Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
texiller
Posts: 57
Joined: 27/05/2014 13:21

#176 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by texiller »

evo kako... u ratu.... ja bio u vojsci.... dragana mirković me svaku noć uspavljivala a svetlana ceca ražnatović svako jutro budila...

to što se sluša ceca, meca, deca, veca, peca, reca, žeca.... ubiće ga deda k'o zeca.... je u nekom patriotsko-socijalnom smislu benigno, ali opasno po individuu u smislu usporenog mentalnog razvoja, srozavanja sopstvene svijesti, otupljivanja, letargičnosti u turbo realnosti, odnosno ispunjavanja hedonističkih potreba drugih... sise, kokain, vila, grčka, tetovaža, obilić, uzi...zi zi, marina, mira, teče voda niđe izvora nema....

tim slijedom događaja...

krasti i varati svoj narod kao što to zdušno i bez podjele na bilo kakve plemenske tabore rade ovi dojučerašnji miševi koji za riže nebi imali da nije bilo rata je u tom istom patriotsko-socijalnom smislu maligno ali bezopasno po individuu u smislu odgovornosti koju nosi taj pojedinac kojem je to isto društvo kao predmet pljačke dalo pristup sopstvenim resursima bez osjećaja za novi dan, novo jutro, tuđu a ponajviše svoju djecu i te godine, i taj oktobar... i luka bar... i đe nam je kraj...

no..... to svakako nije tema naše večerašnje emisije, tema naše večerašnje emisije su stari drevni narodni običaji...

... razumijem ja tvoju frustraciju ali nije ti ovo tema za rasprave a nije ni pitanje... šta ti znači to što pitaš kako neko može slušti cecu... kako neko može koristiti mtel, čija ti je kablovska kod kuće pretpostavljam telemach, naspeš li ikad goriva kod mandića, jedeš li eurokerm čokoladicu... misilm, nije ceca eva braun pa da se od nje pravi istorija.... preusmjeri energiju u manju frustraciju, zdravije je...
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#177 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by Cherry-Cherry »

Prihvatite da Ceca sama može skupiti više ljudi nego sve urbane manifestacije zajedno. Jednostavno, to smo mi: Ceca, korida u Čevljanovićima itd...
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#178 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by muha_sa »

Cherry-Cherry wrote:Prihvatite da Ceca sama može skupiti više ljudi nego sve urbane manifestacije zajedno. Jednostavno, to smo mi: Ceca, korida u Čevljanovićima itd...
:kiss:
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#179 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by Sarajevski_Marlboro »

kabul ediyorum
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#180 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by Bodkin »

da je ceca iz zagreba bila bi najpopularnija i zvanicno, a ne ovako krisom :D
gidra
Posts: 3568
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#181 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by gidra »

Korisnica_
Posts: 163
Joined: 27/07/2014 11:34

#182 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by Korisnica_ »

muha_sa wrote:
Cherry-Cherry wrote:Prihvatite da Ceca sama može skupiti više ljudi nego sve urbane manifestacije zajedno. Jednostavno, to smo mi: Ceca, korida u Čevljanovićima itd...
:kiss:
Samo je zabavno kad vidimo koliko ljudi koriste to kao argument u Cecin korist. "Popularna je, mora da valja".

Onda su Cevljanovici vrh.
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#183 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by homega »

sinuhe wrote:Bio je Vucic u Sarajevu pa sto ne i Ceca. Mislim da nije ruzne rijeci o Bosnjacima rekla.
A bio je i Edin Dervišhalidović u Beogradu, iako je "pričao" o Srbima :oops:
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#184 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by muha_sa »

Korisnica_ wrote:
muha_sa wrote:
Cherry-Cherry wrote:Prihvatite da Ceca sama može skupiti više ljudi nego sve urbane manifestacije zajedno. Jednostavno, to smo mi: Ceca, korida u Čevljanovićima itd...
:kiss:
Samo je zabavno kad vidimo koliko ljudi koriste to kao argument u Cecin korist. "Popularna je, mora da valja".

Onda su Cevljanovici vrh.
jakako vec vrh :thumbup:

žiku ljepote.

Image
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#185 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by Cherry-Cherry »

Korisnica_ wrote:
muha_sa wrote:
Cherry-Cherry wrote:Prihvatite da Ceca sama može skupiti više ljudi nego sve urbane manifestacije zajedno. Jednostavno, to smo mi: Ceca, korida u Čevljanovićima itd...
:kiss:
Samo je zabavno kad vidimo koliko ljudi koriste to kao argument u Cecin korist. "Popularna je, mora da valja".

Onda su Cevljanovici vrh.
Valja većini. ;-) A većina odlučuje šta valja, a šta ne u jednom društvu.
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#186 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by General_Jackson »

Cherry-Cherry wrote:Prihvatite da Ceca sama može skupiti više ljudi nego sve urbane manifestacije zajedno. Jednostavno, to smo mi: Ceca, korida u Čevljanovićima itd...
To prvo nažalost je istina, drugo ja nisam to što ti kažeš, pa makar ostao sam na svijetu (kao Gene Wilder u filmu Nosorog ako neko zna o čemu pričam)
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#187 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by Cherry-Cherry »

General_Jackson wrote:
Cherry-Cherry wrote:Prihvatite da Ceca sama može skupiti više ljudi nego sve urbane manifestacije zajedno. Jednostavno, to smo mi: Ceca, korida u Čevljanovićima itd...
To prvo nažalost je istina, drugo ja nisam to što ti kažeš, pa makar ostao sam na svijetu (kao Gene Wilder u filmu Nosorog ako neko zna o čemu pričam)
Kad kažem "mi", mislim na većinu. Na veeeliku većinu.
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#188 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by homega »

Cherry-Cherry wrote: Kad kažem "mi", mislim na većinu. Na veeeliku većinu.
Postoji i maaaaala većina, ali i veeelika manjina :D
User avatar
Turrrban
Posts: 11
Joined: 16/04/2010 15:10

#189 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by Turrrban »

Šveđanin wrote:Upravo. Ja vam kazem da Ceca sad kaze da sutra dolazi, sutra bi Kosevo bilo puno. Pomirite se s tim, to narod voli, to narodu odgovara. Ceca je samo produkt. Bavite se tim zasto je to tako.


Ceca je biznismen muzicar, nesto kao Merlin, ili ako gledate primitivniju verziju mozda Baja mali knindza. Da je ratno vrijeme, da joj odgovara, govorila bi protiv Bosnjaka.

Posto logicno nije ratno vrijeme, posto logicno nastupa u dijaspori gdje joj i Bosnje ostavljaju pare.. ona logicno nece protiv Bosnjaka.

Kontate vi? Ne mrzi Ceca nikoga.. samo gleda svoju racunicu. Blizi se vrijeme kad ce Ceca u Sarajevo.. ;)

Skickat från min iPhone 5 via Tapatalk
Tvoj post bi bio dobar da se radi o bilo kome drugom samo ne o Ceci.
Sa svim se slažem, i da su izjave i pjesme Merlina, Baje, Vukovi su preko Drine prešli mili sine, da sam znala da je ijedan balija bio na mom koncertu ne bi pevala itd. u ono vrijeme palile najbolje ali se ovdje radi o ženi jednog ratnog zločinca, kasapina koja se nikada nije distancirala od svog muža niti tražila razvod, koja i dan danas samo najljepše priča o njemu.
U tome je problem.

Što se tiče koncerta u Sarajevu, koja je poenta ne održavati njene koncerte u Federaciji kada pola Federacije ide u RS na njene koncerte. Nadam se samo da če par nacionalista radikala iz RSa upratiti ko su ti posjetioci iz Federacije pa ubiti Boga u njima. I ne treba nam drukačije kada smo toliko blesavi.
Samo bi bilo šteta ako im polome sve kosti, trebat će im budale da im očiste stanove kada opet bude poplava u RSu da pomažu dok u isto vrijeme komšije sa balkona pljuju i yebu im balisku majku ili kad bude opet protesta da drže transparente "gladni smo na sva 3 jezika" dok ih oni koji koriste ta 2 jezika samo ismijavaju
Vaduz
Posts: 188
Joined: 01/05/2014 11:52

#190 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by Vaduz »

prije rata u gradovima nisi mogo naći kurave, bila je pokoja i svaka je dolazila iz neke selendre, u toku rata znam kada su te seljančure sišle u grad svaka je bila na kamari, nema ko nije udaro, sada su to sda, hdz, sbih dame, to svake sedmice se ide na masaže, manikir, pedikir, ćunikir.

uvijek sam govorio da je najveći zulum iz ovog i svih prethodnih ratova upravo ta migracija iz selendri ka urbanim centrima...i onda čekaj 50 godina da se papak uklopi u urbani sistem življenja...utom će novi rat..i....jovanče na novo
Što je naučio Jovica, ne ispravi više Jovan!
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#191 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by homega »

dezurni_ucenik wrote:Eto Cece u East Sarajevu 30. avgusta.Vjerujem,balije ce traziti kartu vise.
Ja ću otvoriti prozore, vjerujem da ću na Ciglanama kvalitetno čuti njen pjev iz Lukavice :D
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#192 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by Logovan »

Better Man wrote:Cecu i sve na taj fazon mogu slušati samo retardirane osobe bez ikakvog smisla za umjetnost. Imam sreću što moje društvo, prijatelji si prijateljice u operisani od Cece i svega sličnog i mjesta gdje mi izlazimo takvu muziku nije moguće čuti. Zato nama nikad neće svirati veličine poput Nicka Cavea, Manic Street Preachers, Pearl Jam, Soundgarden i da ne nabrajam dalje. Mi smo jedno primitivno i zaostalo društvo,a to se vidi kroz politiku i stalno biranje onih koji su nas opljačkali, umjesto da glasamo protiv njih za sva vremena. I zato nismo ništa drugo zaslužili nego da nam sviraju Cece i ostalo smeče na taj fazon.
Ne slušam ove što si nabrojao ali u potpunosti si u pravu. :thumbup: Valjda će za 5, 7, 10 godina veći dio raje slušati nešto drugo, a ne cece, mace, ace, karleuše i slične kurve i kretene.

Kako me samo ne nerviraju ovi što govore da smo svi mi dvolični kada kažemo da ne slušamo cecu. :-) Pa jebo ga nemojte nas trpati u isti koš sa dvoličnim ljudima, nije uredu.
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#193 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by celava_dlaka »

Ne slusam cecu al zena ima glas i pjesme jebiga
I nema tog pjevaca i pjevacice iz bih koji se moze porediti sa njom to je prosta cinjenica
Sad ovo van umjetnosti to je drugi par opanaka
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#194 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by dezurni_ucenik »

b_e_l_e_g_i_j_a wrote:koliko je bendova koji podrzavaju i propagiraju nazizam, no to je druga tema, oni su umjetnici i ovi koji slusaju cecu to ne razumEju

Npr.?
Arii
Posts: 283
Joined: 22/10/2013 22:23

#195 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by Arii »

Better Man wrote:Cecu i sve na taj fazon mogu slušati samo retardirane osobe bez ikakvog smisla za umjetnost. Imam sreću što moje društvo, prijatelji si prijateljice u operisani od Cece i svega sličnog i mjesta gdje mi izlazimo takvu muziku nije moguće čuti. Zato nama nikad neće svirati veličine poput Nicka Cavea, Manic Street Preachers, Pearl Jam, Soundgarden i da ne nabrajam dalje. Mi smo jedno primitivno i zaostalo društvo,a to se vidi kroz politiku i stalno biranje onih koji su nas opljačkali, umjesto da glasamo protiv njih za sva vremena. I zato nismo ništa drugo zaslužili nego da nam sviraju Cece i ostalo smeče na taj fazon.
ne slušam niti ću ikad.

Slažem se s komentarom u suštini, osim boldirano, odkud to da su navedeni kvalitet i veličine? Jel to ima neki etalon prema kojem se muzika kvalificira kao dobra ili loša, osim vlastitog ukusa? Naročito je bezveze smatrati neke muzičke žanrove apsolutno besprijekornim, muziku po meni treba dijeliti na dobu i lošu. Navedene i ja isto cijenim, ali podjednako kao neke naše bendove, to što imaju svjetsku popularnost ne znači da su bolji...
User avatar
FIDELCA
Posts: 887
Joined: 05/11/2013 20:06

#196 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by FIDELCA »

celava_dlaka wrote:
I nema tog pjevaca i pjevacice iz bih koji se moze porediti sa njom to je prosta cinjenica
Ima Halid jebemu zito :roll:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#197 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by Cherry-Cherry »

Arii wrote:
.... Jel to ima neki etalon prema kojem se muzika kvalificira kao dobra ili loša, osim vlastitog ukusa? ...
Upravo tako. :-D
mali_balon
Posts: 11353
Joined: 12/09/2012 09:57

#198 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by mali_balon »

Pozdrav sa Cevljanovica za FGR, turbofolkere, rokere i narodnjake

User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#199 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by supercali »

Cherry-Cherry wrote:Prihvatite da Ceca sama može skupiti više ljudi nego sve urbane manifestacije zajedno. Jednostavno, to smo mi: Ceca, korida u Čevljanovićima itd...
fena i tanjug javljaju da se ti meni svidjas :D
mali_balon
Posts: 11353
Joined: 12/09/2012 09:57

#200 Re: Slušate Cecu ? Pitanje za vas

Post by mali_balon »

Da prostite "drkate" pojmove treba da se razgranici zdrav sljeakluk (korida, kolo sisatih zena i poderane plesacice pod satorom) od bolesnog turbofolka. Npr, imamo osobe koje se zgrazavaju kad se pomene korida i sve sto ide uz nju a njie mrsko skociti na hastal u kafani kad zapjeva prekodrinska profuknjaca.
Locked