Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#6451 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by u-pet-deka »

un1ted wrote: 14/02/2021 12:43
u-pet-deka wrote: 14/02/2021 12:38 Ubica koji je iza sebe ostavio na životu svjedoka. Nije zapravo ni žrtvu ubio na licu mjesta. Živa svjedokinja brani se dijagnozom amnezija. Policija i sudovi kriju pravi identitet počinioca. Otac žrtve obilazi od TV-kuće do TV-kuće tvrdeći da zna ko je ubica.
Moze li neko na ovaj komentar postaviti sličnu analizu uvazenog forumasa koji je na sudjenju pravio profil Alise gledajuci Arijanu (tako se zove=?) koja je sestra Dzenana, te napravio potpunu fulu.

Volio bih taj komentar opet procitati, bio je na temi crne hronike, posebno zbog padobranaca koji sebi daju za pravo da prave neke zakljucke.


Nemam nikakve veze ni sa jednom stranom koja je uključena u slučaj. Pratim slučaj od njegovog početka i moram priznati da je priča nekoliko puta promijenila svoj oblik. Da budem iskren, a nisam stručnjak za pravo, ali sve u svemu, u ovom trenutku je nemoguće bilo koga više optužiti, mislim da je istina prekrivena gomilom novih priča.
Last edited by u-pet-deka on 14/02/2021 12:50, edited 1 time in total.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#6452 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

MensurM wrote: 14/02/2021 12:36
Aida_Beba wrote: 14/02/2021 12:31
MensurM wrote: 14/02/2021 12:30

Nudio je Muriz 100 000 KM.
Laž
Istina

http://youtube.com/watch?v=Of95QtoaaI0

Jedino ako Muriz laže, a ne želim vjerovati u to.
Izvini se javnosti Aido
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#6453 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Aida_Beba »

MensurM wrote: 14/02/2021 12:49
MensurM wrote: 14/02/2021 12:36
Aida_Beba wrote: 14/02/2021 12:31

Laž
Istina

http://youtube.com/watch?v=Of95QtoaaI0

Jedino ako Muriz laže, a ne želim vjerovati u to.
Izvini se javnosti Aido
Odjebaus bijedniče, samo da znas da forumi nisu izvan sistema niti paralelan univerzum ;)
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#6454 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Tercius »

Alisu Mutap treba lisiti slobode, kako bi se osiguralo njeno prisustvo u eventualnom procesu.Jer kako se gadjaju terminima i koja imena spominju, ako ima tu imalo istine onda nije iskljuceno da je neko likvidira sutra kao kljucnog svjedoka.A sto se starog prdonje tice poznatog davaca miliona maraka da se neki policajaci ostave bez posla, ocito je da nesto mulja i da se nesto krije.Standardna prica Sarajevskih akobogdasa Allaha mi, djece mi, vode mi, nimeta mi itd.
User avatar
relativno84
Posts: 15330
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#6455 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by relativno84 »

Aida_Beba wrote: 14/02/2021 12:51 Odjebaus bijedniče, samo da znas da forumi nisu izvan sistema niti paralelan univerzum ;)
Nije lijepo siriti primitivizam kad te uhvate u lazi, sto i nije tesko kad skaces s teme na temu i valjas gluposti.
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#6456 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Aida_Beba »

relativno84 wrote: 14/02/2021 12:54
Aida_Beba wrote: 14/02/2021 12:51 Odjebaus bijedniče, samo da znas da forumi nisu izvan sistema niti paralelan univerzum ;)
Nije lijepo siriti primitivizam kad te uhvate u lazi, sto i nije tesko kad skaces s teme na temu i valjas gluposti.
:lol:
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#6457 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Čudna sorta »

Jedan dobronamjeran savjet za nove ljude na temi, @MensurM i slične stavite na ignor, toliko je očito šta im je cilj i koliko se petljaju u svojim konstrukcijama.

I nešto pratim od sinoć društvene mreže, nevjerovatna podrška za Memića, i svi su isto prepoznali kad je Budnjo u pitanju (prije svega lažov)... sučeljavanje je bilo pun pogodak. Ne znam da sam ijedan negativan komentar pročitala.
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#6458 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Aida_Beba »

@MensurM moze krivicno da odgavara samo ako Muriz to zaželi i zapucketa sa dva prsta, sve se prati ;)
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#6459 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bosanska senzacija »

Jos jedna stvar koja je nejasna je zasto Alisa Mutap kad su vec potkupili ili zaprijetili Ljubi Seferovicu da prizna ubistvo i on to uradio, nije i sama pokazala prstom na njega i vjerovatno time okoncala citav slucaj?

Mislim ako vec izmislja i krije pravog pocinoca koji je izuzetno mocan, zasto je to radila i u slucaju jednog beznacajnog sakupljaca sekundarnih sirovina?
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#6460 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Palmalma »

bosanska senzacija wrote: 14/02/2021 13:09 Jos jedna stvar koja je nejasna je zasto Alisa Mutap kad su vec potkupili ili zaprijetili Ljubi Seferovicu da prizna ubistvo i on to uradio, nije i sama pokazala prstom na njega i vjerovatno time okoncala citav slucaj?

Mislim ako vec izmislja i krije pravog pocinoca koji je izuzetno mocan, zasto je to radila i u slucaju jednog beznacajnog sakupljaca sekundarnih sirovina?
Možda cura traži izlaz iz svega.
Bog zna o čemu se radi.

Obzirom da je ovdje kriminal satkan u sami vrh države, možda se i neki teški kriminal krije kao pozadina cijelog slučaja.
Narkomafija, žensko roblje....

Od SDA i “vjernika” me ništa ne bi iznenadilo.

Doći od 20 maraka do 20 miliona maraka za kratko vrijeme ne može se radeći u hotelijerstvu i ugostiteljstvu, u najsiromašnijoj zemlji Europe.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6461 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

bosanska senzacija wrote: 14/02/2021 13:09 Jos jedna stvar koja je nejasna je zasto Alisa Mutap kad su vec potkupili ili zaprijetili Ljubi Seferovicu da prizna ubistvo i on to uradio, nije i sama pokazala prstom na njega i vjerovatno time okoncala citav slucaj?

Mislim ako vec izmislja i krije pravog pocinoca koji je izuzetno mocan, zasto je to radila i u slucaju jednog beznacajnog sakupljaca sekundarnih sirovina?
Bolan sto nije pobjegla vani cim se slegla prasina kad smo mislili da nista nece biti od otkrivanja ubica
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#6462 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by gdesi bre »

Gospodin Budnjo je sinoc bio nervozan ali mislim da on nema veze sa ovim,jedino sto je njega tu unervozilo je sta ce se reci o objektima na Ilidzi sto drzi,za sta sluze :D
swanfilter
Posts: 7910
Joined: 06/06/2008 18:52

#6463 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by swanfilter »

u-pet-deka wrote: 14/02/2021 12:38 Nešto što u ovom slučaju nema puno smisla, a to je važnost ubojice čiji je identitet skriven kao da je svetac.

Ako ubica uživa sigurno utočište od gotovo svih institucija ove zemlje, postaviće se pitanje: a) zašto je ubio momka? b) ko je stvarno bio momak?

Nema logike po jednoj strani optužiti nekoga da je prostitutka, ali istovremeno tvrditi da je treći čovjek ubio momka iste te 'prostitutke' zbog ljubomore.

Ubica koji je iza sebe ostavio na životu svjedoka. Nije zapravo ni žrtvu ubio na licu mjesta. Živa svjedokinja brani se dijagnozom amnezija. Policija i sudovi kriju pravi identitet počinioca. Otac žrtve obilazi od TV-kuće do TV-kuće tvrdeći da zna ko je ubica.
Vidjeces ti kako Skandinavci i ne rade bas tako dobre krimice ...
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#6464 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Pryda »

Iz Murizove priče se može zaključiti da je Alisu trebalo smiriti tu noć (našamarat, ubit??) a da je Dzenan kolateralna šteta jer je krenuo da je zastiti. Ako sam dobro shvatio neko ga je palicom udario po ruci i kako se branio odbio rukom palicu u glavu i podlegao je od samo jednog jedinog udarca.

Eh sad ima više opcija.. I ono sto govori u sta se ona upetljala da čuvamo djecu. Da li je to prostitucija, svalerancija sa oženjenim ili možda ucjenjivanja nekoga necim?? Možda video snimak?

Zna li se koje je ona godište, da nije možda maloljetna bila?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#6465 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Pryda wrote: 14/02/2021 13:29

. Da li je to prostitucija, svalerancija sa oženjenim ili možda ucjenjivanja nekoga necim?? Možda video snimak?

nesto od ovoga sigurno, a moguce i sve troje u paketu, plus jos nesto pride
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#6466 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Palmalma »

Pryda wrote: 14/02/2021 13:29 Iz Murizove priče se može zaključiti da je Alisu trebalo smiriti tu noć (našamarat, ubit??) a da je Dzenan kolateralna šteta jer je krenuo da je zastiti. Ako sam dobro shvatio neko ga je palicom udario po ruci i kako se branio odbio rukom palicu u glavu i podlegao je od samo jednog jedinog udarca.

Eh sad ima više opcija.. I ono sto govori u sta se ona upetljala da čuvamo djecu. Da li je to prostitucija, svalerancija sa oženjenim ili možda ucjenjivanja nekoga necim?? Možda video snimak?

Zna li se koje je ona godište, da nije možda maloljetna bila?
Da, upravo tako i ja vidim stvari....

Cura se htijela izvući iz nekog opasnog kriminalnog miljea, koji je izgleda direktno povezan sa vrhom države i strankom SDA.

Međutim, sve su prilike da zna previše i da joj se to nije dozvoljavalo.
Da li je u pitanju prostitucija, narkotici... ostaje nejasno.

Ali, znati će se.

Nažalost, umjesto nje glavom je platio Dženan a u ovom koruptivnim sistemu ona je sebe nakon ubojstva još vise ukopala - svojom ćutnjom.

Ja je, kao žena, razumijem, ali isto tako znam da joj je ovo trenutno posljednja prilika da kaže sve sto zna i opere sebe.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#6467 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by u-pet-deka »

swanfilter wrote: 14/02/2021 13:27
u-pet-deka wrote: 14/02/2021 12:38 Nešto što u ovom slučaju nema puno smisla, a to je važnost ubojice čiji je identitet skriven kao da je svetac.

Ako ubica uživa sigurno utočište od gotovo svih institucija ove zemlje, postaviće se pitanje: a) zašto je ubio momka? b) ko je stvarno bio momak?

Nema logike po jednoj strani optužiti nekoga da je prostitutka, ali istovremeno tvrditi da je treći čovjek ubio momka iste te 'prostitutke' zbog ljubomore.

Ubica koji je iza sebe ostavio na životu svjedoka. Nije zapravo ni žrtvu ubio na licu mjesta. Živa svjedokinja brani se dijagnozom amnezija. Policija i sudovi kriju pravi identitet počinioca. Otac žrtve obilazi od TV-kuće do TV-kuće tvrdeći da zna ko je ubica.
Vidjeces ti kako Skandinavci i ne rade bas tako dobre krimice ...
Ovdje imamo nekoliko slučajeva ubistava koji nisu riješeni već nekoliko decenija. Samo u proteklih 30 godina imamo 31 neriješen slučaj ubistava čije žrtve su samo žene. Tome morate dodati još nekoliko slučajeva gdje su žrtve stariji ljudi ili muškarci.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#6468 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by last mohicans »

SamoPostenoaBd wrote: 14/02/2021 12:45 Sjecam se kada sam radio u marriott hotelima na Skenderiji da je Budnjo dolazio u obilazak hotela i da ga je vodeća klika hotela vodala protivpožarnim stepenicama i hodnicima po tim hotelima a ti dijelovi hotela nisu pokriveni kamerama, tj lik je kupio iskustva međunarodnih hotelijera kako da se uđe u hotel i da se isti napusti bez da posjeta bude registrovana na kamerama, radi VIP posjetilaca i mlađahnih radodajki koji žele sakriti privatnost prilikom posjete hotelu.
Kod nas u oba hotela bilo je likova koji su dovodili mlade radodajke poput Alise i nisu se krili po tim hodnicima ali je bilo i onih koji dolaze navecer u 10 ili 11 sati i insistiraju da na taj nacin dođu do svojih soba..
Toliko o elitnom hotelijerstvu i trazenju dokaza da su parovi vjencani da bi im se izdala soba na par sati ili na 1 noc...
Ma kurvaluka ko u priči. Pa i taksisti znaju takve djevojke. Naveče se srede,napucaju, pola roditelja konta idu u grad s drugaricama, ono poznate adrese. Nego, šuti, da komšija ne sazna.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#6469 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by last mohicans »

Pryda wrote: 14/02/2021 13:29 Iz Murizove priče se može zaključiti da je Alisu trebalo smiriti tu noć (našamarat, ubit??) a da je Dzenan kolateralna šteta jer je krenuo da je zastiti. Ako sam dobro shvatio neko ga je palicom udario po ruci i kako se branio odbio rukom palicu u glavu i podlegao je od samo jednog jedinog udarca.

Eh sad ima više opcija.. I ono sto govori u sta se ona upetljala da čuvamo djecu. Da li je to prostitucija, svalerancija sa oženjenim ili možda ucjenjivanja nekoga necim?? Možda video snimak?

Zna li se koje je ona godište, da nije možda maloljetna bila?
To je najbliza moguca opcija koju i ja imam, ova je 94 god,tad imala 22. Kako Budnjo sinoc laze,ne zna Mutapa, ne zna Alisu,te mlađa od sinčine,koliko,pa izvali 16 god., kasnije kaže 94 god. Zna i sabrati, jasno ko dana da laze. I ja sam sve moguce pročitao o ovom slučaju, pregledao,pa nisam znao koje je god. do sinoc.
DonieBrasco
Posts: 15514
Joined: 31/08/2016 16:09

#6470 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by DonieBrasco »

Sto prije ovome dođe kraj to bolje za sve, da Muriz i njegova familija smiri dusu ako je moguce a da krivici i ovaj veliki broj pomagaca odgovaraju.

I da ovo bude prekretnica za neko bolje sutra na neki nacin !
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#6471 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meridiyan »

Palmalma wrote: 14/02/2021 13:39
Pryda wrote: 14/02/2021 13:29 Iz Murizove priče se može zaključiti da je Alisu trebalo smiriti tu noć (našamarat, ubit??) a da je Dzenan kolateralna šteta jer je krenuo da je zastiti. Ako sam dobro shvatio neko ga je palicom udario po ruci i kako se branio odbio rukom palicu u glavu i podlegao je od samo jednog jedinog udarca.

Eh sad ima više opcija.. I ono sto govori u sta se ona upetljala da čuvamo djecu. Da li je to prostitucija, svalerancija sa oženjenim ili možda ucjenjivanja nekoga necim?? Možda video snimak?

Zna li se koje je ona godište, da nije možda maloljetna bila?
Da, upravo tako i ja vidim stvari....

Cura se htijela izvući iz nekog opasnog kriminalnog miljea, koji je izgleda direktno povezan sa vrhom države i strankom SDA.

Međutim, sve su prilike da zna previše i da joj se to nije dozvoljavalo.
Da li je u pitanju prostitucija, narkotici... ostaje nejasno.

Ali, znati će se.

Nažalost, umjesto nje glavom je platio Dženan a u ovom koruptivnim sistemu ona je sebe nakon ubojstva još vise ukopala - svojom ćutnjom.

Ja je, kao žena, razumijem, ali isto tako znam da joj je ovo trenutno posljednja prilika da kaže sve sto zna i opere sebe.
Po ovome onda istragu treba paralelno voditi i na potencijalne osobe koje su imali namjeru pretuci/ubiti Alisu. Jer u dosadasnjem toku istrage ubistva Dzenana niko ni priblizno ne moze utvrditi motiv ubistva . Muriz kaze "Alisa Mutap nikada nije saslušana u Tužilaštvu".
Je li moguce da jedini svjedok ubistva ne bude saslusan a ta izjava je od krucijalne vaznosti u ovom slucaju. Ako se ne sjeca kobne veceri (u sto cisto sumnjam), sjeca se desavanja koja su bila prije tragicnog dogadjaja. Zasto bi onda tvrdoglavo skrivala te osobe i izlagala se nevidjenim optuzbama. Ako je pisala Dzenanu da joj prijete, znaci da je bila spremna i reci ko su ti. Mislim da ova teorija ne uklapa se u pricu.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#6472 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by last mohicans »

Ma bit ce saslušana, htijela to ona ili ne. Na poligraf bi je stavio u najmanjem slučaju.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#6473 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Njanjavi »

Mala se nije zeljela izvuc iz toga, jednu je pricu pisala toj drugoj strani a drugu dzenanu kolko sam ja skonto.
Mala je bila u dosluhu i u nečemu sa drugom stranom a dzenanu je prodala suplju da je zrtva i da se plasi.
Treba se prisjetit i rjeci njenog babuke da su je meleci pronosali tu noc, sto samo po sebi baca u vodu ove bajke stojinica da je babuka male ubica.
Fino aktivirase kockoglavog, fol kolege njegove iz murije, a glavu na panj stavljam u zalog ista ekipa gura u javnost ovih dana i budnju i stojinica.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#6474 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

dje su alisini telefoni?
ako nema telefona sada, ima listing koji se moze dobiti
ako je muriz uspio dobiti budnjin listing da provjeri da li je zvao camaparu - moze se i njen nabaviti

moguce da i on postoji, kao i jos drugih dokaza, ali ifet sve drzi pod kontrolom
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#6475 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Njanjavi »

Nije muriz dobio nikakav listing nego je logicki zaključio na licu mjesta da lik folira da je zvao.
Plus pitao raju jel dolazio ovaj campari sutra pa mu rekose da nije.
Locked