Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3401 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ako je palicom a imaš živog očevica, to je zicer. ako je saobraćajna nesreća, a imaš vozilo, mjesto i tijelo to je zicer i bez očevica. samo pod jednostavnim uslovima - da je stvarno tako i da se normalno radi...
User avatar
_Reds_
Posts: 9326
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3402 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by _Reds_ »

Haris.ba wrote:Ma to što politika pokušava da nešta iskoristi nije ništa čudno. Pa kod nas se slikaju na otvaranju trotoara. To smo mi.

Haj ovako. Da je nekoj politici bio interes da postupak za saobraćajku završi tako da sud kaže da saobraćajke nije ni bilo - treba samo reći ko je toliko moćan da to može uštimati?

P.S.
Haj da podsjetim da je jedna stranka kandidovala isto muža žene koja je udarena autom na prošlim općim izborima za skupštinu kantona (i ušao je u skupštinu).

Da budem iskren, tada nisam nigdje pročitao da je muž oruđe u rukama prljavih političkih igara. Ili da muž iskorištava smrt svoje žene za politički probitak. Čak i da tako mislimo, ipak je jelde to negdje reći ili napisati najmanje nekulturno?
Ja nisam vidio da se taj muz nesto ekponirao medijski, i mislim da je bio u SDA i prije ovoga. Tako ta tu tvoju parelelu je tesko povuci.

Juce sam sluao malo pres kofenrenciju, i to mi li licilo kao da DK prica umjeto Muriza Memica, valdajuca strank, Sebija, Bakir, Sefik.
Smatram te pametnom osobom, pa ako ti ne vidis koliko se Murizu puni glava sa raznih strana, one ne znam kako ce drugi vidjeti.

A posebno je ova prica ja znam ko je ubica.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3403 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

da se radilo normalno i savjesno, prvostepena je mogla i trebala biti jedno godinu dana prije kiflinog osamostaljenja.

da ti je prvo upoznavanje sa slučajem onaj jučerašnji proglas policije, do zadnje bi stranice mislio da priča o riješenom slučaju, a ne neriješenom.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24407
Joined: 08/09/2005 20:08

#3404 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Haris.ba »

Haj ovako. Što je muž nastradale stavljen na listu za kanton? Što je bio u SDA prije nesreće? Haj da ne otvaramo tu temu. Bolje je.

Drugo, može porodica oštećenog sazivati medijske konferencije svaki dan. I kriviti koga god hoće. Može biti u stotinu stranaka. Mogu se uključiti u SDS i održavati satanističke rituale ispred suda i tužilaštva. Tvrditi da je ubica ko god oni misle da jeste. Imaju posljedice za to. Pa nek ih gone. Od tužbe za klevetu, do krivičnog djela prijetnji. Ako je porodica oštećenog stvarno ometala sudski postupak, ima i za to krivično djelo. Tužilaštvo mora podići optužnicu protiv svakoga ko ometa pravosuđe u radu. Znači, to je porodica oštećenog pa hajmo zatvoriti oči. Mora.

Stvar je što je sud pa i nepravosnažno presudio da je čitav tužilački i policijski aparat tvrdio da je saobraćajka, a sud rekao da nije uopće saobraćajka bila. Da je rekao nema dokaza da je optuženi kriv -ok. Nema dokaza. Da je rekao da optuženi nije taj koji je vozio - ok. Nije taj vozio. Pa hajde. Ali, da se uopće nije desilo šta je tužilaštvo i policija tvrdilo? I niko ništa?

Šta bi ti u tom slučaju? Ja bih lično bio radikalniji od porodice oštećenog. I osnovao političku stranku, i predvodio proteste svaki dan, i paralizovao čitav kanton dok ne bih bilo kako treba.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3405 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

pa tvrdi i danas. tvrdi da je sud podlegao pritisku javnosti, a da je istraga udžbenički pozitivni primjer kako se treba raditi. oni ne odustaju od te tvrdnje. a momak nema povrede od vozila.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24407
Joined: 08/09/2005 20:08

#3406 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Haris.ba »

Da ne bude i dalje nejasno. Sud je u prvostepenom postupku rekao da tužilaštvo ne nije imalo dokaza za svoju optužnicu, već da su izmaštali činjenični opis djela.
Ljubo Seferović je 8. februara ove godine oko 22:30 sati na području Općine Ilidža, nakon što je prethodno boravio nekoliko sati u kući svog oca Bekrije Seferovića i konzumirao alkohol, a potom, iako je znao da je u alkoholisanom stanju i da nije sposoban za sigurnu vožnju, ušao u putničko motorno vozilo vlasništvo Bekrije Seferovića i započeo upravljati ovim vozilom, konzumirajući alkohol i u vozilu.

Ljubo Seferović je u alkoholisanom stanju vozio ulicom Velika Aleja iz pravca Ilidže u pravcu Vrela Bosne brzinom od oko 45 km/h, kršeći odredbu člana 44. stav 1. Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH. Iako je znao da je u toj ulici zabranjeno kretanje putničkim motornim vozilima, osim za vozila sa posebnim odobrenjem koje on nije imao, kao i da je brzina kretanja i za ta vozila ograničena do najviše 10 km/h, pa je potom propustio da obrati pažnju na kretanje pješaka, iako je znao da se tom ulicom koja je pješačka zona, kreću pješaci i da je ulica neosvijetljena.

Svjestan da uslijed svih navedenih propusta, ovakvom nepropisnom vožnjom može ugroziti živote ljudi, pristajući na nastupanje takvih posljedica nastavio vožnju, da bi dolaskom vozila naspram broja 4 i nailaskom na pješake Dž. M. i A. M., koji su se kretali sredinom kolovoza u pravcu kretanja vozila, skrenuo pogled sa kolovoza na muzički uređaj u vozilu da bi promijenio muziku, i udario u pješake, uslijed čega je prednjim lijevim čeono-bočnim dijelom svog vozila na zaobljenju prednjeg branika sa lijeve strane po vertikali u području lijevog fara vozila sa leđa udario u pješaka Dž.M. koji je u tom momentu iskoračio ulijevo, sa osloncem na lijevu nogu, a pri tome je zadnji donji dio pješaka ispod pojasa bio izložen naletu lijevog fara i plastičnih dijelova oko ovog ruba kao i prednjeg poklopca sa lijeve strane.

Uslijed brzine kretanja vozila glava Dž. M. inercijom snažno zamahnuta unazad i sa lijevim potiljačnim dijelom ostvarila kontakt sa ramom prednjeg vjetrobranskog stakla sa lijeve strane vozila, dok se nalet na pješaka A. M. desio prednjom desnom bočnom stranom vozila i od kojeg udara je DŽ. M. zadobio povrede u vidu oguljotine kože na lijevoj strani lica, prijelom lijeve lične kosti i prijelom poda lijeve sljepoočne kosti sa povredom tkiva mozga što sve predstavlja tešku tjelesnu povredu.

Uslijed teških povreda DŽ. M. je dana 15. 02. 2016. godine preminuo na Klinici za neurohirurgija dok je A. M. zadobila lake tjelesne povrede u predjelu glave u vidu nagnječene rane tjemenog dijela sa lijeve strane, istezanje vratnih mišića, te nagnječinu u predjelu tijela, nakon čega je Ljubo Seferović povećao brzinu kretanja vozila neukazavši pomoć povrijeđenim osobama u saobraćajnoj nezgodi koju je sam prouzrokovao, te se udaljio u pravcu kuće svog oca Bekrije Seferovića.

Nakon što je stigao na adresu, Ljubo Seferović je obavijestio svog oca da je udario pješake i uslijed čega je oštetio svoje vozilo. Uslijedile su popravke na VW kombiju u namjeri da se Ljubo Seferović kao vozač ne može dovesti u vezu sa saobraćajnom nezgodom koju je prouzrokovao, i nakon čega se je Ljubo Seferović vozilom uputio u nepoznatom pravcu.

Dakle, Ljubo Seferović je ne pridržavajući se prometnih propisa, ugrozio javni promet, te doveo u opasnost život ljudi, uslijed čega je prouzročena smrt kod druge osoba te kao vozač motornog vozila ostavio bez pomoći osobu koja je povrijeđena tim vozilom, a Seferović Bekrija s ciljem da spriječi i znatno oteža dokazivanje u krivičnom postupku prikrio tragove krivičnog djela.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3407 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vješalica »

Gledam petljavine uzivo iz Banjaluke i onda otvorim temu i vidim talog iz Sarajeva kad je ubijanje obicnog svijeta u pitanju
Gamad nesretna
DonieBrasco
Posts: 15241
Joined: 31/08/2016 16:09

#3408 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by DonieBrasco »

U oba slucaja toliko je podataka i nejasnoca da ne zna covjek vise sta vjerovati.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#3409 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

DonieBrasco wrote:U oba slucaja toliko je podataka i nejasnoca da ne zna covjek vise sta vjerovati.
Ja bih vjerovao Murizu Memiću koji kaže da ja, ti i svi mi znamo ko je ubica.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3410 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

JThomas wrote:pa tvrdi i danas. tvrdi da je sud podlegao pritisku javnosti, a da je istraga udžbenički pozitivni primjer kako se treba raditi. oni ne odustaju od te tvrdnje. a momak nema povrede od vozila.

policija je nasla vozilo koje je ima veze sa slucajem, bilo na licu mjesta, otkrila ko je vozac ... na kraju ga nasli
otkrili gdje je otisao poslije nesrece, gdje prodao kombi i za koliko, gdje je pobjegao poslije toga ... i uhapsili ga kad se vratio
lik priznao
sta jos ocekujes od uniformisane policije?


ti si nesto pravnik? nije posao policije da vjestaci dokaze, nego da ih nadje. ili jeste :?:
onda vjestaci dzaba primaju platu
dimitrov
Posts: 268
Joined: 09/05/2013 17:01

#3411 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dimitrov »

MensurM wrote:
DonieBrasco wrote:U oba slucaja toliko je podataka i nejasnoca da ne zna covjek vise sta vjerovati.
Ja bih vjerovao Murizu Memiću koji kaže da ja, ti i svi mi znamo ko je ubica.
Ja bih vjerovao Alisi Mutap.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3412 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

DonieBrasco wrote:U oba slucaja toliko je podataka i nejasnoca da ne zna covjek vise sta vjerovati.

vjerujes li da fbi zna ko je ubica :-)
DonieBrasco
Posts: 15241
Joined: 31/08/2016 16:09

#3413 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by DonieBrasco »

Realno dok se Alisa ne stavi na poliograf ovo se nece sa mjesta pomaci.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#3414 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Corto Maltese »

DonieBrasco wrote:Realno dok se Alisa ne stavi na poliograf ovo se nece sa mjesta pomaci.
Realno, dok ne prođu izbori, ovo se neće sa mjesta pomaći.
DonieBrasco
Posts: 15241
Joined: 31/08/2016 16:09

#3415 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by DonieBrasco »

Corto Maltese wrote:Realno, dok ne prođu izbori, ovo se neće sa mjesta pomaći.
Isto kao sto ce SDA prestati sa kriminalom i pljackom a poceti da radi u korsti građana i drzave, izgradnje puteva.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3416 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

uglavnomja wrote:
JThomas wrote:pa tvrdi i danas. tvrdi da je sud podlegao pritisku javnosti, a da je istraga udžbenički pozitivni primjer kako se treba raditi. oni ne odustaju od te tvrdnje. a momak nema povrede od vozila.

policija je nasla vozilo koje je ima veze sa slucajem, bilo na licu mjesta, otkrila ko je vozac ... na kraju ga nasli
otkrili gdje je otisao poslije nesrece, gdje prodao kombi i za koliko, gdje je pobjegao poslije toga ... i uhapsili ga kad se vratio
lik priznao
sta jos ocekujes od uniformisane policije?


ti si nesto pravnik? nije posao policije da vjestaci dokaze, nego da ih nadje. ili jeste :?:
onda vjestaci dzaba primaju platu
au vidi što smo osokoljeni. nema više ni javašluka ni aljkavosti, sad je sve savršeno bilo.

samo što momak nema povrede od vozila. ni tog kojeg su našli ni nekog drugog.

a mi ne plaćamo od poreza samo policiju, nego cijeli aparat.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#3417 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Corto Maltese »

DonieBrasco wrote:
Corto Maltese wrote:Realno, dok ne prođu izbori, ovo se neće sa mjesta pomaći.
Isto kao sto ce SDA prestati sa kriminalom i pljackom a poceti da radi u korsti građana i drzave, izgradnje puteva.
Nije u tome poenta.
Nekoliko stranačkih kampanja u Kantonu Sarajevo se gradi na ovoj priči.
Kad prođu izbori, ovo prestaje biti politički predmet, i slučaj se vraća u svoje pravne okvire.
Last edited by Corto Maltese on 14/09/2018 14:27, edited 1 time in total.
DonieBrasco
Posts: 15241
Joined: 31/08/2016 16:09

#3418 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by DonieBrasco »

To da, na zalost neko ce profitirati na smrti momka nekom pozicijom i jako dobrom platom. A onda ce se na pravi nacin pozabaviti predmetom.
User avatar
_Reds_
Posts: 9326
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3419 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by _Reds_ »

Corto Maltese wrote:
DonieBrasco wrote:
Corto Maltese wrote:Realno, dok ne prođu izbori, ovo se neće sa mjesta pomaći.
Isto kao sto ce SDA prestati sa kriminalom i pljackom a poceti da radi u korsti građana i drzave, izgradnje puteva.
Nije u tome poenta.
Nekoliko kampanja u Kantonu Sarajevo se gradi na ovoj priči.
Kad prođu izbori, ovo prestaje biti politički predmet, i slučaj se vraća u svoje pravne okvire.
Dzaba ti je to nekima objasnjavati.

Kod nas bi trebalo spojiti izbore ove, jednom u 4 godine i gortovo, ovako imamo svako dvije godine izbore, i kad krene ovo mjesec pred izbore nema sta se ne koristi kako bi se glasovi dobili.

Sta je to konkretno Kifla uradio za ovaj slucaj kod je bio premijer. Aha, da zalagao se riječima za rješavanje, kao što se zalažemo svi ovdje.
Pa više su za slučaj uradili neki drugi pojedici iz drugih stranaka.

Ali otom potom, proci ce i izbori.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3420 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Banksy »

Corto Maltese wrote:
DonieBrasco wrote:Realno dok se Alisa ne stavi na poliograf ovo se nece sa mjesta pomaci.
Realno, dok ne prođu izbori, ovo se neće sa mjesta pomaći.
Realno, kad prođu izbori, više se ništa nigdje neće pomaći.

Velika je greška što je porodica dozvolila da ih se uvuče u rat između dvije, tri, jednako prljave političke strane. Velika greška.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#3421 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

MensurM wrote:Muriz Memić o ubistvu svog sina: Svi znaju ko je ubica
Ja ne znam.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#3422 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by KIseljak12 »

MensurM wrote:
MensurM wrote:Muriz Memić o ubistvu svog sina: Svi znaju ko je ubica
Ja ne znam.
Pitaj Muriza, mozda ti kaze.
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#3423 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by foton »

MensurM wrote:
MensurM wrote:Muriz Memić o ubistvu svog sina: Svi znaju ko je ubica
Ja ne znam.
Mozda ako procitas clanak sa tim naslovom i pogledas video klip (prva minuta) vidis da on, Muriz, to nije rekao. I mene je zacudio naslov, ali novinari svasta rade (mozda si upoznat) da navuku ljude na clanak.

https://www.radiosarajevo.ba/metromahal ... ati/312322
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#3424 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by foton »

karakters wrote: Vezano za citiranu izreku, tužilaštvo i jeste popušilo foru što je davalo ikakav značaj očito mnoštvu kontradiktornih izjava Alise Mutap nastalih pod pritiskom da se nečeg sjeti i pokrene istragu s mrtve tačke, a ona se nije pouzdani sjećala ničeg.... Potpuna i tačna istina je da je Alisine izjave ništa ne vrijede. Ona je prošla poligraf, nije svjesno ništa slagala, ali se od nje tražilo da nazor priča nešto bilo šta o nečemu čega se ne sjeća.
...
Ali istini za volju, pored toga ih je naguzio sud, jer oni jesu išli na ubistvo palicom, ali su bili prinuđeni dokazivati udar kombijem koji nije njihova teorija iz prve optužnice. Ono u šta je tužilaštvo vjerovalo je navedeno u prvoj optužnici. DRuga je iznuđena i zato je i imala sve predispozicije da padne.
Meni bi bilo vrlo nelogicno ne davati znacaj izjavama neposrednog ocevica koji je svjestan, komunikativan, pokretan i van zivotne opasnosti, bez trunke pritiska. U ovom slucaju Alisa. Ona je dala izjavu istu vecer kad se desio napad, a policija je kasnije pravila izmjene izjave. Tek kasnije dolazi amnezija.

Da li si ti dio tuzilastva pa znas sta oni osjecaju i misle? Jer nesto ne vidim da se neko od njih ocitovao sa ovakvim emocijama. I zakljucujem da se slazes sa JT da je tuzilastvo uradilo lose svoj posao. Kao i policija. I vjestaci.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3425 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ovdje je na sceni svaka zamjena teza poznata čovjeku, a možda su izmišljene i neke nove. da izdvojiš samo postove apologeta vlasti, tačno bi zaključio da se muriz buni protiv nečega pravosnažno presuđenog, a oni pozivaju na razum i da se poštuje odluka suda. umjesto da je sud presudio da tužilaštvo dvije godine gura optužnicu koja ne odgovara dokazima. isto bi to pomislio kad bi jučerašnji proglas policije pročitao kao prvi uvod u slučaj, sve do njegove zadnje stranice. to je remek djelo od istrage, takve nije bilo kod nas. i stvarno nije, sa tim dijelom se mogu složiti. a optužba odbijena.

onda se uzme pa se po jedan detalj čereči sa po pet "možda" i "slučajno". pa taj broj slučajnosti na nivou cijelog predmeta naraste na bar pedeset. naravno ni kod jedne se ne zaboravi posebno naglasiti da je to nebitno. i 12-15 upitnih stvari je slučajno i nebitno, i pojedinačno i zajedno su slučajne i nebitne - a predmet nije riješen.
Locked