Slušalice

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Seherovac
Posts: 243
Joined: 17/01/2012 20:05

#1 Slušalice

Post by Seherovac »

Sjecam se da postojala vec ovakva tema, ali nisam mogao da je nadjem...

Uglavnom, pitanje je gdje kupiti slusalice u Sarajevu, da išta valjaju a da nisu previse skupe ( pod ovim podrazumijevam do 20 KM) za nekog normalnog korisnika, znači nikakvi pretjerani zahtjevi u pogledu kvalitete zvuka i sl, samo da ne krče i da se čuju kako treba. I da , da li mi je isplativo naručivati ih sa ebaya, odnosno da li se mogu i tamo naci dobre slusalice jer nemam baš nekog iskustva sa ebayom. Hvala
User avatar
Casual's
Posts: 5713
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#2 Re: Slušalice

Post by Casual's »

Ako želiš velike slušalice,dobre,a jeftine onda ti preporucujem GIGATECH HM-6000,nemoj da te zavara to što su oko 11 KM, slušalice su extra.Ako želiš male 'in ear' slušalice,onda definitivno HP slušalice H1000,kvalitet zvuka dobar,a na njih u imtecu imaš 2 godine garancije :D
Seherovac
Posts: 243
Joined: 17/01/2012 20:05

#3 Re: Slušalice

Post by Seherovac »

Ja vidiš to sam zaboravio, kupujem ih zbog mobitela, i zbog prakitčnosti, male mi trebaju...
Seherovac
Posts: 243
Joined: 17/01/2012 20:05

#4 Re: Slušalice

Post by Seherovac »

Zasto svake slusalice pored sve paznje odu nakon 2,3 mjeseca , maksimalno pola godine(toliko su do sad izdrzale samo jedne philipsove koje poslije nisam mogao nigdje naci) koliko god ih ja cuvao pazio... i gotovo po pravilu mi ode prvo kraca slusalica pa onda ona duza sto ide iza vrata.... ne ocekujem ja sad za 20 maraka da traju 100 godina, ali vala svaka 2,3 mjeseca kupujem slusalice, frustrirajuce je poprilicno...
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5 Re: Slušalice

Post by Qler »

Zato sto za 20KM ne mozes kupiti kvalitetno. Da si jednom dao 150KM za slusaloce jos bi ih nosao, ovako svako malo dajes po 20KM i kontas da stedis...
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#6 Re: Slušalice

Post by shandrprcSA »

Qler wrote:Zato sto za 20KM ne mozes kupiti kvalitetno. Da si jednom dao 150KM za slusaloce jos bi ih nosao, ovako svako malo dajes po 20KM i kontas da stedis...
... ili da je uzeo Nokijine slusalice :D :D
Seherovac
Posts: 243
Joined: 17/01/2012 20:05

#7 Re: Slušalice

Post by Seherovac »

Nokijinih sam izderao do sad ne znam ni sam koliko, zadnje koje sam koristio su bile nokijine i trajale su ravno mjesec i 21 dan dok nisu obje slusalice otisle...
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#8 Re: Slušalice

Post by sema911s »

na nokia 920 slsalice su tombe,., bar za moje uhence,., nekako su cudnog oblika i upadnu u supljinu,.,
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#9 Re: AW: Slušalice

Post by newlevel »

Haha, isti sam takav bio. Svaka dva tri mjeseca slusalice kupovao jer ih i koristim mnogo, ali koliko god ih pazio pokvare se. Prije dvije godine bio u Bechu kupim u Saturnu slusalice Sennheiser 9€. Koristim ih svaki dan, uvijek u dzepu, zguzvane, zapetljane, i nikad im nista. Dvije godine ij vec koristim. Moj savjet ti je da ih narucis prelo ebay-a, zvuk odlican, doduse kad ulljucim bass extra malo grce, al ovako zvuk extra.
Sent from my Sony Xperia using Tapatalk
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#10 Re: Slušalice

Post by Qler »

Ja imam one over ear sennhaiser, 35€ ih preko ebaya platio. Strasne za te novce, ali moze uvijek bolje :)
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#11 Re: Slušalice

Post by shalla »

I nakon samo 5 godina da neko nešto napiše na ovoj temi :mrgreen:

Imam odlične slušalice, Sony MDR-XB500, međutim ona koža koja ide na uho se počela kruniti, otpadati. Ima li kakva mogućnost da se negdje "presvuku", ne kupuju mi se nove samo zbog toga, ove sam platio skoro 200 KM prije par godina...

Hvala
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#12 Re: Slušalice

Post by Nermin_BH »

shalla wrote:I nakon samo 5 godina da neko nešto napiše na ovoj temi :mrgreen:

Imam odlične slušalice, Sony MDR-XB500, međutim ona koža koja ide na uho se počela kruniti, otpadati. Ima li kakva mogućnost da se negdje "presvuku", ne kupuju mi se nove samo zbog toga, ove sam platio skoro 200 KM prije par godina...

Hvala
Kupi jastucice nove i zamjeni sam.

https://m.aliexpress.com/wholesale/Xb50 ... Xb500-pads
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#13 Re: Slušalice

Post by shalla »

Wow hvala, ja bio ubijeđen da se ne mogu skidati :lol: :roll: Hvala ti
CrayOn
Posts: 132
Joined: 21/04/2013 21:17

#14 Re: Slušalice

Post by CrayOn »

Trazio po ebay sennhaiser-ove slusalice, nadjem i bacim bid, bio sam 5 dana na artiklu sam i neko u zadnjoj sekundi me pobijedi :lol: . Bilo mi muka da više tražim, odem na Amazon bezveze listao i naletim na ove https://goo.gl/3j2JVo Panasonic najobicnije slusalice, 56,000 reviews sa 4 zvjezdice, vidio ima li kod nas i otišo odmah kupio 14km, super zadovoljan, za svaki dan extra. Trebalo mi 3 dana da se navikem, pošto su one što idu u uho, ali nema nikakvih problema, diftuju ništa se ne čuje :thumbup: , kvaliteta zvuka solidna. Ima ih kod nas na sve strane kupiti.
User avatar
Quaresma
Posts: 6660
Joined: 19/07/2010 16:37

#15 Re: Slušalice

Post by Quaresma »

uf, te slusalice su beton za te pare, ja ih nosao jedno vrijeme reko dok sebi ne kupim nesto posteno. iznosao ih dok se nije ona ´glava´ odlomila.

jedino mi je falilo sto nisam mogao preko njih šaltati muziku i primati pozive.
CrayOn
Posts: 132
Joined: 21/04/2013 21:17

#16 Re: Slušalice

Post by CrayOn »

jesu vala, samo kad sam ih tek otvorio, tanke ko list, uh reko šta kupi :lol:, al Bogami dobre. To jest, doduše ja nisam ni gledao na to.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#17 Re: Slušalice

Post by ferratilis »

Te Panasonic slusalice su definitivno best buy. Nevjerovatan kvalitet za cijenu. Vec cetiri godine mi traju, i dalje rade perfektno. :thumbup:
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#18 Re: Slušalice

Post by nagibSA »

Mislim da je velur (po)najbolji materijal za jastucice. Ja sam nekad uzeo Beyer-ke davno i dan danas kao nove. U poslednje vrijeme slabo ih stavljam, vruce mi glavi i usima, bubice najcesce.

Ali dzaba i dobre sluske bez dobrog pojacala (pozeljno i DAC). Dosta ljudi kupi dobre slusalice pa se kao razocara sto je tih zvuk...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#19 Re: Slušalice

Post by agent_zero »

CrayOn wrote:Trazio po ebay sennhaiser-ove slusalice, nadjem i bacim bid, bio sam 5 dana na artiklu sam i neko u zadnjoj sekundi me pobijedi :lol: . Bilo mi muka da više tražim, odem na Amazon bezveze listao i naletim na ove https://goo.gl/3j2JVo Panasonic najobicnije slusalice, 56,000 reviews sa 4 zvjezdice, vidio ima li kod nas i otišo odmah kupio 14km, super zadovoljan, za svaki dan extra. Trebalo mi 3 dana da se navikem, pošto su one što idu u uho, ali nema nikakvih problema, diftuju ništa se ne čuje :thumbup: , kvaliteta zvuka solidna. Ima ih kod nas na sve strane kupiti.
Nebi te ništa koštalo da si napisao gdje si ih kod nas kupio za 14km.
CrayOn
Posts: 132
Joined: 21/04/2013 21:17

#20 Re: Slušalice

Post by CrayOn »

Evo brate za 12KM; https://www.mobilmedia.ba/slusalice-pan ... 25e-k.html
a ne bi da preciziram gdje sam ja kupio :kiss:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#21 Re: Slušalice

Post by agent_zero »

CrayOn wrote:Evo brate za 12KM; https://www.mobilmedia.ba/slusalice-pan ... 25e-k.html
a ne bi da preciziram gdje sam ja kupio :kiss:
Preciziraj na PP ako ti nije problem, nije mi baš mobilmedia usput (a koliko sam vidio, niko drugi nema) :D

P.S. 12KM na stranici, a kad odeš u maloprodajni objekat onda je 16KM :), kao ta cijena važi samo za online narudžbu :-)
User avatar
beco
Posts: 3366
Joined: 25/08/2004 14:22

#22 Re: Slušalice

Post by beco »

Tek je fazon kupiti Bluetooth slusalice za mae pare a da pristojno zvuče za nas sa mobitelima bez 3,5 mm jacka. Ne znam ni koji su klinac su ga izbacivali. Jos mi je falilo da o bateriji slušalica razmišljam. Jedina prednost je njihova u teretani su prakticnije.

Na svu srecu imaju i slusalice koje direktno idu na usb c, naravno ne kod nas za kupiti ali na Aliexpressu da, i to pristojne za 5 ili 6€ sa cak 32 oma, doduše neke nepoznate marke.

Dongle nemogu, organiski ne podnosim progres radi progresa, jer 3,5 mm jack je bio super.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#23 Re: Slušalice

Post by mirsek »

Ima li neko prijedlog za bluetooth slusalice do 100 KM, da idu preko citavog uha, ne mora biti neka bijesna marka.
User avatar
konektovan
Posts: 40082
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24 Re: Slušalice

Post by konektovan »

mirsek wrote:Ima li neko prijedlog za bluetooth slusalice do 100 KM, da idu preko citavog uha, ne mora biti neka bijesna marka.

EDIFIER W800BT Bluetooth Headset Headph ... Clipboard


Kolga kupio sebi, nisu loše.
Pogledaj malo ponudu na aliexpressu, imas veliki izbor.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#25 Re: Slušalice

Post by mirsek »

konektovan wrote:
mirsek wrote:Ima li neko prijedlog za bluetooth slusalice do 100 KM, da idu preko citavog uha, ne mora biti neka bijesna marka.

EDIFIER W800BT Bluetooth Headset Headph ... Clipboard


Kolga kupio sebi, nisu loše.
Pogledaj malo ponudu na aliexpressu, imas veliki izbor.
konektovan wrote:
mirsek wrote:Ima li neko prijedlog za bluetooth slusalice do 100 KM, da idu preko citavog uha, ne mora biti neka bijesna marka.

EDIFIER W800BT Bluetooth Headset Headph ... Clipboard


Kolga kupio sebi, nisu loše.
Pogledaj malo ponudu na aliexpressu, imas veliki izbor.
Hvala na odgovoru, prvo cu pogledati kod nas da ih mogu probati na glavi, nasao sam neke ACME BH40 od 60 KM I MS BASE od 30 KM.
Post Reply