Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

adsubzero
Posts: 3006
Joined: 08/02/2013 15:52

#9201 Re: Smartphone diskusije

Post by adsubzero »

MTV wrote: 29/02/2024 19:05 Nije ni Xiaomi ni Ksiaomi ni Šaomi vec Žaomi :mrgreen:
Šaomi kolega :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9202 Re: Smartphone diskusije

Post by Sanjarko »

Kako god se taj zvao moj prije, sad starin iz PRC-a, Redmi radi i dalje nakon 3 godine. 👍
User avatar
ElRe
Posts: 10854
Joined: 12/12/2011 11:28

#9203 Re: Smartphone diskusije

Post by ElRe »

https://intl.nubia.com/products/nubia-z60-ultra/

Strašan telefon, ali ga je teško kupiti u Evropi.
cccccc
Posts: 243
Joined: 11/04/2013 20:04

#9204 Re: Smartphone diskusije

Post by cccccc »

S23 ultra ili s24 ultra?
Nasao sam par clanka na netu da se korisnici S24Ultra zale na kameru. Je li neko koristi ovaj model? Ima li problema.
Isplati li se dodati cca 400KM i uzeti s24 ultra ili ici sa s23 ultra?
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9205 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

Ma isplati. Uzimas novi telefon, sa dobrom podrskom i odlicnom kamerom. Imam S24U, imao S22U, dosta jarana ima S23U...

Da sad imas S23U rekao bi ti ne mijenjaj... Ali svaka ostala opcija, S24U je bolji...
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#9206 Re: Smartphone diskusije

Post by fortaleza »

ElRe wrote: 08/03/2024 08:31 https://intl.nubia.com/products/nubia-z60-ultra/

Strašan telefon, ali ga je teško kupiti u Evropi.
Mislim da će ovaj biti dostupan na europskom tržištu, za razliku od z50 Ultra.

Ovaj kockasti ekran mi se sviđa, kao i stražnja strana siva, aluminijski okvir.

Al je pretežak.
User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9207 Re: Smartphone diskusije

Post by konektovan »

Zna li iko gdje se moze podesiti da u isto vrijeme gledam youtube i slusam muziku sa svog playera, na samsungu A52s i da li je moguce??
Recimo kod gledanja tv preko eon aplikacije na mobitelu, ide sadrzaj tv - a u pozadini muzika s playera u isto vrijeme..
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#9208 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

ElRe wrote: 08/03/2024 08:31 https://intl.nubia.com/products/nubia-z60-ultra/

Strašan telefon, ali ga je teško kupiti u Evropi.
i onda se veselis ako ikakav apdejt izbace za telefon. posebno kad izadje nasljednik.


kinezi ko kinezi, vazda im je mantra bila napraviti hardverski primamljiv uredjaj, a softver tek onako usput.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#9209 Re: Smartphone diskusije

Post by fortaleza »

Quaresma wrote: 08/03/2024 14:06
ElRe wrote: 08/03/2024 08:31 https://intl.nubia.com/products/nubia-z60-ultra/

Strašan telefon, ali ga je teško kupiti u Evropi.
i onda se veselis ako ikakav apdejt izbace za telefon. posebno kad izadje nasljednik.


kinezi ko kinezi, vazda im je mantra bila napraviti hardverski primamljiv uredjaj, a softver tek onako usput.
Nubia Z60 će dobiti 3 velika ažuriranja, odnosno tri godine nadogradnji što je i dalje manje od Samsunga/Apple/OnePlus, ali solidno.

Nije ZTE Umidigi.
EKSER1337
Posts: 287
Joined: 24/09/2014 22:12

#9210 Re: Smartphone diskusije

Post by EKSER1337 »

Pozdrav,
evo da podijelim sa Vama moje loše iskustvo sa jednim kupcem sa OLX-a, koji ima more pozitivnih dojmova, a izradio me kao zadnjeg levata.

Sve detalje možete pogledati na skrinšotovima, uglavnom brat zablokiro telefon i fejko da je telefon sam uletio u onaj recovery mode (kako se već naziva).
Vratio pare, uzeo kutiju razgulio do stana, do ulaznih vrata haustora palim telefon kad normala se uključi sve, vid reko papka, izlevatio me, hajd... kad ga bratina i zaključo (FRP lock).
A dan prije ostavio pozitivan dojam.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9211 Re: Smartphone diskusije

Post by zippoo87 »

E svakakvih debila i nista cudno...ali dobra stvar da se FRP moze rijesiti...pogledaj koji video na YT a ako ne moze,20 KM je u servisu. A lik je ukucao svoj pattern i ko zna sta jos i vjerovatno zaboravio i koji je pattern.

Evo kada je vec ovo tema,da i ja postavim link od lika kojeg trebate izbjegavati,jer uvaljuje robu...tacnije meni je sve o telefonu slagao i telefon je felerican na milion nacina...sreca pa je placen 40 KM pa nije neka steta.
Profil na olxu : https://olx.ba/profil/Benix123/aktivni
A najvjerovatnije je i ovo njegov drugi profil,jer je iz istog grada i sve.
https://olx.ba/profil/Soma_Starac/aktivni

Naime,prodaje telefon nokia 8.1 (ima jos na oglasu) i na oglasu kao nov na izgled (meni dosao odlijepljen) a u opisu kaze ima sifru na googlu...FRP dakle.
Javim mu se i poslije ga i nazovem,pitam kakvu sifru ima,kaze neku sifru u google prodavnici ,kaze frp ili kako se vec zove to i kaze imao puno tih telefona,ostala mu 3 sa tom sifrom. Pitam ga ima li jos kakvih mana,neostataka,kakva je baterija...kaze nema nista,sve ispravno. Ajde reko posalji preko olxa,kaze ne salje preko olxa,ima ugovor sa xspress ,ajde reko nebitno posalji. Dodje telefon ujutro kroz 2 dana, ja samo onako uzeo u ruke ,bez detalnog pregleda,kisa pada...platim kuriru i u kucu. Upalim telefon,procackam malo...kada nije uopste zakljucan na google (FRP) ,nego MDM...telefon je vlasnistvo firme neke iz Svicarske i ima administratorski pristup i vrati se na fabricke postavke svakih sat vremena i opet trazi da podesis firmine neke aplikacije i WM i ostalo.
Drugi problem...baterija na telefonu izgleda pocela da se puse i poklopac baterije se poceo odljepljivati sa svih strana.
Javim mu se ponovo,uslikam to sto se poklopac odlijepio,kazem mu da je slagao i da je zakljucan na FRP a ne na firmu (MDM)...dobio sam seen od njega :lol:
I obzirom da nije preko olxa,ne moze mu se ostaviti ni negativan dojam...tako da to namjerno radi i uvaljuje...ima na profilu raznoraznog smeca,pa pazite se.
Nije mi problem za ovo para,nego ne volim kada me neko ebe u zdrav mozak i laze.
ajdamo
Posts: 1054
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#9212 Re: Smartphone diskusije

Post by ajdamo »

Na olxu sve više ološa u posljednje vrijeme ga ne koristim kao prije. I ovo što kupim gledam da bude u mom gradu ili okolici pa uživo dogovorim kupoprodaju.
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#9213 Re: Smartphone diskusije

Post by black_noke »

Redmi 13 pro ili Samsung A54, sta je bolja opcija?
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9214 Re: Smartphone diskusije

Post by zippoo87 »

black_noke wrote: 10/03/2024 18:38 Redmi 13 pro ili Samsung A54, sta je bolja opcija?
Vjerovatno mislis na Redmi Note 13 Pro a garant je 4G verzija ...on je noviji od A54,kojem je sada tacno godina dana od izlaska...sutra se predstavljaju A55 i A35 modeli.
Ako je Redmi note 13 Pro 5G verzija,onda je bolji Redmi a ako je 4G,onda je bolji A54 dugorocno.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#9215 Re: Smartphone diskusije

Post by fortaleza »

ajdamo wrote: 10/03/2024 16:37 Na olxu sve više ološa u posljednje vrijeme ga ne koristim kao prije. I ovo što kupim gledam da bude u mom gradu ili okolici pa uživo dogovorim kupoprodaju.
Ja sam prestao s olxom ima par godina.
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9216 Re: Smartphone diskusije

Post by zippoo87 »

Evo danas novi biseri sa olxa.
Jucer mi se javi neko,da kupi neki telefon poluispravan i za dijelove,uredno sve mane navedene i opisano sve pod detaljno...obara mi cijenu,ja pristanem na njegovu,kaze salji...ja danas poslao,kad popodne zove,pita jesam li poslao,reko jesam ...kad me pota je li sa telefonom sve uredu?
Cijena telefona 40 KM a inace 150 ispravnog...ja mu kazem pa sve ti je opisano pod detaljno,kaze nisam ja ni citao nista 😂. Pa eto reko ili vrati ili preuzmi ,sta god hoces i ja radio nesto zadihao se i tako me taj dedo iznerivira,pa reko kako ces ne citati a naruciti,kad telefon uze njegov sin, napade me,kaze kako to ti razgovaras sa mojim ocem,sto si drzak i bahat,ja ga pitam sta sam lose rekao tvom ocu,kaze drsko si pricao sa njim 😂.
I jos mi poce nesto dizati ton i kao hajde da se nadjemo (iz Bihaca lik) i meni tu pukne,ja mu ocitam bukvicu i kazem mu neke stvari...kad na kraju razgovora,eto uredu je jarane,otac pogrijesio,ti samo kao lijepo pricaj da ljudima i bla bla. Meni seronja nasao dizati glas i nesto kao prijetiti.
Najgore od svega sto je bilo kasno pa ne stigo obustaviti slanje posiljke,sada ce se paket bezveze vozikati sa kraja drzave na drugi kraj 😂
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#9217 Re: Smartphone diskusije

Post by citroen xm »

E zato, bilo nekome čudno ili ne, ja niti kupujem polovne telefone, a rijetko i prodajem svoje.

U suštini, sve sem auta i nekretnina kupujem uvijek novo. Pa ako ne mogu kupiti top proizvod, kupim srednju klasu ali znam da me neće niko jebavati u zdrav mozak.

Jednom prodao neki telefon za 100 KM u top stanju, kao nov, star pola godine. Piše lik posle dva dana, kaže super očuvan telefon i ispravan, ali kaže kamera nije nešto. :D Pa šta da ti radim jarane, valjda izguglaš model, vidiš šta kupuješ, neću ja recenziju pisati u oglasu. :skoljka:
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9218 Re: Smartphone diskusije

Post by zippoo87 »

citroen xm wrote: 11/03/2024 19:30 E zato, bilo nekome čudno ili ne, ja niti kupujem polovne telefone, a rijetko i prodajem svoje.

U suštini, sve sem auta i nekretnina kupujem uvijek novo. Pa ako ne mogu kupiti top proizvod, kupim srednju klasu ali znam da me neće niko jebavati u zdrav mozak.

Jednom prodao neki telefon za 100 KM u top stanju, kao nov, star pola godine. Piše lik posle dva dana, kaže super očuvan telefon i ispravan, ali kaže kamera nije nešto. :D Pa šta da ti radim jarane, valjda izguglaš model, vidiš šta kupuješ, neću ja recenziju pisati u oglasu. :skoljka:
Ma ogugla covjek na sve ali jedino se ja ne mogu nacuditi ljudskoj gluposti.
Stvarno je istina ona izreka da je ljudska glupost beskonacna a svemir mozda i nije :lol:

Ja sve detaljno opisem,sve objasnim,pojsnim,uslikam,nacrtam i opet dodje pajser i kaze nisam na nista ni citao :lol:
Isto tako,imam tablet neki Lenovo 10 inca,top stanje ali ne radi mu wifi i stavio na olx,sve isto napisao pod detaljno...haman pa sedmicno imam upit za taj tablet,niko ziv ne cita i ne jebe opis i detaljno :lol:
Koliko mi ih se javilo da naruce,isto tako ne citaju nista...pa ja se javim u poruku i kazem da ne radi wifi i onda odustanu.
E tacno bi ovakvim pajserima trebao uvaliti i onda ne vratiti pare,pa neka u buduce citaju.
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#9219 Re: Smartphone diskusije

Post by citroen xm »

Od sada počni pisati opis u naslovu. :lol: Ljudi jednostavno dalje od naslova i cijene ne čitaju. :run:

Koliko samo ima oglasa sa naglašenim "Bez zamjene" i opet je svaka ponuda zamjena. :lol:
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9220 Re: Smartphone diskusije

Post by zippoo87 »

citroen xm wrote: 11/03/2024 20:31 Od sada počni pisati opis u naslovu. :lol: Ljudi jednostavno dalje od naslova i cijene ne čitaju. :run:

Koliko samo ima oglasa sa naglašenim "Bez zamjene" i opet je svaka ponuda zamjena. :lol:
U naslov moze stati samo 55 znakova :D
A pise i kod mene "bez zamjena" i opet je 98% poruka zamjene :lol:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9221 Re: Smartphone diskusije

Post by semirsar »

zippoo87 wrote: 11/03/2024 20:20
Spoiler
Show
citroen xm wrote: 11/03/2024 19:30 E zato, bilo nekome čudno ili ne, ja niti kupujem polovne telefone, a rijetko i prodajem svoje.

U suštini, sve sem auta i nekretnina kupujem uvijek novo. Pa ako ne mogu kupiti top proizvod, kupim srednju klasu ali znam da me neće niko jebavati u zdrav mozak.

Jednom prodao neki telefon za 100 KM u top stanju, kao nov, star pola godine. Piše lik posle dva dana, kaže super očuvan telefon i ispravan, ali kaže kamera nije nešto. :D Pa šta da ti radim jarane, valjda izguglaš model, vidiš šta kupuješ, neću ja recenziju pisati u oglasu. :skoljka:
Ma ogugla covjek na sve ali jedino se ja ne mogu nacuditi ljudskoj gluposti.
Stvarno je istina ona izreka da je ljudska glupost beskonacna a svemir mozda i nije :lol:

Ja sve detaljno opisem,sve objasnim,pojsnim,uslikam,nacrtam i opet dodje pajser i kaze nisam na nista ni citao :lol:
Isto tako,imam tablet neki Lenovo 10 inca,top stanje ali ne radi mu wifi i stavio na olx,sve isto napisao pod detaljno...haman pa sedmicno imam upit za taj tablet,niko ziv ne cita i ne jebe opis i detaljno :lol:
Koliko mi ih se javilo da naruce,isto tako ne citaju nista...pa ja se javim u poruku i kazem da ne radi wifi i onda odustanu.
E tacno bi ovakvim pajserima trebao uvaliti i onda ne vratiti pare,pa neka u buduce citaju.
a jes' ti tezak coj'k :shock: :pisnuo:

moj biser nad biserima je sa Sokoca, sceo dva kamiona sjena da mi doveze na Dobrinju za passata, jedno 3 broja sam mu blokirao dok nije odustao :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9222 Re: Smartphone diskusije

Post by zippoo87 »

semirsar wrote: 11/03/2024 20:56
zippoo87 wrote: 11/03/2024 20:20
Spoiler
Show
citroen xm wrote: 11/03/2024 19:30 E zato, bilo nekome čudno ili ne, ja niti kupujem polovne telefone, a rijetko i prodajem svoje.

U suštini, sve sem auta i nekretnina kupujem uvijek novo. Pa ako ne mogu kupiti top proizvod, kupim srednju klasu ali znam da me neće niko jebavati u zdrav mozak.

Jednom prodao neki telefon za 100 KM u top stanju, kao nov, star pola godine. Piše lik posle dva dana, kaže super očuvan telefon i ispravan, ali kaže kamera nije nešto. :D Pa šta da ti radim jarane, valjda izguglaš model, vidiš šta kupuješ, neću ja recenziju pisati u oglasu. :skoljka:
Ma ogugla covjek na sve ali jedino se ja ne mogu nacuditi ljudskoj gluposti.
Stvarno je istina ona izreka da je ljudska glupost beskonacna a svemir mozda i nije :lol:

Ja sve detaljno opisem,sve objasnim,pojasnim,uslikam,nacrtam i opet dodje pajser i kaze nisam na nista ni citao :lol:
Isto tako,imam tablet neki Lenovo 10 inca,top stanje ali ne radi mu wifi i stavio na olx,sve isto napisao pod detaljno...haman pa sedmicno imam upit za taj tablet,niko ziv ne cita i ne jebe opis i detaljno :lol:
Koliko mi ih se javilo da naruce,isto tako ne citaju nista...pa ja se javim u poruku i kazem da ne radi wifi i onda odustanu.
E tacno bi ovakvim pajserima trebao uvaliti i onda ne vratiti pare,pa neka u buduce citaju.
a jes' ti tezak coj'k :shock: :pisnuo:

moj biser nad biserima je sa Sokoca, sceo dva kamiona sjena da mi doveze na Dobrinju za passata, jedno 3 broja sam mu blokirao dok nije odustao :mrgreen:
:lol: :lol:
Pa sijeno ide k'o halva...samo si trebao reci da ostavi na kakvu meraju :lol:
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#9223 Re: Smartphone diskusije

Post by citroen xm »

:lol:

OLX je odavno postao oglasnik artikala koji se ne mogu prodati. Zato se i nude zamjene, uvala za uvalu. :D
User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9224 Re: Smartphone diskusije

Post by konektovan »

Joj ove gracanicke varalice, :mrgreen: ..sto maltretira narod preko olx-a..pa ima li ista da ti je ispravno, i da radi to sto prodajes?? I on k'o fol druge proziva... :lol:
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9225 Re: Smartphone diskusije

Post by zippoo87 »

konektovan wrote: 11/03/2024 23:53 Joj ove gracanicke varalice, :mrgreen: ..sto maltretira narod preko olx-a..pa ima li ista da ti je ispravno, i da radi to sto prodajes?? I on k'o fol druge proziva... :lol:
Jesi li ti samo utorkom tako glup ili svaki dan ?
Nadji jednu osobu na svijetu da sam prevario,pa onda ovako nesto napisi jadnice.
Da nije forum,sada bi ti od do sve sasuo.
Post Reply