Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#2276 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Thorgerson »

Njanjavi wrote: Suvise idealiziras decko drustvo, insana, demokratiju, pravni poredak a i masu drugih sranja.
I ta suplja ljudski zivot svetinja mi se popela na vrh sultana.
Trkljate tu suplju a svaki dan drustvo pljuje po toj svetinji, gazi je, tabana, piski po njoj.
Kakva bolan prava, kakva drzava, gdje ti zivis ljudino?
Ko da te roda juce donjela na dunjaluk.
Gledaj svoja posla, glumljenje betmena ostavi za lose filmove.
U ovakvom zvjerinjaku mozes samo izginut.
Na kraju krajeva, ova obojica da su malo vise tretirali svoj zivot kao svetinju, ne bi sa svetinjom se kockali tako olako i prokockali istu.
I opet tvrdim, da bi neko insana usmrtio batinama, mora bit, u velikoj vecini slucajeva, jebeeeeno debel razlog.
I fakat mi se vise gadi citat takve satro empaticne trkljavine diskonektovane od reale, nakljukane nekim plitkim idealistickim floskulama.
Satro pravda za sve, svi treba da smo jednaki sa jednakim pravima bla bla bla.
Nismo svi isti, necemo nikad bit, nemamo svi ista prava, otkako je dunjaluka i drustva nije nikad tako bilo, nit ce kad bit.
ODRASTITE VECJEDNOM!
Druze, ti si fulio ovdje loptu. Ovo sve sto pricas uopste nema veze sa ovom temom niti sa Davidom niti Dženanom. Je li ti uopste znas sta je poenta? Sta je glavni problem? Problem je druze to sto oni ovo ne smatraju uopste ubistivima? Razumijes? U tome je citava frka jeboga ti. Nije frka u tome zasto ih je neko ubio (mada naravno ima i toga).

Ali evo da je drzava odmah u startu ove slucajeve okarakterisala kao ubistva? Jel fkt mislis da bi bilo ikakvih protesta? Jel fkt mislis da bi iko izasao zato sto je ubijen neki mladic onako sumnjiv. Ne bi. Izasla bi porodica, bliza rodbina poneki jaran. Dokaz tome je hrpa ubistava koja se desi, pa - nikom nista.

Znaci ljudi protestuju i zale se jer nema sistema. Ako je neko ubijen - onda je ubijen. Ako je neko pretucen - onda je pretucen. Znaci ubistvo je ubistvo. A ne da se drzava sprda sa roditeljima i gradjanima i pored ocitih dokaza (ili nikakvih dokaza za suprotno misljenje) namjesti da je nekoga udarilo auto, te da je upao u potocic.

Znaci fulas poentu, o kojoj mi ovdje pricamo i oko cega se sve ovo vrti. I ako je kako ti kazes 'zasluzio da bude ubijen', onda neka se to tako i tretira - kao ubistvo.


Sistem je truho. Eno onog Mudzeleta pustise ga. Usred grada ubio studenticu, nikom nista. A o Sejficu vise ne znam ni sta pricati, muce one jadne roditelje, ne mogu pored svih jebenih dokaza da lika strpaju u cuzu. Zasto? Zato jer je sistem korumpiran. I to svi znaju, ali eto tek ovako kad se neko drzne da im proturjeci onda vidis do koje srzi je to korumpirano.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#2277 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Njanjavi »

Druze ne razumijem, istina, insana najvise ne razumijem.
Ovaj sistem kakav je danas je pokazao svoje slabosti, mane, lose strane i nacine manipulacije nad ljudima jos u doba antike, a ljudi ga i dan danas svojevoljno glorifikuju i validuju kao jebeno pravilo univerzuma.
Kao ono planeta ce stat ako se promjene postulati sistema.
To sve sto si nabrojao nije nista problem naseg drustva, nase zemlje, nit je simptomaticno iskljucivo za ovo podneblje.
X puta gore, namazanije, ludje stvari mozes danas vidjeti sirom svjeta, u americi pogotovo.
To je do drustva i beskicmenjastva mase da stane iza svojih postupaka.
Lakse je jbga uprt prstom u neku tamo funkciju tipa, politicar, sudija, civija u muriji, nego stati pred ogledalo pa reci sam sebi, ja sam sjebo stvar, moja je krivica sto ako treba i kaisom nisam izbio konfliktno ponasanje iz sopstvenog djeteta jal sam primjetio da se voli pobit i kurcit.
Kontas li ti sta ja pricam?
Ja haveru imam takvog brata mladjeg, i cak sta vise, imam priglupu mater kojoj je simpaticno to njegovo kabahijsko ponasanje.
Pa zna x puta tako kroz pricu potegnut temu kako se neki tamo simpaticno prepao zbog njenog sina, ovo ono.
I tako ti mene mati zove prije godinu ipo jedno jutro, place, suza suzu goni.
Sta je mati, istukli ti brata, slomili mu obje ruke, fraktura lobanje bla bla bla.
Pa ko, pa sta, svi su krivi, cjeli dunjaluk, samo eto iz cista mira on neduzan dobio po picki.
I ja fino njoj tad velim, sta si ocekivala mati?
Svojim glorifikovanjem i aminovanjem takvog ponasanja, da ce ispast na kraju pocasni clan biblioteke?
I poenta price, uopste buraz nije ni imao problem sa likom koji ga je prebio cjevurom, vec njegov krzljavi i priglupi poznanik koji je taj dan hodao sa njim i ovaj pokusao glumit betmena pa dobio po picki.
Gledaj svoja posla haveru, mani se bolan.
A za sistem svi znamo da je truo, i to haveru nije simptomaticno za ovo podneblje vec je do insana, jednostavno smo takvi, coporaski gen je jak u nama.
I otkako je insana tako ti je.
Nista ti to ne mozes promjenit nekim mirnim protestima besmislenim.
Izadjes, stojis, mrznes se, a oni ti se smiju iz zgrada i auta, kupljenih oporezovanjem tebe, ovce, i jos ti muriju posalju da te prebije ko picku.
Sta ces haveru, tako sa pickama i treba, ono naslo nesta protestvovat.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2278 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

dobro si. treba vezati konja gdje aga kaže. i to tako bude u americi, desi se sranje pa niko ništa.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2279 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Tomahawk11 »

Jasno je da ne treba tražiti belaja, jer zakonska satisfakcija nije dovoljna kad ti polomi kosti ili te ubije.
Da je mora biti, mora. Da li si ti tražio belaja ili se desio u pogrešno vrijeme na pogrešnom mjestu, to je irelevantno.
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#2280 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by foton »

Njanjavi wrote: Gledaj svoja posla haveru, mani se bolan.

I otkako je insana tako ti je.

Nista ti to ne mozes promjenit nekim mirnim protestima besmislenim.
Njanjaviji komentar ne moze. Samo stoka prihvata da se sisa, muze, kolje - tako je oduvijek bilo. Moj mladji brat bla bla bla, prica nema veze s temom. Malo malo pa "gledaj svoja posla", "oduvijek je tako" i "nista se ne moze promijeniti". Biti gradjanin znaci poznavati svoja prava i duznosti i cuvati ih i graditi. Ko to ne razumije, ne mora, ali onda "Gledaj svoja posla haveru, mani se bolan."
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#2281 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Njanjavi »

Kako nema druze jbte povukoh paralelu izmedju glorifikovanja takvog ponasanja od malena.
Ne dodje insanu naprasno jedan dan eh odo danas bit konfliktna persona i trpat se gdje treba i ne treba.
Tako je isto i mog buraza taj lik mogao usmrtit, jaka ledja ima malac, pa gledajuci danas drustvo garant bi se zataskalo i to.
I ja sad flejmovat narod da protestvuje za to a znam da mu je mati rodjena validovala takav mentalitet.
Druze kod nas u zenici je sin jednog glavonje pucajuci na oponenta propucao djete kroz kljucnu kost pa sutradan njegovi otisli na vrata, dali roditeljima 20000km za sutnju i nikom nista, ni po novinama, ni portalima, ni murijske sankcije, al bas nista.
Pa ista ekipa upuca malog pivica na autobuskom stajalistu dok je cekao bus, pa prikacise to djelo ekipi iz suprotnog tabora iako metak nije dosao sa njihove strane.
U ovakvom drustvu mozes samo najebat vodeci tudje bitke.
A kad smo kod stoke i kad potezes taj labavi argument, reci mi u cemu se razlikujes od stoke.
Svojevoljno biras cobana da te vodi cjeli zivot, svojevoljno prihvatas sisanje u vidu poreza cije se trosenje zloupotrebljava na besmislene nacine stoljecima, pa po cemu si toliko iznad stoke ljudino?
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#2282 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by foton »

Njanjavi wrote:Kako nema druze jbte povukoh paralelu izmedju glorifikovanja takvog ponasanja od malena.
I kakve veze to ima sa ovom temom?
Njanjavi wrote:Tako je isto i mog buraza taj lik mogao usmrtit, jaka ledja ima malac, pa gledajuci danas drustvo garant bi se zataskalo i to.
Ti unaprijed pristajes na to?
Njanjavi wrote: Druze kod nas u zenici je sin jednog glavonje pucajuci na oponenta propucao djete kroz kljucnu kost pa sutradan njegovi otisli na vrata, dali roditeljima 20000km za sutnju i nikom nista, ni po novinama, ni portalima, ni murijske sankcije, al bas nista. Pa ista ekipa upuca malog pivica na autobuskom stajalistu dok je cekao bus, pa prikacise to djelo ekipi iz suprotnog tabora iako metak nije dosao sa njihove strane.
U ovakvom drustvu mozes samo najebat vodeci tudje bitke.
Da ako ih smatras tudjim. I ako prihvatas da je to "oduvijek tako" i "nista se ne moze". Time se odrices SVOJIH prava i time se odrices sudjelovanja u organizovanom drustvu tj vise nisi gradjanin.

Njanjavi wrote:A kad smo kod stoke i kad potezes taj labavi argument, reci mi u cemu se razlikujes od stoke. Svojevoljno biras cobana da te vodi cjeli zivot, svojevoljno prihvatas sisanje u vidu poreza cije se trosenje zloupotrebljava na besmislene nacine stoljecima, pa po cemu si toliko iznad stoke ljudino?
Ono malo duse.
tripple_dubble
Posts: 241
Joined: 29/10/2017 19:42

#2283 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tripple_dubble »

mnjonja wrote:Poenta price znaci okreni glavu i ne petljaj se, ako hoces da prezivis
Jebo takav sistem, pristup, zivot
Kakav je iko od nas covjek ako ces vazda glavu okretat? Sta ocekivati onda kad tebe sutra neko uzme na zub
Bezveze logika
cherry-cherry wrote:Samo nek mene niko ne dira i to je to ... Šuti i trpi, jbg šta ćeš
Baš smo pizde, svi kolektivno
Ne znam vas, al'

<3 <3 <3

Sto se tice ove neke tvrdnje da momci nisu bili cvjecke (iako je, kao sto neko rece irelevantno u odnosu na razloge iz kojih se roditelji i gradjani bune), mosh li mi njanjavi objasnit kako ti to znas? je si poznavao Davida, poznavao Dzenana? :zoka:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#2284 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dr. Kuca »

Smijesna je prica "nije bio cvjecka, jebiga nema veze sto su ga ubili i sto sakrivaju ubice, dobio je sto je trazio, nije dao da neki balavac guzonjin sin martletira neku djevojku". Jarane po ovome ti si pickica prava. Suti, skloni se u stranu, dadni sve svoje.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2285 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ali zaista je irelevantno. mogu li ja ubiti nekoga ko stvarno nije cvjećka, mogu li ja ubiti dilera a da me država pokrije?

meni bi prišili iz bezobzirne osvete i lupili mi 14 godina...evo pošto pričaš da nema države, vidi sad kako ima :mrgreen:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#2286 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Njanjavi »

@foton, mjesas babe i zabe, i hajvan ima dusu al nema ovako razvijenu svjest :)
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#2287 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Thorgerson »

Njanjavi wrote:Druze ne razumijem, istina, insana najvise ne razumijem.
Ovaj sistem kakav je danas je pokazao svoje slabosti, mane, lose strane i nacine manipulacije nad ljudima jos u doba antike, a ljudi ga i dan danas svojevoljno glorifikuju i validuju kao jebeno pravilo univerzuma.
Kao ono planeta ce stat ako se promjene postulati sistema.
To sve sto si nabrojao nije nista problem naseg drustva, nase zemlje, nit je simptomaticno iskljucivo za ovo podneblje.
...
Opet se ne pronalazimo.

Znaci - sto se mene licno tice mene zanima da se odredjeno djelo okarakterise kako treba i da se pronadju krivci. Dakle, mene apsolutno ne zanima zasto su Memić ili David ubijeni. Mene zanima kako i ko ih je ubio, te da odgovorni odgovaraju.

Razumijes?

Jesu li zasluzili ili nisu, to je nebitno. Za mene. Mada ne vidim uopste kako neko moze "zasluziti" da ga ubijes. Pa pobogu nisu karadzic i mladic glavom i bradom (ali eto i njih je nezakonito ubiti). Sta god da su i uradili ako su i uradili, sigurno nije za ubistva.

Vjerovatno i ostali - mi zelimo samo to da se mozemo pouzdati u drzavu i sistem da nece prekrivati istinu (da li slucajno ili namjerno).

Jos jednom ponavljam, totalno je nebitno jesu li ili nisu zasluzili. Ja imam problem s tim sto vrh tuzilastva nas sve pravi budalama i TROSE MOJ i TVOJ NOVAC za to.

I ovo nije prvi put da se to radi. Jer pazi - gdje ima dima ima i vatre. Sjeti se Mahira Rakovca. Naprasno od tolik hajke ne bi nista. Dva intelektualca njegovi roditelji su izasli sa opasnim optuzbama i nikom nista. Njih dvoje nisu imali snage da se bore dalje, pa umrijese i oni ubrzo. Ja licno necu i ne mogu da vjerujem da su ti ljudi tek tako izasli sa tim optuzbama. Tuzilastvo (isto ono koje vodi i ovu istragu u slucaju Memic) ih je otreslo ko slinu. I ja sad treba da imam povjerenja u njih?

Zato Murizu ja skidam kapu. Valja bolan svaki dan prolaziti to kroz sta on prolazi. I ti kazes ma skloni se u stranu. Daj ba...
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#2288 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Njanjavi »

Pa ni ja ne tvrdim da je bilo ko od njih zasluzio takav kraj jbte.
Za ostalo se slazem ali bolje ne zasluzujemo jer smo picke.
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#2289 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

Moja podrska rusenju sistema ne izostaje, cak ni nakon jucerasnjih Murizovih izjava. Nije trebalo mijesati politiku, razvodnjivati sve. Cemu izjava:
"Bakire, Dzenan tebe ne bi izdao."?

Muriza podrzavam i dalje jer radi ogromnu stvar kako za svakoga od nas, kao pojedinca, tako i za drzavu kao cjelinu. Samo je malo jebeno kad ti dojucerasnji oslonci za ledjima zabiju noz u ta ista ledja zarad vece civije, a ti ih onda prozivas na skupovima pokusavajuci doprijeti do savjesti. Nije mu ono bilo ok.

A pogotovo mu nece biti ok ako nastavi saradnju s Davorom nakon izjave:
"Ja sam Srbin i pravoslavac, ubice mog sina su Srbi. Sta bi tek bilo da su druge vjere?"

Odrali bismo mu kozu zivom, Davore, jer eto, mi Nesrbi smo svi bas poznati kao dzelati.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#2290 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Admir_1984 »

lijepa u dusi wrote: "Ja sam Srbin i pravoslavac, ubice mog sina su Srbi. Sta bi tek bilo da su druge vjere?"

.
Mislim da ni on sam ne zna šta je sa ovom izjavom htio reći...njima sekunde nije lako i razumijem ih pa otuda ovako nelogične izjave, a vjerojatno nemaju ni pripremljen govor i slično
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#2291 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Thorgerson »

lijepa u dusi wrote:Moja podrska rusenju sistema ne izostaje, cak ni nakon jucerasnjih Murizovih izjava. Nije trebalo mijesati politiku, razvodnjivati sve. Cemu izjava:
"Bakire, Dzenan tebe ne bi izdao."?

Muriza podrzavam i dalje jer radi ogromnu stvar kako za svakoga od nas, kao pojedinca, tako i za drzavu kao cjelinu. Samo je malo jebeno kad ti dojucerasnji oslonci za ledjima zabiju noz u ta ista ledja zarad vece civije, a ti ih onda prozivas na skupovima pokusavajuci doprijeti do savjesti. Nije mu ono bilo ok.

A pogotovo mu nece biti ok ako nastavi saradnju s Davorom nakon izjave:
"Ja sam Srbin i pravoslavac, ubice mog sina su Srbi. Sta bi tek bilo da su druge vjere?"

Odrali bismo mu kozu zivom, Davore, jer eto, mi Nesrbi smo svi bas poznati kao dzelati.
Covjeku ba dijete ubijeno nema ni mjesec dana, halo?! Sta se fatas izjava i analiziras mu sintaksu recenice.

I pored toga sto mu je ubijeno dijete, mora svako malo da pregleda i gleda njegovo iskasapljeno tijelo. Tebi glavna frka jer je Muriz Bakira spomenuo, ono gdje ces sultana naseg mijesat u ovo. Pa koga ce spomenuti?! Politika je itekako umijesana u sve ovo. Jer politika odreduje ko je sudija, ko je tuzilac, itd. Vidjeli bi da necije dijete od politicara strada sta bi se desilo i kako bi se istraga vodila. Zasto nisi spomenula najbitnije - ZASTO SU IZBRISANI SNIMCI IZ HOTELA!?

I evo cijela Davorova izjava. Uz napomenu da covjek nije akademik, politicar, ni govornik...nego je konobar. I moras bas biti ono poseban da cupas pojedine stvar i analiziras ih, te smisljas neke konstrukcije. Zasto nisi odna izdvojila ne znam evo nesto ovo boldirano, jok...nego daj bilo sta samo da ne valja.
– Dragi moj sine Davide, dušo moja, dragi moj Davide, dušo naša. Dragi naš Dženane, dušo moja, dragi naš Dženane, dušo naša, draga naša djeco… Ja sam Davor, otac brutalno masakriranog i ubijenog Davida. Srbin sam, pravoslavac po ispovijesti. Mog Davida ubili su Srbi. Šta bi bilo da su ga ubili ljudi druge vjeroispovijesti? Ti ljudi nemaju ni vjeru ni naciju. Došao sam ovdje da dam podršku Murizu, čiji je sin, također, ubijen. Došao sam ovdje da ne šutite više. Da ne gledamo više zlo koje je među nama. Zločince, sotone, ubice, kriminalce… Ja neću da živim sa zločincima. Dženan je imao svog babu, David je imao svog oca. Muriz je vidio svog Dženana da je ubijen. Ja kad sam svoje dijete poljubio, vidio sam da je silovan i brutalno ubijen. Tražim imena svih egzekutora i ubica da se konačno nađu. Nikad vam neću oprostiti Davida i Dženana. Mi smo imali djecu, ali smo ih izgubili. Mi smo ovdje da se otkrije istina. Sarajevo, Federacijo, Republiko Srpska, probudi se! To su zločinci, kriminalci, egzekutori. Ja u grob neću ići da grijem sina dok ne privedem ove zločince pravdi. Ja tvrdim da oni ne rade ništa osim što štite sebe. Moje je dijete ubio sistem od 1996. godine. Djeca su naša budućnost. Moramo dokazati pravdu, moramo stati ispred ubica i sotona u ime naše djece, poručio je Dragičević sa skupa.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#2292 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pemanapemani »

Thorgerson wrote:
lijepa u dusi wrote:Moja podrska rusenju sistema ne izostaje, cak ni nakon jucerasnjih Murizovih izjava. Nije trebalo mijesati politiku, razvodnjivati sve. Cemu izjava:
"Bakire, Dzenan tebe ne bi izdao."?

Muriza podrzavam i dalje jer radi ogromnu stvar kako za svakoga od nas, kao pojedinca, tako i za drzavu kao cjelinu. Samo je malo jebeno kad ti dojucerasnji oslonci za ledjima zabiju noz u ta ista ledja zarad vece civije, a ti ih onda prozivas na skupovima pokusavajuci doprijeti do savjesti. Nije mu ono bilo ok.

A pogotovo mu nece biti ok ako nastavi saradnju s Davorom nakon izjave:
"Ja sam Srbin i pravoslavac, ubice mog sina su Srbi. Sta bi tek bilo da su druge vjere?"

Odrali bismo mu kozu zivom, Davore, jer eto, mi Nesrbi smo svi bas poznati kao dzelati.
Covjeku ba dijete ubijeno nema ni mjesec dana, halo?! Sta se fatas izjava i analiziras mu sintaksu recenice.

I pored toga sto mu je ubijeno dijete, mora svako malo da pregleda i gleda njegovo iskasapljeno tijelo. Tebi glavna frka jer je Muriz Bakira spomenuo, ono gdje ces sultana naseg mijesat u ovo. Pa koga ce spomenuti?! Politika je itekako umijesana u sve ovo. Jer politika odreduje ko je sudija, ko je tuzilac, itd. Vidjeli bi da necije dijete od politicara strada sta bi se desilo i kako bi se istraga vodila. Zasto nisi spomenula najbitnije - ZASTO SU IZBRISANI SNIMCI IZ HOTELA!?

I evo cijela Davorova izjava. Uz napomenu da covjek nije akademik, politicar, ni govornik...nego je konobar. I moras bas biti ono poseban da cupas pojedine stvar i analiziras ih, te smisljas neke konstrukcije. Zasto nisi odna izdvojila ne znam evo nesto ovo boldirano, jok...nego daj bilo sta samo da ne valja.
– Dragi moj sine Davide, dušo moja, dragi moj Davide, dušo naša. Dragi naš Dženane, dušo moja, dragi naš Dženane, dušo naša, draga naša djeco… Ja sam Davor, otac brutalno masakriranog i ubijenog Davida. Srbin sam, pravoslavac po ispovijesti. Mog Davida ubili su Srbi. Šta bi bilo da su ga ubili ljudi druge vjeroispovijesti? Ti ljudi nemaju ni vjeru ni naciju. Došao sam ovdje da dam podršku Murizu, čiji je sin, također, ubijen. Došao sam ovdje da ne šutite više. Da ne gledamo više zlo koje je među nama. Zločince, sotone, ubice, kriminalce… Ja neću da živim sa zločincima. Dženan je imao svog babu, David je imao svog oca. Muriz je vidio svog Dženana da je ubijen. Ja kad sam svoje dijete poljubio, vidio sam da je silovan i brutalno ubijen. Tražim imena svih egzekutora i ubica da se konačno nađu. Nikad vam neću oprostiti Davida i Dženana. Mi smo imali djecu, ali smo ih izgubili. Mi smo ovdje da se otkrije istina. Sarajevo, Federacijo, Republiko Srpska, probudi se! To su zločinci, kriminalci, egzekutori. Ja u grob neću ići da grijem sina dok ne privedem ove zločince pravdi. Ja tvrdim da oni ne rade ništa osim što štite sebe. Moje je dijete ubio sistem od 1996. godine. Djeca su naša budućnost. Moramo dokazati pravdu, moramo stati ispred ubica i sotona u ime naše djece, poručio je Dragičević sa skupa.
:thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2293 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

Admir_1984 wrote:
lijepa u dusi wrote: "Ja sam Srbin i pravoslavac, ubice mog sina su Srbi. Sta bi tek bilo da su druge vjere?"

.
Mislim da ni on sam ne zna šta je sa ovom izjavom htio reći...njima sekunde nije lako i razumijem ih pa otuda ovako nelogične izjave, a vjerojatno nemaju ni pripremljen govor i slično
bez papira je bio. i vala je uvjerljiv i žestok. opšti utisak odličan, usprkos očitim omaškama. ne bih bio sto posto miran ni da sam onaj silnik lukač...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2294 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

muriz je drugi tip, ali i on dobar, i dalje pametno izbjegava zamke vlasti. što arma ne može da preboli :mrgreen:

a otvoreno je rekao za šta "tereti" budnju. što je i po izvještaju skupštinske komisije i po disciplinskim postupcima u mupu činjenica, da je snimak izbrisan. ali to za naše tužilaštvo nije ništa. lakše je cigane držati u pritvoru evo dvije godine. oni se napiju pa ubiju čovjeka :mrgreen: iako jeste riječ o posebnom djelu sprečavanja dokazivanja, i da nema ništa sa "originalnim".
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2295 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Banksy »

JThomas wrote:
bez papira je bio. i vala je uvjerljiv i žestok. opšti utisak odličan, usprkos očitim omaškama. ne bih bio sto posto miran ni da sam onaj silnik lukač...
Odličan bio.
Dobro je što su se povezali. To utrostručuje utjecaj i težinu, i prijetnju i strah.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2296 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by sumirprimus »

Njanjavi wrote:
EliasVeskot wrote:
Njanjavi wrote:Sto se tice ove price oko memica i davida, momci nisu bili cvjecke da se razumijemo.
Ne validujem smrt likova ali ja rjetko kad cuh da je neko ubijen bez razloga.
Na stranu sad sto su ih usmrtili likovi koji imaju za ledjima jebene babuke.
Za davida se zna da je tu noc u klubu glumio viteza i umjesao se braneci neku kokosku od nekog lika.
Posto se decko bavio borilackim sportom, ovaj nije imo muda pobit se jedan na jedan.
Doceko ga frajer sa rajom ispred, natabanali ga, precerali, usmrtili decka i jbga.
Poenta price, ne isci zijan, nes ga ni dobit.
Sta ti imas glumatat betmena nekome, nije ti ovo film jarane.
Sve I da su bili mrtvi narkomani, niko nema prava da uzima pravdu u svoje ruke jer ako nisi skontao cijela poenta drustva lezi u pravdi I pravicnosti I jednakosti za sve. Ako drzava ne moze osigurati da svi budu jednako tretirani I da je ljudski zivot svetinja bez obzira na sve onda ne zasluzujemo ni demokratiju, ni ikakva prava. Neka svako izabere sebi malj pa cemo se mlatiti dok ne izginemo svi, a to ce se upravo dogoditi ako dopustimo da se desavaju ovakve stvari I da se bilo cija smrt opravdava idiotlucima koje si naveo.
Suvise idealiziras decko drustvo, insana, demokratiju, pravni poredak a i masu drugih sranja.
I ta suplja ljudski zivot svetinja mi se popela na vrh sultana.
Trkljate tu suplju a svaki dan drustvo pljuje po toj svetinji, gazi je, tabana, piski po njoj.
Kakva bolan prava, kakva drzava, gdje ti zivis ljudino?
Ko da te roda juce donjela na dunjaluk.
Gledaj svoja posla, glumljenje betmena ostavi za lose filmove.
U ovakvom zvjerinjaku mozes samo izginut.
Na kraju krajeva, ova obojica da su malo vise tretirali svoj zivot kao svetinju, ne bi sa svetinjom se kockali tako olako i prokockali istu.
I opet tvrdim, da bi neko insana usmrtio batinama, mora bit, u velikoj vecini slucajeva, jebeeeeno debel razlog.
I fakat mi se vise gadi citat takve satro empaticne trkljavine diskonektovane od reale, nakljukane nekim plitkim idealistickim floskulama.
Satro pravda za sve, svi treba da smo jednaki sa jednakim pravima bla bla bla.
Nismo svi isti, necemo nikad bit, nemamo svi ista prava, otkako je dunjaluka i drustva nije nikad tako bilo, nit ce kad bit.
ODRASTITE VECJEDNOM!
nevjerovatno :lol:
strahotno banaliziranje necijeg ubistva.
druze stat u odbranu slabijeg, nemocnijeg makar i sam lose prosao je vrlina a ne mana.
to nas odvaja od zivotinja.
vise se i ne pitam sto nam je tako kako je
svi cemo mi jednom umrijet, samo je pitanje kako smo zivjeli,ko ljudi il ko pizde. :thumbup:
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#2297 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Hendrix »

sumirprimus wrote: nevjerovatno :lol:
strahotno banaliziranje necijeg ubistva.
druze stat u odbranu slabijeg, nemocnijeg makar i sam lose prosao je vrlina a ne mana.
to nas odvaja od zivotinja.
vise se i ne pitam sto nam je tako kako je
svi cemo mi jednom umrijet, samo je pitanje kako smo zivjeli,ko ljudi il ko pizde. :thumbup:
Ma ovo ti je na korak od onih opravdavanja silovanja, sto se izazovno oblacila pa trazila belaja, nosila minjak znaci trazila je belaja itd...

Ispade ovaj David pripadnik Zemunskog klana kako ga opisa lik majke mi, nevjerovatno.

Sva ova prica ne trazi belaja je upravo djecija, belaj ti moze doci uvijek u drzavi gdje nema zakona, gdje vlada drzavna mafija. I onaj Denis Mrnjavac je trazio belaja garant sto se vozio tramvajem...itd...itd...

Koliko sam shvatio poentu, ako vidis belaj odmakni se, ako neko ubija zenu, dijete ili bilo koga ispred tebe samo se okreni i ne trazi belaja nisi Betmen? Na to smo spali ocigledno.
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#2298 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

Pogresno sam shvacena. Moja poena je da vjeru, naciju i stranku ne treba uvlacit u ovako nesto, jer bi mogli profitirati od toga oni koji ne trebaju. Njihovi ciljevi su plemeniti, cisti i jasni i trebaju se drzati toga i samo toga. Svako politiziranje bilo cega odvesce sve u ovo u krivom smjeru.

I naravno da treba isprozivati Bakira. On i njegova kriminalna struktura su najveci krivci mozda ne za ubistva, vec za nerjesavanje raznih ubistava, za opstanak kockastih glava i zakona mocnijeg i jaceg. Naravno da treba ga prozvat, ali ne na onaj nacin.

Kao sto rekoh, i dalje sam uz tu borbu i bicu na svakom narednom skupu, pruzati podrsku. Mozda ja jedna njima ne znacim nista ali njihova borba meni znaci mnogo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2299 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Banksy »

za 24h...

Nakon skupa građana na Vilsonovom šetalištu u Sarajevu koji su podržali porodice nastradalih mladića Dženana Memića i Davida Dragičevića, Visoko sudsko i tužilačko vijeće (VSTV) obavijestilo je Dženanovog oca Muriza Memića da će ga predsjednik VSTV-a Milan Tegeltija primiti na sastanak.

Više od 30 puta Muriz Memić obraćao se VSTV-u tražeći sastanak da bi iznio sve nepravilnosti u radu Tužilaštva KS. Memić će se 22. maja nakon ročišta sa svojim advokatom Ifetom Feragetom uputiti u VSTV.

hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#2300 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hAZNADAR »

Ako je javnost kupila begovsku titulu Budnje konto urbanisticke dozvole preo veze i betona za dzamiju - onda ce jos lakse podnijeti prikrivanje dokaza rodjaka. Nista strvinare iz SDA ne moze zaustaviti ako im dadnes prostor.
Locked