :D
Post Reply