Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#4551 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by _Reds_ »

Šta nam je sa Arijanom ? i Kiflom ?

Čitam SKS svaki dan raspravlja o slučaju, pišu se incijative, traže se izmjene zakona.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#4552 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Cherry-Cherry »

Evo postavila je Arijana neka pitanja u skupštini, traži informacije.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4553 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Dana 08.02.2019. godine navršava se tri godine od napada na moga brata Dženana, u Velikoj aleji, na Ilidži.

Dženan je od zadobijenih povreda umro na KCUS-u 15.02.2016.

Tri godine naša porodica svoju tugu pokušava uramiti saburom, tražeći da nadležni državni organi procesuiraju i kazne odgovorne za njegovu smrt.

Tri godine jedan babo saburom čuva ukradeni osmijeh, majka uskraćeni zagrljaj.

Tri godine gledamo neotkinutu suzu u oku nastalu od radosti dok je milovala usnulu svilu, i teški pogled u daljinu dok grumeni zemlje zatvaraju i posljednja vrata nadi da će radost opet biti na okupu.

Očeva želja je bila da iza našeg Dženana ostane neki trag, vječno sjećanje na njega..

Stoga, grupa umjetnika, Bajraktarević Mehmed, Huseinbegović Eldin, Kadić Lamija, Muzaferija Armin, uz podršku Hayat produkcije, odlučila je dati svoj doprinos borbi naše porodice da se dokaže istina i zadovolji pravda.
Svoju podršku iskazali su pjesmom pod nazivom ''Voljenom odlaze voljeni'', uz podsjećanje svim istinoljubivim i pravednim da

''KADA ZULUM POSTANE PRAVILO OTPOR POSTAJE OBAVEZA''.

Uskoro će biti održana promocija iste, te ćete je moći poslušati.
User avatar
argyle
Posts: 1839
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#4554 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by argyle »

User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4555 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Kao javna tužiteljica vodila je, i izgubila, medijski najeksponiraniji slučaj u KS. Epilog: šta god se desilo, i dalje ne znamo, a krivac za smrt, ko god bio, i dalje je na slobodi. Pored toga, Ured disciplinskog tužioca traži disciplinsku mjeru protiv nje kod VSTV-a.

Svako bi pomislio da je ona nakon ovog slučaja "završila sa pravosuđem", kao što je Muriz Memić nedavno naivno izgovorio.

No, ali, međutim:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dalida- ... /190214053

Neko bi nakon ovoga rekao da pomalo izgleda kao da je nagrađena za namjerno loše vođen slučaj. Ali to bi, jelde, već bila teorija zavjere.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4556 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ali je više puta rekao i da se sprema upravo ovo imenovanje.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#4557 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by mrgreen »

Sramota.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#4558 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Cherry-Cherry »

Nagrađena jer je štitila ubicu. Bit će, da je ubica neka bitna faca... Ali nećemo valjda vjerovati u teorije zavjere. :bih:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4559 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Gdje su dokazi? Ime ubojice?

Ili se ovo spremamo za Euroviziju?
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#4560 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Cherry-Cherry »

MensurM wrote:Gdje su dokazi? Ime ubojice?

Ili se ovo spremamo za Euroviziju?
Tvoja ljubimica je postala sudija. Sad joj moraš još više lizati guzicu. Možda ti baci ponekad koščicu. :)
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#4561 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Čudna sorta »

Valjda i Halilovića postave na neku bitnu funkciju (zaslužio je biti više od komesara), nagraditi i njega, stranka i oni po čijem nalogu je radio će mu sigurno osigurati neku funkciju.

U Bosni zaista mafija ima svoju državu, ali doslovno. Kad misliš da ne može gore, da smo davno dotakli dno, oni se baš potrude da te razuvjere... možemo mi još dublje ispod.

Voljela bih dočekati dan da se uruši cijeli ovaj sistem, do temelja, poravnati sve, i početi ispočetka.

Vremenom sve više počinjem shvatati ljude koji napuštaju ovu državu. Ovdje je sve zlo i naopako.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#4562 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

a nije naopako da u vlasti sjede ljudi koji su izabrani zbog empatije, saosjecanja ... ljudi koji nemaju ama bas ni jednu jedinu kompetenciju da se nesto pitaju, ni obrazovanje, ni iskustvo, ni godine ... nista :?:



mislim ne kontam, u toj istoj vlasti - sistemu sjede kifla i arijana i ostali kojima je arijana omogucila da dobiju glasove ... oni nisu mafija?
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#4563 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Čudna sorta »

uglavnomja wrote:a nije naopako da u vlasti sjede ljudi koji su izabrani zbog empatije, saosjecanja ... ljudi koji nemaju ama bas ni jednu jedinu kompetenciju da se nesto pitaju, ni obrazovanje, ni iskustvo, ni godine ... nista :?:

mislim ne kontam, u toj istoj vlasti - sistemu sjede kifla i arijana i ostali kojima je arijana omogucila da dobiju glasove ... oni nisu mafija?
A inače su nas do sada vodili sve obrazovani, iskusni, kompetenti, sa godinama iskustva... i zato imamo ovo kino od države. Ne piši gluposti molim te.

Ja uopšte ne znam kako neko normalan, realan, iole objektivan može braniti ovakav sistem kakav imamo od rata pa do danas. Pa uništeno sve, bukvalno.
Otto_13 wrote:Previše je onih koji su inficirani svim tim i koji se drže i grčevito brane ovakvo stanje stvari da bi olako moglo krenuti iznova , nekim normalnim putem . Nekako sam se nadao da će ova nova generacija političara biti operisana od svega toga i biti odaniji zemlji nego stranci i položaju ali ni od toga kao što vidimo nema ništa .
Mislim da postoji šansa za promjene, neću se nikada pomiriti s tim da u ovoj državi nema normalnih, moralnih, pametnih, obrazovanih, poštenih... ljudi koji će krenuti mijenjati ovakav nakaradan korumpirani sistem.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4564 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by KatarinaKosaca »

Mogu sve razumjeti, ali nikako zasto ona brani Dalidu u obracanju? Za Arijanu je upravu. Ni skole, ni naobrazbe, ni kompetencije.. niceg za Skupatinsku klupu.https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... sti/327174
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4565 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vješalica »

Alisa more pričat kako je neko neobrazovan ali ona je već uspjela u životu sa 19 godina da bude povezana sa ubistvom...baš je ciganačura uspjela u životu i svi joj na tome zavidimo.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#4566 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nadzorna_ploca »

Cuj zasto brani Dalidu..pa brane se uzajamno..ide to njihare.. :izet:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4567 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

"Očigledno je da ne postoji svrha bez prisustva medija. Izjava koja me najviše navela na ovo obraćanje je kada je zastupnica Naroda i Pravde u Kantonalnoj skupštini Kantona Sarajevo Arijana Memić za javnost izjavila kako moja porodica i ja prodajemo svoju imovinu da bi napustili državu (drugim rječima pobjegli), da sam ja trenutno u Italiji, pa bih ovim putem željela da kažem da se radi o potpunoj neistini, usmjerenoj na izazivanje gnjeva javnosti prema meni i mojoj porodici.

Ja ne idem nigdje i ne bježim-ja nemam razloga. Nisam u Italiji, u Sarajevu sam. Muriz Memić me je nedavno pratio sa autom, da upotrijebim omiljenu floskulu-zna on i datum i vrijeme-a znam i ja-možemo se dogovoriti ko će reći koje."


E svašta. Prijavljuj sve to Alisa i tuži.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4568 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

I Alisa opet govori da je prošla poligraf, a Memići godinama tvrde drugačije.

Kome vjerovati? Curi koja nas nikad nije slagala ili one kojima je, dokazano, svaka druga laž?
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#4569 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by madesa »

sto ne kaze ime ubice ? sto se krije toliko ? moze li neko objasniti
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#4570 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pemanapemani »

Zato nam i jeste ovako, dođe "neobrazovana i nekompetentna" Arijana i istjera iz skupštinskih kulupa plejadu doktora nauka i diplomanata sa Sorbone i Harvarda.
Doktori i naučnici napravili sistem koji funkcioniše kao perpetuum mobile i dođe "neobrazovana" Arijana i sve sjebe.

I to što se trudi "kreirati" svoju verziju smrti brata je bezobrazluk neviđenih razmjera. Umjesto da je fino prihvatila "činjenicu" da su Romi rahmetli Dženana prebili kombijem, ona se nešto kofrči i traži neku svoju istinu, a sve preko naših leđa.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4571 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

pemanapemani wrote:Zato nam i jeste ovako, dođe "neobrazovana i nekompetentna" Arijana i istjera iz skupštinskih kulupa plejadu doktora nauka i diplomanata sa Sorbone i Harvarda.
Doktori i naučnici napravili sistem koji funkcioniše kao perpetuum mobile i dođe "neobrazovana" Arijana i sve sjebe.
Tako je. Zbog takvih nam je država u kurcu. Dok se na račun nečije smrti ulazi u zastupničke klupe i odlučuje o sudbini pola miliona ljudi.
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#4572 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzejkej »

KatarinaKosaca wrote:Mogu sve razumjeti, ali nikako zasto ona brani Dalidu u obracanju? Za Arijanu je upravu. Ni skole, ni naobrazbe, ni kompetencije.. niceg za Skupatinsku klupu.https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... sti/327174
pismo meni izgleda izdiktirano jer zahvata mnogo sire teme od onih po kojim bi se neko ko je bio ucesnik dogadjanja mogao oglasiti :roll:
a to da pismo stize dan prije godisnjice smrti je morbidno..
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#4573 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by wewa »

da, stvarno nam je drzava ugrozena jer sestra trazi istinu o bratovoj smrti. nije sto korumpirana tuziteljica bude nagradjena za neuspjeh, to je posve normalno.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#4574 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pemanapemani »

MensurM wrote:
pemanapemani wrote:Zato nam i jeste ovako, dođe "neobrazovana i nekompetentna" Arijana i istjera iz skupštinskih kulupa plejadu doktora nauka i diplomanata sa Sorbone i Harvarda.
Doktori i naučnici napravili sistem koji funkcioniše kao perpetuum mobile i dođe "neobrazovana" Arijana i sve sjebe.
Tako je. Zbog takvih nam je država u kurcu. Dok se na račun nečije smrti ulazi u zastupničke klupe i odlučuje o sudbini pola miliona ljudi.
Naravno. Jedino je Arijana na račun smrti, odnosno, zbog želje da otkrije ko joj je ubio brata ušla u zastupničke klupe.

Onda su to vidjeli ostali i počeli spominjati Srebrenicu, Markale, četnike koji silaze niz Vraca da kolju po Sarajevu...

Bezobrazna Arijana je otvorila pandorinu kutiju ulaska u skupštinske klupe iskorištavajući smrt drugih ljudi. Beskrupulozna Arijana iskoristila smrt brata, dok dobrotvori i humanisti samo žele pomoći porodicama stradalih u genocidu i etničkom čišćenju. Oni spominju poginule radi višeg cilja. Boli ih duša i srce im se cijepa kada vide članove njihovih porodica. Ulaze u skupštinske klupe progonjeni patnjom i neutaživom željom da pomognu porodicama stradalih.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4575 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

pemanapemani wrote:
MensurM wrote:
pemanapemani wrote:Zato nam i jeste ovako, dođe "neobrazovana i nekompetentna" Arijana i istjera iz skupštinskih kulupa plejadu doktora nauka i diplomanata sa Sorbone i Harvarda.
Doktori i naučnici napravili sistem koji funkcioniše kao perpetuum mobile i dođe "neobrazovana" Arijana i sve sjebe.
Tako je. Zbog takvih nam je država u kurcu. Dok se na račun nečije smrti ulazi u zastupničke klupe i odlučuje o sudbini pola miliona ljudi.
Naravno. Jedino je Arijana na račun smrti, odnosno, zbog želje da otkrije ko joj je ubio brata ušla u zastupničke klupe.

Onda su to vidjeli ostali i počeli spominjati Srebrenicu, Markale, četnike koji silaze niz Vraca da kolju po Sarajevu...

Bezobrazna Arijana je otvorila pandorinu kutiju ulaska u skupštinske klupe iskorištavajući smrt drugih ljudi. Beskrupulozna Arijana iskoristila smrt brata, dok dobrotvori i humanisti samo žele pomoći porodicama stradalih u genocidu i etničkom čišćenju. Oni spominju poginule radi višeg cilja. Boli ih duša i srce im se cijepa kada vide članove njihovih porodica. Ulaze u skupštinske klupe progonjeni patnjom i neutaživom željom da pomognu porodicama stradalih.
Šta ako drugi ulaze na takav način, ja nju trebam opravdavati?


Nemojte sutra kukati kako nemate za putovanja na Maldive i za jastoge, kad vam o životu odlučuju ovakvi.
Locked