Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29576 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

18mn97 wrote: 27/05/2022 12:37 Imam i ja racun iz apoteke na Tajlandu, nabavio mi drug.

Ima li podatak da je presao granicu i kad? Ima li potvrda da je boravio u Njemackoj? Ima li dokaz njegovog fizickog prisustva tamo? Ne moze biti na dva razlicita mjesta u isto vrijeme. Pogotovo ako imaju svjedoci koji su ga vidjeli u prostorijama Hitne pomoci. Ima LI snimak videonadzora iz apoteke u Njemackoj, bilo sta?

Te stvari se mogu poprilicno jednostavno rasvijetliti, ako je u interesu, naravno.
Ima pečat u pasošu. I ima izjava advokatice iz Njemačke, da je taj dan bio na sastanku sa njom.
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#29577 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

dzolix wrote: 27/05/2022 13:14
18mn97 wrote: 27/05/2022 12:37 Imam i ja racun iz apoteke na Tajlandu, nabavio mi drug.

Ima li podatak da je presao granicu i kad? Ima li potvrda da je boravio u Njemackoj? Ima li dokaz njegovog fizickog prisustva tamo? Ne moze biti na dva razlicita mjesta u isto vrijeme. Pogotovo ako imaju svjedoci koji su ga vidjeli u prostorijama Hitne pomoci. Ima LI snimak videonadzora iz apoteke u Njemackoj, bilo sta?

Te stvari se mogu poprilicno jednostavno rasvijetliti, ako je u interesu, naravno.
Ima li podatak, zapis, oficijelna prijava, videonadzor da je M. Budnjo bio u hitnoj tih dana.

Ima dokaz na pasoshu da je prelazio granicu i vratio se u BiH 10.2
Ama kako ne kontas da su svi oni ucesnici zavjere. I njemacka carinska sluzba sa nasim kriminalcima pod jednom kapom.. ha ja...
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29578 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Ateista wrote: 27/05/2022 12:40
klix wrote: 27/05/2022 12:19 Kažu likovi: ne znam šta je bilo, ali nije tako kao što vi kažete. :-)
Eto, ti znas sta je bilo... :-)

Mozemo nagadjati samo, a ja mogu biti siguran samo u tosabtu neko nesto pokusava sakriti, ovi botovi na temi koje neko placa da vise na njoj, ili brane nekog bliskog, samo dodatno to potvrdjuju
Znam povezati stvari i misliti svojom glavom, a ne furati teoriju zavjere bez dokaza.
Ne znaš šta je bilo, ali znaš da neko nešto krije. :mrgreen:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29579 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

GAU8 wrote: 27/05/2022 13:48
dzolix wrote: 27/05/2022 13:14

Ima li podatak, zapis, oficijelna prijava, videonadzor da je M. Budnjo bio u hitnoj tih dana.

Ima dokaz na pasoshu da je prelazio granicu i vratio se u BiH 10.2
Ama kako ne kontas da su svi oni ucesnici zavjere. I njemacka carinska sluzba sa nasim kriminalcima pod jednom kapom.. ha ja...
Cijeli svijet se urotio. :mrgreen:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29580 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

ma bio izvjestaj iz policije sta su provjerili, podug spisak

- pasos
-racune
-racun iz hotela placen karticom
-putarine placene karticom
-izjava njemacke advokatice
-izjava druga sa kojim je putovao
...

mozda se i neki video sa granice spominjao :?:
User avatar
Ateista
Posts: 46567
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#29581 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

klix wrote: 27/05/2022 13:49
Ateista wrote: 27/05/2022 12:40

Eto, ti znas sta je bilo... :-)

Mozemo nagadjati samo, a ja mogu biti siguran samo u tosabtu neko nesto pokusava sakriti, ovi botovi na temi koje neko placa da vise na njoj, ili brane nekog bliskog, samo dodatno to potvrdjuju
Znam povezati stvari i misliti svojom glavom, a ne furati teoriju zavjere bez dokaza.
Ne znaš šta je bilo, ali znaš da neko nešto krije. :mrgreen:
I ja isto mislim svojom glavom, i moj utisak je takav na osnovu onoga sto znam. Niko nema jasne dokaze, da ima slucaj bi bio davno zavrsen.
User avatar
saravara
Posts: 263
Joined: 11/02/2012 14:20

#29582 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by saravara »

klix wrote: 27/05/2022 13:50
GAU8 wrote: 27/05/2022 13:48

Ama kako ne kontas da su svi oni ucesnici zavjere. I njemacka carinska sluzba sa nasim kriminalcima pod jednom kapom.. ha ja...
Cijeli svijet se urotio. :mrgreen:
Čime je putovao u Njemačku ? Autom ili busom??
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29583 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Konačna odluka
Ustavni sud BiH odbio apelaciju Gordane Tadić o poništenju odluke VSTV-a


https://www.klix.ba/vijesti/bih/ustavni ... /220527075



a sto joj nije ifet pisao apelaciju :D
User avatar
saravara
Posts: 263
Joined: 11/02/2012 14:20

#29584 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by saravara »

klix wrote: 27/05/2022 13:47
18mn97 wrote: 27/05/2022 12:37 Imam i ja racun iz apoteke na Tajlandu, nabavio mi drug.

Ima li podatak da je presao granicu i kad? Ima li potvrda da je boravio u Njemackoj? Ima li dokaz njegovog fizickog prisustva tamo? Ne moze biti na dva razlicita mjesta u isto vrijeme. Pogotovo ako imaju svjedoci koji su ga vidjeli u prostorijama Hitne pomoci. Ima LI snimak videonadzora iz apoteke u Njemackoj, bilo sta?

Te stvari se mogu poprilicno jednostavno rasvijetliti, ako je u interesu, naravno.
Ima pečat u pasošu. I ima izjava advokatice iz Njemačke, da je taj dan bio na sastanku sa njom.
advokati plaćeni da lažu , pečat u pasošu a išao privatnim vozilom ?? 99,9% ljudi koji u Njemačkukoji uđu sa autom ne budu zaustavljeni niti im se pogleda pasoš a kamoli pečat...
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29585 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Danas su svjedočili i ljekari Zavoda za hitnu medicinsku pomoć KS, Šejla Brković-Jusufbegović i Amar Kadić. Oni su 8. februara 2016. godine bili dežurni ljekari u Hitnoj pomoći i dežurali su na različitim lokacijama.

Brković-Jusufbegović danas je kazala da su tu noć po završetku intervencije u naselju Vlakovo ona i kolege oko 22 sata i 44 minute dobili poziv od dispečera koji ih je uputio u Veliku Aleju gdje je pacijentica trebala pomoć.

– Stigli smo u 22 sata i 52 minute i pri dolasku u Veliku Aleju zatekli smo jedan policijski automobil, a na otvorenom gepeku je sjedila ženska osoba koja je bila pri svijesti. Policajac nam je rekao da ima još jedna povrijeđena osoba i mi smo odmah krenuli prema tom mjestu gdje smo zatekli mušku osobu u ležećem položaju, na lijevom boku bez svijesti nakon čega smo pristupili primjeni protokola za trauma pacijente. Javili smo i dispečerskom centru da nam pošalje pomoć. Ubacili smo pacijenta u naš kardiomobil gdje sam ga pregledala. Nije bilo vidljivih lomova, bila mi je upečatljiva povreda na glavi, na lijevoj strani u predjelu sljepoočnice i sjećam se ogrebotine na šaci. Mi smo vidjeli da je pacijent kritičan i nestabilan i čim smo završili zbrinjavanje pošli smo prema KUM-u, a u međuvremenu smo javili dispečeru da jave na KUM da dolazimo s pacijentom. Krenuli smo u 23 sata, a na KUM-u smo bili u 23 sata i 14 minuta – ispričala je svjedokinja Brković-Jusufbegović koja je ustvrdila da je na putu do KUM-u brinula o pacijentu, da su mu bili prohodni disajni putevi i da je tekla infuzija.

Svjedokinja je na pitanje šta se u međuvremenu dešavalo s Alisom Mutap, kazala da ne zna da je ona bila skoncentrisana na stanje Dženana Memića.
ALISA JE BILA SVJESNA I KOMUNIKATIVNA

Svjedok Amar Kadrić, doktor medicine u Hitnoj pomoći, kritične večeri upućen je kao ispomoć u Veliku Aleju iz Doma zdravlja Saraj Polje.

I on je zatekao Alisu Mutap kako sjedi na gepeku policijskog automobile Kazao je da je djevojka imala zamotanu glavu.

Potvrdio je na pitanje tužitelja da je razgovarao s pacijenticom, da je bila svjesna.

– Možda malo zbunjena, isprepadana, ali je bila svjesna – kazao je svjedok Kadić.

Pojasnio je da je s Alisom Mutap razgovarao i njegov kolega tehničar, te da može potvrditi da je formular, odnosno protokol u koji se unose podaci o pacijentu, a koje daje sam pacijent tu noć popunjen.

Kadić tvrdi da je on tek kasnije saznao da je bila povrijeđena još jedna osoba i to kada je vidio na KUM-u da na krevetu leži mlađa muška osoba.

Sudeći prema odgovorima koje je davao na pitanja tužitelja i sudija doktoru Kadiću su sjećanja na noć 8. februara gotovo u potpunosti izblijedjela.

Naime, on je rekao da kada su Alisu Mutap vozili prema KUM-u, da je ona u jednom trenutku tražila da zaustave automobil jer ima mučninu. Potvrdio je da su se zaustavili 10-15 sekundi i dali pacijentici posudu za povraćanje. Uprkos tome što je upečatljiva i neuobičajena sama činjenica da pacijent traži zaustavljanje vozila Hitne pomoći koje bi po samoj svojoj namjeni trebalo što hitnije stići na odredište bez zaustavljanja, doktor Kadić nije se mogao sjetiti da li je Alisa Mutap i povratila.

Ovaj svjedok se nije mogao sjetiti ni da li je i o čemu s Alisom Mutap razgovarao u vozilu Hitne pomoći, niti da li je na njenoj odjeći bilo tragova krvi, a i na pitanje sudije Perića da li mu je Alisa Mutap kazala kako je povrijeđena doktor Kadić je kazao: “Ne sjećam se“.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prvi svjedok Amar Kadrić, po profesiji doktor, a zaposlenik Hitne pomoći i član druge ekipe koja je stigla u Veliku aleju 8. februara, na pitanje tužioca Merisa Ćate, govorio je o smjeni te večeri.

"Imali smo dojavu, u našem punktu, između 22 i 23 sata. Ekipa nam je javila da je bio udes, i mi smo se uputili na mjesto nesreće. Osim mene, bila su još dva medicinska tehničara. Kada smo stigli na mjesto nesreće, zatekli smo djevojku koja sjedi na otvorenom gepeku. Bila je zabrinuta. Prva ekipa je prevezla drugu povrijeđenu osobu, a za nju nisu imali mjesta, pa su nas pozvali", rekao je Amar Kadrić.

Nastavio je, na pitanje tužioca, objašnjavati u kakvom je stanju bila djevojka, odnosno Alisa Mutap.

"Bila je u stanju šoka. Prepadnuta. Oko vrata je imala okovratnik i zavoj na glavi. A zbrinula ju je prva ekipa s mjesta nesreće. Ostale povrede nisam primijetio, mi smo je, uz redovna pitanja, prebacili u vozilo i odvezli u bolnicu", pričao je Kadrić.

Tužilac je pitao da li je djevojka išta govorila, dok je Kadrić istaknuo da je odgovarala na neka standardna pitanja - da li je alergična na nešto i slično.

"Bila je i dalje u šoku. Pomenula je da ima epilepsiju. Nismo se trudili da je dodatno ispitujemo", kazao je Kadrić.

Kada je Kadrića tužilac pitao da li se vozilo Hitne pomoći zaustavljao na putu do bolnice, uslijedila je tišina, pa odgovor:

"Mislim da je htjela da povrati i da smo stali, ne sjećam se dobro".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Svjedok Amar Kadrić, također uposlenik Hitne pomoći, kritične večeri upućen je kao ispomoć u Veliku aleju iz Doma zdravlja Saraj Polje. Kako je kazao, javljeno im je da se u Velikoj aleji desila saobraćajna nesreća, da je jedna ekipa otišla i da je zatražena pomoć. Po dolasku na mjesto događaja zatekli su Alisu koja je sjedila na gepeku policijskog vozila i “neka uniformisana lica”. Rekao je da je Alisa bila svjesna i “malo kao zbunjena ili prepadnuta”. Na upit tužioca gdje je u tom trenutku bila ekipa Hitne pomoći koja je prva stigla na mjesto događaja kazao je da su oni već bili na putu za bolnicu. Rekao je da su Alisu prebacili u svoje vozilo, sjetio se da je imala zamotanu glavu, ane sjeća se drugih povreda. Na upit tužioca jesu li se gdje zaustavljali rekao je da su u jednom trenutku tokom transporta stali na 10-15 sekundi jer je pacijentica rekla da će povratiti kako bi joj dali posudu. Nije se mogao sjetiti je li povratila, a na upit tužioca da li je otvarano vozilo kazao je da nije i da pacijenti ne izlaze iz vozila da povrate. Nije se mogao sjetiti u čemu je Alisa bila i je li imala po sebi krvi, te je dodao da pretpostavlja da je bila neka jakna jer se desilo u februaru. Kad su došli na KUM, kao je naveo, vidio je momka da leži i pretpostavio je da je to prvi pacijent iz te nesreće. | Preuzeto sa: https://tuzlanski.ba/infoteka/sta-su-u- ... deonadzor/


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da li je normalno kada je nekome muka i povraca mu se u toku voznje da trazi da se zaustavi/ ga i da povraca ili da mu bude lakse, cak i ako je u hitnoj pomoci.

Jeste.

Da li je normalno da hitna zaustavi vozilo ako pacijent to trazi ako pacijent nije u kriticnom po zivot stanju.

Jeste.
Last edited by dzolix on 27/05/2022 23:51, edited 4 times in total.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#29586 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ovo_malo_duse »

Kako se polako kristalizuje ko je na cijem platnom spisku ...Dovoljno je procitat ovu zadnju stranicu i dosta toga postaje jasno

E sad:

BLA BLA BLA BLA: Sva vam prica pada u vodu, Da nema Dzenana sa razbijenom glavom sve sto pamudite bi bilo ok ALI.

uglavnomja, GAU8, klix , dzolix a evo vidim i novi je upao klix, neznam jeli klon ili zamjena za Dendena , nebitno....Budite mudonje pa odgovorite vasu verziju dogadzaja...

KO JE, KAKO I ZASTO OPUCAO DZENANA PO GLAVI i NAMLATIO ALISU ? zaboravite teorije zavjera, lazi , obmane, Muriza Ifeta i optuznice....
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29587 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

saravara wrote: 27/05/2022 13:59
klix wrote: 27/05/2022 13:47

Ima pečat u pasošu. I ima izjava advokatice iz Njemačke, da je taj dan bio na sastanku sa njom.
advokati plaćeni da lažu , pečat u pasošu a išao privatnim vozilom ?? 99,9% ljudi koji u Njemačkukoji uđu sa autom ne budu zaustavljeni niti im se pogleda pasoš a kamoli pečat...
Njemacka na granici ne udara pecate zato sto je u EU .

Pecati su na Hrvatskoj i Slovenackoj granici.
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#29588 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

uglavnomja wrote: 27/05/2022 13:54 ma bio izvjestaj iz policije sta su provjerili, podug spisak

- pasos
-racune
-racun iz hotela placen karticom
-putarine placene karticom
-izjava njemacke advokatice
-izjava druga sa kojim je putovao
...

mozda se i neki video sa granice spominjao :?:
Sve lazu! Budnjo je bio tu i tacka. Rekao E.M.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29589 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Kako je saopćeno iz Tužilaštva, s obzirom da se oštećeni Muriz Memić i dalje poziva na iskaz svjedoka koji je navodno vidio Muamera Budnju u noći stradanja Dženana Memića (08.02.2016.), prikupljeni dokazi ovog Tužilaštva potvrđuju suprotno. A to je da Muamer Budnjo uopće nije bio u BiH u noći stradanja Dženana Memića, već u Njemačkoj. Tačnije, Tužilaštvo KS je iz prikupljanjih dokaza utvrdilo:



- Muamer Budnjo je od 07.02.2016. do 10.02.2016. godine boravio van BiH. To potvrđuje dokument Granične policije BiH i pasoš Muamera Budnje o prelasku državne granice između BiH i Hrvatske, te Hrvatske i Slovenije, kako u odlasku tako i u povratku.



- Dakle, 07. februara 2016. godine napustio je BiH, a u BiH ušao 10. februara 2016. godine.



- Državnu granicu između BiH i Hrvatske prešao je 07.02.2016. godine, u 12,34 sati preko graničnog prelaza Brod, a 10.02.2016. godine u 02,18 sati vratio se u BiH preko istog graničnog prelaza.



- Dana 07.02. i 09.02.2016. godine, u odlasku i povratku, koristio je granične prelaze Bregana – Obrežje prilikom ulaska iz Hrvatske u Sloveniju i obratno.



- Iz izvoda po tekućem računu Muamera Budnje utvrđeno je da je 07. 09. i 10. februara koristio svoju wisa kreditnu karticu za plaćanje auto cesta u EU.



- Iz izvoda po business master kartici utvrđeno je da je 07.02.2016. godine, platio hotelske usluge Hotela Ramada u Minhenu.



- Iz sadržaja elektronske kopije računa hotela vidljiv je datum dolaska Muamera Budnje u hotel, kao i trajanje rezervacije.



- Nadalje, utvrđeno je da je Muamer Budnjo bio na sastanku s njemačkom advokaticom Stephanie Brunner iz Minhena 8. i 9. februara 2016. godine u njenom uredu u Minhenu zbog sudskog spora na tamošnjem sudu. To potvrđuje i izjava njemačke advokatice i dva svjedoka koja su prisustvovala sastanku. Potom, orginalni ugovor, koji je potpisan između Muamera Budnje i navedene njemačke advokatice u njenom uredu u Minhenu 09.02.2016. godine.



- Prema sadržini originalnog računa za akontaciju od 1.190 eura, advokatica Stephanie Brunner je 9. februara 2016. godine zaprimila navedeni iznos koji joj je platio Muamer Budnjo.



- Telefonski listing BH Telecoma od 01.02.2016. do 29.02.2016. godine, potvrđuje da je Muamer Budnjo koristio usluge roaminga.



- Muamer Budnjo posjeduje račun za kupljene lijekove od 8.2.2016. godine u 10,33 sati, Centrum apotheke Minhen; račun za kupljenu jaknu od 8.2.2016. godine u 19,08 sati u robnoj kući „Oberpollinger“; račun za kupljene parfeme od 9.2.2016. godine u 15,58 sati parfimerija „Muller“.



- Sve ove navode je potvrdio i njegov prijatelj sa kojim je Muamer Budnjo zajedno napustio i vratio se u BiH, te boravio u Njemačkoj, u Minhenu; sadržina njegovog pasoša, dokument Granične policije BiH i računi u elektronskoj formi.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29590 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

ovo_malo_duse wrote: 27/05/2022 14:07 KO JE, KAKO I ZASTO OPUCAO DZENANA PO GLAVI i NAMLATIO ALISU ? zaboravite teorije zavjera, lazi , obmane, Muriza Ifeta i optuznice.
Nije niko ,,,,,to je bila saobracajka.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29591 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

saravara wrote: 27/05/2022 13:59
klix wrote: 27/05/2022 13:47

Ima pečat u pasošu. I ima izjava advokatice iz Njemačke, da je taj dan bio na sastanku sa njom.
advokati plaćeni da lažu , pečat u pasošu a išao privatnim vozilom ?? 99,9% ljudi koji u Njemačkukoji uđu sa autom ne budu zaustavljeni niti im se pogleda pasoš a kamoli pečat...
E čuj daj dokaze, dobije dokaze i onda kaže zavjera, advokati lažu :-) Pa šta hoćeš, koji dokaz bi bio ok?

Uostalom, teret dokaza je na onome ko tuži. Nevinost se pretpostavlja, a krivnja se dokazuje.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29592 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

dzolix wrote: 27/05/2022 14:10
saravara wrote: 27/05/2022 13:59
advokati plaćeni da lažu , pečat u pasošu a išao privatnim vozilom ?? 99,9% ljudi koji u Njemačkukoji uđu sa autom ne budu zaustavljeni niti im se pogleda pasoš a kamoli pečat...
Njemacka na granici ne udara pecate zato sto je u EU .

Pecati su na Hrvatskoj i Slovenackoj granici.
I granična policija Hrvatske i Slovenije je zavjernička.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29593 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

ovo_malo_duse wrote: 27/05/2022 14:07 Kako se polako kristalizuje ko je na cijem platnom spisku ...Dovoljno je procitat ovu zadnju stranicu i dosta toga postaje jasno

E sad:

BLA BLA BLA BLA: Sva vam prica pada u vodu, Da nema Dzenana sa razbijenom glavom sve sto pamudite bi bilo ok ALI.

uglavnomja, GAU8, klix , dzolix a evo vidim i novi je upao klix, neznam jeli klon ili zamjena za Dendena , nebitno....Budite mudonje pa odgovorite vasu verziju dogadzaja...

KO JE, KAKO I ZASTO OPUCAO DZENANA PO GLAVI i NAMLATIO ALISU ? zaboravite teorije zavjera, lazi , obmane, Muriza Ifeta i optuznice....
Ljubo Seferovic.
Udario ih autom, pa opalio sa palicom.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29594 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

klix wrote: 27/05/2022 15:29
ovo_malo_duse wrote: 27/05/2022 14:07 Kako se polako kristalizuje ko je na cijem platnom spisku ...Dovoljno je procitat ovu zadnju stranicu i dosta toga postaje jasno

E sad:

BLA BLA BLA BLA: Sva vam prica pada u vodu, Da nema Dzenana sa razbijenom glavom sve sto pamudite bi bilo ok ALI.

uglavnomja, GAU8, klix , dzolix a evo vidim i novi je upao klix, neznam jeli klon ili zamjena za Dendena , nebitno....Budite mudonje pa odgovorite vasu verziju dogadzaja...

KO JE, KAKO I ZASTO OPUCAO DZENANA PO GLAVI i NAMLATIO ALISU ? zaboravite teorije zavjera, lazi , obmane, Muriza Ifeta i optuznice....
Ljubo Seferovic.
Udario ih autom, pa opalio sa palicom.
rekla ljubina zena, bila prisutna, u kombiju
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29595 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

uglavnomja wrote: 27/05/2022 15:32
klix wrote: 27/05/2022 15:29 Ljubo Seferovic.
Udario ih autom, pa opalio sa palicom.
rekla ljubina zena, bila prisutna, u kombiju
I Ljubina žena je zavjernik protiv Ljube.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29596 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

klix wrote: 27/05/2022 15:33
uglavnomja wrote: 27/05/2022 15:32

rekla ljubina zena, bila prisutna, u kombiju
I Ljubina žena je zavjernik protiv Ljube.
:thumbup:
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#29597 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by doktornauke »

da mozda dzip nije iso na baterije- daljinski,neko od djece se igro :lol:
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29598 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

klix wrote: 27/05/2022 15:33
uglavnomja wrote: 27/05/2022 15:32

rekla ljubina zena, bila prisutna, u kombiju
I Ljubina žena je zavjernik protiv Ljube.
Mozda je to trik u reziji ala Karkin.

Kako je najbolje nekoga uvjeriti da je mucen od policije.

"Priznala sam svirepo ubistvo, toliko su me prepali da sam priznala ono sto nije bilo"
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29599 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Podjela po uzroku
Posttraumatska amnezija je najčešće uzrokovana povredama glave (npr. nakon pada, jakog udarca itd.). Ovakva amnezija je obično prolazna, ali može biti i stalna, anterogradnog tipa, retrogradnog ili kombinovanog. Trajanje amnezije zavisi od jačine povrede, i na osnovu trajanja se može predvidjeti rok za oporavak drugih moždanih funkcija uzrokovanih istom povredom. Blage traume, poput nefatalnog saobraćajnog udesa, mogu prouzrokovati zaboravljanje događaja prije udesa, zbog naglog prekidanja prenosa iz privremene u trajnu memoriju. Zbog toga se može desiti i da žrtva udesa zaboravi lica određenih ljudi, događaje itd.
Disocijativna amnezija je uzrokovana psihološkim problemima (dakle nevezano sa fizičkim ozljeđenjima, oboljenjima i zarazama, koje se sve nazivaju organskim amnezijama). U ovaj tip spadaju:

Potisnuto sjećanje (psihogena) je kontroverzna teorija po kojoj oboljeli ne može da se sjeti određenih događaja jer su bili traumatični, poput žestokog nasilja ili silovanja. Događaji su smješteni u trajnu memoriju, ali osoba ne može da im svjesno pristupi zbog psihološkog mehanizma samoodbrane. Dotične osobe su u potpunosti sposobne da pamte buduće događaje, i čak postoji mogućnost da djelimično ili potpuno pristupe i traumatičnim uspomenama. Ovaj vid zaboravljanja je u potpunosti različit od anterogradne amnezije, jer se u ovom slučaju događaj smjestio u trajnu memoriju ali osoba ne može da mu pristupi, te postoji mogućnost oporavka, dok kod anterogradne memorija događaji nisu ni uspjeli da budu smješteni u trajnu memoriju, potpuno su izbrisani, i osoba ni kasnije neće moći nikad da ih se sjeti.

Posttraumatsku amneziju općenito prate snažna vremenska i prostorna dezorijentacija, deficiti pažnje (uglavnom u trajnoj i usmjerenoj pažnji), retrogradna i anterogradna amnezija, konfabulacija, agitacija i nesputano ponašanje.

Tijekom sindroma, pacijenti se osjećaju zbunjeno, dezorijentirano i imaju velike poteškoće u obradi podataka iz okoline. Ovisno o intenzitetu ozljede, pacijenti će se s većom ili manjom poteškoćom sjećati događaja koji su se dogodili oko nesreće ili nekoliko minuta prije.

Što se tiče jezika, ispitanici s posttraumatskom amnezijom imaju tendenciju predstavljanja nekoherentnog govora i njihova percepcija okoline i novi podražaji su iskrivljeni, što dovodi do pogoršanja zbunjenosti i straha.

Također je uobičajeno da pacijenti budu agresivni (fizički ili verbalno) i nemirni. Također, osobe s PTSP-om mogu imati halucinacije.

Posttraumatska amnezija rezultat je zbroja različitih čimbenika poput gubitka svijesti uzrokovanog ozljedom, retrogradne amnezije koja se kreće od nekoliko minuta do godina prije nesreće i anterogradne amnezije koja se kreće od nekoliko sati do mjeseci koji slijede.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da li se Alisa sjeca razgovora u bolnici.
Navodno tek je dosla sebi kad su joj rekli da moze ici kuci oko 02 ili 03 h.
Kada je tacno obavljen razgovor.
dijana987
Posts: 113
Joined: 15/02/2022 13:19

#29600 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dijana987 »

Jao kakvi izlivi ljubavi prema Sejtanu cccc. Da znaju samo da će im on na kraju ispasti najveći neprijatelj. Izvukao se Ifet kupio sebi još godinu dana minimum mlacenja prazne slame.
Locked