Slucaj zlostavljane Njemice

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
staradis

Slucaj zlostavljane Njemice

Post by staradis » 01/06/2012 13:47

Postovani,

Vjerujem da znate o ovom slucaju,bilo je dosta clanaka na ovo i drugim portalima
Djevojka je koliko toliko spasena.
Radi se o Seadu Makalicu koji je ovaj zlocin prijavljivao veci broj puta i tek su mu povjerovali kada je donio slike.

Ovdje se ocigledno radi o necemu sto su svi znali i svi se pravili ludi.

Covjek je do danas pod prijetnjama smrcu, interesujeme nacin kako doci do ovoga gospodina i kako mu pomoci na bilo koji nacin.Treba da bude nagradjen a ne da od njega prave zlocinca. :sax:

Cholina_Lokica

Re: Slucaj zlostavljane Njemice

Post by Cholina_Lokica » 01/06/2012 14:02

Ovdje je inace jedno jako zdravo drustvo i ljudi nisu ni najmanje "bolesni" ne znam kako se ovakve stvari dogadjaju... :x

staradis

Post by staradis » 01/06/2012 14:05

Ma vidi se da su znali svi, jesu li pare u pitanju ili su jednostavno svi ti mjestani bolesni.
Procitao sam da su je svi vidjali tako da su morali znati.

Oni ce raditi sta hoce, ali se covjeku mora pomoci.

mihlebulesed

Post by mihlebulesed » 01/06/2012 14:26

Cholina_Lokica wrote:Ovdje je inace jedno jako zdravo drustvo i ljudi nisu ni najmanje "bolesni" ne znam kako se ovakve stvari dogadjaju... :x
Norveska je jedno jako uredjeno drustvo ...pitam se samo kako proizvede jednog onakvog Breivika..Austrija takodjer,noo Fritz je godinama zlostavljao kcerku..ne znam odakle njima toliki PTSP-ovi..

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 01/06/2012 14:32

mihlebulesed wrote:
Cholina_Lokica wrote:Ovdje je inace jedno jako zdravo drustvo i ljudi nisu ni najmanje "bolesni" ne znam kako se ovakve stvari dogadjaju... :x
Norveska je jedno jako uredjeno drustvo ...pitam se samo kako proizvede jednog onakvog Breivika..Austrija takodjer,noo Fritz je godinama zlostavljao kcerku..ne znam odakle njima toliki PTSP-ovi..
Sreca pa je i njih citavo selo branilo kako su fini i posteni ljudi

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 01/06/2012 16:15

I strani mediji izvještavaju o Bosni i Hercegovini:
Image
This reproduction of a photo taken on May 15 shows a German girl that was enslaved by a Bosnian couple. A German girl has been rescued by Bosnian police after allegedly being held captive by a couple for eight years during which she was forced to eat pig feed and pull a horse-cart
http://uk.news.yahoo.com/bosnian-police ... 88.html?nc

staradis

Post by staradis » 02/06/2012 14:52

Ima li ikakvih novosti

patuljak123

Post by patuljak123 » 02/06/2012 17:12

Šteta što nema smrtne kazne za takve slučajeve.
Poznavajući praksu domaćeg sudstva, dobiće maksimalno 5 godina zatvora.
Treba uvesti amer. kazne u naše pravosuđe, ovako nema nikakvog efekta na druge potencijalne kriminalce, ubice, montrume, kad vide koliko smješne kazne dobijaju osuđeni.

talić

Post by talić » 02/06/2012 17:53

Mene najviše nervira način na koji se izvještava.
Stalno se naglašava da se to desilo u Bosni kao da se nigdje drugo ne dešavaju takve pa i mnogo gore stvari.
Prije par dana na njemačkom ZDF-u ( državnoj televiziji) izvještavaju o ovom slučaju i postavljaju pitanje zašto komšije nisu ranije reagovale.
Prilog koji je emitovan poslije ovog je govorio o dvogodišnjoj djevojčici koja je umrla od gladi jer se majka vucala danima i ostavljala je samu. Taj slučaj se desio u Njemačkoj u kući sa više stanara i ne znam zašto tu ne postavište pitanje zašto komšije nisu reagovali jer je mnogo jednostavnije znati pod istim krovom šta komšija radi nego u nekoj vukojebini od zaseoka. Uz sve to rijetko se spominje da je se radi o romskoj porodici i da je stvarno teško upratiti ko skim živi i kako mu je bez obzira da li se radilo o Bosni, Njemačkoj, Rumuniji, Francuskoj,...

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 02/06/2012 18:18

talić wrote:Mene najviše nervira način na koji se izvještava.
Stalno se naglašava da se to desilo u Bosni kao da se nigdje drugo ne dešavaju takve pa i mnogo gore stvari.
Prije par dana na njemačkom ZDF-u ( državnoj televiziji) izvještavaju o ovom slučaju i postavljaju pitanje zašto komšije nisu ranije reagovale.
Prilog koji je emitovan poslije ovog je govorio o dvogodišnjoj djevojčici koja je umrla od gladi jer se majka vucala danima i ostavljala je samu. Taj slučaj se desio u Njemačkoj u kući sa više stanara i ne znam zašto tu ne postavište pitanje zašto komšije nisu reagovali jer je mnogo jednostavnije znati pod istim krovom šta komšija radi nego u nekoj vukojebini od zaseoka. Uz sve to rijetko se spominje da je se radi o romskoj porodici i da je stvarno teško upratiti ko skim živi i kako mu je bez obzira da li se radilo o Bosni, Njemačkoj, Rumuniji, Francuskoj,...
Samo ime sela govori da se NE RADI O ROMIMA! E, sad, ja puno ne znam o Vlasima i Karavlasima,...Da li i oni imaju takav način života?
Mi se nemožemo boriti sa medijima po inostranstvu, ma ne možemo čak ni protusloviti dušmanima iz susjednih zemalja,... :(
Najbitnije je da plava Vlahinja-dijete-bude zaštićeno i da nije naglasak na djetetu (19) jer će ono, na kraju, biti krivo.

staradis

Post by staradis » 06/06/2012 21:24

slazem se!

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 06/06/2012 23:51

staradis wrote:slazem se!
Nisu poželjne ovakve diskusije na Forumu ako nemaš dodati nešto u vezi sa temom. Samo zauzimaš megabajtni prostor u serverima klix-ovskim.

Ali dobro, pošto se slažeš sa mojim stavom, oprostićemo ovaj put.
:D

staradis

Post by staradis » 12/06/2012 18:22

http://www.klix.ba/vijesti/bih/opcinski ... /120612140

Ako nista dobit ce par bijednih godina

krtica_

Post by krtica_ » 12/06/2012 18:44

Mene interesuje kako se to moglo tako dugo desavati a da niko ne poduzme neke drasticnije mjere od npr zvanja policije?

Ja mislim da ja ne bi mogo zaspati da se takvo nesto pored mene desava.

Bosanski merhametluk...sta ima

Post Reply